Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: upala pluca
PostPoslato: Čet Dec 03, 2009 2:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 11:04 pm
Postovi: 32
koliko vremena je potrebno da se razvije upala pluca? moje dete je u subotu uvece dobilo temperaturu 38.3, sutradan je isla do 38.8 davali smo eferalgan, ali se nije spustala ispod 38.3. isli u ponedeljak kod lekara ,nalaz na plucima, usima, grlu u redu - zakljucak doktora viroza. vec u utorak mu se temperatura spustila na 37.5 i sad je non stop ta 37.0 - 37.5, poceo je suvkasto da kasljuca (nije onaj produktivan kasalj vec se samo nakasljuca suvo) i nocu da se strasno preznojava (glava, telo, sav bude mokar). interesuje me da li je moguce da se nadovezala upala pluca na taj virus od ponedeljka kad smo isli kod doktora pa do cetvrtka, posto je doktor rekao da nema potrebe da ponovo dolazimo da ne bi nesto novo zakacili ili da sacekam jos koji dan pa da opet odemo do lekara za svaki slucaj da ga poslusa?unapred hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala pluca
PostPoslato: Čet Dec 03, 2009 4:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Klinička slika na plućima može veoma brzo da se promeni. Posebno kod male dece. Moje dete je iz laganog bronhitisa uletelo u bronhoopstrukciju za 24h zato što mu nije blagovremeno data adekvatna terapija. Ne mora da znači da je upala pluća u pitanju ali ne bi bilo loše odvesti dete kod lekara na kontrolno sluškanje posebno zbog noćnog preznojavanja i kašlja.
Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala pluca
PostPoslato: Čet Dec 03, 2009 10:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 11:04 pm
Postovi: 32
Hvala na odgovoru, a tako sam i ja mislila, da ga ponovo poslusa, bas zbog tog kasljucanja i nocnog preznojavanja. Srdacan pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala pluca
PostPoslato: Pet Dec 04, 2009 12:28 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
JOj ja od naseg pedijatra dobijam slom zivaca. Moje dete je pre 5 nedelja imalo doduse samo jedan dan 39,5 ali od tada kaslje i to itekako kaslje. Ja naravno uredno vodim dete na kontrolu bili smo cak jedan vikend i u hitnoj ali uvek iznova dobijam jedan te isti odgovor: To je virus procice sam od sebe.
Pa mislim virus 5 nedelja? Onda pedijatar kaze to ona kaci razne viruse jedan na drugi.
I meni dodje da iskocim iz koze. Na raspolaganju imam jos samog jednog pedijatra koji je na losijem glasu od ovoga, a mislim ne mogu uvek da cekam vikend da bi otisla u hitnu.
Ne preostaje mi nista drugo nego da dete lecim sama, nekim prirodnim lekovima i sirupima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala pluca
PostPoslato: Sub Dec 05, 2009 12:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Tanjice, kako je dete?Ako ga je dr poslusao i rekao da nije za antibiotik, mozete ga i inhalirati.Pretpostavljam da to i znate, najbitnije je da detetu ne ostane ni gram slajma na plucima, i mozete ga staviti potrbuske i nezno lupkati po ledjima.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala pluca
PostPoslato: Pet Dec 11, 2009 1:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 11:04 pm
Postovi: 32
Hvala na interesovanju, bolje je. Nije upala pluca kaze doktor, vec reakcija na virus, cak je rekao da je imao vise takvih slucaja preznojavanja i subfebrilnih temperatura. Sto se tice slajma, nismo imali, vise je to bio suv kasalj, mada kad imamo taj produktivan kasalj okrenemo ga naglavacke (to suprug obicno radi) lupkamo, masiramo po ledjima i stvarno mu bude lakse iskasljavanje (tako nas je posavetovao komsija-alergolog).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala pluca
PostPoslato: Pet Dec 11, 2009 10:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Tanjice,

Drago mi je da je dte dobro, nego,
moram da vas pitam nesto. Kako ovo okrenete ga naopacke?pitam zato sto se moj sin muci s kasljem vec neko vreme, odnosno imao je upalu grla, resili smo to panklavom, ali je poenta da on ujutru jos pomalo kaslje .Zakaslje se jedanput i to je sve.Mozda je alergija na nesto, nije to strasno, nema propratnih simptoma, nisam htela samo zbog toga da ga cimam po ambulantama.Inace, kaada se zakaslje,taj jedanput tacno se oseca da mu slajm dosao da grla, ali naravno, posto je mali ne zna da izbaci napolje.tako da, interesuje me, kako to, znaci da kaad osetite da kaslje, okrenete ga naopacke i malo lupite po ledjima.To mi iskreno deluje logicno, ako mu dodje do grla slajm da ga na taj nacin izbaci?Tako da, ako mozete molim vas opisite i taj postupak.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala pluca
PostPoslato: Pet Dec 25, 2009 1:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 11:04 pm
Postovi: 32
izvinjavam se sto nikako da odgovorim, no to je izgledalo ovako : muz sedne na krevet, noge su na patosu i onda ih samo ispruzi , stavimo dete potrbuske na njih (suprug je visok 2 m i ima ogromne noge tako da dete celom duzinom stane na njih i bukvalno je bio okrenut glavom na dole) onda ga masiramo, tapkamo po ledjima, cak ga je suprug i golicao po malo jer kad se dete zasmeje pocne i da kaslje i to je imalo dosta dobar efekat. Sin je sad vec veliki pa ga bukvalno uhvati suprug za noge okrene naglavacke i istrese i bas se iskaslje...a posto mu se sav sekret bukvalno sjuri to bude bas delotvorno iskasljavanje...a nekako imam neki utisak da se posle smejanja najbolje iskasljavao...pozdrav i sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala pluca
PostPoslato: Pet Dec 25, 2009 10:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Poz Tanjice,

Moj bebac ima godinu i po, ja ga stavim potrbuske i tapkam, to je sistem da se odlepi ako ima bilo sta na plucima.Inace, ne znam zaista sta da radim, tacno ga vidim, kaslje i dodje mu do grla i vrati dole, ja posizim. :-?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala pluca
PostPoslato: Uto Dec 29, 2009 12:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 11:04 pm
Postovi: 32
Dolce-vita, jeste li sigurni da mu se vrati taj sekret u pluca, mozda se desi i da ga proguta, jeste li obratili paznju, mozda ima sekret u stolici. To se mom detetu desavalo kad je bio tako mali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala pluca
PostPoslato: Uto Dec 29, 2009 10:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Tanice, je li mozemo na ti? :D pa, on proguta sekret, e sad bila mu je redja stolica, pio je fluimucili i nakon toga nekoliko dana redja stolica sto je moj logican zakljucak da mu ide u stolicu.E, sad stolica viuse nije redja, on jos pomalo kaslje, verujem da ima jos pomalo sekreta, ali dajem mu karamel mleko.Dosta mu je bolje.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: