Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Sre Feb 03, 2010 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 30, 2006 2:21 am
Postovi: 32
roakutan je odlican lek....koristio sam ga pre tri godine za lice i ledja i nikad mi se vise akne nisu vratile na tim mestima....sada sam na roakutanu zbog vrata i upravo tog hidradenitisa, jer meni mora uvek negde da izbije...meni je problem samo to sto se on sad vratio u trecem mesecu, a ja se nadam da je to reakcija na lek. Hirurg mi je pre godinu dana prepisao ciprocinal i sodu bikarbonu, rekao je da nije strasno i da nije za operaciju i sve je posle toga bilo ok. A sada sam siguran da je izbio kao reakcija na roakutan, samo se nadam da ce se povuci uskoro kao sto se povlacce i akne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Sre Feb 03, 2010 6:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 1:29 am
Postovi: 23
ja sam pila roaccutane pre deset godina i prezadovoljna sam rezultatima, jer sam imala jako veliki problem sa aknama, celo lice mi je bilo upaljeno i crveno. Posle mesec dana su promene bile više nego očigledne, na bolje naravno. Sad mi se pojave akne s vremena na vreme ali ništa strašno u odnosu na tadašnji period. Na moju sreću, nisam imala neželjenih posledica, super sam reagovala na lek. Čak je donekle i moj HS držao pod kontrolom, nisam imala strašne upale. Na žalost, kad sam prestala da ga pijem HS se aktivirao. Pre sedam godina sam imala tri operacije (aksile i prepone), ali se posle par godina ponovo pojavio. Desna aksila mi je opet upaljena, prepone (na delovima koji nisu operisani) i na zadnjici. I ja sam kao i vi jedan od težih slučajeva, i imam u planu da ponovo posetim VMA i plastičnu hirurgiju. Pročitala sam ovde post od neke devojke koja je koristila domaći livadski med, pa ću to svakako probati, pošto mi je otac pčelar neće mi biti problem da ga nabavim, pa ću vam javiti rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Čet Feb 04, 2010 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 30, 2006 2:21 am
Postovi: 32
Koliko vam traju upale zlezda? J vec dva dana ne mogu da pomeram levu ruku od bolova. Dermatolog kaze da treba incezija, ali plasticni hirurg nece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Čet Feb 04, 2010 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 1:29 am
Postovi: 23
Meni kad se pojavi upala traje po četiri pet dana dok se ne otvori, a do tada "oči ispadaju". Ujutru popijem brufen da bi mogla da funkcionišem. Nekad zna da bude tako jaka upala da dobijem temperaturu i onda obavezno uzmem neki antibiotik da me smiri. Ali ni to nije trajno rešenje, kao što reče onixmac, za sada je jedino trajnije rešenje operacija i to kod plastičnih hirurga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Pet Feb 05, 2010 12:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 30, 2006 2:21 am
Postovi: 32
Pa da...isto....evo bas me drma temperatura. Nista, ipak sam uzeo ciprocinal,pa sta sada.... I na koliko vam se javlja upala, mislim koliko cesto? Ne znam samo ko bi me operisao, ja sam vise za privatnika, al' oni nisu za to....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Pet Feb 05, 2010 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 1:29 am
Postovi: 23
Meni je sve to krenulo pre nekih petnaestak godina, mučila sam se nekih pet godina, skupila hrabrost i otišla na VMA na operacije. To je bilo 2002-2003. godine. Dve godine sam bila mirna, sa ponekom sitnom upalom. Nakon toga upale kreću da se šire i sad ih opet imam na sve strane, i opet ih imam jako dug period-četiri godine, imam na desnoj aksili, između grudi, na preponama, ustvari više prema butinama, na zadnjici i jednu na leđima. U principu su one stalno pod upalom, cure, nekad manje nekad više, ali je maltretiranje svakodnevno. Bude mi mirno (kad kažem mirno mislim da nema većih bolova i većih upala) recimo petnaestak dana, pa onda bukne. Obično se pojača upala pred menstrualni ciklus, a krene da se smiruje nakon toga. Što se tiče lekara, ako si iz Srbije, probaj da odeš na VMA, na plastičnu hirurgiju. Problem je što mnogi hirurzi ne znaju kako treba da se operiše HS, to je pisao i ONIXMAC, u principu kako sam ja čula svojevremeno kad sam se pre desetak godina raspitivala za operaciju, jedino na VMA su radili taj tip operacije i taj način čišćenja tih kanala koji nije mnogo bolan, i rezovi posle budu ok. Ako dobro očiste na tom mestu više ne bi trebalo da se pojavljuje HS. Mnogo tih doktora radi i privatno i naravno rade po istom principu. Tako je ONIXMAC uradio operaciju na klinici Adonis, kod doktora Gačevića, koji inače radi na VMA, na plastičnoj hirurgiji. Ja sam tada radila tri operacije na VMA, plaćala sam sve pošto nisam vojni osiguranik, ali kao što verovatno znaš sada i civili mogu da bez problema dobiju uput za Vma. Mene je operisao dr Kozarski, jako je dobar. U principu su svi oni ok. Ja sam tada bila zadovoljna njihovom uslugom i ophođenjem prema meni. Ne znam da li će sad biti isto pošto neću plaćati. Trebalo bi za mesec dva da se smislim i da zakažem novu operaciju, pa ću ti javiti kako sam prošla. Ako si ipak za privatnu varijantu onda slobodno možeš kod dr Gačevića da ideš jer sam i tada za njega čula da je fantastičan lekar, a to je sad potvrdio i ONIXMAC. Pošto je nama sa HS-om operacija jedino rešenje, savetujem ti da što pre odeš i rešiš to, a ne da kao ja čekaš po četiri pet godina, jer se tako stanje samo pogoršava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Pet Feb 05, 2010 4:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 1:29 am
Postovi: 23
Zaboravih da te pitam, jel tebi potvrđena dijagnoza Hs?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Pet Feb 05, 2010 6:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 30, 2006 2:21 am
Postovi: 32
Moj dermatolog mi je dao dijagnozu. Uglavnom, ja mislim da je kod mene neki sasvim drugi problem. Kod mene su u pitanju lojne zlezde, koje stalno traze mesto gde ce da izbiju. Pre 3 godina sam imao akne po licu i ledjima i pio sam roakutan 6 meseci, nakon toga nisam imao apsolutno nijednu bubuljicu na kozi. Ali su se pre oko godinu dana pojavile akne na potiljku i hidradenitis ispod pazuha, ali vise nikada na licu i ledjima. I sada sam vec skoro 3 meseca ponovo na roakutanu, koji vidim da opet deluje. Hidradenitis sam izlecio ciprocinalom za vreme proslog leta i pojavio se bas sada, kada sam u trecem mesecu roakutanu. Mislim da to nije slucajnost. Doktorka kaze da to nije reakcija na lek, ali ja najbolje poznajem svoju kozu. Moj otac je imao sve to osim hidradenitisa, ali je ipak imao malo izrazene zlezde ispod pazuha. Kaze da mu je trajalo do neke 24.godine,a meni je sada 20. Valjda je to deo razvoja ili sta vec. Bitno mi je samo da nemam bolove. Ja ne mogu da ti kazem sta je tvoje resenje, ali mi se cini da je operacija. Prosto mi je stran tvoj slucaj iako imamo istu dijagnozu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Sub Feb 06, 2010 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 1:29 am
Postovi: 23
Da li ti to što imaš ispod pazuha gnoji i otvara se ili samo otekne pa se smiri, koliko često se tebi to dešava? Meni kad se tek pojavio HS, pojavio se ispod pazuha i pojavi se otok-kuglica recimo veličine oraha, bolelo je toliko da nisam mogla da normalno spustim ruku. To je trajalo recimo četiri pet dana i onda krene da se smiruje. Tako je to trajalo neko vreme, e onda je prešlo u drugu fazu, otekne počne da gnoji i onda posle nekoliko dana se otvori i počne da curi. E posle toga to više ne prestaje, nego je konstantno tu, kao u obliku nekog čira. I onda krene da se širi, odnosno pojavi se drugi, pa treći... i onda ideš na operaciju jer ne možeš drugačije da središ to. Šta ti lekar kaže, da li treba da operišeš to ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Sub Feb 06, 2010 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 30, 2006 2:21 am
Postovi: 32
Ne curi nista, samo je nateklo u obliku je neke ciste i uzasno boli. Imao sam to i proslo leto,isto tako, resio sam antibiotikom, i nije se pojavljivalo sve do sada. Doktorka me je i prvi put predlozila da operisem, al' plasticni hirurg nije hteo. Ako mi se pojavi jos jednom posle ovoga, onda cu insistirati na operaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Ned Feb 07, 2010 12:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 1:29 am
Postovi: 23
Tako se i meni u početku dešavalo. A koji je razlog, zašto hirurg nije hteo da te operiše? Obrati pažnju na promene, koliko će ti se često to dešavati i da li prelazi u gori stadijum, jer kao što sam ti pisala, tako je i kod mene u početku bilo, pa je prešlo u fazu gde su počele da se stvaraju otvorene rane sa gnojnim upalama. Ako krene tako obavezno kod lekara i završavaj što pre.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Ned Feb 07, 2010 3:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 30, 2006 2:21 am
Postovi: 32
Rekao je da to nije za operaciju i da to ima svaki treci covek. A kazem ti, nije mi se pojavljivalo sigurno nekih pola godine i vise, i eto sada, bas kada pijem roakutan. Moji nisu za operaciju i kazu da ipak treba da poslusam hirurga, jer je on kao stariji od dermatologa. Zakazacu ove nedelje kod njega, pa sta mi kaze..... Nije mi problem da mi se pojavljije jednom godisnje, ali na svakih mesec dana jeste, s obzirom da treniram i da me ovo znatno usporava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Uto Feb 09, 2010 12:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 12:02 pm
Postovi: 7
Pozrav svima, tek sam sad saznala za doktora.rs, i shvatila koliko ljudi ima iste probleme kao i ja. Ja imam probleme sa HS vec osam godina, neko mi kazu da treba da se operisem a drugi da pokusam da izlecim u pomoc lekova i odlaska u hiperbaricnu komoru. Inace ne znam da li je iko isao u komoru ali veruj te mi ima vidljivih promena. Preporucila bih svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Čet Feb 11, 2010 1:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 3:54 pm
Postovi: 32
Denis napast je napisao:
Pozrav svima, tek sam sad saznala za doktora.rs, i shvatila koliko ljudi ima iste probleme kao i ja. Ja imam probleme sa HS vec osam godina, neko mi kazu da treba da se operisem a drugi da pokusam da izlecim u pomoc lekova i odlaska u hiperbaricnu komoru. Inace ne znam da li je iko isao u komoru ali veruj te mi ima vidljivih promena. Preporucila bih svima.



Sta je hiperbaricna komora, gde si to radila?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hidradenitis suppurativa (akne inversa-upala znojnih zlezda)
PostPoslato: Čet Feb 11, 2010 11:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 12:02 pm
Postovi: 7
onixmac je napisao:
Denis napast je napisao:
Pozrav svima, tek sam sad saznala za doktora.rs, i shvatila koliko ljudi ima iste probleme kao i ja. Ja imam probleme sa HS vec osam godina, neko mi kazu da treba da se operisem a drugi da pokusam da izlecim u pomoc lekova i odlaska u hiperbaricnu komoru. Inace ne znam da li je iko isao u komoru ali veruj te mi ima vidljivih promena. Preporucila bih svima.



Sta je hiperbaricna komora, gde si to radila?



Hiperbaricna medicina se bavi lecenjem teze obolelih pacijenata (gangrene, gas gangrene, secerase, postoperativne komplikacije...) Nacin lecenja je jako jednostavan, uz pomoc 100% cistog kiseonika, koji dok si u komori udises preko maske a i koza ga apsorbuje dok sedis, jer je i svuda oko tebe i pod pritiskom kao da ronis na dubini od 10m, jer samo pod odredjenim atmosferskim pritiskom terapija deluje. To je kao da si u isto vreme na planili i da ronis. Uz pomoc kiseonika tera tvoj organizam da se cisti i da pomaze mu pri zarastanju rana. Da bi mogli da udjete u komoru morate da budete zdravi, da nemate nikakvu prehladu zbog izjednacavanja pritiska u komori.
Terapija ili seansa kako je lekari zovu, zavisi od ozbiljnosti oboljenja. Ide se svakog dana u intervalu od 70min. Tamo imate svog lekara koji vodi racuna o vama i dogovara se sa vama u vezi buducih dolazaka.
Ja idem u komoru na Banjici, nalazi se pri ortopediji. Ali ima je i na VMA. Moze te tamo da odete privatno ili preko preporuke (uputa) lekara. Nije ni malo jeftino placati!!!
Ako iko bude hteo da ode neka trazi D.r. Petrovica. Odlican je i kao doktor i kao covek, ako misli da moze da vam pomogne nece vas vratiti!
Meni je mnogo pomoglo, koliko toliko mogu da drzim moj HS pod kontrolom. I oziljci su mi se povukli i koza mi je dobila normalnu boju. Nadam se da sam ti objasnila sve sto te interesuje.
Da li ima neko od vas bakteriju u rani koja se zove proteus mirabilis? I ako ima da li zna koji lek je naj bolji u borbi protiv nje?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: