Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 105 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Uto Jan 12, 2010 3:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Gogi i ja sam saznala da nije Propranolol dobar lek za ljude koji imaju problema sa plucima. On je godinama bio moj lek no 1 zbog njegovog dobrog dejstva na migrenu, ali sam morala da predjem na concor i zbog pritiska i zbog pluca. Bilo mi je frka posle toliko godina da prestanem piti Propranolol, ali me je prosla kada sam se malo vise obavestila o njemu. On i nije bas dobar jek zato sto je neselektivni beta-blokator za razliku od Concora koji je selektivni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Uto Jan 12, 2010 12:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 17, 2005 5:08 pm
Postovi: 49
@andjelija81
Kakvi su rezultati krvi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Uto Jan 12, 2010 4:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
nisam isla kod doktorke sa nalazima, ali koliko se ja razumem dobri su, sem sto sam naravno opet anemicna.
isla sam danas kod pulmologa i spirometrija mi je dobra . . treba jos kod neurologa i kod ocnog, pa ne znam da li da idem sutra jer treba da mi sire zenice i gledaju ocno dno, a ja imam neki kolokvijum u 1 sat . . :roll: posle koliko vremena bi trebalo da mi se razbistri? da li da idem prvo kod neurologa ili prvo kod ocnog? razmisljam .. mozda posle sirenja zenica necu biti bas najnormalnija :lol: pa mi mozda ne valja neuroloski pregled . .a sa druge strane, mozda ocni vidi nesto sumnjivo, pa me on posalje kod neurologa? hmm . . sta da radim? treba li da napomenem kolko se plasim oba pregleda .. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Čet Jan 21, 2010 5:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Moze li odredjeno naprezanje u zimskim sportovima u kombinaciji sa nedostatkom kondicije doprineti pogorsanju stanja kod prolapsa mitralne valvule?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Sre Feb 03, 2010 9:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Pitala sam jos pre desetak dana mogu li zimski sportovi(skijanje)pogorsati stanje kod prolapsa?
Sada imam jos jedno pitanje:Posto su mi lekari propisali fizicku aktivnost ja sam probala da idem u teretanu.Zanima me sta bih tamo smela da radim,koliko i sta mi nece stetiti?

Zahvaljujem drbgd ili nekom drugom strucnom na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 10:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 12, 2005 7:42 pm
Postovi: 34
ja vec godinu dana imam prolaps mitralnog zaliska izmedju prvog i drugog stepena.lekar mi je prepisao concor od 5mg jednom dnevno iuvece norvasc(jer imam esencijalnu hipertenziju).e sad,pio sam ja to i stvarno do pre nekoliko dana uopste nisamimao nit aritmije nit povisen pritisak.
ali ne lezi vraze,kako je poceo mart i ove ceste promene vremena ponovo se sve vratilo.imam ceste aritmije i nekad po 3-4 vezane.znam ja da to nije opasno i da necu da capnem od toga ali je vrlo neprijatno.
zanima me da li neko zna zasto mi je to ponovo krenulo bas sada,posle godinu dana?Da li vremenske prilike imaju neke veze sa tim?
ici cu za sedam dana kod kardiologa ponovo ali me ovo toliko muci da prosto ne mogu da cekam toliko pa se nadam pomoci od nekoga od vas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 11:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
1000000 put:
lek izbora za prolaps je PROPRANOLOL
anksioznost je cest pratilac prolapsa i leci se kao i svaka druga anksioznost, javlja se u prolece, itd..

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Sub Mar 13, 2010 1:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
evo ja bas pijem propranolol zbog prolapsa, ali sta ako se udruzeno javlja u visok pritisak (do 135,145. . ) a propranolol kod tog bas i ne pomaze. . ???
jos plus su mi rekli da je propranolol zabranjen u trudnoci i cim budem ostala u drugom stanju cu morati da predjem na verapamil, jer je on dozvoljen. . a pitanje je hoce li mi on odgovarati ?

pozdrav za doktora i volela bih da ovo prokomentarise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Sub Mar 13, 2010 8:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
u trudnoci bi najbolje bilo trpeti preskakanja srca (pogotovo u slucaju prolapsa, gde nicim niste ugrozeni) , i izbegavati i verapamil, makar prva 3 meseca! ukoliko pritisak bude "skakao" leci se metildopom koja se smatra sigurnim lekom u trudnoci.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Ned Mar 14, 2010 10:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 17, 2005 5:08 pm
Postovi: 49
Doktore, molim vas da mi date neke odgovore, prvo da li je mitralnoj regurgitaciji sledio prolaps (da napomenem mr 1/2+), koje lekove piti kada skace pritisak ili puls i da li je bezopasno kao i prolaps. I jos nesto sto bih voleo da znam zbog cega je nastalo MR posto se nisam u zivotu nesto exremno forsirao a relativno sam mlad 26 god. Ova pitanja sam svuda trazio a do sad nisam nasao odgovore i voleo bih kad bi mi pomogli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Sub Mar 27, 2010 9:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 18, 2010 5:14 pm
Postovi: 89
Postovani, doktore,molila bih za vas komentar o stanju moga zdravlja.Imam 48 godina, pre dosta godina ustanovljen mi je prolaps mitralne valvule.U to vreme imala sam dosta poteskoca ali uz terapiju propranololom 2x1/2 stanje mi se sredilo i tako je bilo do proslog leta kada sam pocela da osecam razne tegobe,pocev od jakog zamaranja i pri manjem fizickom naporu,iznenadnih tahikardija,zatim osecajja da mi u snu srce prestane sa radom ,ja bih se trgla ,naravno uplasila i onda bi krenula tahikardija.u posladnje vreme su stvari kulminirale,tako da mi je sve cesce bivalo gore pa sam par puta zavrsila u hitnoj,Dok bih stigla do lekara i oni mi uradili ekg sve bi bilo u redu,kao sto jedan dr.rece ekg kao lutka.Najpre sam uradila pregled stitne zlezde i to je o.k.Onda sam urdila pretrage krvi i to je sve u redu,tegobe i dalje traju.Jedne noci me to probudilo ,bila sam jako slaba jedva sam do kupatila otisla.Slucajno sam prebrojala puls i bio je 48,Inace pored prolapsa moja dijagnoza je tahikardija i aritmija.Obratila sam se kardiologu i nosila sam holter,uradjen mi je ultrazvuk i test opterecenja.Evo kakvi su rezultati.
EHOLeva pretkomora normalnih dimenzija,strane mase ne uocavam.Mitralnivelumi su voluminozniji,PMK do 6mm,pokretni,sa ugibanjem prema levoj pretkomori sa minimalnim prolapsom i prisutnom MRu tankom mlazu usmerenom prema posteriornom zidu,procenjena kao+2.Leva komora normalnih dimenzija u sistoli i dijastoli,sa normalnom debljinom zidova i sa normalnim pokretima septuma u odnosu na zadnji zid.Segmentnih ispada u kinetici nema,globalna sistolna funkcija uredna,EF procenjena oko 65 %.Transmitralni dijastolni protok uredan,aortna valvula trolisna,normalnog izgleda,i sistolne separacije veluma.Protok preko AoV uredanAorta normalnih dimenzija u korenu sa normalnim izgledom zidova.Desne srcane supline normalnih dimenzija.TV i PV izgledaju normalno.Prisutna TR+1 sa indirektno procenjenim RVSP oko 30 mmHg.Protok PReko PV uredan Perikard prazan.DgProlapsus v.mitralis

Ucinjen T.F.O.na pokretnoj traci po Bruce protokolu do postizanja SMFa 155/min odredjenu za pol i starost.Sve vreme je sinusni ritam bez ventikularnog poremecaja ritma.Solidno tolerise napor,nije bilo ST denivelacija.Testirana je do pocetka treceg stepena
ZakljucakERGOmetrijski test je negativan na ishemiju.
HOLTERna dvadesetcetvorocasovnom HOLTEREKG zapisu se registruje 102026 QRS kompleksa,prosecne frekvencije 71/min.Maksimalna F je 143/min a minimalna 42/min.Zabelezeno je 103 epizode tahikardije F>100/min i tri pauze,Pauza interval 1,5 sec,najduza 1552ms.Zabelezeno je 25 monotpnih Ves i 71 SVes.Znacajnih smetnji provodjenja i pauza nije bilo.
Mene ovde buni sto je na primer u rasponu jednog sata od 6 do 7 h najmanja frkv.bila46 a najveca 134,ili od 5 do 6h najmanja 42 a najveca 94.Otkuda u toku sna i mirovanja takve razlike u frevenciji?

Ista sada da mislim,doktor kaze nije nista zabrinjavajuce cak mi je i smanjio terapiju ujutro 20 mg propranolola,a oko 4h popodne polovina od tih 20.

Da li bih trbala da izvrsim jos neke pretrage ili da se pomirim sa ovim prljavim plesom moga srca.Zasto se ovako zamaram pri najmanjem fizickom naporu? Pozdravljam Vas i nadam se odgovoru,Snezana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Uto Apr 13, 2010 11:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 18, 2010 5:14 pm
Postovi: 89
Izgleda da ja ne zasluzujem odgovor drbgd :cry: Samo da dodam da sam pocela da vezbam na sobnom trenazeru i to laganim tempom ali mi se vec dva puta dogodio peh da dobijem gusenje,jednom mi je puls skocio na 186,verujem delom od straha,a drugi put me gusilo vec pri pulsu od 95,a doktor mi je rekao da slobodno mogu da vezbam do pulsa od150.U nedoumici sam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Sub Feb 13, 2016 7:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 11, 2016 10:01 pm
Postovi: 9
Ja bih se priključila ovoj družini sa čuvenim prolapsom. Vidim da nije ništa pisano duže vreme, ali nadam se da će mi se neko priključiti i razgovarati o ovome, lakše će biti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Čet Feb 18, 2016 11:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
vec duze vreme nisam aktivna na ovom forumu , ali ako ti je za pomoc , imala sam koksaki , tad mi je otkriven mitralni prolaps, imala anksioznost i sve to prosla, tesko jeste ali ako se okrenes malo oko sebe , malo vodis racuna , sve prodje , ja sam sa svim tim rodila i dve dece zdrave , vise i ne razmisljam otome . pozdrav i ako imas bilo koje pitanje slobodno pitaj , meni je ovo puno pomoglo

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Čet Mar 03, 2016 4:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 11, 2016 10:01 pm
Postovi: 9
A sto de tice prehlada?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 105 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: