Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: povremeno zamucenje
PostPoslato: Čet Maj 20, 2010 1:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 9:06 pm
Postovi: 134
Imam 49 godina. Pre 3 godine sam pocela da nosim naocare za citanje. Prilikom oftamoloskog pregleda, utvrdjene su neke promene na ocnom dnu. Ocni pritisak je bio normalan, a roznjaca je neznatno stanjena. Sumnja na glaukom je otklonjena i konacna dijagnoza je bila Hyperlipoproteinemia, Arcus Lipoides , Pseudoglaucoma. Naime , usled povremeno jako niskog pritiska, utvrdjene su te promene, ali je vidno polje u normalnim granicama. Sem takozvanih letecih musica, javi mi se, narocito ujutro kao neko zamucenje, ali kao da imam neku skramicu u oku, a u stvari nema nista koliko vidim . Kada trepnem par puta ili protrljam oko, to prodje. Sta bi to moglo biti? Oftamolog mi je samo rekao kada sam poslednji put bila na kontroli pre dva meseca da to nema veze sa postavljenom dijagnozom i da inace uzimam samo povremeno Tanakan zbog cirkulacije. Da li bi to mogla biti neka infekcija, nesto u socivu ili nesto trece? To inace traje jos od tog oftamoloskog pregleda pre tri godine. Javi se iznenada, pa onda je sve u redu par meseci, pa onda opet dva tri jutra, pa nista....To je osecaj kao da imam neko strano telo u oku, ili da gledam kroz suzu pa je sve mutnije dok ne trepnem.Primetila sam i da mi se prosle godine na moru ni jednom ovako nesto nije desilo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: