Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Anksioznost + ostar bol u glavi
PostPoslato: Čet Jan 07, 2010 5:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 2:35 pm
Postovi: 3
Situacija je ovakva...

Negde u avgustu prosle godine par dana za redom sam osetio kratak (par sekundi), izuzetno ostar bol u glavi, sa leve strane, negde oko 3 - 4 cm iznad levog uha, blizu potiljka. To se nije ponavljalo jedno izvesno vreme. Pocetkom oktobra sam dobio panicni napad (lupanje srca, gusenje, zategnutost vratnih misica, drhtavica...), krvni pritisak normalan, dobio injekciju bensedina i to je to. Napadi su se ponavljali i narednih nekoliko dana uz nesanicu i jos niz simptoma tako da sam samoinicijativno otisao kod psihijatra koji je diagnozirao anksioznost, pa nisu radjene dalje pretrage tipa analize krvi, EEG, CT itd. Od tada uzimam terapiju 3x3mg Bromazepama dnevno, a od skoro i Zoloft 50mg svako jutro i Trittico 50mg uvece. Skoro svi simptomi koje osecam se zaista poklapaju sa anksioznoscu, a ima ih dosta - oni koji su prosli kroz ovo znaju. Desava mi se i da osecam pritisak u glavi ili glavobolju posebno u predelu cela ili potiljka, ali i to prihvatam kao simptom anksioznosti. Jedino u sta mi je tesko da poverujem je da ovaj ostar bol koji povremeno osecam moze zaista da bude psihogen - tj. posledica anksioznosti. U medjuvremenu sam bio i kod neurologa koji je rekao da sumnja na neuralgiju - mada po onome sto sam citao meni ne lici preterano na to. Od tada se bol periodicno ponavljao ali vise nisam odlazio kod neurologa.

Dakle, treba mi savet - da li je moguce da je ovo zaista simptom anksioznosti i treba tako da ga prihvatim ili da idem na detaljnije preglede i dijagnostiku kod neurologa? Kao opcija mi je predlozeno snimanje CT skenerom, ali se na to prilicno dugo ceka, tako da me zanima i da li postoji neka druga metoda koja moze eventualno nesto da pokaze, a manje je komplikovana procedura nego doci na red na CT skener?

Unapred hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost + ostar bol u glavi
PostPoslato: Pet Jan 08, 2010 3:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
e pa,lepo sednes za sto,i najedes se kao svinja i tako svakog dana i ima da te prodje taj bol...i mene tako boli kada nista ne jedem ceo dan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost + ostar bol u glavi
PostPoslato: Pet Jan 08, 2010 3:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 05, 2009 1:24 pm
Postovi: 71
Lokacija: wonderland
meni se desavala ista stvar, ali sam jos imala i vrtoglavice i parezu lica. bila sam kod neurologa koji to nije smatrao zabrinjavajucim nakon pregleda, no ipak me poslao na eeg. nalaz uredan. isto mi je rekao da su vjerovatno neuralgije. ili da moze biti od vratne kraljeznice takva bol u potiljku. prestala sam obracati na to paznju i od tada sam osjetila samo 2,3 puta da me probolo... a isto u to vrijeme mi se javio panicni napad pa ja to s tim povezujem. da je neurolog to smatrao zabrinjavajucim poslao bi te na daljnje pretrage sigurno. probaj sto manje misliti o tome i brinuti hoce li te probosti ili ne i vidjet ces da ce proci :wink: i moze to biti od anksioznosti, kako da ne, anksioznost moze izazvati svakave fizicke simptome, pa tako i ovo. ako ti bas nikako nebude bolje (a mislim da ce biti :) ) ili ako ti bude sve gore odi kod neurologa, no bit ce sve to dobro, vidjet ces :) pozdrav

_________________
* Sve je moguće ako ne odustaneš od snova već na prvoj prepreci! *


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost + ostar bol u glavi
PostPoslato: Sub Jan 09, 2010 8:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 1:58 pm
Postovi: 141
Meni se desavalo da imam isto tako ostar bol, ali to bi se najcesce pojavilo usled ne ispvnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost + ostar bol u glavi
PostPoslato: Pon Jan 11, 2010 11:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 2:35 pm
Postovi: 3
OK, sad me definitivno ovo manje brine... Hvala na odgovorima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost + ostar bol u glavi
PostPoslato: Sre Maj 06, 2015 10:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 06, 2015 10:22 pm
Postovi: 1
E ovako ponekad mi se desava da osetim ziganje na nekom delu glave koje traje nekad duze nekad krace,ali uglavnom bude u zadnjem delu lobanje,sta mislite zbog cega je to zbog neispavanosti ili zbog pritiska?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost + ostar bol u glavi
PostPoslato: Pet Maj 08, 2015 1:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Може и то, а може и због проблема са вратним пришљеновима и циркулацијом.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost + ostar bol u glavi
PostPoslato: Pon Maj 11, 2015 10:27 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Za sve
Ja sam uveren da nekoliko relaks masaza bi vam pomoglo, probajte, bolje to nego lekovi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 86 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: