Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 4:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Da.U jednom momentu pijete kapucino, u sledecem imate rak grlica materice.
Odlazila sam redovno na kontrole kod svog ginekologa.Tacnije kod dva. Da se slucajno ne bi podkrala kakva greska.
Uvek je sve bilo 5. Papa druga grupa, kolposkopja ok..sve do pre neki dan..kada sam sasvim slucajno resila da odem na uz stomaka,a apropo neke nadutosti koju sam osecala par dana ( imam lenja creva ceo zivot)..
Dalje su stvari isle ovako...hitno ginekolog, pa hitno drugi ginekolog koji mi je radio papu do tada...pa hitno BGD..
razlog zbog kog sve ovo pisem je moja ogorcenost...ne toliko na lekare, koliko a sredstva javnog informisanja, koja nas 24/7 bombarduju informacijama kako su redovni pregledi preventiva, kako se ovaj rak jakooo sporo razvija...kako papa ukazuje na promene koje se daju sanirati...
etc,etc....sve ono naravno NIJE TACNO...jer meni je receno da sam vec dogurala do IIb grupe ovog raka...uz sve redovne i ceste kontrole, na manje od god dana.. ..Informisuci se detaljnije, shvatila sam da je puno ovakvih kao sto sam ja.
Dakle nisam usamljeni slucaj.
Tuzno.
Ipak cu otici na jos jedan kapucino.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 10:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
Lepa moja i ja sam taj slucaj ..samo sto su mene tri mjeseca lijecili od upale jajnika ..a ja imal taj prokleti rak ....i to posle operacije utvrdeno sa metastazom u jednom limfnom cvoru ..od izvadenih 19.. :P utjrsno ..kakve sam srece moglo je biti i gore ..uglavnom imam 3b stadijum...sjd da ne duljim ..posla sam zracenja ..vanjska unutrasnja ..hemoterapiju ..zavrsila u junu prosle godine ..i onda palao posle ..ma nedaj Boze nikom...
dobro sta je tu je ..radim ponovo vec dva mjeseca i sad opet imam neke probleme ..od tih terapija ..da izludis ...bola mi je vise preko glave ..ali zivi se ...
Ma htjela sam da ti kazem ...glavu gore ..nabaci osmjeh ..kad se ne osjecas dobro ..galami placi ..ma maltretiraj sve oko sebe ..proce i to ..ali kad si dobro ..druzi se zezaj ...izlazi setaj ..ja sam posle tih terapija isla na Zlatibor u inat ..boli ali sam izdrzzalja ..ove godine planiram sa djecom na more ..toliko ga volim ..ali nisam jos pitala smijem li se kupati ..nadam se da smijem :lol: ..
veliki pozdrav od mene ..sretno ..i volim i ja taj kapucino :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pet Maj 07, 2010 12:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Ma ja se ponasam tako da svi misle da nisam normalna...jer ne reagujem...osmeh je i dalje tu.
Ne znam bas ni koliko je to zdravo...verujem da cu imati neko post traumatik iskustvo...
Ti si imala takodje rak grlica materice ili?
Pravo da ti kazem ja imam 35god, i ne znam kako ce se sve odvijati, i da li ce nagli ulazak u klimaks biti moj jedini problem, ali recimo da me zanima kako devojke/zene na to reaguju.... nigde ne mogu na netu da nadjem necije iskustvo...jako se malo uopste pise o tome..Ne znam da li si prosla kroz to,i ako jesi molim te reci mi kakve su faze bile?
Ne bih volela da zbog togA postanem neka druga Ja,jer sam po prirodi vedrog duha...pa se bojim da mi nesto u glavi ne flipne, i ne izgubim osmeh...
Mislim pazi mene...ja se brinem o osmehu, a ovde je zivot u pitanju...
Sta cu...to je jace od mene :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pet Maj 07, 2010 5:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 4:26 pm
Postovi: 29
Lokacija: beograd
Ma samo ti zadrzi osmeh i sve ce biti u redu, moja mama i prijateljica su operisane od raka dojke, prosle kurs zracenja bez ikakvih problema i evo ih sada kao da nista nije bilo.Cak, moju majku obuzdavamo da ne radi previse, zena kao da se podmladila.Naravno, idu na redovne kontrole.

Sve najbolje i uzivaj u kapucinu :D !

_________________
zivot pun srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Maj 08, 2010 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
cao!!!
jesam ...prosla sam sve ...i da ..imala sam rak grlica materice ...u junu prosle godine sam zavrsila sa terapijama ,,namjerno kazem imala...sad nemam ..ako se vrati necu da mislim o tome ...
sta te konkretno interesuje?????....sve cu ti iskreno odgovoriti ....iako ti mozda svi odgovori nece biti bas utjesni....i ja sam ovde postavljala pitanja ..i obicno mi kazu javi se doktoru ..ok ..naravno da cu se javiti ..nisam glupa..ali me interesuju i iskustva ..zena koje su to prosle i doktora koji se susrecu svakodnevno sa tim ...
ja sam imala i operaciju ...ostranjeno mi je sve ...i jajnici..pa sam sad u toj menopauzi ..ako te i to interesuje reci ..pricam ti sve ...
prosla sam znaci operaciju ,hemoterapiju i zracenje unutrasnje i vanjsko....i sad mi se pojavili problemi ...posljedice zracenja ....to me najvise nervira ....... :x
sta ti trebas da prodes?..jesi li bila na konzilijumu???i slobodno pitaj sve sto te interesuje ..
uz tu terapiju .ja sam 3 mjeseca bila na specvijalnom rezimu ishrane ..nisam jela ni meso..jaja..od mlijecnih proizvoda samo probiotike i mladi sir ...samo maslinovo ulje ..nisam przila nista ..secer ni zrno ..samo voce ..ni kafu ...onako leso hran a..i da riba ...povrce ..najvise karfilol i brokula ...naravno to nisam sprovodila kad sam bila u S>Kamenici na zracenju i hemoterapiji ....tako da ti mogu prenjeti i svoja iskustva ..ako budes imala te terapije ..
naravno :lol: i pozz od mene ..ja sam 1971 god ...to sam zaboravila da ti kazem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Maj 08, 2010 10:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Cao!
Ovako, za pocetak me zanima sledece.Rekla si da si bila 3b stadijum. Ipak si operisana.
Znam da se operise samo prvi stadijum, pa me zanima kako je doslo do tvoje operacije?
Da li si morala prvo da se zracis, pa operises...ili?
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Ned Maj 09, 2010 7:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
cao!!!!
ne operise se samo prvi stadujum..meni su rekli do 2b....mene su otvorili jer su mislili da mi je 2b ... ..ali nisu mislili da imam metastazu u jednom limfnom cvoru ..od izvadenih 19.....posle operacije ..znas sve ide na analizu ..utvrdilu su da mi je 3 b stadijum ... :(
onda sam posle otisla na zracenje u S.kamenicu ..i zbog papirologije i nedostatka mjesta u posljedni momenat ..receno mi je da ne smije proci dva mjeseca od operacije....
tamo sam uz zracenje primila i 4 hemoterapije ...22 vanjska i 5 unutrasnjih zracenje ..
a ti ides li na operaciju ????
neznam gdje zivis ali ..razlikuje se ..S kamenica i Beograd ...moja je rodica bila na zracenju u BG ..nije mogla biti operisan ..mislim 3c stadijum ..i imala je samo zracenje ..unutrasnje i vanjsko ..isti broj kao i ja...niamlo nije imala dobre prognoze .ali evo ziva je vec 8,9 god....i nemaq karcinom ..tako da je to sve u bozijim rukama ..i zavisi od vrste ..kad sam ja otisla u Kamenicu malte ne rekli su mi da je samnom gotovo ..ali evo guram ja i dalje :P
moja operaija je trajala 4i po sata ...posle sam se relativno dobro oporavila ..ali ve c sam ti rekla da sam se prdrzavala posebnog rezima ishrane ..sve do odlaska na zracenje ...tamo nisam mogla jer smo bili smjesteni u hotel ..ja sam iz RS iz Doboja ...
i opet ...neznam sta su tebi rekli ..sigurno si bila na konzilijumu ..ides li na operaciju ???...ili prvo na zracenje ???nije sav protokol kod svih isti ..ne znam zasto ..ali razne kombinacije tu postoje ...misli da to zavisi i od doktora ....
pozz i pisi !!!ako te interesuje opisacu ti i zracenje i hemoterapiju ..samo moram znati sta ces imati i hoces li biti operisana ..ja sam sve veoma tesko podnjela ...ali to i ne moze proci da bas nista ne zeznes ...meni su najgore prosli mokracni kanali ..bas danas imam te mperaturu od tog postradijaciskog cistitisa ...zlo 38 sa 6..skinem malo pa opet ...i krvarim kad mokrim ..ludilo ..bolovi uzasni ..ali ne moa znaciti kod svakog ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Ned Maj 09, 2010 7:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Cao!
Ovako...meni su rekli da je 2b, i da se to ne operise,vec samo zraci...a u zavisnosti da li je zahvacen i neki cvor,daje se hemoterapija.Ja sam to naravno i sama znala, jer sam se pre toga informisala.
Posto sam rezultate biopsije dobila u petak ( radila sam je u sredu), a danas je nedelja..jos nisam bila na konzilijumu...a i ne znam da li cu, posto nisam odavde , i ne mogu bez uputa...a tamo gde me salju...u CG...ne zelim, osim ako basss ne budem morala. Sutra idem da vidim mogu li da izvadim vizu, pa posto je moja "druga polovina" vani, da to probam tamo da zavrsim. Ako ne budem mogla, ne presoatje mi nista drugo nego da ovde pokusam da na sve moguce nacine,izboksujem uput.
Brine me malo ta cinjenica da se ustvari i ne zna koji si stadijum dok ti ne urade pet npr ili magnetnu...da li si ti to radila pre no su te operisali?Ili su isli na slepo?
Zanima me kakvo je to unutrasnje zracenje? Svugde citam da je nocna mora, pa me zanima o cemu se tu zapravo radi..jer vidim da se negde vani cak radi uz totalnu anesteziju? Koji su i koliki bolovi u pitanju?
Takodje ako mozes par reci na temu menopauze? kako si to savladala? Da li preko noci osetis promene...? i kakve? Hemoterapija...da li je jaka i koliko...kosa i te fore?:)
Hvala ti puno!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 5:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
..krenimo redom...vidis ..ovde operusu do 2b stadijuma ...ali i meni su rekli da su znali da imam metastazu da me nebi operisali ...tako da je to sve zavisno od tvog doktora i konzilijuma ...
sto se tice zracenja ..vanjsko je bezbolno ..kao da si na redgenu..legnes..prije te oznace ..gdje ces da se zracis ...dobijes male tetovazice tackice ... to traje oko 40 sekundi ...i nista ne osjetis ..ja sam bila u S kamenici ...aparat se sam okrece ..zraci odozgo ..pa se onda rotira odozgo ...za o vreme dok ides na zracenje ...nemoj da se mazes kremama ..mislim tu gdje te zrace ..jer vise goris ....ja sam se samo kupala i tusirala bebi samponom ....
sto se tice unutrasnjeg ...nas operisane u kamenici nisu uspavljivali ..a one zene koje nisu operisan ..uspavljuju ...kratko ...e to mi je bilo neprijatno ...ja sam ve c posleprvog imala problem sa mokrenjem ..ne moze pa to ti je ..ali ova sto je isla samnom u isto vreme nije operisana .nista nije imala problema ...samo je vremenom izgubila menstruaciju ....malo mozes krvariti ali to je normalno ...znaci nije prijatno ...za nas operisane ..naprotiv ..vremenom sam imala strasne bolove..stavljaju ti to punjenje u vaginu ..kateter u mokracne kanale i nesto u debelo crevo ....mene je bolilo ..pogotovo zadnje ....ali kazu da sam se ja zatvorila ...hoce to kod tog zracenje ...moras da se opustis ..ali ti sigurno ides u totalnu anesteziju ..ako nece sbiti operisana ...znai bar te to nece biti bolno ...dobro za tebe :)
posto sam u isto vreme primala i hemoterapiju i zracenje ..ja nisam primala onu najjacu crvenu ..tako je zovu ..od koje opada kosa ...samo se razredila ..ali nista strasno ..i da posto sam plavusa nisam smjela da se farbam u plavu ...toliko o kosi .....hemoterapija je ...sta da ti kazem strasno je ..muka ti a povratiti ne mozes ...men eje to drzalo cak 5 dana ...ima jedan lijek sa z zaboravila sam naziv ali meni nije pomagao ...strasno ....ali neki ljudi to ponose dobro ...ja im se divim ...jedva sam ustajala sa kreveta ..primala sa 3i po boce oko 3 sta ..ono kao infuzija u venu ..lezis .i primas ...nista strasno
kad sam dosla kuci ..e onda su nastale muke ..opekotine ..jedva mokrim ..strasno ..kod mene su bili bolovi neizdrzljivi ..ali prode i to ...navikne s da zivis sa tim ...sta ces
menopauza ....e to zavisi od zene do zene ..ja sam malo nervoznija ..pogotovo u one dane kad bi dobila da je sve u redu ...ja sam navece inace ...dobila ..a ujutro operisana ..bas naglo
malo imam te valuge vrucine ..ali ne strasno ...znojim se vise navece .
i da ako te interesuje odnosi i to ..pisacu ti ..ali racunaj da sam ja operisana ...uglavnom
moze :oops:
ko d tebe nece tu biti puno promjene ..kod mene je ipak skracena i to ..i izgubila je elasticnost i vlaznost ...lubrikjanti obavezno ....a uzbudenje ostjetis ..to je ipak iz glave ....kod nas zena
o ovom ti mogu posebno pisati .. :lol:
pozz od mene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 5:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
a da zaboravila sam ..nisam isla na MR prije operacije samo na konzilijum gdje su me pregledali i nalaz biopsije ...magnetnu sam tek radila neki dan ..i nema recidiva :)
samo taj postradijaciski cistitis....krvarim kad mokrim vec 20 dana sto nisam prije ..a i rekli su moi da je gore posle nego odmah ..i jeste ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Uto Maj 11, 2010 12:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Dragana,
prvo i osnovno drago mi je da si sada dobro i da nema recidiva! Divna vest.Uzivaj!
Drugo, puno ti hvala na ovim postovima, jer me uvodis u nesto potpuno nepoznato, a nemam koga da pitam.
Hvala!
E sad...ono sto me jos malkice zanima je to unutrasnje zracenje...posto ga ovde ( raspitala sam se...rade svima bez anestezije)...pa me prosto zanima,o kojoj je kolicini bola tu rec?Da li kao prilikom menstruacije...da li manje...da li boli na drugaciji nacin, da li u toku samog zracenja ili posle..? I naravno jos nesto..sta se radi ta 3 sata ili sat koliko traje zracenje? Da li samo lezis neomicno..ili ti puste neki film...daju da slusas muziku...iphone...bilo sta..Jer ja sve nesto mislim..ustadoh i odoh u sred "seanse"... :D Nemam zivaca bre. I sta ako ti se piski npr...kako je to reseno...?Npr piski ti se u sred zracenja...jel smes da kazes STOP?
Vidis ti to, nisam normalna...znam...ali takve stvari mene interesuju :P
Reci mi i to za kosu molim te...kazes razredi se....kako se razredi, u kojoj meri...?
Ako su pitanja glupa, slobodno me prekini...
Onda opet da se vratimo na zracenje vanjsko npr...posle koliko terapija pocnes da se osecas cudno?Da li ti je od njega muka..etc?
Da li dobijas neke hormone ?
Eto sve me to zanima...
Hvala!
p.s. ja se uclanila na neki USA sajt...kao nadji badija sa istom grupom raka grlica...pa chatujte...Umesto da odem na sajt za soul mate i lepo se ovajdim...ja idem na sajt za "soul cancer"...ludilo..al reko ajde...svacije iskustvo je dobro doslo..Naravno, u upitniku sam naglasila da me zanimaju samo pozitivna iskustva :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Uto Maj 11, 2010 12:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
p.s.1 I ja sam plava... :o Sto nema farbanja? Jel zato sto nema sta da se farba, ili za kaznu jer smo plave? :roll: I do kad to oni misle tako..dok ne prodje terapija...ili kao i sa suncanjem..zabranjeno " do daljnjeg" ? :-? :-? Ajde kosu jos nekako da im oprostim...ali more...sunce.... :( :( :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Uto Maj 11, 2010 1:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
cao lepa moja !!
ejjj ne zracis se tri sata ..primas hemoterapiju tri sata ...ti si zaljubljena....ocito :P
ma puste ti tv..ili video ..zavisi ..ne budes tu sama ...mozes ponjeti sta hoces da ubijes vreme ..ja sam knjigu ...i kad ti se piski ..iskljuce te ..pa ponovo ukljuce ..neces trpiti normalno ...hahaha ..znas sta ...i ja sam imala ovakva pitanja ..tako da mi nisi cudna ..iste smo :wink:
kosa onako ..izgubi kvalitet ...ja sam se posle mjesec dana prefarbala u svoju boju..daj grozno ...nisam ni skontala da sam pocela dobijati malo sjeda ...ali sad sam ponovo plavusa...opadne tako da nije puno vidljivo ..ali ..vidis ti kad se kupas ..zavezes rep ..i krza se ...tako nekako ..nije strasno ...malo se sisnes i gotovo...
moras piti puno tecnosti posle hemoterapije ...ja sam najvise pila vodu ..ali prtoblem je sto posle toliko infuzije nisi bas zedna ..pa malo ..nasilu ..potrudi se ..jer je bolje da to izmokris sto prije ..
sto se tice unutrasnjeg zracenja ...moja rodica...vec sam ti spomenula ...nije bila operisan i zracena je bez anestezije ...rekla mi je ..da je pila ..diklofen protiv bolova .na jedno pola sata prije ..to je na svoju ruku ..i dobijala od njih apaurin ..mislim ...tako da nije bilo strasno ...a ja pa boli brate dok ti to stave ..sva ta ..gurni ovamo gurni onamo :P ..ali nije da ne mozes izdrzati ..tako nesto kao menstrualno bolovi ...zavisi i ko ti radi ..kao ginekolog ..da li je spretniji ili je grublji ...kad ti to stave u tebe ..onda te nuklearni fizicari ..premjere ..i zatvore vrata za tobom ..ostajes sama u sobi ..ali te oni posmatraju na kamere ..tako da se ne bojis..ja sam imala zracenje ..nekad 10 nekad 15 min ..zavisi od tog ..cime zrace ..od njegove jacine ...
moras se inace cuvati za vrene zracenja ..i posle ..vidjeces ..neces podnositi sunce ..toplotu ...izbjegavati sporet ..peglu ..sve izvore toplote ..smetace ti
te godine sam pitala mogu li na more ..rekli su mogu ..ali da se sklanjam sa sunca ..i nem ma kupanja :(
planirala sam ove godine ..ali neznam sad zbog ovog postradijaciskog cistitisa ,,vidjecu pa makar samo setala.... sunce nije dobro vise za nas zracene nazalost ..to mi je najteze palo ..ja sam zivjela za odlazak na more ....ali nesto cu iskombinovati
cujemo se .. oet dobijam temperaturu ..dosadila mi je ..sve preko 40 ...
pozz od mene !!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Uto Maj 11, 2010 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
a da hormone ni slucajno ...ko ima kancer ne smije ...nista ...zato ti i srede jajnike ..jer oni ..ustvari estrogen izaziva ..kancer


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Uto Maj 11, 2010 6:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Cao!
Znaci interno zracenje traje 15min.Ja sam mejke mi negde procitala da traje 3 sata...negde cak i 24casa...ali valjda su to ekstremni slucajevi.Uh, dobro je...utesila si me.
Znaci ovako....imala si bolove nakon toga, kada si htela da ides u toalet...i molim te reci mi kako si to resila?Da li ti lekove koje ti daju resavaju problem mokrenja? I sta je sa tom visokom temperaturom bre? Sta kazu lekari? Odakle ti to, i kako toga da se resis?
Reci mi molim te jos ovo za zracenje...kada pocnu prvi simptomi ...mislim da se ono lose osecas...posle koje seanse?
A sto se sedih tice...cuti , nista mi ne pricaj...
Negde sam davno procitala da sede imaju veze sa kancerom...i da se po njima moze provaliti da ga neko ima.....a ja sam puna sedih sa svojih 35. A negde drugde sam opet procitala da sretni ljudi imaju sede kao mladi...pa sad za ovo nam ne treba kvisko da skontamo koja je opcija nasa. :D
p.s. Vidim dosta ljudi cita ovu temu...valjda se upecaju na kapucino, sta li....Mislim ukljucite se ljudi !! :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: