Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: povišena temperatura
PostPoslato: Sub Apr 08, 2006 4:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 08, 2006 3:51 pm
Postovi: 29
Dete ima osam godina, ima povišenu temperaturu već osam dana tj. već u popodnevnim časovima prelazi preko 38 stepeni. Leukocitna formula ukazuje na virus, stim što su se detetu pojavile žlezde oko guse i na vratnim žilama.LY62.7. U toku bolesti dete je bilo pod terapijom CLIACILA tj. samo 4 dana jer na vanrednom javljanju lekara savetuju nas da prestanemo sa antibiotikom jer usporava oporavak. Već 2 dana dete uzima samo vitamine i dosta tečnosti ali pomaka u njegovom zdravstvenom stanju nema.Temparaturu smo obarali u kombinaciji brufen-paracetamol ali dete je počelo da povraća od paracetamola. Ostali smo samo na brufenu.NE oseća nikakve bolove, uglavnom jede.Koliko dugo može da traje povišena temperatura izazvana virusom? Šta dalje ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 08, 2006 11:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 2:39 pm
Postovi: 119
Ovako,moj sin je isto tako imao temperaturu,i otecene zlezde na vratu....tako sam ja setala dete 10 dana po decijem i stalno mi davali taj prokleti cliacil ...i onako iznervirana odem u bolnicu na decije uvece 11 dan i tamo ga odmah ostave na odeljenju,naravno i ja sa njim.Posto su mu odmah uzeli ktv,bris na analizu ujutru su rano stigli rezultati a dijagnoza je bila MONONUKLEOZA.Ostali smo u bolnici 10 dana od toga je primao infuziju 3 dana i primao kristacilin u venu na svaka 4 sata.

Hvala bogu da sam otisla u bolnicu ili ko zna sta bi sa njim bilo da smo se i dalje setali domom zdravlja.

E sad ne kazem da tvoje dete ima mononukleozu8,ali hocu da ti kazem da odes nekom boljem doktoru ili u bolnicu na decije da ga pregledaju.

SVE NAJBOLJE VAM ZELIM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 09, 2006 12:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 08, 2006 3:51 pm
Postovi: 29
Jelena, reci mi da li su leukociti bili povišeni kada je rađena krvna slika kod tvog deteta(monnonukleoza).unapred zahvalna mama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 10, 2006 9:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 2:39 pm
Postovi: 119
Jesu bili povecani leukociti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 10, 2006 11:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 06, 2006 6:27 pm
Postovi: 5
Moj sin koji takodje ima osam godina nedavno je prelezao mononukleozu.Konkretno kod njega temperatura je trajala nesto vise od mjesec dana.Sve vrijeme temperatura nije padala ispod 39,povremeno je prelazila i 41.Antipiretici uopste nisu pomagali.Sve u svemu mirovanje je najbitnije.Ne bi trebao jesti svinjetinu,niti se izlagati bilo kakvom fizickom naporu.
Mom sinu su slezina i jetra bili uvecani pa se morao odreci sportskih aktivnosti dok se to sve ne vrati u normalu,otprilike 6 mjeseci.
Nemojte se brinuti jer bolest ne ostavlja nikakve posljedice, cak ni u tako teskom slucaju kakav je bio slucaj mog djeteta.
Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 10, 2006 11:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
TIKSI NEMOJ DA TE OBESHRABRI LEUKOCITI MOGU DA BUDU UVEĆANI ZA BILO KOJU UPALU . NEMOJ DA SE MNOGO OSLONIŠ NA OVO ŠTO TI PIŠEMO , DOBRO JE ČUTI SLIČNE SITUACIJE ALI ODVEDI DETE U BOLNICU ILI KOD NEKOG PROVERENOG LEKARA ,DA ON KAŽE ŠTA JE DIJAGNOSTIKOVANO.POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 11, 2006 12:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 2:39 pm
Postovi: 119
marinela je napisao:
Moj sin koji takodje ima osam godina nedavno je prelezao mononukleozu.Konkretno kod njega temperatura je trajala nesto vise od mjesec dana.Sve vrijeme temperatura nije padala ispod 39,povremeno je prelazila i 41.Antipiretici uopste nisu pomagali.Sve u svemu mirovanje je najbitnije.Ne bi trebao jesti svinjetinu,niti se izlagati bilo kakvom fizickom naporu.
Mom sinu su slezina i jetra bili uvecani pa se morao odreci sportskih aktivnosti dok se to sve ne vrati u normalu,otprilike 6 mjeseci.
Nemojte se brinuti jer bolest ne ostavlja nikakve posljedice, cak ni u tako teskom slucaju kakav je bio slucaj mog djeteta.
Srecno!

Slazem se sa ovim sto se tice ishrane i mirovanja.I takodje nema nikakvih posledica.

Napominjem da tvoje dete ne mora da ima mononukleozu!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: