Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Iskustva sa ISOREL ampulama
PostPoslato: Sub Okt 03, 2009 12:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 10:58 pm
Postovi: 18
Lokacija: Titel
Molim Vas, da li ima neko iskustva sa ISOREL ampulama?

Naime, da ne dužim priču, u najkaćim crtama: 2006. godine u Sremskoj Kamenici operisala sam carcinom dojke, usledila je operacija, hemioterapija, zračenja i Nolvadex. Pre 3 meseca, dijagnostikovana mi je metastaza na plućima. Ponovo sam na hemioterapiji a za dalje ništa ne znam. Onkolog mi kaže: videćemo još šta ćemo dalje. Pitala sam onkologa za Isorel a ona mi je odgovorila da je to ne zanima pošto ne spada u zvaničnu medicinu. Ja sam se ipak odlučila da pokušam između ostalog i sa Isorel ampulama.

Počela sam sa terapijama Isorel ampulama (jačine 6) i do sada sam primila 3 ampule. (po jednu u ponedeljak, sredu i danas-petak) Prvi dan po primljenoj ampuli nije bilo nikakve reakcije, sledeći dan se pojavilo crvenilo prečnika 5-6 cm. blagi otog i bolnost na dodir. Treći dan stanje isto. Četvrti dan crvenilo se malo povuklo kao i otečenost. Peti dan crvenilo je prošlo, mesto je malo tvrdo na dodir i postoji još uvek blaga bolnost.

Zanima me, da li je to uobičajena reakcija na Isorel ili je moj organizam možda ne podnosi?
U Novom Sadu nisam našla Isorel manjih jačina, kupila sam kutiju od 8 ampula, kao uvodnu fazu a farmaceut mi preporučuje da sledeći put uzmem pakovanje od 50 ampula jačine 60. Iskreno se bojim jer ako je ovakva reakcija mog organizma na ampulu jačine 6 kakva će tek biti reakcija na ampulu jačine 60.

Unapred zahvalna na svakom odgovoru od nekog ko je imao iskustva sa Isorelom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa ISOREL ampulama
PostPoslato: Uto Okt 13, 2009 10:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 10:58 pm
Postovi: 18
Lokacija: Titel
:( Ne mogu da verujem da se, evo već 10 dana, ne javlja niko ko je imao iskustva sa Isorel ampulama. Al dobro šta da se radi, idemo dalje. Učiću se na sopstvenom iskustvu. Primila sam do sada 6 ampula jačine 6 na svaki drugi dan i simtomi su isti kao napred opisano, za nekih 5 dana nestaje tvrdoća i bolnost na dodir. Imam da primim još dve, nakon čega ću napraviti pauzu, s obzirom da mi je onkolog zakazao nastavak hemioterapije. Koliko sam do sada saznala nije baš pametno primati Isorel uporedo sa hemioterapijom s obzirom da su i jedno i drugo "otrovi". Nakon hemioterapije, videću šta će mi onkolog predložiti, da li operaciju ili šta već, uglavnom u svakom slučaju planiram da nakon što zvanična medicina preduzme sve šta imaju na raspolaganju da nastavim da primam Isorel. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa ISOREL ampulama
PostPoslato: Sre Okt 14, 2009 8:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Draga Savkas,vidim da si ocajna sto ti niko neodovara,al izvini ja eto nisam imala snage al pokusacu da ti pomognem.
Naime moj tata je 5 meseci primao Isorel,dva puta nedeljno u nadlakticu i to jednom u levu a drugi put u desnu.To je trebalo da bude samo za pocetak a posle da pocne i cesce da ga dobija pa je moja sestra koja zivi i radi u Nemackoj poslala mail u Austriju gde se Isorel proizvodi sa prevedenom tatinom otpusnom listom i opstim njegovim stanjem kao i podatak o kilazi pa su oni odgovorili da tata treba da dobija ponedeljkom jednu ampulu,sredom dve a petkom opet jednu.Za Isorel smo culi od njegove Dr. iz Kamenice koja nam ga je preporucila kad sam joj postavila pitanje sta moze da preporuci tati sem zvanicne medicine.Inace Isorel se u Nemackoj maltene koristi kao redovna terapija (pod nazivom Lektinol)i nespada u alternativvnu medicinu a nesme da se koristi kod meta promena na mozgu kao ni kod upale pluca,zbog cega je moj tata i prestao da ga prima.
Eto nadam se da sam ti bar malo pomogla a ti pitaj sta te jos interesuje.

Pozdrav

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa ISOREL ampulama
PostPoslato: Sre Okt 14, 2009 8:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 10:58 pm
Postovi: 18
Lokacija: Titel
:D Hvala ti Biljo mnogo. Kaži mi molim te, koje jačine ampula je primao tvoj otac i kakve su mu reakcije bile na mestima na kojima je primao Isorel?

Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa ISOREL ampulama
PostPoslato: Sre Okt 14, 2009 11:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
savkas je napisao:
:D Hvala ti Biljo mnogo. Kaži mi molim te, koje jačine ampula je primao tvoj otac i kakve su mu reakcije bile na mestima na kojima je primao Isorel?

Veliki pozdrav


Moj tata je odmah dobijao Isorel A,jacine 60.Tu smo odluku doneli jer ih je poceo dobijati u bolnici pod nadzorom lekara.
Imao je blago crvenilo oko uboda ali su nam rekli da je moguca i temperatura ali je moj tata nije imao.

Pozdrav

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa ISOREL ampulama
PostPoslato: Uto Mar 02, 2010 12:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 10:58 pm
Postovi: 18
Lokacija: Titel
Da nastavim sa iskustvima sa "Isorelom M"

Primila sam uvodnu terapiju 8 ampula jačine 6, nakon čega sam prekinula zbog nastavka hemioterapije "Taxotera". Nakon prve 4 hemoterapije Tahoterom i uvodne terapije Isorelom na kontrolnom snimanju metastaza na plućima se smanjila, tako da mi je onkolog nastavio još 4 terapije Tahoterom koje sam primila i sad čekam 04 mart kad mi je zakazan CT da vidimo tačno šta smo uradili i dokle smo došli. U međuvremenu nastavila sam terapiju i sa Isorelom ali sada sa ampulama jačine 60. Planirala sam da ih primam po šemi koju sam dobila uz njih i to: 1,2,3,_,_,3,2,1,_,_,1,2,3,_,_,3,2,1, ... međutim reakcije organizma na Isorel 60 su mi daleko burnije. Prvi dan pošto sam je primila (u butinu) već nakon nekoliko sati pojavilo se crvenilo i bolnost na dodir u prečniku 5 cm. Narednog dana osećala sam mučninu, na mestu uboda crvenilo i otok su se proširili na oko 15 cm i taj deo je izuzetno tvrd i bolan. Trećeg dana sam se već malo bolje osećala, nije bilo mučnine ali je ostao otok i bolnost. Tek četvtog dana usudila sam se da nastavim, primila sam drugu ampulu u drugu butinu. Nije bilo mučnine ni malaksalosti ali je crvenilo, otok i bolnost gotovo ista kao i kod prve ampule. Od prve ampule, prvu i drugu noć imala sam malo uvećanu temperaturu, nakon druge temerature nije bilo. Danas je nedelju dana kako sam primila prvu ampulu, otečenost i bolnost mesta oko uboda se smanjila ali je i tvdoća tkiva i dalje prisutna. Sad ću ponovo napraviti pauzu do 04. do CT pa da vidim dokle sam stigla.

Pozdrav ! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa ISOREL ampulama
PostPoslato: Sub Maj 22, 2010 9:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 10:58 pm
Postovi: 18
Lokacija: Titel
Da nastavim gde sam stala.

Zbog operacije koju sam imala u martu, oporavka i tako to, bila sam prinuđena da privremeno prekinem sa terapijama isorelom, koju sam nastavila početkom meseca. U najkraćim crtama, sada mi organizam mnogo lakše podnosi isorel, nema temperature niti nekih posebnih drugih efekata. Prve nedelje u maju primila sam prvu, pojavio se manji otok i manja bilnost koja je potrajala par dana, sledeće 2 nedelje sam primala po 2 ampule a sad planiram da ih primam 3 puta nedeljno i to ponedeljak, sreda, petak po jednu pa ćemo videti kako će izgleati.

Pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: