Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 148 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 11:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 26, 2008 11:47 am
Postovi: 4
Lokacija: Bgd
Jeste dinar po dinar...ako znaš za šta ga zaista daješ...naime, to što je Berlition registrovan kao lijek znači između ostalog da postoji sertifikat i da podliježe provjeri da je u kapsuli zaista onaj preparat koji piše da jeste.
A to ne važi za preparate koji su registrovani kao pomoćna sredstva.
Ako se sjećate kad je bila afera o Dolorexa tabletama, bio je jedan ljekar na TV i pričao kako u našoj zemlji ne postoji kvalitativna provjera preparata, u smislu da li je unuta zaista ono što piše, već samo kontrola da ta supstanca nije otrovna. Tako je npr. neko slučajno utvrdio da jedan preparat (Ginko biloba čini mi se, nije rekao koji proizvodjač) sadrži običan prah šećer u kapsulama.
Toliko o razlici lijek - preparat.
Što se tiče iskustava mog muža: Ivančić i sinovi - tako tako, možda neki mali efekat, Strong Nature - nikakav efekat i Berlithion - baš onako kako piše. Tako da računam da smo bacili sve one pare prije Berlithiona.
Ono što je žalosno i sramota je što Berlithion u Srbiji nije na pozitivnoj listi, (u BiH čini mi se jeste, ne znam za Slo i Cro)
Dakle, umjesto što reklamiramo privatnike (nemam ništa protiv, ali želim da vidim registracionu dokumentaciju i analizu preparata), bolje bi bilo da se pokrene inicijativa da se pomenuti LIJEK stavi na listu i prepisuje na recept, a da li će se uvoziti ili proizvoditi kod nas...neka nađu računicu oni koji se time bave


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: tema
PostPoslato: Čet Dec 25, 2008 8:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Vrlo je velika nepoznanica sta se u stvari desava,kada se pomocna lekovita sredstva ili dijetetski proizvodi,reklamiraju i dobijaju dozvolu da u uputstvu napisu da je lek.
Po mojim saznanjima upravo to rade Ivancic &suns,tako sto vrse ispitivanja dejstva ALA-e,u raznim ustanovama i nadaju se da ce dobiti certifikat da je to lek. Na nedavnom predavanju za diabeticare u novembru 2008,stand je imala ekipa koja je prezentirala Thiogama-u i tvrdila da je dobila certifikat da je lek/inace je ALA od 600mg/
Ja kao stariji covek imam naravno problema sa BH prostate i tamo je preparat Prostamol uno ,stvarno proglasen lekom,iako je bilo pomocno lekovito sredstvo,pa mi je i preprucen od urologa.Naravno necu govoriti o efektima primene jer nebi bilo pristojno. Ja dugo uzimam ALA-u,moji simtomi nisu bili bas standardni,naime imam neuropatiju,koja se najvise oseca pri hodu,u vidu vucenja nogu i pravlenja"polukoraka".Vec 3 godine pijem ALA-u po 600 mg/dan oko 6 meseci zatim 300mg/dan pa ponovo natrag.Poboljanja su jasna i dobra.ALI stalno menjam proizvodjaca i mislim da je to uslov uspeha.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 23, 2009 3:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 2:46 pm
Postovi: 15
Lokacija: Novi Sad
ja sam zbog Polineuropatije perifernih i vecih nerava srednjeg i tezeg stepena pio Berlition kapsule,nisam siguran od kolko miligrama.
Uzasni bolovi su se javili tokom terapije,i kada sam prestao da ih uzimam,nemam vise tih tegoba ?!

_________________
Konfabulacija je moj najbolji prijatelj koji mi uvek veruje !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ALA
PostPoslato: Sub Jan 24, 2009 2:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Tacno je sto je Ramona napisala. Ispitivanja koja se vrse u dosta sirokom opsegu i na vise klinickih centara,i koja pokazuju da se deklarisano u pogledu preparata i koicina nalaze u proizvodu i da je proizvod BEZBEDAN tj. da kod velikog procenta pacijenata ne izaziva probleme. Zato me cudi da je Mrki_n_89 imao problema sa Berlithionom,ali naravno to nikad nije iskljuceno.
Ja sam poceo nedavno da uzimam Thiogama.Pakovanje od 60 tableta po 600mg kosta oko 3400 din.Malo je skupo ali je deklarisan kao lek,uz ogradu u prethodnom stavu. Vide cu za 5-6 meseci kakvi su efekti,mada u mojim godinama tesko sta pomaze(71).
Pozdrav svim zasladjenim forumasima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kvalitetna, prirodna i po razumnoj ceni Alfa Liponska Ki
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 1:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
Brka je napisao:
Narucio sam preko www.PhysicianFormulas.com ...

Podaci koje sam procitao na ovom sajtu su me zaintrigirali. Oni kazu da vece doze ALA u duzem periodu mogu biti stetne za ritam srca, ali i da ta izjava takodje treba da prodje kroz duze vremenska ispitivanja. Naime, dostupna istrazivanja o ALA 300 i 600 mg dostupna na PubMed-u su vrsena u jako kratkom periodu do 4 meseca. Da li neko ima losa iskustva sa vecim dozama i da li neko zna koji proizvodjaci imaju cistu aktivnu ALA od ovih dostupnih kod nas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 1:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
MRKI_NS_89 je napisao:
ja sam zbog Polineuropatije perifernih i vecih nerava srednjeg i tezeg stepena pio Berlition kapsule,nisam siguran od kolko miligrama.
Uzasni bolovi su se javili tokom terapije,i kada sam prestao da ih uzimam,nemam vise tih tegoba ?!

To su tablete od 300 mg. U upustvu pise da je moguce da se na pocetku terapije stanje pogorsa, tako da to nije neobicno sto ti se desilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Polineuropatija
PostPoslato: Pet Apr 09, 2010 3:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:38 am
Postovi: 71
Dobar dan svima,

kao sto vidite iz naslova, interesuje me da li se neko od vas dijabeticira ima polineuropatiju i kako se borite protiv nje?

Ja imam polineuropatiju u sklopu sicca sindroma, najvise me bole noge od kolena do stopala i sto god da probam od terapije jednostavno ne pomaze.

Probala sam i suplemente poput ALA 600mg, Milgammu N, ali to nista ne pomaze, sem ako ja nisam dovoljno dugo to uzimala.

Svaki savet je dobro dosao, unapred zahvaljujem!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kvalitetna, prirodna i po razumnoj ceni Alfa Liponska Kiseli
PostPoslato: Pet Apr 09, 2010 11:45 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Evo u ovoj temi smo dosta govorili o polineuropatiji, pa prelistaj. Ako ni tu ne nađeš odgovor, koristi opciju "traži" na ovom forumu, sigurno smo je još negde pominjali, jer je to čest problem u nas.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kvalitetna, prirodna i po razumnoj ceni Alfa Liponska Kiseli
PostPoslato: Čet Mar 29, 2012 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 9:13 pm
Postovi: 1
Da ne bih otvarala novu temu, nadam se da ne zamjerate ako upitam ovdje. Dijabetičar sam 24 godine a od prosle godine imam i graničnu polineuropatiju. Ove godine namjeravala sam da rodim dijete. Da li je dozvoljeno tokom trudnoće piti Berlithion? Iskrena da budem, poprilico sam isprepadana i na samu pomisao da postoji mogućnost da mi isključe terapiju berlithiona dok se ne porodim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kvalitetna, prirodna i po razumnoj ceni Alfa Liponska Kiseli
PostPoslato: Ned Apr 01, 2012 9:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Iskreno mislim da nema potrebe za tolikim strahom ako ti lekar iskljuci berlithion za vreme trudnoce jer uz regulaciju glikemije,ne bi trebalo da bude problema.Ne znam kako koristis insulin ali je valjda bolje da se u trudnoci koristi pumpa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kvalitetna, prirodna i po razumnoj ceni Alfa Liponska Kiseli
PostPoslato: Čet Sep 06, 2012 11:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 06, 2012 10:59 pm
Postovi: 3
to je bedak koji se u sustini ne leci, imam ga vec vise od 5 god. odmah se okreni biljkama, i alternativnoj medicini(akumpuktura)me je postavila na noge, sad sam citao nesta o pcelinom otrovu i ruskoj mumiji. nastavi da istrazujes i moras da isprobavas stvari, i trosis novac dok nenadjes resenje, ako je nekom nesta pomoglo, ne mora da znaci da ce i tebi. Pozz.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kvalitetna, prirodna i po razumnoj ceni Alfa Liponska Kiseli
PostPoslato: Čet Sep 06, 2012 11:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
viki81 je napisao:
Iskrena da budem, poprilico sam isprepadana i na samu pomisao da postoji mogućnost da mi isključe terapiju berlithiona dok se ne porodim.

Ovi podaci su zvanicni:
Pregnancy and Breastfeeding

There is not enough scientific evidence available to recommend using alpha lipoic acid (ALA) during pregnancy or breastfeeding.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kvalitetna, prirodna i po razumnoj ceni Alfa Liponska Kiseli
PostPoslato: Pet Nov 08, 2013 4:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 08, 2013 3:52 pm
Postovi: 1
Da ne otvaram novu temu,mislim da mogu ovde da pitam. :)

Moja mama je dijabeticar,vec duzi niz godina,lek mi treba za nju.
Lekar joj je prepisao Thioctacid 600mg, gde u Beogradu mogu da ga kupim najjeftinije?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 148 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: