Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Sre Mar 17, 2010 8:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 02, 2010 6:47 pm
Postovi: 19
U utorak sam suprugu odveo u Zr. na onkologiju, gde su zapisali koja je terapija: GEMZAR 1800 ml. i da će ga poručiti pa od nedelje kad lek stigne, da dođemo na terapiju.
Rekoše nam da će ležati 2-3 dana.
Ako neko ima iskustva neka mi pojasni zašto se leži 2-3 dana?
Zašto mi supruga neprekidno spava? Kaže da nema bolove.(pije lekove), ima slab apetit, nema stolicu, i sve u svemu mnogo je slabija nego dok je ležala u SK.
Molim Vas za odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Sre Mar 17, 2010 9:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
mozda se terapija prima nekoliko dana,npr. danas primi 800 ml,sutra 600 i prekosutra 400 pa ide kuci...mozda treba da ostane u bplnici da vide kako ce podneti terapije...zasto neprekidno spava,to vam ne mogu reci,za apetit-karakteristicno je za onkoloske bolesnike,dobicete i kompetentniji odgovor,a za stolicu-kako da je ima ako ne jede...trebalo bi da joj bude bolje posle terapija,no,videcete jos...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Sub Mar 27, 2010 10:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 02, 2010 6:47 pm
Postovi: 19
evo malo raporta, a koje pitanje za forumaše sa iskustvom.
U sredu je supruga u Zr. bolnici primila HT Gemzar-a, sama terapija je trajala 1 sat, ali čekanje 4 sata. Radio je samo jedan dr.
Posle terapije se osećala relativno dobro, četvrtak isto tako, a onda u petak rano ujutro budi me sa nesnosnim bolovima, daj tablete, spava, ne jede, boli je sve. Uz sve to otiče joj noga od kolena naniže, ha nozi neko crvenilo.
Danas sam zvao hitnu, dali joj injekciju trodona, kažu da je to manifest HT?
Sutra će mi doći komšija, on poseduje neku kosmičku energiju - reiki ako sam dobro zapamtio. Prošle nedelje je bio sat vremena ona je spavala, i posle joj bilo bolje. On kaže da nemože da izleči, ali može da smanji bolove.
Sve u svemu, ako bi ocenjivao njeno stanje onda je to slaba dvojčica. Nekako nevidim taj oporavak. Molim za mišljenje, komentar, jer od doktora ni u ZR, kao ni u SK nemožeš čuti ništa edukativno?????????????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Sub Mar 27, 2010 11:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Gospodine,

nemojte misliti da lekari sa foruma ne žele da Vam pomognu, samo shvatite da kad nemaju odgovarajući odgovor, oni ne napišu ništa. Odgovarajući u smislu kad ne znaju odgovor ili kad ne mogu da daju željeni odgovor. Što se tiče onih koje ste sreli-za njih nemam opravdanja, osim oguglalosti i odbrambenih mehanizama neophodnih za podnošenje takvog posla, no ipak...

Jako mi je žao što ću Vam ovo reći, ali prognoza bolesti Vaše supruge je jako loša...

To ne znači da treba odustajati, život je jedna velika enigma i niko od nas ne bi smeo kategorički da tvrdi da čuda ne postoje.

Vaša supruga dosta spava, jer su lekovi protiv bolova koje uzima izrazito jaki, tzv. opioidni analgetici.

Mnogo snage, hrabrosti i sreće Vam želim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Sub Apr 10, 2010 11:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 02, 2010 6:47 pm
Postovi: 19
Posle odgovora "sedefasta", nisam se javljao, ali sada posle 15 dana stanje je još lošije.
Na H-terapiju smo već dva puta odbijeni, pošto se doktoru nije dopalo njeno fizičko a on tvrdi i psihičko stanje. Naime ka god smo stigli u ZR njoj je posle vađenja krvi loše, leži, ječi, muka joj je i doktor odustane od davanja HT.
Kod kuće je stvar ista, po ceo dan prespava, jelo se svodi na par zalogaja hleba, pola viršle, pola banane i šolje-dve jogurta sa čašom vode za ceo dan. Kada je i budna samo žmuri, kaže da joj je teško da drži otvorene oči.
Doktor u ZR je siguran da ona to ponašanje sprovodi kako bi pokazala bojkot ka HT i da se takvim ponašanjem predala.
Jedan doktor iz hitne kada je bio objasnio mi je da povratka nema, a da bi primanjem HT samo odlogane muke, bez ikakvog izgleda za ozdravljenjem, predložio je da samo suzbijamo bolove, kako ne bi patila.
Slažem se i sa tim ali ne mogu da prihvatim da je kraj neminovan. Verovatno sam subjektivan.
Ljudi koji imate iskustva sa ovom đavoljom bolešću, prosvetlite me šta i kako da radimo. I ja i sin smo ko sluđeni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Sub Apr 10, 2010 7:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
licno bih ja jako voleo kada bi vasa zena isla u kamenicu na terapije...a zasto bih voleo,zato sto nema m poverenja u zrenjaninske lekare,ima jako puno onih koji su uzasni lekari...sto se tice vas,morate ostati pozitivni i da ne mislite o samom ishodu bolesti,koji je izvestan...dakle potisnite to i razmisljajte pozitivno...znam da glupo zvuci,ali uvek ima tracak nade,sto kazu:u medicini nista nije nemoguce...kancer pankreasa jeste nezgodan,citao sam na internetu o tome stvarno je nezgodan...sta da vam kazem,ponavljam reci od malo pre:morate ostati jaki,do kraja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Sub Apr 10, 2010 8:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 02, 2010 6:47 pm
Postovi: 19
Slavko,
mladi junače, hvala ti na ovim rečima podrške.
Trudimo se da budemo pozitivni, ali često i padamo.
U sutrašnji dan pre nedelju dana Vaskrs, a ona bogu dušu, došla mi sestra iz Banja Luke da je vidi, kad šok u kakvom je stanju zatiče, sutradan malo bolje i tako u krug.
Hvala ti još jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Ned Apr 11, 2010 9:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
normalno je i da padate,ali bolje da padate kada ona nije tu,da ne bude da pred njenim ocima pokazujete svoje slabosti...najbolje da pred njom budete ili veseli,znate vec sta joj odgovara...znam da zvuci malo nemoguce,ali potrudite se...nemate zasto da se zahvaljujete,ako znam,ja cu da vam pomognem...veliki pozdrav,i drz'te se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Pon Apr 26, 2010 7:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 02, 2010 6:47 pm
Postovi: 19
Svima samo kao tužna vest:
Supruga mi je u petak u 18,15 izdahnula na mojim i sinovim rukama.
Pozlilo joj je i u roku od par minuta je zatvorila oči,pustila jednu suzu i prestala da diše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Pon Apr 26, 2010 8:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
primite moje iskreno saucesce,zao mi je sto se to desilo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Pon Apr 26, 2010 1:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
zujazuja je napisao:
Svima samo kao tužna vest:
Supruga mi je u petak u 18,15 izdahnula na mojim i sinovim rukama.
Pozlilo joj je i u roku od par minuta je zatvorila oči,pustila jednu suzu i prestala da diše.


Uzas,jako mi je zao.
Primite moje najiskrenije saucesce!

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Pon Apr 26, 2010 3:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Postovi: 143
Примите искрено саучешће, жао ми је због бола који трпите, али тешите се тиме да није дуго патила. Потрудите се да је памтите каква је била до ове болести.
Остатку породице све најбоље, желим вам да се изборите са тугом која вам следи,

Свима осталима поздрав,
Мила


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: