Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: JEDNODNEVNI PREGLED RADI LECENJA STERILITETA NA GAK NOVI SAD
PostPoslato: Sre Maj 30, 2007 10:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:07 pm
Postovi: 191
Lokacija: Požarevac
Ako su forumasi zainteresovani, mogu staviti informaciju o jednodnevnom pregledu na GAK Novi Sad radi utvrdjivanja neplodnosti!

_________________
CUVAJMO SVOJE ZDRAVLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 31, 2007 3:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 21, 2006 2:49 pm
Postovi: 46
Naravno da trebas da okacis informaciju!
Nadam se da ce nekom koristiti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: jednodnevni pregled radi utvrdjivanja neplodnosti na GAK NS
PostPoslato: Čet Maj 31, 2007 7:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:07 pm
Postovi: 191
Lokacija: Požarevac
Kao sto sam obecao, evo uputstva za pregled na GAK-u Novi Sad, koji je skinut sa automatske govorne poruke:

Jednodnevna dijagnostika, jedna od novijih procedura ispitivanja bracne neplodnosti, podrazumeva sledecih pet testova:
-ultrazvucni pregled,
-spermogram supruga,
-histeroskopiju, koja podrazumeva pregled supljine materice i uocavanje odredjenih nepravilnosti u njoj, kao sto su polipi, miomi, pregrade, priraslice i slicno, te istovremeno i njihovo uklanjanje.
Cetvrti pregled je transvaginalna laporoskopija, koja podrazumeva vaginalni pristup, ulazak u trbusnu duplju i pregled jajnika, jajovoda i peritoneuma trbusne duplje.
Peti pregled je salpingoskopija, pregled unutrasnjosti jajovoda i njihove sluznice, kao i provera prohodnosti jajovoda. Ovi testovi se izvode u kratkotrajnoj anesteziji, te se time omogucava bezbolan postupak, koji traje od 15 minuta do pola casa. Nakon budjenja posle dva casa, u pratnji supruga odlazi se sa klinike, sa kompletnom informacijom o stanju genitalnih organa, tacnom dijagnozom i predlogom za dalji nacinom lecenja.
Ova dijagnostika se odnosi samo na one pacijente, koji nisu prethodno radili histeroskopiju, standardnu laporoskopiju ili HSG. Ukoliko ste radili neki od ovih testova, zakažite konsultaciju radi daljeg dogovora o lecenju bracne neplodnosti.
Koji su to potrebni nalazi, kako bi se ovi pregledi mogli izvrsiti?
Potrebna su vam tri uredna negativna brisa, vaginalni sekret, cervikalni i vaginalni bakterioloski antibiogram i bris na hlamidiju. Potom je potrebno da iz krvi u laboratoriji koju vi odaberete uradite sledece analize:
Kompletna krvna slika, sedimentacija, secer u krvi, urea, trombociti, vreme krvarenja, vreme koagulacije, proteini, krvna grupa, RH faktor, HBS antigen i urin.
Sa ovim nalazima, koje ste uradili i svim drugim nalazima, koje ste do sada uradili prilikom dijagnostike bracnog steriliteta, javljate se na odeljenja na zakazani dan, tacno u 8 sati, sa priborom za licnu higijenu i uputom za bolnicko lecenje.
Ukoliko imate uput, ova metoda vas kosta 5.000,00 dinara, a ukoliko ga nemate duplo.
Priprema takodje podrazumeva da se obrijete, da dva dana pre intervencije uzimate kasastu ishranu i da u ciklusu u kome ce se raditi dijagnostika uzimate kontraceptivne pilule pocev od 5 dana ciklusa ili 5 dana menzesa, ukupno 21 dan. To mogu biti sledece pilule: Cevinol 5, Cevinol 30, Cikvaminol, Vaginol, Lodzest ili druge pilule.
Posto ste ovu poruku dobro odslusali i zapisali, javite se na telefon: 4899-330 radi zakazivanja ove dijagnostike.
Na dan koji vam sestra zakaže, dolazite tacno u 8 casova sa svim nalazima, radi otvaranja istorije bolesti, idete kuci, a sutradan vam se radi dijagnostika. Ukoliko niste iz Novog Sada, možete ostati na klinici.
Prijatno i vidimo se.

KONTAKTI:

GAK NOVI SAD, Hajduk Veljkova 11
021/66-12-022, 487/22-05, 487-11-17, 4899-304 i 4899-330

_________________
CUVAJMO SVOJE ZDRAVLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JEDNODNEVNI PREGLED RADI LECENJA STERILITETA NA GAK NOVI SAD
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 09, 2009 10:13 pm
Postovi: 15
Ja sam večeras saznala da trebam raditi jednodnevnu dijagnostiku. Nisam sve isčitala o tome i malo sam uplašena. Ako može neko da mi odgovori, da li prilikom ove intervencije dolazi do seckanja?? Glupo pitanje! Jer znam kad laparaskopiju rade, malo secnu da bi uvukli instrumente.
Čekam odgovor. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JEDNODNEVNI PREGLED RADI LECENJA STERILITETA NA GAK NOVI SAD
PostPoslato: Čet Maj 13, 2010 4:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 05, 2009 8:51 am
Postovi: 5
Cao!
Meni je radjena jednodnevna dijagnostika u Betaniji, i moram ti reci da nemas cega da se plasis.
Ujutru dodjes oko 7, ja sam na red stigla oko 11h, a u 13,30h su me vec poslali kuci. Nema nikakvog seckanja, sve traje ne vise od 15 minuta i potpuno je bezbolno , ja sam pocela da radim vec sutradan. To sto si cula za laparoskopiju je istina, kada se radi klasicna metoda, postoje 3 malecka reza na stomaku, ali u okviru jednodn. dijagnostike se radi TRANSVAGINALNA LAPAROSKOPIJA , znaci instrumenti se unose kroz vaginalni otvor, iza matericne supljine.

Jednodnevna dijagnostika je postala standardno ispitivanje neplodnosti lekarima u Novom Sadu. Mene su uputili da provere stanje svih organa ( jajnika, materice...) pre VTO. Srecom, ostala je dijagnoza kao i pre - "samo" los spermogram supruga.

srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JEDNODNEVNI PREGLED RADI LECENJA STERILITETA NA GAK NOVI SAD
PostPoslato: Čet Maj 13, 2010 5:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 09, 2009 10:13 pm
Postovi: 15
Zoka hvala ti mnogo. Sad mi je mnogo lakše. I ja u Betaniji trebam da radim, samo što se izgleda jako dugo čeka. Idem sutra da zakažem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JEDNODNEVNI PREGLED RADI LECENJA STERILITETA NA GAK NOVI SAD
PostPoslato: Sub Maj 15, 2010 10:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 09, 2009 10:13 pm
Postovi: 15
Zoka, ne pitah te, da li si išla na vto i kako je prošlo? Ja planiram uskoro da podnesem zahtev i za vto jer imam dosta godina i mislim da je sve veći problem iako za sad svi nalazi pokazuju da je sve ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: JEDNODNEVNI PREGLED RADI LECENJA STERILITETA NA GAK NOVI SAD
PostPoslato: Čet Apr 25, 2013 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 2:52 pm
Postovi: 1
Zasto se niko nejavlja na broj 0214899330 radi zakazivanja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: