Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Čet Maj 13, 2010 6:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 5:43 pm
Postovi: 28
Pozdrav svima.
Ja sam Filip i imam 18 godina.
U zadnjih mesec dana imam problema sa disanjem.
Nema kašlja i temperature. Pluća su u dobrom stanju.
Bio sam kod doktora i to kod specijaliste za pluća.
Dg Astma bronchiale in obs.
IgE u serumu 60
Briz ždrijela, nadjena Kandida SPP
Spirometrija ja ostala da je uradim.
Dobio sam dve pumpice za korišćenje i evo koristim ih već tri nedelje i nema nikakvih promene.
Ako dišem punim plućima pre pumpica, dišem i posle . Tako i sa otežanim disanjem, ako dišem otežano prije pumpica, dišem i posle , prilikom kojeg imam osećaj da mi knedla u grlu smeta da udahnem punim plućima vazduh i nakon toga tu knedlu maknem kad podrignem . Pre tri dana sam otišao kod specijaliste za grlo,nos i uši( ORL ) i on mi je rekao da se ne plašim te da sam zdrav momak, ali da imam stomačne probleme, tj. da imam problema sa sluzokožom jednjaka i da mi se kiselina vraća iz zeludca. Rekao mi je da četiri sata pre spavanja ne jedem ništa , te da popijem jednu tabletu Ranisan svake večeri. Takođe mi je rekao da izlazim više vani i da ne sjedim za kompjuterom, jer ja sam po čitav dan u kući i većinu dana za njim.
Kolika je šansa da imam astmu i da li postoji šansa da je nemam, jer uvijek kad mislim na nju odmah počnem teško da dišem , jer ja sam kao osoba veoma plašljiv i gušenja se plašim najviše.
Možda patim od anksioznosti, jer imam bar 70 % simptoma kao što su : sušenje usta, plitko disanje, stezanje u grudima, glavobolja, derealizacija , jer sam prije dva meseca završio u hitnoj radi sušenja usta i drhtanja ( tad su doktori rekli da je na nervnoj bazi )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Čet Maj 13, 2010 7:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
proverite jos kod gastroeneterologa, a ako i to bude u redu (kao sto ce najverovatnije i biti) bez gubljenja vremena kod psihijatra - psihoanalitickog psihoterapeuta

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Čet Maj 13, 2010 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 5:43 pm
Postovi: 28
drbgd je napisao:
proverite jos kod gastroeneterologa, a ako i to bude u redu (kao sto ce najverovatnije i biti) bez gubljenja vremena kod psihijatra - psihoanalitickog psihoterapeuta

Hvala na savjetu, inače ću prije toga uraditi spirometriju i ako bude sve dobro , onda ću najverovatnije kod psihijatra. Inače doktor za grlo, nos i uši mi je rekao da provodim vreme vani, da se više družim i da se bavim sportom i rekao je da je sve na meni . Da dodam da u početku nisam mogao bez podrigivanja da izdržim ni jedan minut, a sad negde oko desetak minuta ! Nadam se da je psihički problem, jer će mi onda lakše biti da se vratim normalnom životu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Čet Maj 13, 2010 8:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
kako niste mogli da izdrzite?
nesto iznutra vas je teralo da podrignete, ili ste imali nadimanja i gorusicu?

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Čet Maj 13, 2010 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 5:43 pm
Postovi: 28
drbgd je napisao:
kako niste mogli da izdrzite?
nesto iznutra vas je teralo da podrignete, ili ste imali nadimanja i gorusicu?

nisam imao nadimanja , a gorusicu ne. Samo mi pri otezanom disanju creva krce !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Čet Maj 13, 2010 9:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
najvise lici na psihicki problem

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 11:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 10, 2009 10:20 pm
Postovi: 24
oprostite sto se ubacujem u temu, ali imam slican problem. prije par godina su me uhvatili periodi kada sam teze disala. uz to sam kihala, pekle su me i suzile su mi oci, nos mi je curio jako, vodenasto. otisla sam na plucni i rekli su mi da je to rinitis. dobila sam claritine koje sam pila. ovu zimu sam isla na testiranje. test je pokazao alergiju na ambroziju, kucnu prasinu, grinje, dlaku zivotinja i perje. bila sam kod drugog alergologa. on me slao na spirometriju 4x koja je svaki put bila uredna. radila sam ventolin test koji je negativan. spirometriju nakon napora koja je uredna, kao i feno test koji je uredan. vadila sam igE iz krvi koji je bio 117 i receno mi je da je i on uredan. jedino mi je ECP 22 ( <15 je interval) no evo vec tjednima imam osjecaj stezanja u prsima i knedle u grlu. opcenito mi je teze disati. bila sam kod doktora alergologa i on mi je rekao da uzimam i dalje xyzal i ubacio mi je singulair tablete navecer i ventolin po potrebi, ali ga izbjegavam jer imam tahikardiju. imala sam nedavno jaku upalu sinusa i imam konstantno slijevanje niz grlo. nitko mi nista ne govori da li je to astma ili ne, pa molim vas ako tko zna protumaciti ove nalaze da mi kaze da li se tu radi o astmi ili ne? i imam gastritis utvrden gastroskopijom. nju sam radila prije 3 mjeseca. tada sam imala upalu jednjaka. dobila sam rojazol gel od kojega se stanje smirilo. pila sam controloc tablete 6 tjedana. sada mi se opet javlja podrigivanje. osjecaj knedle u grlu. otezano disanje. dobila sam ranisan tablete od kojih nemam nikakvih pomaka na bolje. jedino mi je controloc drzao stanje pod kontrolom, no njega mi dr neda jer imam 18 godina pa da se ne navikavam na njega... bilo kakav savjet je dobrodosao sto se tice ublazavanja tegoba :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 2:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 5:43 pm
Postovi: 28
Da li je sve u redu ???

Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 5:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 5:43 pm
Postovi: 28
Da li neko moze da mi kaze , da li je sve u redu ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Uto Maj 18, 2010 2:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 5:43 pm
Postovi: 28
Moze li mi neko ovo objasniti da li je dobro ????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 6:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 5:43 pm
Postovi: 28
Sad tek primetih da va nisam dao visinu,tezinu i godiste.
Visina 1.81 , tezina 61 kg, godiste 1991( u nalazu od spirometrijemi je pogresno upisala 1951 :D ) .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 19, 2010 7:03 pm
Postovi: 5
Druze javljam ti se posto sam prelezao slicne probleme svojevremeno,da ne kazem identicne.Ti si jako mlad i uzrok tvojim problema je psihicke prirode 101% a pogotovo sam siguran u to kada si pomenuo otezano disanje i knedlu u grlu.Ovo se sve manifestuje kao posledica nekog stresa koji si doziveo ili neke stvari koja te je uzdrmala u zivotu.Nekada neke stvari potisnemo u nasu podsvest i pokusamo da ih zaboravimo ali nas organizam nikada ne zaboravlja.
Poslusaj te savete lekara i malo vise idi napolje,druzi se sa ljudima i usput pij jedno vreme Ksalol (to ti je anti depresiv,neces se navuci na njega i bezopasan je skroz,pij ga svaki drugi dan po jednu tableticu recimo....inace ako odes kod psihijatra oni ce ti pripisati Zoloft garant ali on je bezveze veruj mi i potrebno je da se pije godinu dana).On je tu da te smiri i da ti odagna misli crne iz glave.A drugi savet je da kada god osetis da tesko dises ili bilo sta slicno uvek pomisli u sebi da si ti gospodar svoga tela i da nista ne moze da te kontrolise sem ti sam sebe.Na ovaj nacin uspevas da kontrolises svoju psihu i da vladas sobom.Budi samo smiren i veruj u sebe.Zelim ti sve najbolje.
E da inace da dodam to sto imas Kandidu nema veze uopste,ona se brzo leci ali problem je garant u ovome sto sam ti napisao ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Čet Maj 20, 2010 4:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 5:43 pm
Postovi: 28
Polako izbacijum sebi iz glave ove preobleme i necu vise da vreme trosim na nepotrebne stvari, kao sto su razmisljanja o ovim glupostima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Čet Maj 20, 2010 6:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 20, 2010 5:59 pm
Postovi: 1
Od pre 3-4 godine sam zaradio tu anksioznost ili sta vec, i periodicno dodje, pa prodje i sve tako... Kad me uhvati, uhvati me po nekoliko meseci, pa sam onda nekoliko meseci slobodan. A simptomi su bili umisljanje aritmija, pazi osecao sam kako mi srce drugacije kuca :), ubrzan puls, hladni-vruci talasi, osecaj na kozi-narocito na licu kao da sam zakacio paucinu, pritisak u grudima, panika, otezano disanje(i sad me kad-kad muci), ta knedla u grlu(beli slajm), a inace se bavim aktivno sportom(kad smo kod sporta, odem na medicinski pregled i urade mi ekg - u redu, pritisak - u redu, ponekad 130(135) sa 85 ali to kazu da sam sam prouzrokovao... Nego da se vratim na temu, dodje neki tezi trening, rade se sprintovi, i sve prodje donekle super, medjutim, nekoliko puta mi se desi da posle treninga, cim zavrsim sprint umislim da ce nesto da me strefi(ne daj Boze), a onda napadi panike, vruci hladni talasi, pritisak u glavi, bunilo...ali ja sednem i istrpim, prosao je period kada sam kukao...), druzim se i sve. Imam osecaj da mi je uvek lakse kada sam u vezi, posto tada pocnes da zaboravljas te sve lude psihicke probleme.

Sve u svemu mislim da to(depresija, ili anksioznost, nije isto, al je slicno) obicno pogodi one koji malo vise razmisljaju o zivotu, i koji "zive u oblacima". Covek kao zivo bice jos nije toliko razvio psihu:), tako da se treba prepustiti malo okolnostima, i konstantno raditi, slobodno vreme NE koristiti za glupa razmisljanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Sub Maj 29, 2010 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 17, 2010 1:46 pm
Postovi: 14
Један веома једноставан и ефикасан начин да тренутно ослободите дисање и болове /"притисак"/ у грудима је да попијете /прилично/ топао чај. Шољу треба попити у року од 1 минута. То загрева грудни кош и грло, шири крвне судове и ослобађа од напетости одговарајуће мишиће...
И иначе се против депресије саветује да се дневно попије 5-10 шоља течности /до 2,5 литара/, тако да је ово само додатни ефекат - ако пијете чај релативно врућ и врло брзо... Најбоље је узети неки чај који помало и умирује, као што је камилица, али није важно који је, само ако не садржи кофеин (као нпр. зелени или црни чај).
Други начин је да сами себи кажипрстима урадите акупресуру међуребарног простора (прво напивавањем морате да пронађете болне, односно појачано осетљиве, тачке). Не треба претеривати са јачином притиска, али можете док вршите притисак да пробате да удахнете пуним плућима. Кда промађете права места, то ће вам успети...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 85 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: