Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sluz u stolici
PostPoslato: Sub Mar 20, 2010 5:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 20, 2010 5:46 am
Postovi: 7
Poštovani
Imam 25god i studiram inače veoma često sebi sam spremam hranu, riba,povrće,voće,jer veoma često postim tako da su meso mleko i jaja retko zastupljeni u mojoj ishrani.
U zadnje vreme nekih 10 dana primetio sam da moja stolica ne izgleda kako treba, ima dosta sluzi ali bas dosta, poslije svakog obroka imam stolicu. Ali veoma isprekidanu,žuto-smeđe-zelena,kako kada.E sad inače veoma često osetim jak bol na momente(svaki ili svako drugi dan)to se javi 2-3 puta, u debelom crevu.Kao da me ubode igla ili tako nešto (osećaj sličan kao kada vam stomatolog na korenskom lečenju zuba iglom dotakne živac).
Pošto sam kako rekoh student, zdravstveno osiguranje mi nije regulisano,pa je teže otići na nekakve pretrage jer su inače cene malo previsoke za studentski standard. Ali pošto me ova sluz zabrinula(bol sam uvek do sada ignorisao misleće da je to samo nekakva upala)molim Vas da predložite da li treba da posetim lekara ili ne. da napomenem da veoma često imam i gasove.
p.s. sledeće dg: I-10, E11(hiperinsulinemija)jutarnji ŠUK-do6,5ommol/l, N46(teška hiperplazija spermatogenih ćelija obostrana, spermogram azoospermija),
TH: ,presolol3x50mg,Enalapril-1x5mg,Amlopin1x5mg.
Unapred Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sluz u stolici
PostPoslato: Sub Mar 20, 2010 11:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
gastro smetnje koje imate biste morali da ispitate! s obzirom na to da ste pomenuli i zelenu boju - mozda se radi o infekciji (uzorak stolice obavezno treba zasejati na SS agar). sa druge strane - moze se raditi i o nekim drugim ozbiljnim oboljenjima!!
kardioloska terapija koju pijete nije "za vas" - kod mladjih muskaraca terapija hipertenzije se ne bazira na beta-blokatoru, a ako se on uvodi onda to treba da bude visoko seketivni preparat. enalapril se ne pije 1x dnevno, nego 2x zato sto nakon 12h iscezava iz krvi i on i aktivni metaboliti. umesto amlopina kupite norvasc (originalni lek, amlopin je kopija- cena je ista)

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sluz u stolici
PostPoslato: Sub Mar 20, 2010 3:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 20, 2010 5:46 am
Postovi: 7
Sada ste me malp preplašili alo ok.Javim se doktoru.

Što se tiče terapije koju ste komentarisali to je samo jedn na kojoj sam vec 3 meseca
inače doktorica stalno menja terapiju. Ne znam zašto ali ona tako radi, prvo sam pio zorkaptil,dilatrend,methil-doph,
propranolol,prilazid, enap-h..... sad smo stigli do pomenutih lekova..
Mada meni je naj vise odgovarao DILATREND ali ga je iskljucila ne znam iz kog razloga

Zaboravio sam pomenuti da su mi dali i siofor500mg da pijem poslije obrokoa po 2, to sam dobio prošle sedmice ali još nisam počeo da ih pijem ...
od sutra ću..
Hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sluz u stolici
PostPoslato: Sub Mar 27, 2010 2:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 20, 2010 5:46 am
Postovi: 7
drbgd je napisao:
gastro smetnje koje imate biste morali da ispitate! s obzirom na to da ste pomenuli i zelenu boju - mozda se radi o infekciji (uzorak stolice obavezno treba zasejati na SS agar). sa druge strane - moze se raditi i o nekim drugim ozbiljnim oboljenjima!!


javio sam se gastroenterologu i rekao mi je da pijem Ciprofloxacin tab 500mg 2x1 pet dana
i probiotik kapsule 2x1 pet dana
sutra je poslednji dan terapije. nema nikakvih promena tj. i dalje ima dosta sluzi, stolica je veoma isprekidana, nekada kašasta, nekada malo čvršća(kada je čvrsta ima kao nekakve bele komadiće u sebi... a kašasta dosta žućkaste ili sive ili providne sluzi. i ovo me jako interesuje zašto je stolica gotovo bez mirisa tj. neprijatnog smrada :)


Molim vas da li da trazim kolonoskopiju ili??????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sluz u stolici
PostPoslato: Sub Mar 27, 2010 3:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Dao ti je prilicno moderan AB bez dokazane infekcije (treba uraditi prokulturu), koji moze samo da unapredi produkciju Kandide. Ako nemas ostecenja bubrega i jetre, uzim 7 dana 1x50mg Fluconazole ili Nystatin 15 dana po receptu (4x na dan po jedna). Ako se posle 7 dana ne vide promene na bolje onda imas ili nervozna creva ili ulcerozni kolitis sto iziskuje kolonoskopiju. To ti je to....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: