Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Jan 05, 2010 12:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 11:44 am
Postovi: 21
Bio sam i ja, sve je u redu. Nemem nikakvih opasnijih promena osim toga.
Dobio sam neke vitamine da pijem.

Sta cu, kad mi je posao vezan za kompjuter.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jan 06, 2010 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 8:07 pm
Postovi: 23
PedjaG je napisao:
Bio sam i ja, sve je u redu. Nemem nikakvih opasnijih promena osim toga.
Dobio sam neke vitamine da pijem.

Sta cu, kad mi je posao vezan za kompjuter.


I meni isto :D i to me najvise ubija u pojam.. da bar ne gledam u monitor lakse bi sve bilo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Jan 24, 2010 1:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 7:50 pm
Postovi: 41
Jos jedna sa musicama u ocima. Javile se pre nekih nedelju i po dana, i sve ih vise ima :-? Imam 19 godina i u sred sam svog prvog ispitnog roka, stalno blenem u papire i strasno brinem, nije ni cudo, izgleda da sam ih sama sebi napravila stresom, po toj listi uzroka koju ste naveli :( Bila kod oftamologa privatno 4 dana nakon sto sam ih primetila, na pregledu, kaze desava se, naviknucu se, ne treba da brinem, treba samo da se javim ako vidim jos neke promene osim tih... A ja se strasno brinem jer se umnozavaju... :-? Ne znam sad, prakticno sam bila na pregledu pre nedelju dana i ne znam da li opet da idem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Jan 24, 2010 3:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pa upravo tako, navicicesh se kao i svi mi koji imamo te male prijatelje u ochima :)

I videcesh, kad prodje ispitni rok i kad s eopustish smanjice se i oni...

Pazi kako pishem o NJIMA, kao da su vanzemaljci koji zive u nama :) hahahahaha


PS: sa floatersima je mnogo zanimljivije ghledati Avatara 3D :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Jan 24, 2010 4:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 7:50 pm
Postovi: 41
Mali sivkasti vanzemaljcici xD

Gledala sam avatar 3d bez njih, na srecu... Ali videcemo za neki drugi film...:) Dakle smanjice se kad stres prodje? Ozbiljno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Jan 24, 2010 4:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Kod mene je bar tako, nema ih kad sam odmorna i opushtena, a chim se bacim na chitanje i pisanje eto ih... :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Jan 24, 2010 7:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 10:00 pm
Postovi: 29
Citam neke postove ovde i vidim da se neki zale na dlacice,mrvice i sl. Oni nisu strasni... strasno je kad se pojave "oblaci", gusti i zuckasti.
Resenje za floaterse je samo jedno,a zove se Vitrektomija.. nazalost rizik je preveliki.
Meni toliko smetaju da sam pred ispisom iz skole jer ne mogu da citam knjige, do skoro mi je kompjuter bio laksa varijanta za ucenje ali vise ne. Bole me oci od njih i tih promena gustina i zamucivanja slike... tako da, nadam se da cu jednog dana video opet mnogo dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Feb 09, 2010 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 8:07 pm
Postovi: 23
Meni se definitivno pogorsava stanje sa musicama iz dan u dan :roll:
Pala mi sad neka "tama" na oci tj. svijetlost mi je sad slabija sto dnevna sto od sijalica, neonki, lampi ... sve je nekako zuce (narandzasto) pred ocima i to me jako nervira...
ali to je bilo i kad sam zadnji put bio na pregledu cak sam to i napomenuo :roll:

Da, sad vidim ovo i kad je mrkli mrak, pregrst mali svjetlecih tackica...

Mislim da cu izluditi od ovog :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Mar 05, 2010 10:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 10:00 pm
Postovi: 29
Ja sam otisao na pregled, visuz je ok... ali retko kad nisu na sredini... jer su smesteni bas tu oko makule, pa svaka tri meseca idem na pregled, urade mi OCT mreznjace. Nakako jos i vozim... ali citanje je toliko tesko, izuzetno.
Rekli su mi da je prevelik rizik za operaciju... i tako. Sta da radim... moram da trpim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Mar 21, 2010 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 8:07 pm
Postovi: 23
To sto traze da se dolazi svaka 3 mjeseca, mislim da je to cisto izvlacenje para a mozda se i varam... ja kad kod odem propisu mi kapi, tablete, vitamine i to sve iz njihove kolekcije a nikakvog efekta to nema :cry:

Svaki pregled ili kontrola izadje oko 20,30 eura... trenutno sam napravio pauzu sa bacanjem para... vidjecemo sta ce biti :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Apr 24, 2010 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 24, 2010 2:16 pm
Postovi: 3
http://www.youtube.com/watch?v=1mMIVfZ0 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=w3ZYnPpP ... re=related
ovo je jedan od objašnjenja a ima ih više samo treba guglati
mnogo se čudimo svemu a ne sagledavamo kakav nam je život uopšte i dali ga živimo onako kako smo predodređeni.Da počnemo od pitanja naše ishrane,dali hrana koju koristimo jeste predodređena za naše telo?Koliko i do kada telo trpi pre nego što se počne razbolevati?
Od ovakvih i drugih raznih zdravstvenih problema ne pate divlje životinje jer žive po pravilu prirode,jedu ono što im je priroda dodelila i žive u skladu sa tim,ne izmišljaju nikakve kuhinje,kuvanja itd
Mislim da je problem naše ishrane početni odgovor za sve zdravstvene nedaće koje zadesuju čoveka,mnogi se sa ovim neće složiti,(ali to i nije cilj,cilj je da oni koji nisu znali kao ni ja što nisam,prodube svoje znanje i svest o istom i da saznamo da odgovor za sve ipak postoji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Apr 24, 2010 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 24, 2010 2:16 pm
Postovi: 3
Možda je ovaj tekst trebao da bude moj prvi post ali eto.
Meni se floateri pojavljuju još pre 10tak godina,Sećam se doktorice koja mi je rekla ne brini,zanemari to i baš na način kao što zanemaruješ brisače na kolima.
Naravno da nisam bio zadovoljan odgovorom,ali oni i ne znaju drugačije da kažu,no tako i to su kao promene u tzv staklastom telu.Za koje nema objašnjenja a i sami vidimo po raznoraznim sajtovima da kao uzrok "može biti"ovo ili ono i tako svi po nešto nabrajaju ali ništa tačno i definitivno kao odgovor,sem floatera koji se pojavljuju kao posledica propadanja retine usled dijabetesa,što kod mene nije bio slučaj.Strašnu su mi smetnju stvarali,napetost,zabrinutost.I usled te smetnje još sam počeo da se fokusiram na to što je postalo ravno opsednutošću.
Usled tako traganja za odgovorima ustvari zašto sve bolesti generalno,koji im je uzrok itd
Od čitanja knjiga o zdravom životu,Yoge itd Trebalo mi je dosta vremena da se naviknem na floatere prvo psihički,da ih prihvatim takve kakvi su.Usled razvijanja svesti s vremenom sam polako prešao na drugačiji vid ishrane jer sam shvatio da je to jedan od najbitnijih aspekata u našem životu.Mnogo bi bilo da i o tom pišem.Prestao sam da jedem šećere u bilo kom obliku,takođe so,belo brašno u svim oblicima,meso,kuvana jela itd,Počeo sam da jedem što je više moguće prirodnu hranu,voće i povrće u sirovom stanju,semenke itd itd.Fizički sam inače aktivan što je jedan od preduslova dobre cirkulacije u organizmu,a poznato je da je to jedan od najbitnijih činilaca zdravog tkiva.Počeo sam usled hranjenja da razmišljam šta sam ja ustvari uneo u svoj organizam,a ne to dali je ukusno,lepo itd.Prestao sam i pušiti.Sled je bio takav da sam polako prestao da imam još neke zdravstvene tegobe a ujedno i floateri su mi nestali u vidnom polju ne u potpunosti ali se svelo na recimo 5posto.Tada više nisam imao potrebu i nameru da se opterećujem sa tim,Shvatio sam da telo ima moć regeneracije,tako i samo staklasto telo u oku,ali naravno da se uklone svi mogući uzrokovači istih tegoba.
E sad prošlo je par godina i ja usled drugih okolnosti,životnih situacija bez puno objašnjenja polako sam se vratio starom načinu ishrane itd da bih od pre par meseci kupio pc i počeo buljenje u isti,postao fizički malo aktivan itd.Meni se ponovo pojavljuju floateri u vidnom polju i počinju da mi smetaju,opet razmišljam o njima i ponovo sažimam kako sam sam sebi postavio i pitanje i dao odgovor kroz isto iskustvo.Naravno da ću ponovo da vodim računa o ishrani i ostalom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Apr 25, 2010 2:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 8:07 pm
Postovi: 23
Vrlo zanimljivo, pokusao sam na sve moguce nacine da se otarasim floatersa i nisam uspio!
Mislim da je ovo donekle povezano sa psihom tj. kad je covjek napet, nervozan, razdrazljiv njih je sve vise i vise... u suprotnom sve manje i manje :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Apr 27, 2010 10:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 24, 2010 2:16 pm
Postovi: 3
boki86 je napisao:
Vrlo zanimljivo, pokusao sam na sve moguce nacine da se otarasim floatersa i nisam uspio!
Mislim da je ovo donekle povezano sa psihom tj. kad je covjek napet, nervozan, razdrazljiv njih je sve vise i vise... u suprotnom sve manje i manje :-?


da Boki ovo je najveća istina u vezi floatera,neznam kakav bi efekat imala hipnoza,ali mislim krajnje pozitivno,jer sam čuo iz prve ruke da tretman donosi umnu ravnotežu,vidno smanjenje napetosti.Da ne govorim da indijska yoga i ostali mudraci kažu da preko 90posto svih oboljenja imaju psihu kao uzrok pokretač.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jul 07, 2010 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 07, 2010 11:09 pm
Postovi: 2
Postovani prijatelji (slobodno mogu tako da Vas nazovem jer svi ovde imamo istu muku)....Naime ja imam problem sa ovim musicama ili crvicima kako ih vi vec zovete i mnogo su mi zadavale problem dok se polako na njih nisma priviko sad ja vec malo bolje nosim suncane naocare napolju a u zatvorenim prostorijama nemam problem ako nisu previse osvetljene.MEdjutim zanima me kako su vam se pojavile jer bilo nekog zamucenja vida i koje ste simptome imali pre pojavljivanja,Ja sam iso i neurologu zbog toga ali sve ok sa njihove strane.Meni se recimo otprilike jednom godisnje javi zamucenje ko kad gledate u sijalicu dugo ili blic od aparata i nakon poal h nestane i u naredna dva dana ne vidim musice a kasnije se pojave opet mozda cak i koja vise.Molim Vas da mi kaze neko jer ima slicne ili istte simptome,mnogo me brine to tzv zamucenje.Pozz svima i ovo je najaci forum svi razliciti sa jednim problemom...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: