Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Sub Apr 24, 2010 12:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 24, 2010 12:22 am
Postovi: 3
Imam 35 godina, cikluse na 24-28 dana. Poslednju menstruaciju sam imala 8.aprila, poslednji odnos 12., braon iscedak (lici na gusti vocni sok) mi se pojavio 17. danas je 23. i iscedak se pretvara u krv!, kolicina je veoma mala...obracam se vama zato sto sam van nase zemlje a na pregled bih otisla kada budem bila kod kuce. Ipak, ovo je predugo i neprijatno i zabrinjavajuce.
....da, grudi me bole kao pred menstruaciju i malo su narasle!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Sub Apr 24, 2010 9:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 07, 2008 1:54 pm
Postovi: 6
i ja imam potpuno isti problem! maltene u dan isto! moram da dodam da nemam simptome poput bolova,neprijatnog mirisa sekreta osim sto je braon boje i jako gust!
da jeto samo neki trenutni poremecaj (nisam to nikad ranije,barem ne tako intenzivno imala) ili se mora kod doktora?inace pijem kontaceptivne pil.
i ja zivim u inostranstvu i doktori nisu bas tako voljni da odmah pomognu, na zalost...
unapred hvala na odg.

ps minka nadam se da ne zamers sto sam se prikacila na tvoju temu umesto da otvaram novu sa istim sadrzajem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Sub Apr 24, 2010 10:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 24, 2010 12:22 am
Postovi: 3
Naprotiv!, Hvala tebi sto si se javila...sve je malo lakse kada se sa nekim podeli :wink:
Mene je blago boleo stomak jednu noc, grudi su mi kao u tinejdzerke, ne pijem nikakve pilule pa pomisljam da sam trudna, ali !!..., iako znam da je sve moguce ova varijanta mi je malo verovatna.
Pronasla sam po raznim forumima mogucnost da je upala sluzokoze materice, zatim hormonski poremecaj, molarna trudnoca...sa nasim problemom se nista ne poklapa sasvim i ja znam da se treba obratiti lekaru a do tada ako jos neko ima slicno iskustvo i zna o cemu se radi bila bih zahvalana da to podeli sa nama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Ned Apr 25, 2010 12:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Minka-simptome koje si upravo opisala sam imala i ja kada sam ostala u drugom stanju, a ginekolog mi je za taj braon iscedak koji mi se javio rekao da je to ostalo od stare menstruacije.
Tako da mozda ipak postoji mogucnost da si u drugom stanju. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Ned Apr 25, 2010 8:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 4:26 pm
Postovi: 29
Lokacija: beograd
Ako si imala poslednju menstruaciju 8 aprila, taj iscedak se pojavio 10 dana ciklusa, sto je vrlo rano.Ako se pokaze da nije trudnoca, lepo idi kod lekara najverovatnije je hormonski poremecaj.
Ja sam pre desetak godina imala par meseci takve menstruacije, rano krene braon iscedak i na kraju predje u krv bas u vreme kada i treba da dobijem.Radili su mi reviziju i kada se pokazalo da je sve u redu (sem malog nesklada hormona), dali su mi pilule za kontracepciju na 3 meseca. Odmah posle toga mi se sredio ciklus, cak sam i ostala trudna!
Tebi zelim da si vec sada.

Za Tulip- od pilula je drugacija (tamnija) menstruacija.

_________________
zivot pun srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Ned Apr 25, 2010 5:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 24, 2010 12:22 am
Postovi: 3
Hvala svima...i ja bih vise volela da sam trudna nego ovo drugo ali neznam...sacekacu sledecu menstruaciju, ovo pocinje da utice na moju psihu jer mi se taman ucini da je prestalo kada pocne ponovo.
...nikada nisam uzimala pilule za kontracepciju.
:(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Čet Sep 09, 2010 12:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 09, 2010 12:14 pm
Postovi: 12
Ja ne znam sta se desava sa mojim ciklusom. Vec poslednjih par menstruacija, nakon svake menstruacije pojavi se, tj. nadoveze se odmah nakon zavrsenog ciklusa jos 7,8 dana nekakav braon sekret ili sta vec. Doktorka kaze da se to ubraja u vanmenstrualno krvarenje. Inace, zato sam pre neki dan uradila Papa test, cista druga grupa, dakle ok.Kolposkopski nalaz u redu...imala sam ranicu pre dve godine, ali je ona odstranjena termokauterizacijom, i vise je nemam. Dobila sam uput za institut za mikrobiologiju, da uradim neka 3 brisa i svi su u redu, takodje i analizu hormona FSH,LH i Estradiol i to je u granicama.Sta je onda sa mnom? Sad u petak idem na ultrazvuk materice.
Da li je neko imao slicnih iskustava i da li mu ovo zvuci opasno?
Da napomenem, nemam nikakve bolove, peckanja niti ista slicno i ne pijem nikakve hormone, niti sam ikada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Čet Sep 09, 2010 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 10:54 pm
Postovi: 13
braon iscedak ja imam vec godinama i pre i posle menstruacije, bila sam po lekarima i oni govore da je to sasvim normalna pojava nekima ide samo krv a nekima i taj braon iscedak. ja sam se porodila pre tri meseca i dobila po prvi put misleci da ce biti drugacije ali nije sve je ostalo isto. u svakom slucaju treba proveriti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Pet Sep 10, 2010 10:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 09, 2010 12:14 pm
Postovi: 12
Pa sve je to ok, ali meni ipak nije normalno da mi toliko dugo nesto curi. Prvo 7 dana ciklusa, pa onda jos 7,8, a nekad i 10 dana to braonkasto...ipak cu uraditi sve da mi to prestane. Videcemo jos sta kaze ultrazvuk.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Pet Sep 17, 2010 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 09, 2010 12:14 pm
Postovi: 12
Kod mene je ciklus do skoro bio u redu, a onda mi se pojavilo nakon svakog zavrsenog ciklusa i nekakvo postmenstrualno krvarenje, koje traje jos 7, 8 dana i tamno je braon boje.
Bogami, bas sam se zabrinula, jer to je tako unazad 4,5 meseci i naravno krenula sam na razne preglede. Papa test cista druga grupa, znaci ok, ranicu na grlicu nemam, pa onda neka jos tri brisa, sve u redu...zatim hormonska analiza, pa na kraju ultrazvuk, gde mi je doktorka nasla policistican levi jajnik, i zato me poslala da uradim i tumormarker Ca125, cija je vrednost samo malo povisena.
Zbog svega toga, poslala me je na GAK Narodni front, gde su zaista najbolji strucnjaci, i doktor je rekao da nije to nista strasno. I sam je obavio ultrazvuk gde je video te ciste, ali mi je prepisao neke kontraceptivne pilule, jer su na bazi hormona, i smatra da ce se to od toga povuci i da ce mi se normalizovati ciklus. Za dva meseca kontrola, pa ako se te ciste do tad ne smanje, moracu da idem na laparaskopsku operaciju, da se tako uklone.
Uglavnom, sto je najbitnije, moci cu najnormalnije da ostanem trudna (imam 25 godina), tako da super.
Pao mi je veliki kamen sa srca, jer ipak nije nista strasno. Znate, kad imate ciklus 7 dana, pa onda odmah nadovezano posle ciklusa jos 7,8 dana nekakvu braon krv, to je bas atak na psihu. Na svu srecu, to je ocigledno hormonski.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 5:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 11, 2011 4:40 am
Postovi: 2
Jao ljudi, nadam se da barem neko od vas cita ovaj topic, posto vidim da je poslednja poruka iz septembra.
Imam skoro identican problem! Nisam ni ziva ni mrtva vec tri meseca!
Dakle, poslednje 4 menstruacije, sledecih dobrih 7 ili 10 dana - braon iscedak.
Ali pocetak price je pre toga. U julu i avgustu sam bih tacno pred menstruaciju imala uzasne bolove (jednom sam se probudila u sred noci, grozan bol), mada na srecu kratkotrajne - pola sata-sat i onda odmah dobijem.
Onda u septembru bezbolna menstruacija - kao i obicno. Oktobar, par dana pred m. temperatura i bolovi, da ne duzim, dospem u urgentni. Radili su mi laparoskopiju i otkrili upalu jajovoda. Da spomenem da su usput videli i ciste na jajnicima sa kojima se druzim vec od tinejdzerskih dana :) a strucno se zove endometrioza, to sam saznala. Jajovode su isprali, nisu nasli nikakve bakterije, ali preventivno sam pila 3 nedelje antibiotike. E sad, od tada je poceo ovaj braon iscedak. Nisam se nesto brinula, mislila sam, mozda je to nesto normalno posle operacije, ali poslednja menstruacija (4. posle operacije) je bila katastrofalno bolna. Bukvalno mi je bilo lose dva cela dana (jedan pred i jedan dan menstruacije). I onda posle, naravno, taj iscedak. Sada je 15. dan od prvog dana mesntruacije, i dalje imam iscedak a juce su grudi pocele da me bole kao da cu sutra da dobijem. Inace dobijam na svakih approx. 28 dana.
Inace, Vesnicai, i ja sam radila Ca125, bio je malo povisen, i receno mi je da je to normalno kod endometrioze. Papa, II grupa, itd.
Kao sto rece, pravi atak na psihu! I jos ta operacija, tj. laparoskopija, jos uvek se psihicki oporavljam...
Eto, ja oduzih, izvinjavam se, ali znate kako je kad vas nesto muci vec par meseci.
Nadam se da ste sve dobro i nadam se da ce neko videti moj post i odgovoriti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 11:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 09, 2010 12:14 pm
Postovi: 12
Doktor na GAK mi je rekao da je najbolji lek za moj slucaj, da ostanem trudna. :) Ok, nastavicu da pijem te hormonske pilule koje su niskodozne, a bebu planiram za jedno godinu i po dana, pa ce se verovatno moj problem tad resiti. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Sre Jan 12, 2011 12:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 11, 2011 4:40 am
Postovi: 2
Hvala na odgovoru Vesnicai! :)
Ma vazno je samo da je sve u redu, sa i ili bez braon iscedka :)
Ja idem kod lekara ovih dana, nadam se da ce i kod mene sve biti u redu.
Puno poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 16, 2011 7:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 16, 2011 7:04 pm
Postovi: 2
Ja imam slican problem, pre 2 dana sam dobila braon sekret, a danas vec ima i malo krvi, i ne znam sta da radim. Pijem Yaz tablete, i na polovini trece nedelje pakovanja sam, tacnije ostalo mi jos 6 pilula sa hormonima. Ovo mi se prvi put desilo. Imam 23 godine. Sa tabletama sam pocela krajem juna. A sve do tada je bilo normalno, i imala sam regularne odnose sa partnerom do pomenute stvari. I sad ne znam sta da radim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 16, 2011 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 16, 2011 7:04 pm
Postovi: 2
Izvinjavam se sto sam se prikacila ovako nasumicno, ali posto je slicni problem mislila sam da mozete da mi pomognete.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 62 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: