Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ISHRANA BEZ UGLJENIHHIDRATA
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 4:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 31, 2009 12:47 am
Postovi: 14
:roll: Htela sam da vas pitam da li je zdravo uzimati hranu koja ne sadrži ugljene hidrate,skrob,šećer? Krenula sam na dijetu sa kojom se jedu sve vrste mesa,ribe,neke salate, jaja, od voća samo limun,i obavezno se unose vitamini:c,d,cink,magnezijum,kalcijum. Zabranjen je hleb,bilo koja vrsta testenine, voće,slatkiši bilo šta što sadrži šećer,nije lako,ali pokušaću!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISHRANA BEZ UGLJENIHHIDRATA
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 4:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Srecno!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISHRANA BEZ UGLJENIHHIDRATA
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 10:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Ja sma shvatila da ti trenutno sprovodis tu dijetu, zto znaci da ces se jedno (krace) vreme tako hraniti.
Inace, za stalno jesti tako nije zdravo jer su ugljeni hidrati (narocito slozeni) itekako korisni.

Ali, ako se kasnije vratis svojoj uobicajenoj ishrani, ti ces se opet ugojiti i to klackanje gore-dole ne valja.

Zato i posle dijete preispitaj svoju ishranu, izbaci one obicne slatkise, svakako jedi hleb ali ne beli vec razani ili integralni, ali ne vise od 2 tanka parceta po glavnim obrocima.
Preispitaj i nacin kulinarne obrade namirnica (mozda jedes puno przenog ili pohovanog, pa tako zdravom povrcu dodajes nezdrave masnoce - probaj da povrce obaris pa prelijes sa malo najkvalitetnijeg nerafinisanog ulja, to je samo jedan mali primer).

Na takve "sitnice" obrati paznju, i takav nacin ishrane moras usvojiti za stalno!

Mene uvek pitaju kako to da i uvak imam dobru liniju, gde je moja tajna.... ali tajne nema, sve je samo u umerenosti i pravilnom izboru namirnica.
I to mora biti zauvek!
Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISHRANA BEZ UGLJENIHHIDRATA
PostPoslato: Pon Nov 30, 2009 7:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 27, 2009 11:15 am
Postovi: 13
Draga Miro 82,
nemoj nikako da držiš tu dijetu.Nju lekari koji se bave ishranom zovu dijeta za infarkt.Naglo se nalepe masnoće na krvne sudove, može da skoči pritisak.Vitamini su ok ali mnogo je opasna dijeta mada daje neke vrlo kratkoročne rezultate, razmisli nađi nešto zdravije.Kod nekih se ubrzo javlja i kamen u žučnoj kesi.

Pozdrav Palma :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISHRANA BEZ UGLJENIHHIDRATA
PostPoslato: Sre Dec 02, 2009 2:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 2:51 am
Postovi: 18
Pretpostavljam da se na ovaj nacin pokusava izvuci energija iz masti i proteina koji ce se unositi ili vec postoje u tijelu.

Nije nimalo pametno izbacivati bilo koju od 3 grupe prehrambenih materija iz ishrane, jer su sve 3 neophodne.

Dijete NIPOSTO ne uzimati iz casopisa i od poznanika, vec samo od nutricioniste, uglavnom je ili besplatno, ili nesto sitno participacije. Nista nije vrijedno vaseg zdravlja da se igrate kojekakvim rekla-kazala dijetama.

Na kraju krajeva, dobro je poznato da je dijeta bez odgovarajuce fizicke aktivnosti slabo efikasna, u nekim slucajevima, mucenje i iscrpljivanje tijela oduzimanjem prijeko potrebnih sastojaka.
Umjerena fizicka aktivnost ne moze da skodi, pa se bolje okrenite tome, znam da je veoma tesko u pocetku, kada ne mozete duze od dvijet minute izdrzati bilo kakve rekreacije, ali vrijedi truda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISHRANA BEZ UGLJENIHHIDRATA
PostPoslato: Ned Jan 24, 2010 11:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Draga Miro,

ja sam se takodje zainteresovala za ovu dijetu.Postoje brojne kontraverze kao i uostalom za vs e dijete, ali ko je detaljno procita, uvidece da dr Atkins ne iskljucuje u potpunosti ug.hidrate.Poslacu ti link, gde postoji pojasnjenje.
Napisi ako pocinjes, kako ide, jako je bitno da se uz dijetu unosi c vitamin, magnezijum.Ali da ne nabrajem, evo ti text:
Atkinsova dijeta

Dr. Atkins prvi je definirao plan s rezimom koji vodi do gubitka tjelesne tezine. Sasvim je druga stvar opci princip na kojem njegova dijeta pociva, a to je stanje hiperinzulinemije (tj. svodjenje ugljikohidrata u dnevnoj prehrani na najmanju mogucu kolicinu).
Najveci problem njegove dijete namjerno je dovodjenje osobe koja provodi dijetu u stanje ketoze. Naime, u prvoj (induktivnoj) fazi sve se glikogenske rezerve potrose s ciljem da se umjesto glikogena potakne trosenje masnih rezervi. Buduci da postoji akutna opasnost da mozak i zivcano tkivo na taj nacin ostanu bez glavnog energetskog izvora, dr. Atkins u fazi odrzavanja savjetuje postupni porast potrosnje ugljikohidrata.
Kljucno je, medjutim, da su od pocetka do kraja ukupni ugljikohidrati potpuno zanemareni, sto se moze nazvati strahom od ugljikohidrata, tzv. karbofobijom (od engl. carbohydrates).
Na unos vitamina i minerala autor dijete uopce nije mislio, nego je preporucio uzimanje vitaminskih pilula prema zelji. Pri tome nije uzeo u obzir mogucnost akutne hipoglikemije kod dijabeticara koji ne jedu ugljikohidrate, a uzimaju inzulin.
Ellen Coleman, dijeteticarka i autorica brojnih knjiga koja je cesto provodila Atkinsovu dijetu, upozorava na moguce nezeljene posljedice b__ ketozu, dehidraciju, gubitak elektrolita, gubitak kalcija, akutnu misicnu slabost, povracanje i probleme s bubrezima.
Program prehrane sastoji se od 4 stupnja: induktivni traje 14 dana, a usmjeren je prema zaokretu metabolizma; drugi (priprema za fazu odrzavanja) podrazumijeva gubitak tjelesne mase potrosnjom masnih zaliha s tim da je dopusten dnevni unos od svega 15 - 40 grama ugljikohidrata dnevno; u trecem se postupno uvode ugljikohidrati, i to 40 - 60 grama dnevno; cetvrti je odrzavanje postojece smanjene tjelesne mase.

E to s ugljikohidratima?

Strah od ugljikohidrata zapravo nema osnove jer organizam kod raznovrsne prehrane uopce nema problema s hiperinzulinemijom. Tijelo ima mehanizme samoregulacije koji su u stanju potpuno kontrolirati lucenje inzulina. No, trebalo bi takodjer znati da se lucenje inzulina ne moze potpuno prekinuti; probava ugljikohidrata potice lucenje inzulina, a kada je jednom u struji krvi, on se ne moze zaustaviti.
Prema tome, uskracivanje vaznog energetskog izvora kao sto su ugljikohidrati ovdje uopce nije korisno. Osim toga, induktivna faza Atkinsove dijete moze izazvati probleme kod osoba koje inace konzumiraju vece kolicine ugljikohidrata kao sto su izjelice krumpira, tjestenine ili kruha ili kod ljudi koji pate od hipoglikemije jer njihovo tijelo ne moze tako brzo proizvesti glukozu da bi se zadovoljile potrebe mozga i misica, sto rezultira iznenadnim umorom ili nesvjesticom.
Kada su ugljikohidrati eliminirani iz dnevnih obroka, jetra pretvara masne naslage u glukozu, a dodatni proizvodi te sinteze su toksicni ketoni. Ketoni potiskuju apetit, cime se manje jede pa nastupa gubitak tjelesne mase.
Neki dijeteticari, uglavnom iz SAD-a, kazu da Atkinsova dijeta moze biti korisna za one osobe koje su vrlo osjetljive na ugljikohidrate ili koje imaju vrlo usporen metabolizam. Ali i kod njih stanje umjetno izazvane ketoze moze biti ozbiljan zdravstveni rizik.

Visoko proteinski rezim

Dijeta u kojoj nema restrikcija mesa, jaja i sira otvara pitanje pretjeranog unosa proteina animalnog podrijetla, sto opet omogucuje seriju novih problema kao sto su hiperkolesterinemija, povecan sadrzaj triglicerida u krvi, kao i povecan sadrzaj zasicenih masnih kiselina.
Ljudi na takvoj dijeti jedva cekaju da bez ogranicenja uzivaju u mesu, pljeskavicama, pecenju itd. Ne treba zaboraviti da svi najopasniji otrovni kemijski proizvodi (dioksin, pcb, pesticidi) dolaze otopljeni upravo u animalnoj masnoci te da se nakon dulje upotrebe takvih namirnica povecava i zdravstveni rizik. Atkinsova dijeta podrazumijeva visoko proteinski, tj. visoko masni rezim cija je svrha izazivanje stanja ketoze.
U odnosu na postojece preporuke (USDA) u energetskom smislu, koje namecu odnos proteina, ugljikohidrata i masti 15:55:30 u dnevnoj prehrani, ovdje je sve obrnuto pa imamo odnos 40:20:40. Jasno, krajnja svrha jest prisilno sagorijevanje masnih zaliha i nagli gubitak tjelesne mase.

Medicina i znanost o dijeti

Sve najvaznije reakcije medicinske znanosti na Atkinsovu dijetu bile su negativne, a bilo je i istrazivanja zdravstvenih posljedica tako visoko proteinskog rezima.
Primjerice, Americko medicinsko udruzenje (American Medical Association), Americko udruzenje dijeteticara (American Dietetic Association) i Americko udruzenje za srce (American Heart Association) zauzeli su dijametralno suprotna stajalista pa je Atkinsova dijeta ostala u strucnoj izolaciji, sto njemu ni najmanje nije smetalo.
Racuna se da je Atkinsov rezim redukcije tjelesne tezine koristilo vise od 10 milijuna Amerikanaca i jos toliko sljedbenika u drugim zemljama. Na zvanicnom strucnom skupu, tj. na kongresu ADA 2000. godine predstavnik te organizacije doslovce je rekao da je Atkinsova dijeta rizicna i da nema znanstveni kredibilitet.
Zanimljivo da dr. Atkins nije napisao ni jedan strucni ili znanstveni rad kojim bi pokusao razloziti detalje svoje dijete.

Autor:
Dr. sc. Ignac Kulier


ATKINS DIJETA
Ova dijeta se sastoji u tome da se iskljuci unos ugljenih hidrata u organizam kako bi pomogli telu da se ocisti od naslaga sala. Sa ovom dijetom necete biti gladni, ne morate jesti samo tri puta na dan, ne trebate hranu meriti i posebno spremati obroke, ne morate piti cajeve i tablete protiv pojacanog apetita, ne morate trcati ili ici na akupunkturu.
KAKO DELUJE: Sa potpunim iskljucenjem unosenja ugljenih hidrata, nase naslage sala pocnu se topiti. Sa prvih 6 dana gubite 5 kg, svaki sledeci dan laksi ste za 1 kg. Za 24 dana mozete izgubiti do 20 kg b__ 100 %.
ALI OPREZ! Ako samo jedan dan samo jednom pojedete komadic hleba ili bilo kakvu sitnicu koja sadrzi ugljene hidrate organizam ce blokirati topljenje masnih naslaga.

NE SME SE JESTI HRANA KOJA SADRZI UGLJENE HIDRATE

ZABRANJENO!
HLEB, KROMPIR, BRASNO, PIRINAC, SOJA, GRASAK, PREZLE, POHOVANO MESO, TESTENINE, KIKIRIKI, MUSMULE, LESNIK, VIRSLE, ZAPRSKA NIKAKO.
MLECNI PROIZVODI b__ mleko, puter, kiselo mleko i pavlaka, jogurt, margarin, slag, secer, cokolada, razne grickalice slane i slatke, sladoled, ni jedna vrsta sira, nista od voca.

Da bi nadoknadili potrebu za gore navedenom hranom uzimajte vitamine i to: C, E, A, B, kalcijum, magnezijum... Ovu dijetu mozete drzati onoliko dana koliko zelite smrsati. Kada postignete zeljenu tezinu, organizam nece dobijati na kilazi izvesno vreme, cak i godinu-dve.

OVA DIJETA NIJE OPASNA PO ZDRAVLJE A ORGANIZAM SE CISTI.
NAJTEZE JE PRVIH 6 DANA.HRANA KOJU MOZETE JESTI

SVE VRSTE MESA:
Junetina, piletina, teletina, svinjetina, jagnjetina, guska, patka, curetina, sve vrste iznutrica, divljac na sve nacine-osim pohovana- kuvano, peceno, rostilj, mozete jesti i cvarke ali bez hleba, suseno meso, kobasice osim virsli, sve vrste narezaka.
SVE VRSTE RIBE:
Morske ribe, slatkovodne ribe, sve vrste ribljih konzervi.
SVE VRSTE SALATA:
Sveza zelena, paprike, sveze ili pecene, paradajz, krastavci, sveze zelje ili kiselo, cvekla, salata od morskih plodova,salata od luka,svezi spanac. Sve salate zaciniti sa uljem, sircetom, solju, biberom,. ajvarom- po zelji. Mozete jesti jaja na sve nacine.
SVE VRSTE POVRCA:
Karfiol, blitva, spanac, praziluk, kelj, luk, zelje,articoke, patlidzan, sargarepa, persun, celer, rotkvice, pecurke.
MOZETE PITI:
Mineralna voda, limun, crna kafa, sve vrste caja bez secera, pola litre belog vina ili 1 litar gemista ali nakon 6. dana dijete. Umesto secera-natreen.
Pisi kako ide, da znam i ja i svi ostali.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISHRANA BEZ UGLJENIHHIDRATA
PostPoslato: Pon Jan 25, 2010 1:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 31, 2009 12:47 am
Postovi: 14
:) dolce-vita hvala na savetu, ja sam isprobala ovu dijetu i za sada sam vrlo zadovoljna. Za 10 nedelja smršala sam 9 kilograma,prvih deset dana mi je bilo jako teško, osećala sam se jako iscrpljeno, nisam imala snage i bila sam stalno gladna. U početku sam se strogo pridržavala dijete i nisam unosila ZABRANJENE NAMIRNICE , ali sada uzmem ponekad nešto u ograničenim količinama. Neću još dugo biti na ovoj dijeti , jer sam stigla do neke svoje željene kilaže, ali planiram da namernice unosim postepeno. Pozdrav i hvala!!!!!!!!!!!!!!!!! ako imate još neki komentar rado bih ga prihvatila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISHRANA BEZ UGLJENIHHIDRATA
PostPoslato: Pon Jan 25, 2010 2:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Miro,

Ja imam jedno pitanje za tebe, :D posto si ipak iskusnija jer si je koristila, ja sam tek jutros pocela.Naime, pise da ne sme nista od voca, da li je greh bas pojesti npr jednu jabuku.Kkako je izgledao tvoj jelovnik, napisi mi barem jedan dan.Ako mozes, naravno :wink: Drugo ono sto me isto zanima, posto se mora unositi c vitamin tj. kalijum, ja recimo mnogo volim brusnicu, a upravo je ona bogata kalijumom i c vitaminom, bas bi bilo dobro da nam to neko kaze. :) Ja sam jutros pocela, s tim u vezi eto pitala bih te, koliko si ti npr. grma mesa jela dnevno.Ja sam za dorucak jela samo sunku, a za rucak malo susenog mesa, ali sam izmedju jela brusnicu...E, sad..... :roll:

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISHRANA BEZ UGLJENIHHIDRATA
PostPoslato: Pon Jan 25, 2010 5:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
tkinsova dijeta se zasniva na smanjenom unosu ugljenih hidrata. Sprovodi se u fazama kojih ima četiri i prva je naravno, najteža. U prvoj fazi koja mora da traje dve nedelje dnevno je dozvoljeno uneti najviše 20gr UH, što znači da možeš da jedeš sve vrste mesa u količini koju želiš, do 100 gr sira ( kačkavalja, budjavog sira, kajmaka), povrće koje nije skrobno. U drugoj fazi nedeljno povećavaš unos kalorija za 5 grama. I tako svake nedelje dok traje proces mršavljenja. Kada prestaneš da mršaviš to je znaš koji je maksimum UH koje možeš da uneseš ( to je kod svakog individualno) i onda smanjiš za 5 gr UH i nastavljaš fazu. Kada dodješ do željene težine, ulaziš u fazu doživottnog održavanja, kada već znaš šta i koliko možeš da jedeš. Ovo možda zvuči konfuzno, ali je u knjizi sve detaljno objašnjeno, date su tablice uz pomoć kojih možeš lako da napraviš jelovnik koji ti odgovara. Dodaci u obliku vitamina su neophodni i bila bi poželjna fizička aktivnost. Voda 2l najmanje.

Evo i ovo sam nasla, sto prakticno znaci da se ipak moze unositi pomalo ug.hidrata.Ova zena sto je to napisla kaze da je citala knjigu.Stvarno je jako tesko jesti smao meso po ceo dan :roll:

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISHRANA BEZ UGLJENIHHIDRATA
PostPoslato: Čet Feb 04, 2010 12:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
nutricionizam/atkinsonova-dijeta-t1252-45.html
ovde imate od 4. strane pa jos 2-3 strane napisano (podaci su iz knjige dr.Atkinsa) sve što je važno za tu dijetu.
Nije tačno da smete piti kafu i čajeve neograničeno,ali svakako pošto sam sve bitno napisala tamo,neću ponovo pisati ovde. Mogu reći samo da je ovo jedna odlična dijeta, ako se pridržavate pravila, na osnovu sopstvenog iskustva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISHRANA BEZ UGLJENIHHIDRATA
PostPoslato: Čet Feb 04, 2010 12:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
Napisala sam,čini mi se,i kojim redosledom se namirnice uvode.Ako je nešto nejasno,slobodno pitajte,rado ću pomoći.
Prve 2 sedmice ne smete jesti voće uopšte,a kasnije smete postepeno dodavati najpre bobičasto voće,pa tek kasnije voće koje sadrži veću kol. UH.Mislim da sam i o tome pisala.Brusnice bi trebalo da izbegavate,jer ako se ne varam,to je voće koje se može kod nas nabaviti samo u kandiranom obliku...
Pozdrav i srećno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISHRANA BEZ UGLJENIHHIDRATA
PostPoslato: Čet Feb 04, 2010 1:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
Evo pregledala sam svoje poruke na toj temi i da Vam skratim muku.... "Atkins za početnike" se nalazi na dnu 7. i na 8. strani.
nutricionizam/atkinsonova-dijeta-t1252-90.html
Etooo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISHRANA BEZ UGLJENIHHIDRATA
PostPoslato: Čet Feb 04, 2010 1:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Hvala Ceco,

Ja sam Etkinsa drzala samo 7 dana, i skinula 2,5 kg.Jeste efikasna dijeta, i ne znam nikoga kome nije pomogla.Napravila sam pauzu od nekoliko dana, jer ne mogu bez brusnica iz zdravstvenih razloga.Sada sam je pocela ponovo, i izdrzacu 15 dana, nakon toga ne verujem da cu je nastaviti, ili ako nastavim obavezno cu uvoditi UH.Inace, ne znam kakvo je vase iskustvo, ali ja saM jako mrzovoljna u prvim danima i to je taj deficit Uh koji fali mozgu.Mada, bez obzira, neko razumno koriscenje dijete ne verujem da moze da skodi jer nakon prve faze mogu da se postepeno uvode Uh.
Svima zelim uspeh u ovoj dijeti, a Vama Ceco hvala na pomoci koja je dobro dosla.

Pozzz

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISHRANA BEZ UGLJENIHHIDRATA
PostPoslato: Pon Sep 05, 2011 11:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 09, 2010 1:50 pm
Postovi: 10
Načelno se stručnjaci slažu da je ishrana bez ugljenhidrata dobra za brze rezultate a nije dobra za dugotrajno. Znači kada treba u jednu sedmicu skinuti 3 kg onda je dobra. Više ovdje...

_________________
Kreni zdravo jer zdravo čovek ima 100 želja, bolestan samo jednu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISHRANA BEZ UGLJENIHHIDRATA
PostPoslato: Uto Sep 20, 2011 6:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
A,sta da radimo mi koji imamo crevnu Candidijazu? Ta Atkinsonova dijeta je original dijeta koja se daje za lecenje Candide.I jos ako nekome sumnjaju na celijakiju,pa sta onda da se radi,sta da se jede?

Cim uzmem malo krompira,sutradan mi se javljaju nadimanja u crevima,a kad jedem proju,tortilja cips ili kukuruz u vecoj meri,krkljanje u crevima se obavezno javi.

Ovako sam na dijeti 2 god. zbog te Candide.Sa 175 cm visine,teska sam 52 kg.Svi me pitaju sta mi je,zasto sam toliko mrsava.Bubrezi su mi u haosu.Velikom brzinom mi se stvaraju pesak i kamencici.Ali,sta da radim kad mi se crevna Candida stalno vraca,a ona obozava ugljene hidrate.Non-stop sam gladna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: