Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Konstantno uvecan limfni cvor
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 5:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 29, 2010 5:17 pm
Postovi: 11
Vec treci mesec mom sinu (2g) uvecan je limfni cvor sa desne strane vrata, u podnozju uveta i "ide" na dole ukoso prema napred, prati vratni misic. Dosta je velik 3-4cm, i kad zabaci glavu, mnogo je veci nego simetricni cvor sa leve strane koji se takodje vidi. Imao je u zadnja dva-tri meseca prehlade (bez temperature), kasljao je, i doktorica mu je pronasla sluz iza usiju ali nije dobio antibiotik, vec samo 2 leka za usi i kapljice za nos na homeopatskoj bazi. Juce smo bili na kontroli posle dve nedelje i sve je u redu, ne kaslje, ne kije, dise cisto, usi oporavljene, no taj limfni cvor je jos uvek iste velicine. Doktorica je predlozila da uradimo KKS.

Interesuje me da li se neko od roditelja /doktora susreo sa ovako dugo uvecanim limfnim cvorom? Da napomenem da se cvor moze pomerati. Zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstantno uvecan limfni cvor
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 10:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Moj bebac je imao to, odnosno te cvorice sa obe strane vrata, ako mislimo na isto.Mislim da cak ima tema, koju sam ja postavila.To je dugo ostalo tako, i pitala za misljenje tri pedijatra, svi su mi rekli da to ostaje od neke infekcije, prehlade uvecano neko vreme.Medjutim, nakon cetiri meseca se nije povuklo i dr nasa pedijatar je reklla da jednostavno neka deca imaju takvu konstituciju, negde sam procitala da su deca plave kose sklonija tome.Nisam zegledala da li jos uvek ima, jer nije tako izrazeno.Uglavnom tri pedijatra kod kojih sam ga vodila su mu to opipala, i svi su rekli isto.

Ako mislimo na isto, onda to moze biti to.


Sve najbolje.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstantno uvecan limfni cvor
PostPoslato: Sub Jan 30, 2010 11:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 29, 2010 5:17 pm
Postovi: 11
Dolce, hvala ti na odgovoru, malo si me utesila! On je inace veseo i normalno se ponasa, osim tog cvora izgleda sve u redu. I jeste, plav je... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstantno uvecan limfni cvor
PostPoslato: Sub Jan 30, 2010 12:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Potrazi misljenje jos nekog peijatra, ali eto to je bilo neko moje iskustvo.Prvi put kada sam ga odvela, dr je rekla da uradimo krv i posto je bilo sve u redu, rekla je da je to ostalo uvecano do neke prethodne prehlade, infekcije, kako sam uostalom vec gore napisala.Medjutim, nije se povlacilo, pa eto rekose da je takva konstitucija.Pogledaj gore na pretragi, kucaj cvoric na bebinom vratu, ima ja mislim dosta komentara po tom pitanju.

Pozzz

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstantno uvecan limfni cvor
PostPoslato: Pon Feb 01, 2010 2:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
kao sto kaze dolce vita...i ja sma postavljala postove..potrazi...isto sve sa mojim malcem..sad ima 20 meseci i jos uvek ima ''izbocine'' jos od ja mislim 9 meseca...prosle nedelje vadili krv i sve ok...plav je...takva konstitucija kaze pedijatar...da ne kazem da mu je otac imao sve isto kao mali...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstantno uvecan limfni cvor
PostPoslato: Uto Feb 23, 2010 10:17 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2007 9:48 pm
Postovi: 92
Moje iskustvo je takvo da su se mojoj deci pojavili malo uvecani limfni cvorovi na vratu posle MMR vakcine...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: