Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kolicina mleka
PostPoslato: Sre Apr 07, 2010 10:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 29, 2009 4:41 pm
Postovi: 36
Najpre veliki poydrav svima
Htela bih da pitam da li neko zna koliko ml treba mleka bebi od puna 2 meseca ali majcinog mleka. Ne ynam da li je imao neko slican primer ali moja devocica mi stalno pravi rane jer nemam dovoljno cvrste i velike bradavice a mleka imam pa moram pomocu avent pumpice da se iymlayujem gde joj isto to mleko dajem. Ya saa popije 120 ali mi se nkon 2 ipo sata budi i trayi jos ili nakon sat vremena nespavanja vuce cuclu. Pa bih vas molila da me posaveujete jos ya nesto, posto je devojcica koja je jako ne mirna ne mogu lepo da joj ocistim deo izmedju male usmine na genitalijama, da li to smem da diram vatom ili maramicom ili samo da obrisem deo kod velike usnice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolicina mleka
PostPoslato: Čet Apr 08, 2010 8:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Mogu da Vam odgovorim na više pitanja prema sopstvenom iskustvu :D

Bebi od 2 meseca je dovoljno 120 ml mleka za obrok. To na koliko se dete budi i traži da jede ima veze sa detetovim metabolizmom, Moja ćerka je rođena sa preko 4 kg, ja sam imala mleka još dvoje da dojim, a ona je i dalje tražila na dva-dva ipo sata. Davala sam joj jedan podoj iz jedne, pa drugi iz druge dojke i nikada nisam imala problema sa mastitisom.
Slobodno vi njoj dajte kad god ona traži.

Što se tiče čišćenja, odmah po povratku iz porodilišta sam videla da je uopšte nisu oprali, već se sav sadržaj iz mog stomaka zadržao i skorio. Ukoliko mislite da ima nečeg, nakvasite vatu toplom vodom, natopite mesto i polako obrišite. Posle toga namažite jekoderm.
Verovato će se pri tom i upiškiti :lol:

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolicina mleka
PostPoslato: Ned Apr 11, 2010 3:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
slazem se sa postom iznad - oko 120 ml mleka je dovoljno bebi od 2 meseca.
Ali, mislim da Vam nije bas pametno sto se izmlazujete pa dajete bebi, jer ce se Vasa beba navici na flasicu, pa cete posle imati problem jer ce odbijati dojku. To sto imate ranice ne treba da Vas sprecava da ipak dojite, jer vremenom Vase bradavice ce ocvrsnuti i vise necete imati problem SA tim.
Sto se ciscenja tice, slobodno mozete da cistite bebi vlaznim maramicama, naravno samo pazljivo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolicina mleka
PostPoslato: Ned Apr 11, 2010 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 29, 2009 4:41 pm
Postovi: 36
Cekaj te moja beba je 29 januara rodjena sto znaci da ima dva meseca ili tri, jer sam se raspravljala sa svekrvom ona kaze da ima 3 a ja 2 puna i 14 dana.Kako sada to da racunam, mozda je glupo pitanje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolicina mleka
PostPoslato: Pon Apr 12, 2010 1:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Lady,
svojoj bebi sam tokom 2.meseca davala po 120ml, tokom prve polovine meseca, a kasnije, povećavala dozu, jer je bebac "hteo" i mogao da popije i više, a da ne bljuce i ne povrati, pa sam tako, ali samo ponekada dodavala količinu na onih 120, te išla i do 140 ml...
...sada smo ušli u 3. mesec, sa količinom od 130, za svaki obrok, a opet planiram da povećam, obzirom na telesnu težinu bebe-preko 5kg...u konsultaciji sa pedijatrom, rečeno mi je da idem na neku sredinu: između starosne dobi i telesne mase bebe....(pogledajte uputstvo na adaptiranom mleku)...Uglavnom, moje iskustvo je da beba uvek povrati višak,osim ako je malo nezgodno pridžim, tačnije za stomačić i time isprovociram povraćanje, prilikom podriga....Sada, o tome vodim računa i nemam problem, a možda smo i prerasli taj problem........ :o

Inače, i sama se izmlazavam, ...tačno je da su bradavice bile na početku gotovo u samim ragadama, ali to brzo prođe, uz lanolinsku negu, a vremenom, Međutim, moja beba ni sada ne može da izvuče mleko usled tzv. uvučenih bradavica.
U bolnici sam dobila savet da pokušam sa Aventovom pumpicom da izvučem dodatno bradavice, ali ni to nije pomoglo, .... Ni sada beba ne može da sisa, samo što se sada ljuti :wink: kada se muči bezuspešno, no , ja je stavljam na grudi, iz više razloga: stimulacije lučenja mleka, kontakta itd...Zato, izmlazavam i dajem bebi, a kako mleka nema dovoljno, dodajem adaptirano.
Citiraj:
Kako sada to da racunam,

Zar se starost bebe ne računa prema kalendarskoj dobi, ..to nije trudnoća, nema gestacijskih nedelja, ne računa se više "starost" jajne ćelije!Dakle, od dana porođaja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolicina mleka
PostPoslato: Čet Apr 15, 2010 4:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Vasa beba ima puna dva meseca i sada je usla u treci. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: