Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Devojcica beci i prevrce oci
PostPoslato: Pon Jan 11, 2010 1:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Moja sestricina koja ima 8,5 godina u poslednjih nekoliko meseci je pocela da se beci ocima i da ih prevrce...neki put dosta kao poslednjih dana, a neki put manje...kad je pitamo zasto to radi, ona kaze eto tako...kad je ja nasamo pitam, ona mi kaze da je to kao neka fora kao i ostali tikovi koje ljudi imaju...ali nas je sve to pocelo zabrinjavati kad je pocela uz to i da grize nokte...ja ne mogu da nagovorim sestru da vidi mozda sa psihologom....a mozda je i faza...ne znam, ali brinem..inace je dobar djak, jako pametna i dobro dete...

Da li je neko imao iskustva sa slicnim?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Devojcica beci i prevrce oci
PostPoslato: Pon Jan 11, 2010 2:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Moja starija devojcica je jedne godine u vrticu pocela da ukrsta oci. Onako, kao da gleda u vrh nosa pa ispadne da je razroka. To je trajalo jedno pola godine, pa je samo od sebe prestalo. Pomisljali smo da je vid problem, ali ona jako dobro vidi ono sto je zanima. KAd joj je dosadno, ili kad joj ne damo nesto sto trazi, ili kad se ne igra, to je radila. KAo da ispituje sama svoje mogucnosti.

Sve je proslo i vise se nije ponavljalo. Tada je imala oko 5 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Devojcica beci i prevrce oci
PostPoslato: Uto Jan 12, 2010 10:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Hvala na odgovoru...ona toliko prevrce ocima da je i moje dete od godinu ipo primetilo kako ona koluta ocima....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Devojcica beci i prevrce oci
PostPoslato: Uto Jan 12, 2010 12:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
U našoj familiji imamo jednog dečaka koji isto tako koluta očima. Počelo je u prvom-drugom razredu a traje još uvek, na žalost. On sad ima 15 godina.
Koliko znam njegovi roditelji nisu nikada potražili pomoć psihologa. A meni, gledano nepristrasno, sa strane, to izgleda kao problem za psihologa. Naime njegovi roditelji su u lošem braku, stalne svađe i večito "pred razvodom". Takođe na njemu je jako veliki pritisak da MORA da bude dobar đak, stalno ga forsiraju na neka takmičenja, traže od njega da bude najbolji u svemu, čak se dešavalo da ga na nekim dečijim rođendanima otac preslišava tablicu množenja ili gramatiku.
Ja ne kažem da je to kod vas slučaj, ali pogledajte kao manje-više nepristrasan posmatrač sa strane da li ima nekog pritiska na devojčicu.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Devojcica beci i prevrce oci
PostPoslato: Uto Jan 12, 2010 4:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Hvala wiselawa...ja cak mislim da je obrnuto...ne bave se njome, tj. ne teraju je na nista...ona je dosta samostalna i brzo kapira...oboje (moja sestra i zet) dosta rade...a ona je u skoli i produzenom boravku...e sad, nije ona jedino dete kojoj roditelji rade po ceo dan i da je u produzenom boravku....mislim da bi trebali vise da se njome bave...oni su navikli da ona sve sama radi i da sve sama zna da provali....a ja mislim da ona ne moze sama , a da se jako trudi...moja mama, svekrva sestrina ...i kad je kod mene ...ona je totalno drugo dete..mislim super je....kod kuce dosta cuti i stalno je na igricama...kod mene i ne zatrazi igricu...
ne znam....moram nekako sestri da objasnim da je mozda bolje da ide kod psihologa...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: