Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kada je sve moguće da zena bude plodna????
PostPoslato: Čet Feb 10, 2005 12:22 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Sep 02, 2004 11:21 pm
Postovi: 50
28. dec.04 sam imala poslednji ciklus.Bila sam kod ginikologa 04.01. i izveštaj je ovakav
U nalazu male karlice:
uterus u AVF:b.o.
L.o.: veći broj manjih folikula periferno raspoređenih,
D.O.: veći br. manjih folikula perif. raspoređenih.
Takođe mi je rekao da postoji jedan veći folikul.Pitala sam da li se vidi za koliko bi trebala da dobijem ciklus, rečeno mi je da sam na pola ciklusa, da su mi sad plodni dani.Nakon 2 dan ja sam dobila menstruaciju.kako vi to objašnjavate. Zar je moguće da žena bude plodna neposredno pred men. ili u toku.
p.s. jer je potrebno da uvek naglasim istoriju bolesti kada se vama obraćam
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 10, 2005 10:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 04, 2005 11:05 am
Postovi: 35
Lokacija: Novi Sad
Moguce je.Ja sam pratila ovulaciju preko UZ,jer godinu dana nisam mogla da zatrudnim i bio mi je plodan dan poslednji dan menstruacje i tada sam zatrudnela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 11, 2005 8:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Probaj da nabavis iz inostranstva spravicu zvanu Persona. Ja je koristim kao kontracepcijsko sredstvo, a funkcionise tako, sto u toku ciklusa sa testovima urina se ocitava broj odgovarajucih hormona koji pokazuju kada zena ima plodne dane a kad ne (neki je koriste i da bi nasli idealno vreme za mogucnost zaceca). Meni je isto pokazala da su mi plodni dani oko 6 posle menstruacije. Prema tome, svaka zena je razlicita, a i plodnost se menja u toku zeninog zivota.....
http://www.persona.info/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ,,Persona,,
PostPoslato: Sub Feb 12, 2005 1:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Sep 02, 2004 11:21 pm
Postovi: 50
Otišla sam na ,,Persona,, sajt,zahvaljujući članu foruma. Čitajući sve o Personi , jako mi se dotalo, ali sam se razočarala kad sam shvatila da Persona mije preporučljiva kod policističnih jajnika, koje ja imam. Menstruacija mi je neredovana na 35dana ,a nekad i do 50 dana.
Lekari mi preporučuju ako za mesec, dva ne ostanem trudna da idem na produvavanje kanala, pa zatim laparoskopija. Jako bi želala da ne dođe do toga. Svi ostali rezulatati meni (24) i mom suprugu(32) su dobri.
Preporučite mi nešto što bi bilo sigurno da saznam kad sam plodna.
Unapred HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 13, 2005 5:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Procitajte i ovo:
http://www.bc-lc.com/en/
doduse cena je mnogo veca nego kod persone....ali mozda vam to nije tako bitno....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 06, 2006 10:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 02, 2006 7:27 pm
Postovi: 41
ne plaši se laparoskopije, bila sam prošle nedelje i evo me već na poslu

_________________
zdravlje je prava sreca, cenite ga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 07, 2006 2:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
Postavljam pitanje ovde, da ne bih zapocinjala slicnu temu.
:o Moje menstr. su kratke, obicno na svaka 23 dana. Mikroskop Maybe baby mi je pokazao kao plodni dan 4. dan ciklusa (ispravno sam ga koristila). Da li je to moguce - krvarenje nije posteno ni prestalo, a vec prvi plodni dan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 07, 2006 6:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 7:38 pm
Postovi: 80
Da, Sofija, moguce je. Moj ciklus je na 28 dana, uredan, ali traje i do 6-7 dana, prva tri intenzivno, a zatim, tek u tragovima, ali traje. Meni je ovulacija 9 dana ciklusa, vec mesecima, isto sam koristila maybe baby, sto znaci da se bukvalno nadovezuju jedna na drugu. Lekari su mi rekli da je to savim moguce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 07, 2006 8:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
:D Marry, hvala na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 26, 2006 12:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Izgleda da je sve moguce...

Ja sam vec pitala u forumu kolike treba da su vrednosti estradiola i progesterola kad su plodnoi dani...posto sam ja i tako pratila...i izpostavilo se da mi je prvog dana menstruacije....

Doduse to je bilo pre tri meseca...i jos uvek nista...ali mi nismo imali odnose bas prvog dana...jer su mi menstruacije prvog i drugog dana obilne i bolne...ali smo imali dan pre...i drugi,treci dan...itd.

Kod pracenja folikule je to bilo 15 dana....
:roll: :o
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 26, 2006 12:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 20, 2006 3:04 pm
Postovi: 11
Lokacija: Novi Sad
Pozdrav svima!!! Kada vec pominjete maybe babe interesuje me na koji nacin on funcionise i koliko je efikasan. Hvala svim ljudima voljnim da odgovore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 26, 2006 4:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 23, 2006 5:53 pm
Postovi: 61
Kad ste vec pomenuli maybe babe. Nekoliko puta krenula da pitam ovo isto, ali eto sve zaboravim i bas sada ste me potsetile da pitam. Ja imam taj instrumentic i iskreno da vam kazem ili on nije u redu ili ja nisam u redu :lol:
Znaci koristim ga onako kako pise u instrukcijama i meni je po njemu svaki dan ili svaki drugi dan plodan :o Mislim, zaista je to nesto u sta ja ne mogu da verujem jer su mu rezultati cudni. Recimo pre 5dana krenu paprati ono malo, pa onda prekinu i jedan dan je slika tackasta, da bi danas ujutro opet sve bilo puno u papratima. Sutra moze biti tackasti, a mozda i budu paprati i tako naizmenicno, cas ima cas nema paprata.
Moze li mi neko reci dali ima ovakvog iskustva sa taj mikroskopic i kako to mozete verovati tom aparaticu i dali ja to nesto krivo radim ,mada pridrzavam se instrukcijama onako bas kako treba.
Isto i jedna moja drugarica ima mikroskop ovaj i ona mi se isto zalila da ga vise ne upotrebljava jer besmislene su rezultate.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 26, 2006 10:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 02, 2005 10:34 am
Postovi: 35
Interesuje me da li su plodni dani uvek u isto vreme ili se to menja od ciklusa do ciklusa? I koliko je to plodnih dana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 26, 2006 11:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
@ikica: ja sam negde pročitala izjavu neke žene da je Maybe Baby pokazivao plodne dane i njenom mužu... :lol: Iskreno, nisam ga koristila ali sam čula da nije pouzdan. Ili da žene ne umeju baš najpravilnije da ga koriste...što mu dođe isto.

@Jody: plodni dani...hm. U pravilnom ciklusu od 28 dana (smatra se da su pravilni ako traju toliko bar 6 meseci unazad) potencijalno plodni dani su negde od 10. do 17. dana...iako jajna ćelija živi samo 24 sata treba uzeti u obzir da spermatozoidi mogu da prežive i tri dana...

Što su ciklusi nepravilniji to je više potencijalno plodnih dana. To ne znači da su svi plodni nego samo da je teško odrediti kad će doći do ovulacije. Ona se obično dešava 14-15 dana pre sledeće menstruacije mada evo čitam ovde da žene kažu da može da se desi i ranije. A i ciklus je dinamična stvar, uvek postoji rizik da će nešto da ga poremeti (npr. obična prehlada, stres itd.)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 27, 2006 12:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 7:38 pm
Postovi: 80
:x Ma, treba tuziti proizvodjaca maybe baby-a, jer na takav nacin zgrce pare od ocajnih ljudi.


--------------------------------------------------------------------------------

Citiraj:
Ja imam taj instrumentic i iskreno da vam kazem ili on nije u redu ili ja nisam u redu
Znaci koristim ga onako kako pise u instrukcijama i meni je po njemu svaki dan ili svaki drugi dan plodan Mislim, zaista je to nesto u sta ja ne mogu da verujem jer su mu rezultati cudni. Recimo pre 5dana krenu paprati ono malo, pa onda prekinu i jedan dan je slika tackasta, da bi danas ujutro opet sve bilo puno u papratima. Sutra moze biti tackasti, a mozda i budu paprati i tako naizmenicno, cas ima cas nema paprata.
Moze li mi neko reci dali ima ovakvog iskustva sa taj mikroskopic i kako to mozete verovati tom aparaticu i dali ja to nesto krivo radim ,mada pridrzavam se instrukcijama onako bas kako treba.
Isto i jedna moja drugarica ima mikroskop ovaj i ona mi se isto zalila da ga vise ne upotrebljava jer besmislene su rezultate.

Apsolutno isto iskustvo imam sa tom spravicom, strasno!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: