Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Ned Jan 24, 2010 6:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 8:35 pm
Postovi: 22
Ja sam iz Novog Sada pa me zanima da li se lako stigne od zeleznicke stanice na NB do bolnice Oculus?Trebao bih sutra zakazati i jel moguce da se ceka tako dugo na pregled kod Dr Stankovica?Po mesec dana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Sre Jan 27, 2010 7:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 14, 2010 6:03 pm
Postovi: 6
Nikola_83 je napisao:
Ja sam iz Novog Sada pa me zanima da li se lako stigne od zeleznicke stanice na NB do bolnice Oculus?


lako
preko puta glavne zeleznicke stanice,videces stanicu gsp-a,tu uhvatis bus 83..nisam sigurna,mozda imas nekih 5 stanica,u svakom slucaju,ne mozes da omasis,desno ces videti crveno-belu zgradu,a u visokom prizemlju ces i videti natpis `okulus`.
a ako ipak nisi siguran,pitas nekoga gde je stanica za novi merkator.i onda se samo vratis malo unazad,predjes ulicu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Čet Jan 28, 2010 12:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 8:35 pm
Postovi: 22
Nisam dobro postavio pitanje :wink: Mislio sam da li se lako stigne do klinike sa zeleznicke stanice na Novom Beogradu,posto tamo prvo stane voz kad udje u Bg a pretpostavljam da je odatle lakse doci do Oculus-a nego sa glavne zeleznice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Čet Jan 28, 2010 9:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 14, 2010 6:03 pm
Postovi: 6
nisam sigurna kojim prevozom mozes sa buvljaka...ne mislim da je lakse,bez obzira sto je nbg
valjda ce se javiti neko ko tacno zna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Ned Feb 14, 2010 1:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 8:35 pm
Postovi: 22
E snasao sam se,drugarica ce me odvesti do tamo.Zanima me jos da li je tacno da se posle nekoliko godina nakon operacije strabizma oko opet vraca u prethodni polozaj i da je potrebno opet operisati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Ned Feb 14, 2010 6:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 5:31 pm
Postovi: 13
I ja bih voleo da znam da li je tacno da se posle nekoliko godina oko ponovo vraca. Cuo sam komentare nekih da im se to desilo kao tinejdzerima a imali su operaciju kao deca. Da li je to kod svih ili je to za manji broj slucajeva vezano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Uto Feb 16, 2010 12:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 8:35 pm
Postovi: 22
Sad sam se vratio sa pregleda u drzavnoj bolnici,onaj doktor je bolid!Rekao mi je da strabizam kod mene nije uopste strasan i da se ne sme operisati jer su mi navodno misici istanjeni (imao sam povredu 95 godine)!!!Pa ja stalno citam po netu kako povrede oka mogu dovesti do strabizma i da se moraju operisati!Svasta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Uto Feb 16, 2010 5:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 14, 2010 6:03 pm
Postovi: 6
koji doktor i koja bolnica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Uto Feb 16, 2010 6:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 5:31 pm
Postovi: 13
Nikola nemoj tako shvatati. Verovatno je covek dobronameran, jer bi se drugi zaletili odmah da ti preporuce da odes kod njih privatno i slicno. Citao sam na raznim forumima a mislim da ta informacija postoji i na ovom; da ugao tj. stepen razrokosti mora biti odredjen broj stepeni da bi postojala mogucnost da operacija bude uspesna.
Voleo bih da znam da li je tvoj slucaj slican mojem. Naime meni je osnovno stanje normalno ali povremeno u odredjenim situacijama oko skrene i da li on recimo pod tim smatra da to nije velika razrokost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Uto Feb 16, 2010 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 8:35 pm
Postovi: 22
Zaboravih kako se zove,radi u drzavnoj bolnici u NS.Nema veze,imam zakazao u Oculusu za mesec dana pa cu videti sta tamo doktor kaze.Brzo me je "otraljao" pa mi je zato sumnjiv...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Uto Feb 16, 2010 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 5:31 pm
Postovi: 13
Pa zar se toliko ceka i kad se privatno zakaze. Svakako bi trebao da javis sta ti je rekao. A ako mozes odgovori i na ono moje prethodno pitanje o o vrsti strabizma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Uto Feb 16, 2010 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 8:35 pm
Postovi: 22
Oko mi bezi prema gore ali ne znam da li mi je tako urodjeno ili je od povrede posto mi je i obrva uzdignutiji i asimetricna u odnosu na levu...U sustini,nije toliko strasno ali bih voleo da imam potpuno simetricne oci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Ned Feb 21, 2010 6:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 5:31 pm
Postovi: 13
Dali neko moze da mi odgovori kakva je verovatnoca po infekciju oko posle operacije i koliko je ona opasna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 19, 2008 11:29 pm
Postovi: 48
Verovatnoca ???? ne znam kolika je,mislim da previse razmisljas o svemu nadugacko i nasiroko... mislim da malo preterujes,jeste da je oko u pitanju i da nije mala stvar ali...ipak...
Mojoj drugarici je sin od 8god. operisao strabizam pre meseca dana kod dr. Stankovica i PREZADOVOLJNI SU. nikakvih problema nisu imali posle operacije cak odmah je sa operacije pusten kuci bez flastera preko oka!!!! I nije bilo nikakvi ifekcija. Mali se oporavlja odlicno i super vidi i vise nema duple slike... Mama je presrecna i prezadovoljna oporavkom i ishodnom operacije a i sam lekar...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 6:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 5:31 pm
Postovi: 13
Elektra nemogu ti to negirati kad znam da si u pravu, i znam da previse o tome razglabam ali cini mi se da kod mene postoji niz okolnosti zasto je to tako. To za infekciju oka mi je recimo palo napamet, posto sam posetio oca od druga mi koji je imao jaku fizicku povredu oko i lekar mu je rekao da je operacija prosla ok i da naveca opasnost sada preti od infekcije koja ce trajati valjda tri dana i tako. Doduse to je operacija direktno oka a kod nas su u pitanju ocni misici i nadam se da je to bezopasnije.
Elektra pratio sam tvoje komentare i vidim da imas znanja iz ove oblasti i da ne bude da puno gnjavim ali ako bi mogla-mogao da mi odgovoris i na pitanje koje sam ranije postavljao jer smatram da je moj slucaj specifican. Evo ponovicu ga. Naime meni su oci u osnovi ok ali redje sa vremena na vreme jedno od njih skrene, cesce levo, a kada zelim da pogledam u stranu bez okretanja glave ujedno onda mislim da tu skro uvek dolazi do odstupanja. Doktorka mi je kazala da je moj slucaj V jer gornji i paralelni misic vuku jace ka spolja. Ono sto mene interesuje; ako je moje osnovno stanje ok, da li postoji mogucnost (ikakva) da zahvatom na tim misicima i njihovim malim slabljenjem (kako mi je dr. Svetlana Popovic objasnila) dodje do poremecaja osnovnog stanja i da oci nece stajati u centru paralelno kao pre. To me najvise interesuje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: