Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: alopecija areata
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 11:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 06, 2009 12:43 am
Postovi: 9
cao svima.KOnstatovana mi je alopecija areata.Posto vidim da na forumu ima dosta ljudi sa istim problemo htela bih da proverim da li je neko imao terapiju sl:tecni azot jednom nedeljno,samponom mycoseb 2% prati svako vece kosu i mazati sinoderm gelom.Posto sam u uputstvu samona u delu nezeljena dejstva primetila da moze izazvati probleme kod hemijski ostecene kose a ja se godinama farbam pa ne znam da li smem to da koristim.I molila bih iskusnije da mi odgovore da li se ona vraca i moze li se konacno izleciti i je li opasna sem sto je ruzna :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 14, 2009 12:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
opasna nije, odredjenom broju ljudi se vraca, ne moze se reci ko ce to biti.
slobodno koristite mycoseb, u vasem slucaju je korist veca od stete.
u etiologiji alopecije areate znacajno mesto zauzima stres, pokusajte da nesto uradite po tom pitanju.
ovom problematikom bavi se prof dr nevenka martinovic, koja od odlaska u penziju radi privatno (ja ne znam gde) i pravi losione individuano


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: alopecija
PostPoslato: Uto Apr 14, 2009 12:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 06, 2009 12:43 am
Postovi: 9
hvala na odgovoru,ali ja sam iz Nisa tako da nemam uslova da dodjem do nje.U svakom slucaju ovo sam pitala jer sam ovo imala pre deset godina i kosa mi je porasla.Problem je sto ja zaista ne mogu da se setim da sam
dozivela neki stres,a sve me ovo sad jako pasi.Naravno da cu odraditi sve moguce analize pa cu se tek onda smiriti.A kad smo vec kod analiza moram i na to da se pozalim jer je ovde zaista jako tesko naterati doktore da vas upute na kontrolu kao da je malo obolelih...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: alopecija
PostPoslato: Uto Apr 28, 2009 9:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 9:02 am
Postovi: 2
pozdrav za durlansiti iz Niša koja ima alopeciju areatu. Ovaj problem je rešiv sa jednom terapijom i za četrdeset dana vraća vam se kosa ista gustina i ista boja. Ja sam u blizini kakoda dođem do vaš kontakt telefon.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 28, 2009 8:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Citiraj:
Ovaj problem je rešiv sa jednom terapijom i za četrdeset dana vraća vam se kosa ista gustina i ista boja.


jeste resiv, ali se ne vraca svakome za 40 dana. nekome brze, nekome i nakon pola godine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: alopecija areata
PostPoslato: Sre Apr 29, 2009 7:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 9:02 am
Postovi: 2
ja se izvinjavam stalnom članu na izraz rešiva bolest već izlečiva samo od jedne terapije, tj samo se jednom namaže lekom koji sam nabavio iz Norveške i nakon desetak dana koliko deluje terapija počinje povraćaj kose. Sada sve zavisi od osobe dali je kožu oštetila predhodnim terapijama , kao što ima slučajeva sa belim lukom ili tečnim azotm ili nekim neispitanim melenima. Znači samo sa jednom terapijom automatski prestaje dalje širenje krugova i opadanje kose do difuznog stanja. Kada se osoba izleči na ovaj način nikada više u životu ne dobija istu bolest.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 13, 2009 10:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 10:34 am
Postovi: 1
Da li mozes da napises kako se taj lek iz Norveske zove i da li moze da se nabavi samo u Norveskoj ili i kod nas? Da li znas koliko kosta?

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Sub Jan 30, 2010 11:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 03, 2008 11:29 am
Postovi: 16
Lokacija: Nemacka
drbgd je napisao:
opasna nije, odredjenom broju ljudi se vraca, ne moze se reci ko ce to biti.
slobodno koristite mycoseb, u vasem slucaju je korist veca od stete.
u etiologiji alopecije areate znacajno mesto zauzima stres, pokusajte da nesto uradite po tom pitanju.
ovom problematikom bavi se prof dr nevenka martinovic, koja od odlaska u penziju radi privatno (ja ne znam gde) i pravi losione individuano

Pokusao sam da nadjem na netu adresu od profesorke Martinovic ali uzalud. Dali neko mozda zna gde i na koji nacin mogu da je nadjem???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alopecija areata
PostPoslato: Pet Feb 05, 2010 1:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 03, 2008 11:29 am
Postovi: 16
Lokacija: Nemacka
Ocigledno da niko nezna :-? :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alopecija areata
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 1:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 03, 2008 11:29 am
Postovi: 16
Lokacija: Nemacka
Pre par dana sam pronasao na netu recept za melem protiv alopecia areata:
Maslinovo ulje, kantarion, limun i beli luk resavaju taj problem trajno.

Smesa se pravi za svaki dan i mora biti sveza.

3 supene kasike maslinovog ulja
3 kasike kantarion ulja ( za unutrasnju upotrebu)
sok od pola limuna
10 cenova belog luka iseci na komade i pomesati.
3 kasike susamovog taana /makedonski da nije slan/

Smesu treba izgnjeciti u nekoj keramickoj posudi ne u metalnoj i ne sa metalnom kasikom najbolje u solji ili/avanu/ i drzati je na hladnom mestu ne mora frizider, tri puta na dan uzeti i drzati u ustima smesu i polako sazvakati pola sata pre jela.
Popiti na dan minimum 8 casa vode negazirane.
Uvece napraviti od preostale kolicine oblogu i staviti na obolelo mesto i zaviti sa pamucnom krpom natopljenom u caj od kamilice.
Ujutro oprati kosu sa mlakom vodom bvez sampona i osusiti bez fena sa peskirom.
Posle 7 do 10 dana problem je resen i vi ste konacno zavrsili sa problemom.

ovde se dodaje i nitroglicerinska mast (koju je tesko nabaviti) nju namazemo na obolelo mesto ali veoma tanak sloj. Eee sad interesuje me dali je neko imao iskustva sa ovim melemom i ono glavno dali ce mozda nitroglicerinska mast ostetiti kozu posto bas nista neznam o njoj??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alopecija areata
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 1:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 03, 2008 11:29 am
Postovi: 16
Lokacija: Nemacka
Iskustvo jednog coveka sa kojim sam stupio u kontakt a koristio je ovaj melem je zadovoljavajuce... Sta kazu ostali???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alopecija areata
PostPoslato: Sre Jul 28, 2010 11:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 6:06 pm
Postovi: 8
Zamolio bih Amalja da mi na pp posalje naziv tog leka i druge detalje, cena i sl.

Takodje imam jedno pitanje ako moze neko strucan da mi odgovori.
Ja imam difuzno opadanje vec dugi niz godina. Uzrok je stres i nista drugo u to sam siguran.
Sama bolest mi nije nikada predstavljala neki problem jer mi se kosa brzo obnavljala. Znaci prilikom pranja mnogo opadne ali kad podognem siske vidim mnogo malih dlaka koje nadomesciju ove stare. I tako je bilo godinama.

Medjutim u poslednjih godinu dana tih malih dlaka vise nema, znaci ni jedne!!
kosa mi se za kratko vreme jako proredila i ako je samo opadanje mozda cak i manje nego ranije. Negde na netu sam procitao da je svaki folikul programiran da u toku zivota proizvede tacno odredje broj obnavljanja vlasi.
E sad mene interesuje da li sam ja mozda ispucao svoj bonus obnavljanja vlasi i da li moze da mi se desi da ostanem potpuno bez kose kao saban saulic?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alopecija areata
PostPoslato: Sub Jan 29, 2011 7:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 29, 2011 7:13 pm
Postovi: 3
Volela bih da pomognem svima posto sam sebi pomogla i znam koliko mi to znaci.Frizerka mi je pre pola godine primetila dosta veliku povrsinu bez kose i to je bio veliki sok i za mene, a i za nju.Ta povrsina bez kose je bila iza levog uva, ka temenu.S obzirom da imam dosta gustu kosu nikada to nisam primetila do tada. Kasnije se alopecija prosirila na jos tri mesta ali mnogo manje povrsine. Tada sam krenula kod dermatologa, ginekologa, vadila krv...ali nije nista pomagalo posto je kosa opadala. Ja sam tacno znala da je to posledica stresa, i konstantne napetosti. U jednom trenutku dermatolog je hteo i hormone da mi prepise....E onda na moju veliku srecu sam saznala da postoje ljudi koji se bave lecenjem alopecije...I otisla sam kod jedne zene kojoj je otac preneo znanje u lecenju alopecije. Napravila mi je neku smesu od crnog baruta, belog luka i ne znam sta ide jos, niti mi je rekla niti sam je pitala.To sam drzala tri cela dana sa kesom na glavi, kada sam skinula glava mi je JAKO smrdela na beli luk, i sada se oseca ali ne toliko ( a proslo je cetiri) meseca. Ona kaze da je to ustvari neki crv( tako ga ona zove ) i da jede koren kose. Razni preparat mogu da smanje opadanje, pa da pocne da raste paperijasta kosa, ali bi i ona ubrzo pocela da opada. Tako da taj barut i beli luk ubija crva, ili kako ga ko zove. Do tada sam samo verovala lekarima, ali sad verujem i samoukim ljudima. Kosa mi je opadala jos dva, tri dana , kako je ona i rekla, sve ta ostecena kosa kojoj je koren bio unisten i onda je stalo. SAMO E STALO. Na tim mestima manje povrsine 90% je vec porasla, a ta velika povrina je porasla mozda 1/4.Rekla mi je da ce da raste izmedju pola godine i godine. Kada je pocela da raste otisla sam kod frizera posle skoro godinu dana :wink:
Pokusajte da nadjete u svom gradu nekog ko zna da vam ovo napravi.Beli luk, crni barut i neki tajni sastojci :D SRECNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alopecija areata
PostPoslato: Čet Mar 03, 2011 1:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 13, 2010 8:16 pm
Postovi: 3
[quote="IvaS"]Volela bih da pomognem svima posto sam sebi pomogla i znam koliko mi to znaci.Frizerka mi je pre pola godine primetila dosta veliku povrsinu bez kose i to je bio veliki sok i za mene, a i za nju.Ta povrsina bez kose je bila iza levog uva, ka temenu.S obzirom da imam dosta gustu kosu nikada to nisam primetila do tada. Kasnije se alopecija prosirila na jos tri mesta ali mnogo manje povrsine. Tada sam krenula kod dermatologa, ginekologa, vadila krv...ali nije nista pomagalo posto je kosa opadala. Ja sam tacno znala da je to posledica stresa, i konstantne napetosti. U jednom trenutku dermatolog je hteo i hormone da mi prepise....E onda na moju veliku srecu sam saznala da postoje ljudi koji se bave lecenjem alopecije...I otisla sam kod jedne zene kojoj je otac preneo znanje u lecenju alopecije. Napravila mi je neku smesu od crnog baruta, belog luka i ne znam sta ide jos, niti mi je rekla niti sam je pitala.To sam drzala tri cela dana sa kesom na glavi, kada sam skinula glava mi je JAKO smrdela na beli luk, i sada se oseca ali ne toliko ( a proslo je cetiri) meseca. Ona kaze da je to ustvari neki crv( tako ga ona zove ) i da jede koren kose. Razni preparat mogu da smanje opadanje, pa da pocne da raste paperijasta kosa, ali bi i ona ubrzo pocela da opada. Tako da taj barut i beli luk ubija crva, ili kako ga ko zove. Do tada sam samo verovala lekarima, ali sad verujem i samoukim ljudima. Kosa mi je opadala jos dva, tri dana , kako je ona i rekla, sve ta ostecena kosa kojoj je koren bio unisten i onda je stalo. SAMO E STALO. Na tim mestima manje povrsine 90% je vec porasla, a ta velika povrina je porasla mozda 1/4.Rekla mi je da ce da raste izmedju pola godine i godine. Kada je pocela da raste otisla sam kod frizera posle skoro godinu dana :wink:
Pokusajte da nadjete u svom gradu nekog ko zna da vam ovo napravi.Beli luk, crni barut i neki tajni sastojci :D SRECNO[/quote]


da li neko moze da mi kaze adresu ili broj ove zene koja pravi ovaj melem ili bilo koje druge koja zna da napravi to. bilo ko pomoc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alopecija areata
PostPoslato: Sre Mar 09, 2011 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 29, 2011 7:13 pm
Postovi: 3
Ne znam zaista ko to zna da pravi osim ove zene ( ona zivi u CG ), a i nesto ne voli da radi ljudima koje ne poznaje...:( Ne znam...Raspitaj se kod svih ljudi koje znas, mozda neko zna...A meni evo raste dosta brzo, tako da od oktobra do sad je bas porasla i nijedna vlas mi nije odpala.Tako da ti to resava taj uzasan problem ( beli luk, barut, i jos nesto )...:(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: