Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Čet Feb 11, 2010 4:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 12:02 pm
Postovi: 7
http://www.politika.rs/ilustro/2545/5.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Pet Feb 12, 2010 1:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 3:54 pm
Postovi: 32
Denis napast je napisao:
onixmac je napisao:
Denis napast je napisao:
Pozrav svima, tek sam sad saznala za doktora.rs, i shvatila koliko ljudi ima iste probleme kao i ja. Ja imam probleme sa HS vec osam godina, neko mi kazu da treba da se operisem a drugi da pokusam da izlecim u pomoc lekova i odlaska u hiperbaricnu komoru. Inace ne znam da li je iko isao u komoru ali veruj te mi ima vidljivih promena. Preporucila bih svima.



Sta je hiperbaricna komora, gde si to radila?



Hiperbaricna medicina se bavi lecenjem teze obolelih pacijenata (gangrene, gas gangrene, secerase, postoperativne komplikacije...) Nacin lecenja je jako jednostavan, uz pomoc 100% cistog kiseonika, koji dok si u komori udises preko maske a i koza ga apsorbuje dok sedis, jer je i svuda oko tebe i pod pritiskom kao da ronis na dubini od 10m, jer samo pod odredjenim atmosferskim pritiskom terapija deluje. To je kao da si u isto vreme na planili i da ronis. Uz pomoc kiseonika tera tvoj organizam da se cisti i da pomaze mu pri zarastanju rana. Da bi mogli da udjete u komoru morate da budete zdravi, da nemate nikakvu prehladu zbog izjednacavanja pritiska u komori.
Terapija ili seansa kako je lekari zovu, zavisi od ozbiljnosti oboljenja. Ide se svakog dana u intervalu od 70min. Tamo imate svog lekara koji vodi racuna o vama i dogovara se sa vama u vezi buducih dolazaka.
Ja idem u komoru na Banjici, nalazi se pri ortopediji. Ali ima je i na VMA. Moze te tamo da odete privatno ili preko preporuke (uputa) lekara. Nije ni malo jeftino placati!!!
Ako iko bude hteo da ode neka trazi D.r. Petrovica. Odlican je i kao doktor i kao covek, ako misli da moze da vam pomogne nece vas vratiti!
Meni je mnogo pomoglo, koliko toliko mogu da drzim moj HS pod kontrolom. I oziljci su mi se povukli i koza mi je dobila normalnu boju. Nadam se da sam ti objasnila sve sto te interesuje.
Da li ima neko od vas bakteriju u rani koja se zove proteus mirabilis? I ako ima da li zna koji lek je naj bolji u borbi protiv nje?



Hvala ti na informaciju. Ja uvek imam proteus u ranama.... Problem je da ga nisam nikada uspeo izleciti do sada.... Ali kako i da jeste proteus ne prouzrokuje hidradenitis.... Probao sam svasta do sada, ali jos tu hiperbaricnu komoru nisam probao.... Zadnje imao sam operaciju dvadeset i drugog januara... Operacija je bila prevelika, i imao sam uzasan postoperativni oporavak sta se tice psihickog stanja... Menjalo mi se raspolozenje 6 puta dnevno... Od bolova sam se najvise plasio, a bolova uopste nije bilo. Jos ne mogu svatiti kako je moguce da nista ne boli kad sam imao rezove vece od 1 metar po telu... Osim toga je sve proslo kako treba.... Kako rane zazdravljuju i kako prolazi vreme sve sam vise i vise zadovoljan ucinjenim.... Ipak mislim da je hirurgija jedino pouzdano resenje za HS. Sta znaci to da bolest drzis pod kontrolom? Jesu li se sve promene povukle? U kom ti je stadijumu HS?


Pozdrav

Onixmac


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Pet Feb 12, 2010 11:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 12:02 pm
Postovi: 7
Hvala ti na informaciju. Ja uvek imam proteus u ranama.... Problem je da ga nisam nikada uspeo izleciti do sada.... Ali kako i da jeste proteus ne prouzrokuje hidradenitis.... Probao sam svasta do sada, ali jos tu hiperbaricnu komoru nisam probao.... Zadnje imao sam operaciju dvadeset i drugog januara... Operacija je bila prevelika, i imao sam uzasan postoperativni oporavak sta se tice psihickog stanja... Menjalo mi se raspolozenje 6 puta dnevno... Od bolova sam se najvise plasio, a bolova uopste nije bilo. Jos ne mogu svatiti kako je moguce da nista ne boli kad sam imao rezove vece od 1 metar po telu... Osim toga je sve proslo kako treba.... Kako rane zazdravljuju i kako prolazi vreme sve sam vise i vise zadovoljan ucinjenim.... Ipak mislim da je hirurgija jedino pouzdano resenje za HS. Sta znaci to da bolest drzis pod kontrolom? Jesu li se sve promene povukle? U kom ti je stadijumu HS?


Pozdrav

Onixmac[/quote]



Ja HS imam vec 8god. redovan sam gost u bolnici Dragisa Misevic :) , ali uz pomoc komore sam uspela da sprecim sirenje i oziljci su mi postali meksi i smanjili se. Ne znam na kom delu tela ti imas HS, ja imam u levom podpazusnom delu, preponama i na repu. Na repu ili ti trtici :wink: , nisam secena, dok na preponama i na ruci....ne znam ni ja vise koliko puta. Koja sam tacno faza ne bi znala da ti kazem jer nisam htela da se puno psihicki upustam u HS, trudim se i sad da zivim kao da to ne postoji u mom zivotu, u smislu da mogu sve i da me nista ne sprecava da radim ono sto zelim. I ako sa vremena na vreme dobijem jako bolan potsetnik da to bas i nije tako. :lol: Postala sam metropata....kao prava penzionerka! :D
Sto se tice proteusa, ja imam sa tim vecih problema nego sto je iko mislio. Meni je vec 5god. otvorena rana u podpazuhu zbog proteusa, ne dozvoljava rani da zaraste.
Koliko vidim ti bi mi savetovao operaciju? Moj hirurg se plasi da mi ne raseje proteus pri operaciji... pa da mi pogorsa situaciju. Koliko si morao ba lezis posle operacije? To je meni najveci problem jer sam po prirodi hiperaktivna.
Iskreno, mislim da bi tebi komora odgovarala a i prijala, jer su mi bili rekli da cu i posle operacije odlaziti na seanse, da bi ishod operacije bio uspesniji.
Pozz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Ned Feb 14, 2010 3:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 3:54 pm
Postovi: 32
Denis napast je napisao:
Hvala ti na informaciju. Ja uvek imam proteus u ranama.... Problem je da ga nisam nikada uspeo izleciti do sada.... Ali kako i da jeste proteus ne prouzrokuje hidradenitis.... Probao sam svasta do sada, ali jos tu hiperbaricnu komoru nisam probao.... Zadnje imao sam operaciju dvadeset i drugog januara... Operacija je bila prevelika, i imao sam uzasan postoperativni oporavak sta se tice psihickog stanja... Menjalo mi se raspolozenje 6 puta dnevno... Od bolova sam se najvise plasio, a bolova uopste nije bilo. Jos ne mogu svatiti kako je moguce da nista ne boli kad sam imao rezove vece od 1 metar po telu... Osim toga je sve proslo kako treba.... Kako rane zazdravljuju i kako prolazi vreme sve sam vise i vise zadovoljan ucinjenim.... Ipak mislim da je hirurgija jedino pouzdano resenje za HS. Sta znaci to da bolest drzis pod kontrolom? Jesu li se sve promene povukle? U kom ti je stadijumu HS?


Pozdrav

Onixmac






Ja HS imam vec 8god. redovan sam gost u bolnici Dragisa Misevic :) , ali uz pomoc komore sam uspela da sprecim sirenje i oziljci su mi postali meksi i smanjili se. Ne znam na kom delu tela ti imas HS, ja imam u levom podpazusnom delu, preponama i na repu. Na repu ili ti trtici :wink: , nisam secena, dok na preponama i na ruci....ne znam ni ja vise koliko puta. Koja sam tacno faza ne bi znala da ti kazem jer nisam htela da se puno psihicki upustam u HS, trudim se i sad da zivim kao da to ne postoji u mom zivotu, u smislu da mogu sve i da me nista ne sprecava da radim ono sto zelim. I ako sa vremena na vreme dobijem jako bolan potsetnik da to bas i nije tako. :lol: Postala sam metropata....kao prava penzionerka! :D
Sto se tice proteusa, ja imam sa tim vecih problema nego sto je iko mislio. Meni je vec 5god. otvorena rana u podpazuhu zbog proteusa, ne dozvoljava rani da zaraste.
Koliko vidim ti bi mi savetovao operaciju? Moj hirurg se plasi da mi ne raseje proteus pri operaciji... pa da mi pogorsa situaciju. Koliko si morao ba lezis posle operacije? To je meni najveci problem jer sam po prirodi hiperaktivna.
Iskreno, mislim da bi tebi komora odgovarala a i prijala, jer su mi bili rekli da cu i posle operacije odlaziti na seanse, da bi ishod operacije bio uspesniji.
Pozz.[/quote]

I jas sam bio preplasen od sepse nakon operacije. Doktor mi je rekao da cu dobiti intravenske antibiotike za vreme operacije, i da cu biti na intravenskim antibioticima nakon operacije i da je nemoguce dobiti sepsu na taj nacin. S obzirom da sam radio operaciju na privatnoj klinici bio sam veoma sumnjicav na sve to ali zaista nisam dobio sepsu, cak ni temperaturu nakon operacije... Prihvatio sam rizik operacije samo zbog toga sto su bolovi bili nepodnosljivi... Video sam mozda 15 hirurga i jedvo sa mnogo skepticizma odlucio sam se za jednog od njih... Pre operacije sam ocekivao da cu vristati od bolova kad se probudim od anestezije (jer sam operisao obe prepone i oba pazuha u istom aktu) pa sam molio anesteziologa da mi prepise morfium kad se probudim od anestezije. Oni su svi pomislili da sam heroinski zavisnik ili nesto slicno :) Operacije je bila preduga, trajala je 5 sata i 30 min. Odma sam se probudio i za divno cudo nije bilo nikakvih bolova. Ako ti kazem da sam imao rezove po telo duze od jednog metra i da me nista nije bolilo mislices da izmisljam.... Operacija je bila izvedena uvece i izasao sam iz sale oko 11. Sutra dan u jutro, nakon dugog spavanja, izvadili su mi katetar i najnormalnije sam ustao iz kreveta. Kad sam poceo hodati bolila me je desna prepona jer je koza bila isuvise zategnuta. Konci su ispucali treceg dana pa je i bol nestala... Sve je bilo kao da sam bio kod frizera... Tako da nemoj se uopste plasiti od operacije.... Mislim da je jedini rizik da budes unakazena estetski... Ja sam insistirao na savrsen estetski efekat operacije, i iskreno nisam dobio bas to sto sam ocekivao... Mozda kad oziljci malo izblede i legnu, bice i ono sto sam ocekivao... Ali sve je bolje nego imati hidradenitis.... I u svakom slucaju sve izgleda mnogo bolje nego sta je bilo i je prihvatljivo.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Pon Feb 15, 2010 11:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 12:02 pm
Postovi: 7
onixmac je napisao:
Denis napast je napisao:
Hvala ti na informaciju. Ja uvek imam proteus u ranama.... Problem je da ga nisam nikada uspeo izleciti do sada.... Ali kako i da jeste proteus ne prouzrokuje hidradenitis.... Probao sam svasta do sada, ali jos tu hiperbaricnu komoru nisam probao.... Zadnje imao sam operaciju dvadeset i drugog januara... Operacija je bila prevelika, i imao sam uzasan postoperativni oporavak sta se tice psihickog stanja... Menjalo mi se raspolozenje 6 puta dnevno... Od bolova sam se najvise plasio, a bolova uopste nije bilo. Jos ne mogu svatiti kako je moguce da nista ne boli kad sam imao rezove vece od 1 metar po telu... Osim toga je sve proslo kako treba.... Kako rane zazdravljuju i kako prolazi vreme sve sam vise i vise zadovoljan ucinjenim.... Ipak mislim da je hirurgija jedino pouzdano resenje za HS. Sta znaci to da bolest drzis pod kontrolom? Jesu li se sve promene povukle? U kom ti je stadijumu HS?


Pozdrav

Onixmac






Ja HS imam vec 8god. redovan sam gost u bolnici Dragisa Misevic :) , ali uz pomoc komore sam uspela da sprecim sirenje i oziljci su mi postali meksi i smanjili se. Ne znam na kom delu tela ti imas HS, ja imam u levom podpazusnom delu, preponama i na repu. Na repu ili ti trtici :wink: , nisam secena, dok na preponama i na ruci....ne znam ni ja vise koliko puta. Koja sam tacno faza ne bi znala da ti kazem jer nisam htela da se puno psihicki upustam u HS, trudim se i sad da zivim kao da to ne postoji u mom zivotu, u smislu da mogu sve i da me nista ne sprecava da radim ono sto zelim. I ako sa vremena na vreme dobijem jako bolan potsetnik da to bas i nije tako. :lol: Postala sam metropata....kao prava penzionerka! :D
Sto se tice proteusa, ja imam sa tim vecih problema nego sto je iko mislio. Meni je vec 5god. otvorena rana u podpazuhu zbog proteusa, ne dozvoljava rani da zaraste.
Koliko vidim ti bi mi savetovao operaciju? Moj hirurg se plasi da mi ne raseje proteus pri operaciji... pa da mi pogorsa situaciju. Koliko si morao ba lezis posle operacije? To je meni najveci problem jer sam po prirodi hiperaktivna.
Iskreno, mislim da bi tebi komora odgovarala a i prijala, jer su mi bili rekli da cu i posle operacije odlaziti na seanse, da bi ishod operacije bio uspesniji.
Pozz.


I jas sam bio preplasen od sepse nakon operacije. Doktor mi je rekao da cu dobiti intravenske antibiotike za vreme operacije, i da cu biti na intravenskim antibioticima nakon operacije i da je nemoguce dobiti sepsu na taj nacin. S obzirom da sam radio operaciju na privatnoj klinici bio sam veoma sumnjicav na sve to ali zaista nisam dobio sepsu, cak ni temperaturu nakon operacije... Prihvatio sam rizik operacije samo zbog toga sto su bolovi bili nepodnosljivi... Video sam mozda 15 hirurga i jedvo sa mnogo skepticizma odlucio sam se za jednog od njih... Pre operacije sam ocekivao da cu vristati od bolova kad se probudim od anestezije (jer sam operisao obe prepone i oba pazuha u istom aktu) pa sam molio anesteziologa da mi prepise morfium kad se probudim od anestezije. Oni su svi pomislili da sam heroinski zavisnik ili nesto slicno :) Operacije je bila preduga, trajala je 5 sata i 30 min. Odma sam se probudio i za divno cudo nije bilo nikakvih bolova. Ako ti kazem da sam imao rezove po telo duze od jednog metra i da me nista nije bolilo mislices da izmisljam.... Operacija je bila izvedena uvece i izasao sam iz sale oko 11. Sutra dan u jutro, nakon dugog spavanja, izvadili su mi katetar i najnormalnije sam ustao iz kreveta. Kad sam poceo hodati bolila me je desna prepona jer je koza bila isuvise zategnuta. Konci su ispucali treceg dana pa je i bol nestala... Sve je bilo kao da sam bio kod frizera... Tako da nemoj se uopste plasiti od operacije.... Mislim da je jedini rizik da budes unakazena estetski... Ja sam insistirao na savrsen estetski efekat operacije, i iskreno nisam dobio bas to sto sam ocekivao... Mozda kad oziljci malo izblede i legnu, bice i ono sto sam ocekivao... Ali sve je bolje nego imati hidradenitis.... I u svakom slucaju sve izgleda mnogo bolje nego sta je bilo i je prihvatljivo.....[/quote]



Ne plasim se ja operacije, zato sto je to operacija, niti iz estetskih razloga vec plasim se da ce mi se opet vratiti... Ne znam kako bi opet podnela sve to!
Reci mi molim te, koliko su ti rekli da je postoperativni period? Sta ti je zabranjeno da radis? Kakve savete su ti dali posle operacije? Izvini ako davim, ali ova pitanja se u mnogome odnose na moj privatan zivot.... da bi znala sta me ocekuje i sta da ocekuju ljudi oko mene. Pozz :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Uto Feb 16, 2010 11:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 3:54 pm
Postovi: 32
Ne plasim se ja operacije, zato sto je to operacija, niti iz estetskih razloga vec plasim se da ce mi se opet vratiti... Ne znam kako bi opet podnela sve to!
Reci mi molim te, koliko su ti rekli da je postoperativni period? Sta ti je zabranjeno da radis? Kakve savete su ti dali posle operacije? Izvini ako davim, ali ova pitanja se u mnogome odnose na moj privatan zivot.... da bi znala sta me ocekuje i sta da ocekuju ljudi oko mene. Pozz :lol:[/quote]



Epa ovako... Hidradenitis je autoimuna bolest. Za autoimune bolesti ne postoji lek. Operacija resava simptome same bolesti, znaci postojeca zarista na kozi. Nazalost ne resava imunoloski problem i najcesce nakon operacije hidradenitis se opet ponavlja. Deo koji je bio hirurski uklonjen ne bi trebao da se opet aktivise i ako se to dogodi znaci da je napravljena hirurska greska i da zariste nije bilo dobro ocisceno. Ali ti niko ne garantuje da se hidradenitis nece javljati na delovima tela gde ga ranije nije bilo... Nazalost hirurgija je jedini pouzdani lek za postojeca zarista, zaista poboljsava kvalitet zivota i spreman sam da se jos par puta operisem u toku zivota samo da zivim bez groznog hidradenitisa. Sta se tice postoperativnog perioda nije nista strasno... Trebas se kupati svaki dan 2 puta. Ici na previjanja... Rane zarastaju od 2 nedelja ako su uspeli sastaviti rubove i usiti do 2 meseca ako su samo uklonili zariste a nisu usili ranu.... U svakom slucaju nema nikakvih bolova i mozes se tek nakon 2 nedelja vratiti normalnim aktivnostima. To svakako zavisi i od tipa operacije koje si imala i najbolje je da se konsultujes sa hirurgom da ti on objasni sve o postoperativnom periodu. Ja sam se operisao na klinici adonis kod doktora Gacevica i ti ih stvarno preporucujem. Odlicni su, a i anesteziolog je odlican. Odma nakon anestezije dolazis na sebe a kod mene nije bilo ni mucnine ni povracanja... Bas je sve super proslo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 12:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 12:02 pm
Postovi: 7
onixmac je napisao:
Ne plasim se ja operacije, zato sto je to operacija, niti iz estetskih razloga vec plasim se da ce mi se opet vratiti... Ne znam kako bi opet podnela sve to!
Reci mi molim te, koliko su ti rekli da je postoperativni period? Sta ti je zabranjeno da radis? Kakve savete su ti dali posle operacije? Izvini ako davim, ali ova pitanja se u mnogome odnose na moj privatan zivot.... da bi znala sta me ocekuje i sta da ocekuju ljudi oko mene. Pozz :lol:




Epa ovako... Hidradenitis je autoimuna bolest. Za autoimune bolesti ne postoji lek. Operacija resava simptome same bolesti, znaci postojeca zarista na kozi. Nazalost ne resava imunoloski problem i najcesce nakon operacije hidradenitis se opet ponavlja. Deo koji je bio hirurski uklonjen ne bi trebao da se opet aktivise i ako se to dogodi znaci da je napravljena hirurska greska i da zariste nije bilo dobro ocisceno. Ali ti niko ne garantuje da se hidradenitis nece javljati na delovima tela gde ga ranije nije bilo... Nazalost hirurgija je jedini pouzdani lek za postojeca zarista, zaista poboljsava kvalitet zivota i spreman sam da se jos par puta operisem u toku zivota samo da zivim bez groznog hidradenitisa. Sta se tice postoperativnog perioda nije nista strasno... Trebas se kupati svaki dan 2 puta. Ici na previjanja... Rane zarastaju od 2 nedelja ako su uspeli sastaviti rubove i usiti do 2 meseca ako su samo uklonili zariste a nisu usili ranu.... U svakom slucaju nema nikakvih bolova i mozes se tek nakon 2 nedelja vratiti normalnim aktivnostima. To svakako zavisi i od tipa operacije koje si imala i najbolje je da se konsultujes sa hirurgom da ti on objasni sve o postoperativnom periodu. Ja sam se operisao na klinici adonis kod doktora Gacevica i ti ih stvarno preporucujem. Odlicni su, a i anesteziolog je odlican. Odma nakon anestezije dolazis na sebe a kod mene nije bilo ni mucnine ni povracanja... Bas je sve super proslo.[/quote]


Ovo sto si mi rekao je skoro isto sto su i meni rekli lekari i hirurzi, ali drugacije je kad ti to isto kaze osoba koja je prosla kroz to. Hvala ti puno, pomogao si mi u toliko da sam sad sigurnija sto se tice operacije.
Meni je za sada u pitanju samo levi podpazusni deo, tako da naspram tvog HS moj izgleda smesno....ali i to boli! :) Receno mi je da cu imati operaciju ili do kraja maja ili u septembru, a u medjuvremenu idem u komoru... Koliko te je kostala operacija ako nije tajna? :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Čet Feb 18, 2010 6:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 3:54 pm
Postovi: 32
Ovo sto si mi rekao je skoro isto sto su i meni rekli lekari i hirurzi, ali drugacije je kad ti to isto kaze osoba koja je prosla kroz to. Hvala ti puno, pomogao si mi u toliko da sam sad sigurnija sto se tice operacije.
Meni je za sada u pitanju samo levi podpazusni deo, tako da naspram tvog HS moj izgleda smesno....ali i to boli! :) Receno mi je da cu imati operaciju ili do kraja maja ili u septembru, a u medjuvremenu idem u komoru... Koliko te je kostala operacija ako nije tajna? :wink:[/quote]


Te komore su ti samo kupovanje vremena i trosenje para... Idi i zakazi operaciju odma. Stvarno nije nista strasno. Mani se te napasti:) Ne bi oko cene operacije jer je kod mene bila velika i komplikovana operacija pa je i cena bila vosoka, ali srazmerna sa operacijom... Nista preterano. Mislim da ce kod tebe biti jeftino sudeci da radis samo jednu aksilu i to parcijalno... Oni ce to direkno usiti, ili ostaviti otvoreno... Ako nisi iz Beograda zamoli Gacevica da ti nadze stan u istoj zgradi gde je bolnica. Oni su to organizovali za mene i bilo je kao da sam u bolnici 15 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Čet Feb 18, 2010 10:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 12:02 pm
Postovi: 7
Te komore su ti samo kupovanje vremena i trosenje para... Idi i zakazi operaciju odma. Stvarno nije nista strasno. Mani se te napasti:) Ne bi oko cene operacije jer je kod mene bila velika i komplikovana operacija pa je i cena bila vosoka, ali srazmerna sa operacijom... Nista preterano. Mislim da ce kod tebe biti jeftino sudeci da radis samo jednu aksilu i to parcijalno... Oni ce to direkno usiti, ili ostaviti otvoreno... Ako nisi iz Beograda zamoli Gacevica da ti nadze stan u istoj zgradi gde je bolnica. Oni su to organizovali za mene i bilo je kao da sam u bolnici 15 dana.[/quote]




Da mogu ja bi jos danas otisla, ali pored dva posla koja radim nemam vremena ni da sednem ko covek.Tako da sam odlucila da cu u septembru otici na operaciju. Komoru ne placam, jer imam dijagnozu pod kojom mi socijalno placa seanse. Opet hvala ti, jer nikad za sve ove godine nisam pricala ni sa kim ko ima HS, i ko verujem me razume u potpunosti! :) Kako si ti? Jel si se vratio u svoju normalu? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Čet Feb 18, 2010 7:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 3:54 pm
Postovi: 32
Denis napast je napisao:
Te komore su ti samo kupovanje vremena i trosenje para... Idi i zakazi operaciju odma. Stvarno nije nista strasno. Mani se te napasti:) Ne bi oko cene operacije jer je kod mene bila velika i komplikovana operacija pa je i cena bila vosoka, ali srazmerna sa operacijom... Nista preterano. Mislim da ce kod tebe biti jeftino sudeci da radis samo jednu aksilu i to parcijalno... Oni ce to direkno usiti, ili ostaviti otvoreno... Ako nisi iz Beograda zamoli Gacevica da ti nadze stan u istoj zgradi gde je bolnica. Oni su to organizovali za mene i bilo je kao da sam u bolnici 15 dana.





Da mogu ja bi jos danas otisla, ali pored dva posla koja radim nemam vremena ni da sednem ko covek.Tako da sam odlucila da cu u septembru otici na operaciju. Komoru ne placam, jer imam dijagnozu pod kojom mi socijalno placa seanse. Opet hvala ti, jer nikad za sve ove godine nisam pricala ni sa kim ko ima HS, i ko verujem me razume u potpunosti! :) Kako si ti? Jel si se vratio u svoju normalu? :D[/quote]

Super sam ja. Poceo sam raditi... Sve je super...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Sub Apr 24, 2010 12:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 24, 2010 12:36 am
Postovi: 2
Sad sam pronasla ovaj forum i ovu temu pa ne zamjerite ako sam malo zalutala! :) Ja imam problem jer mi nakon svake depilacije izlaze cirevi po nogama i preponama. To je hidradenitis, zar ne??
To jako, jako ruzno izgleda! jednom sam bila kod doktora dobila antibiotike i kremu "kuterid G" i tad je sve bilo ok. Ali kako sam popila terapiju to se vratilo kao i ranije... Krema pomaze ali slabo! taj problem me izludjuje!!! :cry:
koliko vidim, tu samo laser pomaze?? Postoji li jos bilo sta sto je efikasno??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Uto Jun 01, 2010 11:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 8:16 pm
Postovi: 12
[quote="sr79"]E bes lepo da je neko vratio ovu temu. Pozzz od za sada izlecene {operisane) HS![/quote]
pozdrav!!!!nadam se da je oporavak prosao ok i zelim ti sve najbolje!!!!kojeg mi kirurga mozes preporucit i da li je i sada sve u redu sa ranama?iskreno zelim da jeste!!!hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Sre Jun 02, 2010 12:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 8:16 pm
Postovi: 12
[quote="onixmac"][quote="polarbear"]Neopisivo mi je drago da si zadovoljan ucinjenim,a ucinio si mnogo.Zelim da ti to sto prije zaraste i da uzivas u normalnom zivotu.Meni je situacija kompleksnija,jer osim oba pazuha,razorena mi je straznjica i testisi.Kirurg kaze da bi pazuhe nadomjestio misicima sa ledja,,testise bi uklonio,kao i velik dio straznjice na nacin da bi mi izvadio i dio crijeva,pa bih nosio onu vrecicu na trbuhu.doslovce je rekao-odrat cu te ko macku!!!po ovom sto sam opisao,to bi i ucinio.
kod mene je stvarno rijec o najgorem stadiju na svim mjestima.od brojnih i stravicnih oziljaka mi otpadaju komadici mesa,itd....
zamolio bih te da mi kazes gdje si to radio,u kojoj klinici i kod kojeg kirurga pa da stupim u kontakt s njim.
srdacan pozdrav!!![/quote]

Operaciju koju je tebi tvoj hirirg nudio je sto vecina hirurga nudi (skapularni rezanj). Veoma velika operacija sa teskim oporavkom i unakazivackim rezultatima..... Koj mene je radzen rezanj od nadlaktice, izgleda super nakon operacije.... Inace ce meni skrotum i perianalnu regiju raditu u sledecem aktu.... Jos je to ostalo. Operisao me je Dr Gacevic, u klinici adonis a asistirali su mu dr Elena i dr Snjezana.... Svi troje odlicni hirurzi. Dr Gacevic je prvo covek, a posle doktor. Pregled ti je besplatan, i idi do njega da ti kaze sta moze uciniti za tebe... Dobices bas ono sta ste se dogovorili na pregledu.[/quote]
interesira me misljenje dr.Gacevica u vezi tvog slijedeceg akta,tj.operacije skrotuma i perianalne regije.meni moj Mengele opet ponavlja da mi mora odstraniti veliki dio creva zbog straha od sepse.razumijem problem,ali mi je ipak neprihvatljivo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Pet Avg 06, 2010 12:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 7:25 pm
Postovi: 29
Zdravo svima....pretpostavljam da patim od istih simptoma,znaci bubuljice-cirevi izmedju nogu i pod pazuhom...svasta sam probao,ali sve je kratkog daha...Interesuje me da li je neko od vas koristio ulje origana...Ja ga koristim,evo 10 -tak dana ali i pored divnih preporuka imam utisak da kod mene stvara kontra efekat.
U tih 10 dana pojavili su mi se cirevi i tamo gde ih nisam dosad imao,iznad penisa,izmedju guzova(izvinite na izrazu),na jako bolnim i nepristupacnim mestima...Mazem flogocidom i za 2-3 dana pukne ocisti se ali znam da je to samo za kratko...a mozda mi i vreme ne ide na ruku,velike vrucine...
Interesuje me i to...mogu li zaraziti partnera sa ovom mojom boljkom...i pomazu li kondomi....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Uto Sep 07, 2010 5:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 07, 2010 4:40 pm
Postovi: 1
Na ovoj temi sam samo da prenesem informaciju, a nadam se da će nekome i biti od koristi.
CLORAMIVET SPRAY, koji je inače veterinarski lek (sprej), suprug koristi već dva meseca. HS, odnosno gnojne upale (na gluteusu) su gotovo potpuno zarasle i trenutno su u povlačenju. Nažalost, pošto smo lek dobili, po preporuci da je u sličnim slučajevima bio učinkovit, ne znam koliko košta i gde se može nabaviti.
Tako da, ako ste spremni da experimentišete (posle 20 godina sa HS-om :cry: nismo imali ništa da izgubimo), ovaj lek je za preporuku.
Budući da je boca pri kraju, trenutno prikupljam informacije o leku i kako do njega doći.
Ovo bi takođe moglo koristiti:
http://www.divasa-farmavic.com/eng/productos.htm

Izvinjavam se ako je neko već pisao o ovome, nisam bila u mogućnosti da iznova čitam temu.
Pozdrav svima i srećno! :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: