Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Empatija
PostPoslato: Čet Dec 24, 2009 2:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 08, 2009 4:13 am
Postovi: 15
Zelim da cujem misljenje vise ljudi zato otvaram ovu temu. Vidjem se neko vreme sa jednom devojkom, za koju mogu da kazem da je jako emotivna, nismo do sada spavali da me neki nebi shvatili pogresno. Inace cura mi se svidja jelte inace se nebi vidjao sa njom! Problem je u tome da ja imam probleme ili bolje receno mnogo obaveza i briga oko posla i drugog da u ovom trenutku ja NE ZELIM ozbiljnu vezu, izmedju ostalog i nemam vremena! Lose se osecam zbog toga jer mi je nezgodno da joj to kazem, nije da sam mlakonja kako ce neki pomisliti ali mi je stvarno zao pre svega zbog nje! Molim vas da ako neko ima da mi da pametan savet! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Empatija
PostPoslato: Čet Dec 24, 2009 3:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Najbolje je da to sve njoj kazesh, reci da nemash vremena, zelje volje za ozbiljnu vezu pa kako bude- bude!

Glupo je da zavlachish devojku, poshebo ako ti se svidja i ako ti je stalo do nje, mada mislim da ti ipak nije dovojno stalo!

Ako ne pozelish da promenish sebe, nadjesh vremena za nju i vezu sa njom, onda je definitivno ne zelish dovoljno!

Ne zavlachi se vishe, prekini to i idi dalje...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Empatija
PostPoslato: Čet Dec 24, 2009 3:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 08, 2009 4:13 am
Postovi: 15
Nisam zaljubljen u nju, jer stvarno ne zelim da se zaljubim sada, jer znam kakav sam kad sam zaljubljen, jednostavno sada ne mogu da stavim neke stvari u drugi plan sto bi sigurno uradio ako bi se zaljubio. Tako da jednostavno potiskujem i svoja osecanja, nadam se da me razumes! I hvala za odgovor, drago mi je da cujem necije misljenje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Empatija
PostPoslato: Čet Dec 24, 2009 3:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pa ako vec znash shta zelish, uchini onako kako ti mozak kaze, prekini to, zaista nishta nema gore ako te neko zavlachi a ne zeli 100% da se preda vezi...

Jel bi ti voleo da tebe tako neko zavlachi i oteze i da nije 100% sa tobom?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Empatija
PostPoslato: Čet Dec 24, 2009 3:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 08, 2009 4:13 am
Postovi: 15
Naravno da nebi zeleo! Ja ne zelim nju da zavlacim, samo sam opterecen drugim stvarima i ne mogu da joj pruzim ono sto bi trebao i sto zasluzuje, a da ne osecam nista prema njoj ja bi to vec prekinuo, u tome je stvar! U pravu si kad kazem da moram to sve da joj kazem, nema svrhe ovako! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Empatija
PostPoslato: Čet Dec 24, 2009 4:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 31, 2009 3:14 pm
Postovi: 131
nikad mi nije bilo jasno kako ljudi odredjuju "sad cu da se zaljubim-sad ne".pa valjda ako ti se svidja,nacices vremena za nju....
kao sto rece tamara,nemoj da zavlacis curu nego joj lepo reci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Empatija
PostPoslato: Ned Dec 27, 2009 4:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
A varijanta: Lazes sebe. Sve ovo "ne zelim da se zaljubim" mi zvuci kao izvuceno iz nekog sugavog splavaskog narodnjaka. To ti je "ili jesi ili nisi". Iz najbolje namere ti pricam ovo, bez trunke cinizma... Po mom misljenju ti vec jesi zaljubljen u nju, pokusavas sebe da ubedis da nisi (ovo tvoje pisanije je jos samo jedan od dokaza), izmisljas razloge zasto ne bi bio sa njom, a podsvesno to zelis, buduci da ti se devojka svidja. E sad, ubedjujuci sebe da imas puno posla, pravis vestacku barijeru i fakticki vodis rat protiv samoga sebe. A taj rat jos niko nije dobio... Hocu jos da kazem i da je izgovor "puno posla" krajnje smesan i glup, iz prostog razloga sto su i tvoji roditelji verovatno imali puno posla, pa su ipak napravili tebe. Iz nicka mogu da pretpostavim koje si godiste i mogu da ti kazem da nisam nesto mnogo stariji od tebe, a samim tim i da sam relativno skoro (5-6-7 godina) prevazisao gluposti koje ti sad sebi utuvljujes u glavu. A jesu gluposti. Sta da radis??? Jedan razgovor sa samim sobom pred ogledalom o pravim zivotnim prioritetima (a postavi prioritete tako da te oni najveci zivotno najvise usrece) i sve ce biti reseno.

B varijanta: Nisi zaljubljen u nju... Onda ne lazes sebe, vec sve ljude kojima si pricao o osecanjima prema njoj. Zasto??? Zato sto ako ti nije stalo do nje, a sa njom si, trazis alibi u svom poslu, ali i u prici da ti se svidja. Resenje: "Draga ne svidjas mi se" spakovano onako da bude sto manje povredjena i da joj ne narusis ego.

C varijanta: Sve sto si rekao istina je i stvarno ne zelis da se vezes zbog posla. U tom slucaju imas prilicno ozbiljan problem sa identitetom i necijim ocekivanjima i rizikujes da kao emotivno neinteligentno bice jako patis u zivotu. Mozda ces imati materijalno blagostanje, ali nikada neces biti srecan, zato sto je tvoj razum uspostavio potpunu dominaciju i kontrolu nad tvojim osecanjima do te mere da moze da ih pretpostavi i generise na analitickom nivou. To na srpskom znaci da ces se zaljubiti (zapravo, mislices da si se zaljubio) onda kada ti to obaveze dozvole i kada sam sebe ubedis u to. Jos, dakle, jedan rat protiv samoga sebe... Mislices da si srecan, ubedjivati sebe u to, ali isto tako ces biti emotivno isprazan i "empatija" ti nece biti osecanje, vec jos jedna rec, floskula... Resenje: Nadji neku koja ce te zajebavati i vrteti oko malog prsta dok ne odlepis. A kad odlepis, iako ces biti besan, mozes se smatrati srecnim covekom. A sta je sreca, nego da nekoga volimo i sto nas taj neko vise zajebava, to nas bes radja jos jacu ljubav... Tada si besan, ali bar svestan da volis, bas iz razloga sto si besan...

Ako mene pitas, a rekao sam ti isto sto bih i najrodjenijem, A varijanta u pitanju i resi to sa sobom pre nego stvarno postane C varijanta, ustedeces sebi mnogo patnje. Pozz i javi sta bi

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Empatija
PostPoslato: Ned Dec 27, 2009 12:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 31, 2009 3:14 pm
Postovi: 131
glasam za A :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Empatija
PostPoslato: Pet Jan 08, 2010 2:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ni meni nije jasno kako neko može da tempira i diktira kada će sebi da da dozvolu da se zaljubi ili ne zaljubi??!! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Empatija
PostPoslato: Ned Jan 10, 2010 11:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
majja je napisao:
Ni meni nije jasno kako neko može da tempira i diktira kada će sebi da da dozvolu da se zaljubi ili ne zaljubi??!! :roll:


Da to se desi kada se najmanje nadaš, čini mi se da ti nisi zaljubljen u nju nego da ti je žao jer je emotivna i da te grize savest da je ostaviš jer se bojiš kako će ona to podneti.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Empatija
PostPoslato: Ned Apr 18, 2010 7:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 13, 2010 10:54 pm
Postovi: 18
mislim da se opustis i uzivas,ko zna kad ce opet da dodje neko ko ti se svidja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: