Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Sirup za prolećnu alergiju
PostPoslato: Čet Apr 22, 2010 11:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Moja malena je već dosta vremena slinila na nos. Vodili smo je kod orl-a koji je u ordinaciji napravio kapi i dao joj fluimucil prašak. Ona slinavi sada bukvalno u potocima još je gore noću ne može da spava. Lekar je napisao gnojni rinitis. Da li je moguće da je alergična ne nešto u prirodi što cveta bez obzira što je tako mala? Ja imam alergiju koja traje mesec mesec i po dana najviše kad topola pada prestane obično u maju.
Kome da se obratim da li postoji alergolog za tako malo dete da bih dobila terapiju ako je alergija u pitanju. Molim Vas za hitan odgovor.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sirup za prolećnu alergiju
PostPoslato: Čet Apr 22, 2010 12:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Sirup ti je draga pressing, l karnitin, mislim da je isti sastav , a razliciti proizvodjac.Ali, najbolje da pitas i orl za to, i da ti on kaze...Ne znam na koji nacin alergolozi to mogu da ustanove, znam da postoji bockanje, ali oni su jos mali za to.Njabolje je da je pratis, ni sirup ne mozes da das na svoju ruku, najbolje pitaj orl, postavi i tamo pitanje na tom podforumu hocu reci, sto da ne.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sirup za prolećnu alergiju
PostPoslato: Čet Apr 22, 2010 2:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Prolece je period gde se kao glavni problem javlja alergija, kao reakcija na polen. Najcesci razlog za alergiju je cvetanje ambrozije od koje imaju problem i stariji i mladji.
Ako zelite da otkrijete da li je Vase dete alergicno i na sta je alergicno trebate raditi test na alergiju, a za to Vam treba uput Vaseg lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sirup za prolećnu alergiju
PostPoslato: Čet Apr 22, 2010 2:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Hvala draga, dobro si me podsetila da idem na pravi podforum :wink: .

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sirup za prolećnu alergiju
PostPoslato: Čet Apr 22, 2010 2:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
zaboravih, ... sto se tice sirupa:imate Avil, Presing, Aerisus,...ali ne uzimajte nista na svoju ruku-dakle uput za ORL, a onda ako bude imalo dalje potrebe, test za alergiju. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sirup za prolećnu alergiju
PostPoslato: Čet Apr 22, 2010 2:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Neću na svoju ruku ovo pitam da bi znala, a ako do sutra ne bude bolje vodim je ponovo lekaru. Iskreno se nadam da nećemo morati tako rano da uzimamo sirupe, ako i budemo morali dobro je da postoji nešto što može da pomogne.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sirup za prolećnu alergiju
PostPoslato: Čet Apr 22, 2010 3:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Draga, moj sin je imao tri godine kada mu je na moje insistiranje utvrdjeno da ima alergijski rinitis, zato sto i ja patim od toga. dotle su mu stalno lecili svasta nesto drugo, ali nikome nije palo napamet da proveri alergiju. E ovako, ako je dete malo za bockanje a jeste, odete u laboratoriju i trazite da se uradi bris nosa na Eozinofile, ukoliko ih ima u brisu, a sada kolicine ce vec znati pedijatar radi se o alergijsko rinitisu. Tada i bez alergo testa sa bockanjem mogu vam ispisati neku terapiju i dati savet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sirup za prolećnu alergiju
PostPoslato: Pet Apr 23, 2010 8:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Hvala draga, i ja patim od alergije prolećne nije strašno, ali nekih nekih mesec i po u ovo vreme reagujem najviše izgleda kada opada topola i onda budem ok. I moja malena je rođena tako sa zapušenim nosićem. Njoj je konstatovan rinitis, pretpostavljam da sam joj prenela. Sutra svakako idem kod orl-a, po kapi bolje joj je pa ću ga pitati jer radi taj bris i koliko košta. Inače kod nas se to ne radi u mestu u labaratoriji tj. nikakav bris se ne radi. Strašno, nego daju uput za higijenski u NS da nosiš ili ideš. Privatno verovatno rade kad platiš.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sirup za prolećnu alergiju
PostPoslato: Pet Apr 23, 2010 7:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
kod nas u mestu, inace sam iz Beceja, ima dve-tri privatne laboratorije i to dobre, rade sta hoces i nije jako skupo. Kod nas u drzavnom domu zdravlja mozes dobiti samo batina ali ne i neki uput za HIgijenski zavod u NS, samo nas otresu i kazu, idite u privatnu laboratoriju. Javi mi sta su vam rekli


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sirup za prolećnu alergiju
PostPoslato: Uto Apr 27, 2010 3:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Ne znam šta je gore u državnim ambulantama. Nama je doktorka uradila pregled i ništa dala je kapi koje beba nije smela tako dugo da koristi. Bila bi srećnija da su me poslali lepo i ljubazno privatno. Mada oni su posebna priča ne znam samo dokle će im se moći da se tako ponašaju i da rade godinama tako, a nikom ništa.
I pedijatar je bio nezainteresovan dao nam je sirup AERIUS mislim da se zove, za alergiju. Ja sam insistirala na tome. Privatan orl nam je rekao da uradimo analizu stolice na crevne parazite i proverićemo bris nosa. To ćemo odneti u higijenski zavod jer ne želim da plaćam privatno. Kada to budemo uradili videćemo konačno šta bi moglo biti jer joj nos stvarno teško prolazi.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sirup za prolećnu alergiju
PostPoslato: Uto Apr 27, 2010 8:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
I moj sin je pio Aerius sirup, mada ja vise volim Avil, on je bas za alergijski rinitis, no ni ovaj nije los, zaustavi kijavicu i stvaranje sekreta, koji iz nosa moze da se spusti i u grlo u i pluca. Samo da se ne iznenadis ovaj sirup malo uspavljuje decu, ja sam klincu davala samo uvece pre spavanja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sirup za prolećnu alergiju
PostPoslato: Sre Apr 28, 2010 9:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Odneli smo bris nosa i grla u Higijenski i sada čekamo rezultate. Možda bi i mojoj više odgovarao da je pila Avil sirup nego ovaj, ali nisam htela da uzimam napamet. Sad je malo lakše ali ima još dosta da izbaci sekreta.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sirup za prolećnu alergiju
PostPoslato: Sre Maj 05, 2010 10:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:02 pm
Postovi: 6
Problem sa boginjama. Moj klinac ima 6 god i doktor mu je ustanovio da ima varicele ali me je jako zbunilo to sto mi je doktor rekao da sme da se kupa i izlazi napolje u smislu da se ponasa sasvim normalno bez obzira sto ima boginje.Prvog dana je imao blagu temp. i par tackica a vec drugog dana je temp. prestala i osip se prosirio po celom telu sto je i bilo za ocekivati.Molim vas ako bi mogli da mi kazete da li je to tako kao sto kaze doktor ili ipak netreba tako olako shvatiti boginje. Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:boginje
PostPoslato: Sre Maj 05, 2010 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:02 pm
Postovi: 6
natasa je napisao:
Problem sa boginjama. Moj klinac ima 6 god i doktor mu je ustanovio da ima varicele ali me je jako zbunilo to sto mi je doktor rekao da sme da se kupa i izlazi napolje u smislu da se ponasa sasvim normalno bez obzira sto ima boginje.Prvog dana je imao blagu temp. i par tackica a vec drugog dana je temp. prestala i osip se prosirio po celom telu sto je i bilo za ocekivati.Molim vas ako bi mogli da mi kazete da li je to tako kao sto kaze doktor ili ipak netreba tako olako shvatiti boginje. Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sirup za prolećnu alergiju
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 12:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Da, nekada su doktori praktikovali da za vreme boginja deca ne smeju kupati, ali to je vec neko vreme promenjeno. Dakle, dete se sme kupati iako ima boginje, i da sme izlaziti napolje, ali ja bih praktikovala onu stariju medicinu sto se tice odece a to je da do njega bude bela pamucna majca.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: