Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Čudne jutarnje glikemije
PostPoslato: Uto Jan 12, 2010 1:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 24, 2009 10:58 pm
Postovi: 60
Lokacija: Belgorod
Diabeta je napisao:
Ja ti rekoh još ranije na drugoj temi (Hhiperglikemija pre večere) da daš manje Insulatarda.. ali nema ko da čita :D Dobro, sad si bar definitivno zaključio na sebi :lol:

:oops: Znaš da ja pola pročitam,pola progutam negde usput,tako da ne zameri :oops:
Stidim se,nisam pazio na času.Sad dajem po 10ij insulatarda,videćemo još noćas-ujutru
rezultate.
Izgleda da su me stvarno ti noćni hipoi zezali,ja sam umislio da ako imaš hipo noću,mora
da te probudi,a ono postoje i hipoi u snu.Nije ni čudo kad svaku noć sanjam kako sebi
dajem inekcije :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: problem
PostPoslato: Uto Jan 12, 2010 9:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 9:19 pm
Postovi: 15
primam insulin 4 puta dnevno,preko dana actrapid,a u 22 h levemir.ako mi je secer u 22h visok posle levemira pojedem samo jabuku,ali mi ujutru opet bude visok ili nesto malo spadne ali nikad nije normalan.cak se desi da ako povecam dozu levemira,secer samo jos vise skoci,uopste ne spada.POMAGAJTE!!!!! STA DA RADIM?

_________________
Citav zivot mi sole pamet,a ja imam secernu bolest.:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudne jutarnje glikemije
PostPoslato: Uto Jan 12, 2010 9:49 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Borhes je napisao:
:oops: Znaš da ja pola pročitam,pola progutam negde usput,tako da ne zameri :oops:
Stidim se,nisam pazio na času.Sad dajem po 10ij insulatarda,videćemo još noćas-ujutru
rezultate.

Ma, opušteno, bre :D Ne zameram ja nikome, samo ti skrećem pažnju, pa ti drugi put pažjlivo čitaj :D
Ajde javi kako napreduješ ;)

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem
PostPoslato: Uto Jan 12, 2010 9:55 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
otkacena je napisao:
primam insulin 4 puta dnevno,preko dana actrapid,a u 22 h levemir.ako mi je secer u 22h visok posle levemira pojedem samo jabuku,ali mi ujutru opet bude visok ili nesto malo spadne ali nikad nije normalan.cak se desi da ako povecam dozu levemira,secer samo jos vise skoci,uopste ne spada.POMAGAJTE!!!!! STA DA RADIM?

Ok, tri osnovna pitanja:
1. Koliko je to visok uveče?
2. Kakav je pred večeru?
3. Koliki je ujutru?
Inače, mislim da jabuka uopšte nije idealno rešenje za užinu kada je šećer visok.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem
PostPoslato: Sre Jan 13, 2010 12:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 24, 2009 10:58 pm
Postovi: 60
Lokacija: Belgorod
otkacena je napisao:
primam insulin 4 puta dnevno,preko dana actrapid,a u 22 h levemir.ako mi je secer u 22h visok posle levemira pojedem samo jabuku,ali mi ujutru opet bude visok ili nesto malo spadne ali nikad nije normalan.cak se desi da ako povecam dozu levemira,secer samo jos vise skoci,uopste ne spada.POMAGAJTE!!!!! STA DA RADIM?


Ja sam provalio da ako je uveče visok šećer, zviznem jednu malu kor.dozu actrapida
i dam normalno sledovanje insulatarda (u tvom slučaju levemira).Do ujutru se sve
sredi.
I gledam da ne krkam ništa posle 22h,čak sam i tu jabuku izbacio (ranije sam je jeo
pod obavezno) i čini mi se da mi je tako lakše za regulaciju jutarnjeg.E sad,to je
samo moje mišljenje.Zanimljivo bi bilo čuti još sličnih slučajeva.

Inače,dok sam povećavao dozu insulatarda uveče,šećer je rastao.Probaj da ideš sistemom
"manje je više" i da daješ manje noćnog,a igraj se malo sa dn.dozama žutog,pa javi kako ide.
I ja sam u sličnom sosu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 5:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 9:19 pm
Postovi: 15
Diabeta je napisao:
otkacena je napisao:
primam insulin 4 puta dnevno,preko dana actrapid,a u 22 h levemir.ako mi je secer u 22h visok posle levemira pojedem samo jabuku,ali mi ujutru opet bude visok ili nesto malo spadne ali nikad nije normalan.cak se desi da ako povecam dozu levemira,secer samo jos vise skoci,uopste ne spada.POMAGAJTE!!!!! STA DA RADIM?

Ok, tri osnovna pitanja:
1. Koliko je to visok uveče?
2. Kakav je pred večeru?
3. Koliki je ujutru?
Inače, mislim da jabuka uopšte nije idealno rešenje za užinu kada je šećer visok.

1.nikad nije ispod 10,obicno je oko 13,14
2.do 10
3.od 10 do 16

_________________
Citav zivot mi sole pamet,a ja imam secernu bolest.:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudne jutarnje glikemije
PostPoslato: Pet Jan 15, 2010 12:28 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Tebi kompletna terapija treba da se menja i potrebna ti je edukacija. Ni jedna glikemija nije kako treba :( Možda imaš velike doze... Jel' računaš ugljene hidrate? Kako doziraš za obrok, odokativno?

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudne jutarnje glikemije
PostPoslato: Pet Jan 15, 2010 2:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 9:19 pm
Postovi: 15
Sve je bilo u redu do nedavno,preko dana sam primala novorapid,a uvece levamir.Onda sam imala smrtni slucaj u porodici i secer je poceo da divlja,kao da nisam davala insulin.Rekli su mi da predjem na actrapid,sto sam i ucinila.Par dana je sve bilo super,a onda je poceo ovaj problem. :-?
Juce mi je citav dan bio uzasan.Sinoc mi je bio 14,nisam htela da povecavam dozu i pojela sam jabuku,do jutra je spao na 4 :D ,sto se nikad ranije nije desilo.

_________________
Citav zivot mi sole pamet,a ja imam secernu bolest.:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudne jutarnje glikemije
PostPoslato: Sub Jan 16, 2010 12:04 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Eto vidiš, lepo ti je rekao Borhes -"manje je više", odnosno imala si preveliku dozu levemira uveče. Zato ti je ujutro šećer bio visok, jer verovatno imaš noćne hipo. Ajde neka ti ne bude teško, proveri šećer u 3 ujutro pa vidi kakav je. Ako je nizak, smanjuj večernju dozu.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudne jutarnje glikemije
PostPoslato: Sub Jan 16, 2010 1:14 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 24, 2009 10:58 pm
Postovi: 60
Lokacija: Belgorod
otkacena je napisao:
nisam htela da povecavam dozu i pojela sam jabuku,do jutra je spao na 4 :D ,sto se nikad ranije nije desilo.

:D Aj,pa nek se dešava svako jutro tako onda :lol: Prati i javljaj kako ide :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudne jutarnje glikemije
PostPoslato: Čet Sep 12, 2013 9:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 12, 2013 9:14 pm
Postovi: 1
Conversation started today
2:54pm
Jelena Grba Raicevic

Postovani,

Ukoliko postoji neko ko bi mogao da mi pruzi neki savet,jer sam se po prvi put za 2 godine koliko bolujem -ne bolujem (imam dijabetes tipa 1) nasla u nedoumici. Od pocetka sam na insulinskoj terapiji - Actrapid 8-8-6 i Insulatard 12 jedinica. Ovaj broj je u pocetku bio 6-6-4,ali sam ga morala povecati,jer priznajem,nisam uspela da se izborim i uklonim svu nepozeljnu hranu iz svog jelovnika. Svi nalazi su mi uredni,postoji malo povecan holesterol i trigliceridi,vrlo malo. HbA1c mi je konstantno 6,3 - 6,5. Otac mi je preminuo pre nekoliko meseci,bolovao je od iste bolesti,pa je moguce da sam svemu pridodala i taj psiholoski faktor.Naime,poslednja 4 dana,redovno primam terapiju,u minut,sto mi bas inace nije praksa...inace imam odstupanja 0,5-1h zbog posla i mogucnosti uzimanja obroka. Vrednosti jutarnje glikemije 8-10,tokom dana mi jaaako tesko pada vrednost nakon davanja insulina,malocas sam primila insulin , pre davanja vrednost je bila 10,7 i tek nakon sat i jace spustila se na 6,9,ali nisam jela nista,vec se bockam svaki cas da bih videla kako se brzo spusta. Najvisa vrednost koju sam imala bila je 12,7. Naglasicu da sam pre 10 dana otpocela kampanju novog nacina ishrane , 100 % dijabeticarskog i pocela konzumirati Fit jogurt sagorevac masti. Takodje sam pocela setati vise nego obicno. Kao laiku ,nije mi logicno da mi se ovako odrazi - povecanjem vrednosti,ali mozda je metabolizam malo zbunjen novim namirnicama,tj.zabranom starih pa je prosto tako odreagovao. Ili je mesto apliciranja (oko pupka) prezasiceno ili mozda postoji neki drugi razlog.Od 18h pa sve do sad 21:30,vrednost se vrti oko 12,najlogicnije mi je bilo da pojacam Insulatard ,ali naleteh na Vase postove i zbunih se potpuno. :D Doktorka mi je na odmoru ,te nju ne mogu konsultovati,pa Vas molim da mi napisete Vase misljenje,zaista bih Vam bila zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: