Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hitno potrebno objasnjenje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 12:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 10:59 pm
Postovi: 3
Molim Vas da mi hitno objasnite u kojim slucajevima se primenjuje vankogal! Brat mi boluje od NON Hockina. Od septembra prima terapiju citostaticima na hematoligiji KCS u Beogradu. 09.02.je poceo sa terapijom a dan ranije mu je u vrat ugradjen venski kateter zbogprimanja terapije. Do 12.02.je primio terapiju,a isto vece se pojavila temperatura. Obzirom da se krvna slika radi svaki dan,znam da nije pokazivala znake brzog ulaska u aplaziju. Temperatura nije spadala,isla je cak do 39,9C. Kateter je izvadjen 16.02.,ali temperatura nije spadala sve do juce. Usao je u aplaziju,tj.leukociti su bili 0.1. Hemoglobin i trombociti slabijih,ali ne alarmantnih vrednosti. Prima newpagent,tj njupadzen,i to duplu dozu vec 9 dana. Leukociti su poceli da rastu,ali su danas pali na 0.1 ponovo,trombociti su jako niski,i prima ih intravenski,a hemoglobin je 79. Temperatura ide do 38,5C. Isto vece kada je izb=vadjen kateter,uzeta je krv u trenutku skakanja temperature,zbog sumnje na sepsu,a nalaz jos uvek nije stigao,ili se o njemu ne govori,jer juce je uzeta i krv zbog analize na candidu. Ni tog nalaz nema. Kad izduva nos,maramica je krvava. U terapiju je usao jako prehladjen,virusno. Nisu mu dati nikakvi lekovi,i terapiju su poceli nakon par dana,tj.09.02. Danas tesko dise,nema daha,ima temperatur,koju skidaju lekovima,paracetom ili novalgetolom,u zavisnosti od visine. MOLIM VAs recite mi da li je u pitanju sepsa ili reakcija na terapiju,jer to niko nece da mi kaze. Sestra sam mu i pored sina jedini zivi rodjak,tako da moram to da znam. Hvala unapred,i izvinite na opsirnosti. Sanja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hitno potrebno objasnjenje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 12:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
lunabgd je napisao:
Molim Vas da mi hitno objasnite u kojim slucajevima se primenjuje vankogal! Brat mi boluje od NON Hockina. Od septembra prima terapiju citostaticima na hematoligiji KCS u Beogradu. 09.02.je poceo sa terapijom a dan ranije mu je u vrat ugradjen venski kateter zbogprimanja terapije. Do 12.02.je primio terapiju,a isto vece se pojavila temperatura. Obzirom da se krvna slika radi svaki dan,znam da nije pokazivala znake brzog ulaska u aplaziju. Temperatura nije spadala,isla je cak do 39,9C. Kateter je izvadjen 16.02.,ali temperatura nije spadala sve do juce. Usao je u aplaziju,tj.leukociti su bili 0.1. Hemoglobin i trombociti slabijih,ali ne alarmantnih vrednosti. Prima newpagent,tj njupadzen,i to duplu dozu vec 9 dana. Leukociti su poceli da rastu,ali su danas pali na 0.1 ponovo,trombociti su jako niski,i prima ih intravenski,a hemoglobin je 79. Temperatura ide do 38,5C. Isto vece kada je izb=vadjen kateter,uzeta je krv u trenutku skakanja temperature,zbog sumnje na sepsu,a nalaz jos uvek nije stigao,ili se o njemu ne govori,jer juce je uzeta i krv zbog analize na candidu. Ni tog nalaz nema. Kad izduva nos,maramica je krvava. U terapiju je usao jako prehladjen,virusno. Nisu mu dati nikakvi lekovi,i terapiju su poceli nakon par dana,tj.09.02. Danas tesko dise,nema daha,ima temperatur,koju skidaju lekovima,paracetom ili novalgetolom,u zavisnosti od visine. MOLIM VAs recite mi da li je u pitanju sepsa ili reakcija na terapiju,jer to niko nece da mi kaze. Sestra sam mu i pored sina jedini zivi rodjak,tako da moram to da znam. Hvala unapred,i izvinite na opsirnosti. Sanja



Draga Sanja znam koliko ste zabrinuti stoga cu vam napisati par stvari koje znam iako nisam lekar.
Kao prvo Vankogal je antibiotik i nadam se da ga vasem bratu nisu dali pre vadjenja krvi za hemo kulturu jer u tom slucaju malaz HK moze biti lazan.Najverovatnije cete danas dobiti nalaz jer je potrebno par dana da se on uradi a onda ce najverovatnije uraditi antibiogram koji ce pokazati koji antibiotici su potrebni tj. na koje je baketrija (ako je uopste ima) osetljiva i stvar ce se resiti.
Ove temperature mogu biti i zbog terapije al dobro je da su lekari oprezni i nedozvoljavaju da im se potkrade greska.
Svako dobro vama i vasem bratu a ja se nadam da ce vam se javiti neki Dr. i strucnije objasniti situaciju u kojoj se nalazi vas brat.

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hitno potrebno objasnjenje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 10:59 pm
Postovi: 3
Biljo,hvala Vam puno. Svaka rech mi znachi. Jutros su konstatovali da je razvio i upalu pluca,pa je terapija promenjena,tj.dodati su josh neki lekovi,kao i penicilin. Nadam se boljim danima,i molim Boga za pomoc. Sanja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hitno potrebno objasnjenje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 1:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 10:59 pm
Postovi: 3
Da,zaboravih Vam reci,krv za nalaz je uzeta pre vinkogala,ali za bakterije posle. U svakom sluchaju,upala pluca je bakterijska,bar tako su mi rekli jutros.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hitno potrebno objasnjenje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 2:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
lunabgd je napisao:
Da,zaboravih Vam reci,krv za nalaz je uzeta pre vinkogala,ali za bakterije posle. U svakom sluchaju,upala pluca je bakterijska,bar tako su mi rekli jutros.



Ovo je nazalost klasika a ja se nadam da su izolovali bakteriju i dali penicilin po antibiogramu.
Mom tati su izolovali Pseudomonas bakteriju i dali antibiotike,no njemu je do pogorsanja stanja dolazilo nakon 48 sati po prestanku uzimanja antibiotika.Jedna divna Dr.mi je rekla da mora biti 6 meseci pod antibioticima i da se stalno radi hemokultura i tu sam imala najvise konflikta sa tatinim lekarima jer je to verovatno skupo da se stalno radi a ja nisam imala nacina da mu uradim privatno vec samo uz uput u Higijenskom zavodu ili u Kamenici.
I da,sad sam se setila da sam nacula da se bakterijsku upalu kombinuju uvek dva antibiotika.
Puno srece i nadam se lepim vestima a bratu ce vec treci dan biti puno,puno bolje.

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: