Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Planocelularni karcinom pluća-šta dalje?
PostPoslato: Sre Apr 28, 2010 12:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 27, 2010 9:40 am
Postovi: 5
Poštovani,
kao redovni posetilac foruma pozdravljam vas i prvi put se obraćam za pomoć.
Mom ocu od 72 godine je u maju 2007.dijagnostikovan planocelularni karcinom pluća nakon čega mu je odstranjeno levo plućno krilo i posle operacije nije dobio nikakvu terapiju jer su sve žlezde iz medijastinuma bile negativne.
Posle 4 meseca javila se promena na desnom plućnom krilu pa je dobio terapiju Taksol+Karboplatin. Terapija je pred kraj prekinuta jer je došlo do velikog poremećaja rada srca.
Nakon ove terapije ide na zračenje čime je tumor uništen ali se javlaju postradijacione preomene koje mu otežavaju disanje.
Pred kraj 2009.godini (dve mekotkivne promene po tipi sekundarnih depozita 14 i 15mm) je pio Lastet tablete čije korišćenje je opet prekinuto zbog katastrofalne krvne slike.
Na skeneru od pre nedelju dana promene su veličine 11 i 45mm i povećana lgl veličine 14mm. Doktor sa Bežanijske kose gde se sve vreme leči, sada ne preporučuje Lastet nago sutra idemo na konzilijum. Inače sada mu je krvna slika dobra i opšte stanje nije loše.
Ako neko svojim znanjem ili iskustvom može da mi pomogne naka se javi što pre da bih znala šta da očekujem na konzilijumu. Ne znam da li postoji još neka linija citostatika za ovaj slučaj. Volela bih da imam neku informaciju da ne bude posle "pravih se reči (pitanja!) uvek kasno setim".
Unapred zahvalna!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Planocelularni karcinom pluća-šta dalje?
PostPoslato: Sre Apr 28, 2010 9:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Ja bih da i odgovorim mada ni sama neznam sta.Jako mi je zao sto se tati javila progresija bolesti jer sam pocetak je zaista bio optimistican sobzirom da je bio operabilan tumor i sto nije imao ni terapiju posle nje.
Ima mnogo citostatika za tumor pluca kao sto je Gemzar,Vepesid,Alimta... i uvek se kombinuju sa Cisplatinom ili Karboplatinom.
Iz iskustva mnogih ljudi a i mog tate sam primetila da radioterapija napravi vise stete nego koristi pa je licno nikom nebih preporucila.Licno Profesorica koja je lecila tatu je priznala da su njemu isprzena pluca od radioterapije.

Puno srece sutra i javi nam sta su odlucili.

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Planocelularni karcinom pluća-šta dalje?
PostPoslato: Sre Apr 28, 2010 11:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
svakako javite sta su vam rekli...ako vam kojim nesrecnim slucaj kazu da ne treba dalje da ga lecite,vvi svakako pokusajte alternativu...nemojte slepo verovati jednom lekaru nego se lepo raspitajte kod sto vise lekara da bi ste imali sto veci uvid u situaciju...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: