Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Pon Jan 25, 2010 5:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 25, 2010 5:15 pm
Postovi: 16
Pozdrav svima!

Sredinom decembra sam operisao Hiatus Hernia metodom laparoskopije. To je tzv. Fundoplicatio operacija.
Nakon operacije prestale su poteskoce koje sam imao, dakle nema vise kiseline niti gorusice ili osecaja gorenja u grudima. Medjutim, ostao je Globus osecaj, koji je, cini mi se konstantniji nego pre operacije. Doktor koji me je operisao kaze da to nema veze sa operacijom i da se obratim specijalisti za oboljenja grla. Jos uvek cekam na taj termin, pa sam pomislio da ovde na forumu iznesem svoj problem, mozda je vec neko imao slicne poteskoce i moze mi preneti svoja iskustva.

Hvala unapred!!

Srdjan

PS. Cak neki ljudi dovode Globus osecaj u vezu sa oboljenjem stitne zlezde?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Uto Jan 26, 2010 12:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 1:10 pm
Postovi: 54
Da li i dalje imas probleme sa gutanjem? Da li imas osecaj da ti se steze donji deo jednjaka pri gutanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Uto Jan 26, 2010 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 25, 2010 5:15 pm
Postovi: 16
Ne! Tu fazu sam prosao. Prve 2-3 sedmice sam imao malih problema sa gutanjem, ali sada funkcionise sasvim normalno. Jedem sve, koliko hocu i kad hocu. Ipak, taj osecaj knedle u grlu nema veze sa obrokom, jer se javlja i ujutro, pre dorucka, kao i posle.
Ponekad mi se pojavi jak grc u gornjem predelu zeludca, tako da moram da legnem i nakon 10tak minuta bol prestaje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Uto Jan 26, 2010 9:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 1:10 pm
Postovi: 54
Ok. Ja i dalje teze gutam, hleb ide teze... Ponekad imam refluks, ali znatno redje nego ranije. Desava mi se da se zalogaj zaglavi i posle toga dolazi do refluksa, kao da se sfinkter umori... Knedlu sam ja osecao u pocetku, ali sada sve manje i manje, skoro da je ne osecam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Uto Jan 26, 2010 10:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 25, 2010 5:15 pm
Postovi: 16
Ja uopste vise nemam reflux, nista, kao rukom odneseno, jedino ti grcevi i knedla...

A kada si ti operisan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Sre Jan 27, 2010 10:17 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 1:10 pm
Postovi: 54
Krajem novembra prosle godine na I hiruskoj V odeljenje. Meni je ostao stari problem koji sam imao i pre operacije, a to je spusten zeludac. On sporo vari i imam hiperaciditet zeludca, pa cesto skace i pravi mi velike probleme. I jos imam probleme sa gutanjem. Neznam, nisam siguran da je sve 100% uspelo kao kod tebe. Najdei se za mene... :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Sub Feb 06, 2010 2:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Da li neko od vas moze da mi odgovrori,kakve ste simptome imali pre operacije,kako se sad osecate i koliko traje oporavak...? Zanima me jer i ja imam hiatus herniu koja je u poslednja 2 meseca pocela neverovarno da mi smeta,po ceo dan me gusi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Sub Feb 06, 2010 1:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 25, 2010 5:15 pm
Postovi: 16
temporary je napisao:
Da li neko od vas moze da mi odgovrori,kakve ste simptome imali pre operacije,kako se sad osecate i koliko traje oporavak...? Zanima me jer i ja imam hiatus herniu koja je u poslednja 2 meseca pocela neverovarno da mi smeta,po ceo dan me gusi.



Pozdrav!

Ovako, moji problemi su poceli godinu dana pre operacije, dakle u novembru 2008. Imao sam gusenje u autu prilikom voznje i zavrsio na klinici misleci da imam predinfarktno stanje. Mesec dana sam pio tablete za razblazivanje krvi i cekao na termin za test opterecenja srca. U medjuvremenu sam zakljucio da mi se stanje pogorsava nakon obroka, te sam zakazao i gastroskopiju. Na testu opterecenja srca je sve bilo u najboljem redu, na ultrazvuku takodje, medjutim na gastroskopiji je utvrdjeno da imam zeludacnu kilu. To je bilo u februaru 2009., a u maju sam radio Mano-metriju i PH-metriju. Utvrdjeno je da je misic pukao na levoj strani i to oko 3cm. Proslo je leto i ja sam nakon godisnjeg odmora zakazao operaciju za decembar 2009.
Problemi koji su se javljali su bili sledeci:
Konstanti osecaj knedle u grlu tzv. Globus -osecaj, zatim gorusica, kiselina, bol u grudima (vise kao da pece) i to prema srcu, odnosno na levoj strani, sto je stvaralo dodatne probleme visokog pritiska (140-95), cesta glavobolja.
Samo da spomenem da smo lecenje pokusavali raznim lekovima, ali ni jedan nije pomogao.

Dakle, operacija mi je zakazana nekih 2-3 meseca ranije, ali moze i brze da se zakaze, meni je odgovaralo da to bude sredinom decembra.
U bolnici sam ostao 5 dana. Prvog dana je bila tzv. priprema za operaciju koja je ukljucivala vadjenje krvi, merenje pritiska, razgovor sa anesteziologom i slicne formalnosti.
Sutradan sam operisan metodom koju sam gore opisao. Operacija je trajala oko 45 minuta. 6 sati nakon operacije mogao sam da ustanem i hodam. Imao sam jako male bolove, gotovo neznatne. Dobijao sam tri puta na dan 20 kapi novalgin-a. Treci dan nakon operacije mogao sam normalno da jedem. Nakon otpustanja iz bolnice ukinuti su mi svi lekovi. Prvih dve sedmice desavalo se da tesko gutam, tj. da zastaje hrana u grlu. Tu je veoma bitno da se ne pije tecnost i da se saceka da hrana sama sklizne u zeludac. Nakon dve sedmice ti problemi su nestali. Sada jedem normalno i sve. Pre neko vece sam malo preterao sa nekom domacom sljivovicom, ali mi je bilo drago, jer godinu dana pre toga nisam smeo bukvalno nista da popijem niti da pojedem opusteno. Sada nema ni traga od kiseline ili gorusice. Sve jedem, sve pijem, u svako doba i u kolicinama koje zelim.
Jedini problem je taj osecaj knedle u grlu, mada primecujem da se on javlja kada sedim. Dok lezim ili se krecem nestaje.
Bas sam pre neki dan bio na kontroli kod doktora koji me je operisao i on kaze da je sve u redu i da je operacija potpuno uspela, a da ce taj osecaj vremenom isceznuti.

Sada, nakon operacije, iako taj oporavak jos uvek traje, zahvalan sam Bogu sto sam se odlucio za operaciju i svakom bih je preporucio, tim pre sto konstantno izlivanje zeludacne kiseline moze da izazove kancer, a onda leka nema. Ja sam osim operacije koristio i stalnu molitvu i redovne postove koje pravoslavna crkva propisuje svojim vernicima, bez obzira sto su mi mnogi prijatelji govorili da s obzirom na vrstu bolesti ne bi trebao da postim, i sto je najvaznije, redovno pricescivanje u Crkvi. To je jednostavno bila moja zrtva Bogu, a on me je kroz ruke medicinskih radika, nagradio uspesnom operacijom, a verujem i oporavkom.

Nadam se da sam ti ovim informacijama pomogao, a ako jos nesto zelis da znas slobodno pitaj, rado cu ti odgovoriti.

Svako dobro,
Srdjan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Sub Feb 06, 2010 9:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Mozes li samo da mi kazes kakvu si herniu imao? Posto ja imam klizajucu hiatus herniu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Sub Feb 06, 2010 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 25, 2010 5:15 pm
Postovi: 16
temporary je napisao:
Mozes li samo da mi kazes kakvu si herniu imao? Posto ja imam klizajucu hiatus herniu?


Ja sam imao tzv. aksijalnu hiatusherniu, gde se zeludac podize na gore i dolazi do izlivanja zeludacne kiseline.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Ned Feb 07, 2010 8:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Aj ako mozes malo preciznije,reci mi kakva je to hernija,da li se ona podize i vraca ili je fiksirana gore u grudima. Posto su mi doktori rekli da je klizajuca zajebana za operisanje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Ned Feb 07, 2010 10:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 25, 2010 5:15 pm
Postovi: 16
temporary je napisao:
Aj ako mozes malo preciznije,reci mi kakva je to hernija,da li se ona podize i vraca ili je fiksirana gore u grudima. Posto su mi doktori rekli da je klizajuca zajebana za operisanje...


U sustini je to to sto i ti imas. Ja sam sad gledao drugi naziv za aksijalnu herniu i vidim da se na nemackom zove Gleitbruch, sto u prevodu znaci klizna kila. Inace, postoji nekoliko vrsta, ali je u 90% slucajeva u pitanju upravo ova aksijalna ili klizna.

Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Ned Feb 07, 2010 10:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Jel mozes da mi kazes koliko kosta ta operacija? Izvini sto smaram,ali bih zeleo da se operisem pa mi svaka informacija znaci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 10:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 25, 2010 5:15 pm
Postovi: 16
Pozdrav!

Ja sam operisan u Beckoj bolnici. Platio sam samo 55 evra za 5 dana boravka (11 evra/dan) ostalo je pokrilo osiguranje.
Gde ti zivis? Jesi li osiguran?

Srdjan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 10:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Osiguran sam,zivim u BG.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: