Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Ned Apr 18, 2010 7:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 13, 2010 10:54 pm
Postovi: 18
Imam 30 godina i vreme mije da se pozabavim svojom kosom. proredjena je uglavom na zaliscima.
Da li neko zna nesto vise o tome,gde je najbolje to uraditi? sta mislite o fue tehnici-nova tehnika bez secenja dela glave?ima li neko iskustvo koje bi poddelio ?cuo sam da se sad moze i ponavljati nekoliko puta sto ce mi trebati jer celavim i pozadi ali mi to sad i nije toliko probroblem.hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Pon Jun 07, 2010 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 07, 2010 12:36 pm
Postovi: 44
Prvo je potrebno da se javis dermatologu kako bi utvrdili koji tip muske nasledne celavosti ti imas.
Vise o tome mozes da procitas ovde: http://www.newhair.com/resources/assessing-hair-loss.asp#classes
Posle toga trebas da se raspitas o prednostima i manama FUE i FUT tehnike. Sa FUE tehikom mozes da obezbedis maksimalno nekih 4000 grafta sto ti je dovoljno ako hoces da sredis zaliske, ali ako celavis i na drugim mestima savetujem ti da razmisljas vise o FUT tehnici. Najbolje je da se radi negde u inostranstvu gde ima klinika koje su i jeftinije a i daleko kvalitetnije nego nase npr u Turskoj. Pre nego sto se odlucis za transplantaciju dobro se raspitaj i istrzauj, trazi da pogledas sto je vise moguce slika pre i posle na klinici za koju se odlucis. Ovde imas dosta o tome. http://www.hairrestorationnetwork.com/eve/
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 11:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 13, 2010 10:54 pm
Postovi: 18
Hej,hvala za odgovor.
Mozes li mi reci koja je razlika izmedju fue i fut, zar tonije jedno te isto. <<Ja sam pozvao telefonom jednu kliniku kod nas i tamo mi je receno da se moze ponavljeti metoda jer valjda ima dosta kose u toj regiji sa koje se uzima (ako sam razumeo zadnj deo glave) i da moze da se uzme 2-3000 folikula po operaciji. Znas li kakve su cene u inostranstu????pozzz, milos


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Sub Jul 03, 2010 3:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 07, 2010 12:36 pm
Postovi: 44
Razlika izmedju fue i fut je u nacinu na koji se uzimaju iz donorske regije koja se nalazi na zadnjem donjem delu glave tj mestu gde kosa nikada ne opada. Fue metodom se uzimaju pomocu specijalnog istrumenta koji vadi sam fokul iz skalpa, ova metoda iziskuje veliku spretnost hirurga i NAJBOLJI hirurzi obicno imaju upesnost od 90% a 10 posto presadjenih fokula nikad ne nastavi da raste. Oziljak koji ostane je u vidu malih tacaka koje se jedva primet i to u slucaju da se osisas na celavo ili jako kratko. Kod FUT metode iseca se deo skalpa zajedno sa kosom pa se fokuli odatle vade i dalje presadjuju na druge delove glave ovom metodom moze se presaditi dalko vise kose nego FUE metodom a i ne gubi se toliko fokula u samom procesu. Oziljak posle par meseci nije obicno primetan ispod kose.
Video: http://tmhairrestoration.com/swf/transmedlast_xvid2.flv
Moj ti je savet da se rapitas koliko ti imas donorske kose i da ti procene koliko ce ti trebati racunajuci da ces i u buducnosti nastaviti da celavis. Pa onda vidi sta ti vise odgovara, fut metodom mozes da presadis do oko 8000 a fue nekih 4000-5000.. Cene u inostranstvu su za fut od 1,2, ili 1,8 pa na dalje a za fue od 2.5 pa na dalje. Ajde javi ako te nesto jos interesuje i ako odlucis da ides na trasnplantaciju obavezno da javis sta si odlucio ja planiram u toku sledece godine ako skupim dovoljno para.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Ned Jul 04, 2010 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 13, 2009 10:42 am
Postovi: 33
operacije pojedinacnog uzimanja dlaka su jedino prihvatljive i ni jedna druga !!!
i fue i fut metodom mozes da uzmes isti broj dlaka u zavisnisti koliko treba ,operacije sa secenjem i usivanjem su ne prihvatljive jer prave pozadi oziljak koji se ne vidi kada imas kosu preko njega, ali onda zaboravi kratko sisanje i kupanje u bazenu jer ce ti se videti bela ogoljene linija bez dlaka pozadi kada pokvasis kosu a sto vise puta budes radio ovom hirurskom metodom sve vise ces imati takvih oziljaka,zasto bi sebi prabio oziljak kada moze bez toga .oni koji rade takve intervencije a u Beogradu ih ima mnogo odnosno klinike , njima se isplati zato sto vremenski 3 do 4 puta traje krace od pojedinacnog uzimanja dlaka sa donor regije i njihovo implatiranje na mestu gde presadjuje te!cena je ista za obe vrste intervencije.

kod pojedinacnog uzimanja dlaka vazan je i ugao pod kojim vam implatiraju kosu on bi trebao da bude izmedju 30 do 45 stepeni ali nisam bas siguran u svakom slucaju nikako da se stavlja pod uglom od 90 stepeni jer to nije prirodan rast kose a za tako nesto je potreban implanter koji imaju * REKLAMA * lkinika i * REKLAMA * klinika a mogu i drugi da ga imaju da hoce ali nece ne isplati se mnogo je to opipljivo .Menssana stavlja dlake pod uglom od 90 stepeni pincetom i tako rastu na gore umesto na dole !!!!!!!!!jos dobije te i oziljak pozadi .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Uto Jul 06, 2010 4:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 07, 2010 12:36 pm
Postovi: 44
akinone je napisao:
operacije pojedinacnog uzimanja dlaka su jedino prihvatljive i ni jedna druga !!!


Prema istrazivanjima, gubitak kose postaje vidljiv tek onda kada se izgubi 50% postojece kose na mestima gde se kosa istanjuje. Transplantacija kose omogucava da se sa mestima gde kosa nije podlozna opadanju presadi na mesto gde je proredjena ili gde je opala. OBE METODE i FUE i FUT su jedino PRIHVATLJIVE danas i obe imaju svoje prednosti i mane. Strip ili fut metod se preporucuje onima koji imaju gubitak kose od III do VII nivoa po Norwood skali. A sto se tice oziljaka, danas postoje razne tehnike zatvaranja rane kao sto su trichophytic closure http://www.iahrs.org/img/harris8.25.jpg
U kojoj je oziljaj cak i pri kratkoj frizuri jedva primetan, pored toga on se moze cak i zamaskirati fue transplantacijom od nekih 600dlaka (zavisi od velicine oziljka) tako da je totalno neprimetan. Fut metoda se moze vise puta ponavljati i obezbedjuje vise grafta nego fue i ima mnogo veci procenat uspesnosti u rastu presadjenih grafta nego fue.
Fue metoda se preporucuje za gubitak kose od I do V po Norwood skali kao i za restauraciju trepavica i obrva, takodje se ova metoda omogucava da kada je donorska regija potrosena uzimanje graftova sa ostalih delova tela (noge, ledja, brada, grudi itd). Posle operacije fue metodom nemoguce je dalje uzimati graftove iz te regije.
Danas najbolje svestke klinike najvise rade transplantacije kose kombinovanjem obe metode a neke koriste samo fut, kao sto je npr.mozda i najbolja americka klinika Hasson and Wong. Cak i Dr. William Rassman, covek koji je 90tih patentirao i razvio fue metodu u svom New Hair Institutu i dalje koristi radije fut metodu nego fue.

Naravmo, ja licno smatram da onaj ko hoce kvalitetnu transplantaciju, i ne mrzi ga da malo istrazuje nece raditi trasnplantaciju kod nasih klinika nego ce izabrati jednu od vrhunskih klinkia u evropi, koja primenjuje nove tehnike i tehnologije, gde razlika u ceni moze biti i da je jeftinija a iza koje stoje konstanto dobri rezultati. Lako se mogu pronaci na internetu.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Uto Jul 06, 2010 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2010 10:14 pm
Postovi: 5
Da li neko zna kakva je * REKLAMA * metoda presadjivanja kose?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Sre Jul 07, 2010 3:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 07, 2010 12:36 pm
Postovi: 44
Mysterx je napisao:
Da li neko zna kakva je * REKLAMA * metoda presadjivanja kose?


Za * REKLAMA * vazi da nemaju bas neke dobre i konstantne rezultate, na intrnetu se mogu naci neki pozitivni primeri ali uglavnom nemaju reputaciju kao uspesna i preporucljiva klinika.. Moj savet ti je da procesljas internet, u razgovoru sa doktorom procenis tvoje stanje, kao i mogucnost daljeg gubitka kose, procesljas pre i posele slike na internetu, nadjes neke primere slicne kao i tvoj pa da vidis sta mozes da ocekujes i sa koliko grafta... Za * REKLAMA * kliniku se smatra da imaju mali procenat prezivljavanja graftova...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Sre Jul 07, 2010 11:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2010 10:14 pm
Postovi: 5
Ja pisem iz Crne Gore,mi ovadje nemamo nekih klinika koje se bave time. Jedino (sto se Crne Gore tice) dolazi u opticaju ''cenex medical'' ... Sto mislite o ovome? http://www.cenexmedical.com/plasticna-i ... -kose.html . Ne znam ni koliko se cijene krecu od prilike ?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Sre Jul 07, 2010 11:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2010 10:14 pm
Postovi: 5
P.s. Sto se * REKLAMA * tice,rekao bih da je Vladimiru Cvetkovicu kosa fenomenalna nakon transplatacije,e sad jedino je u pitanju to sto kazes ,kolika im je trajnost. Po nekim mojim informacija ,nakon transplatacije ta kosa vise nikad ne opada,jel' tako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Sre Jul 07, 2010 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 07, 2010 12:36 pm
Postovi: 44
Mysterx je napisao:

Ta klinika radi trasnplantaciju metodom koja je prevazidjena jos pre 20 godina, rezultati takve metode su vrlo neprirodni i losi. Te dve slike koje su postavili na sajt (prva je skenirana fotografija slikana pre 100god.) verovatno nisu ni nihovi pacijenti nego su ih negde skinuli pa stavili na sajt, tako da ovu kliniku treba zaobici u sirokom luku.

Mysterx je napisao:
rekao bih da je Vladimiru Cvetkovicu kosa fenomenalna nakon transplatacije

Sto se njegovog rezultata tice ja nisam ni video sliku na osnovu koje mogu da zakljucim stepen njegove celavosti pre operacije, na onoj slici na sajtu koja je navodno pre operacije on ima jako kratko osisanu kosu tako da je njegove stepen celavosti tesko proceniti, jedino sto mogu da primetim da mu je linije kose posle operacije malo spustena. Na sajtu ne stoje nikakvi podaci o tome koji je tip celavosti imao niti koliko grafta mu je presadjeno i gde tako da po meni to i nije neki rezultat.

Mysterx je napisao:
nakon transplatacije ta kosa vise nikad ne opada,jel' tako?

Transplantovana kosa u koliko je uzeta iz potiljacnog dela, dela gde kosa ne opada, ostaje i nastavlja da raste dozivotno, medjutim gubitak ne trasplantovane kose se nastavlja i prilikom transplantacije se uvek mora uzeti u obzir stepen do koje ce gubitak kose ici i tako se napraviti plan koliko ce grafta eventualno biti potrebno a ne koliko je potrebno da se samo zamaskira trenutna situacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Sre Jul 07, 2010 4:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2010 10:14 pm
Postovi: 5
Hvala. Dakle,da trazim neku kliniku van granica CG...makar u Srbiju. Meni jos uvijek nije toliko alarmantno imam kose jos,ali se isto tako jasno vidi da je oslabila. Hocete li mi reporuciti par internet stranica koje bi valjalo posjetiti,tj. neke klinike koja se bavi time a da je u regionu?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Sre Jul 07, 2010 11:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 13, 2009 10:42 am
Postovi: 33
za follicle

da li si ti radio transplataciju kose pa da znaz koja metoda je dobra?
transplatacija kose hirurskim putem je ne prihvatljiva:
-ne potreban bol zbog secenja i usivanja dela koze,koji traje nekoliko dana dok ne zaraste rana
-ogoljena povrsina kojom sebi pravite pozadi ne mogucnost da se kratko sisate zbog oziljka
a da te pitam nesto majke ti pa zasto bi radio takvu transplataciju pa da posle moras da bacas dlake i pare na oziljak da bi ga pokrivao kada te dlake mozes da stavljas napred I DA SE NADAS DA CE TI PORASTI POSTO JE OZILJAK MRTVO TKIVO , DA LI JE DOBRO PROKRVLJEN ili da ides da ti ponovo hirurskim putem smanjuju oziljak koji ce se videti ponovo ?

u beogradu sto ja znam da su dobre klinike su * REKLAMA * I * REKLAMA * KLINIKA!! :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Čet Jul 08, 2010 2:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 07, 2010 12:36 pm
Postovi: 44
Mysterx je napisao:
Hocete li mi reporuciti par internet stranica koje bi valjalo posjetiti,tj. neke klinike koja se bavi time a da je u regionu?!
http://www.hairrestorationnetwork.com/home.php
http://www.hairtransplantnetwork.com/blog/
Najvise informacija o klinikama i slika pre i posle mozes pogledati na ovom odlicnom portalu, mozes i procitati iskustva drugih, a tu je i forum gde ces dobiti najbolje odgovore na tvoja pitanja.

Klinike koje bih ti ja preporucio:
http://www.hairdocs.info/seite_engl/index.htm
http://tmhairrestoration.com/
http://www.derma-plast.com/sacekimi_en/drkeserhak.html
http://www.talizi.com/

akinone je napisao:
da li si ti radio transplataciju kose pa da znaz koja metoda je dobra?
Nisam radio jos uvek ali planiram, mislim da ne moram da isprobam sve metode da bih zanao koja je najbolja, zato postoje istrazivanja, iskustva drugih, konsultacije sa hirurzima itd...
Smatram da ako je nekome problem bol koji traje par dana posle operacije dok rana ne zaraste ili ocekuje da ce imati hirusku intervenciju a da nema nikakav oziljak taj onda jednostavno nije kandidat za operaciju i bolje neka razmislja o koriscenju perike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Čet Jul 08, 2010 12:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 13, 2009 10:42 am
Postovi: 33
nebi tako pricao kada bi uradio transplataciju hirurskim putem i video koliki bol treba da podneses posle intervencije koji traje par dana dok kod metode pojedinacnog uzimanja dlake bukvalno posle intervencije nemas nikakav bol ni oziljak sto je najvaznije .procedura pojedinacnog uzimanja dlaka mi je manje bolna od zubara pa ti vidi :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: