Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: H1N1?
PostPoslato: Pet Dec 11, 2009 10:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 6:07 pm
Postovi: 6
Evo ovako.... Pre nekih nepunih 2 meseca moja cerkica (za mesec dana puni 6) je dosla iz vrtica i dobila temperaturu 38, te veceri sam je odvela kod babe i dede jer nije imao ko da je cuva - i ja i suprug radimo. Nakon oko 30sati ja i suprug smo dobili visoke temperature 39,7 i vise. Ja sam hospitalizovana na infektivnoj klinici 3 dana nakon izbijanja temperature, upala oba plucna krila, opstruktivni bronhitis i dokazan mi je virus. Dok sam ja bila u bolnici cerkica je imala temperaturu ne visu od 38,3 oko 4 dana i jeziv kasalj koji je potrajao i dve nedelje nakon prestanka temperature. Na plucima nije imala nista - gledao je pulmolog, ali joj je nakon prestanka temperature nadjena streptokoka u grlu i dobila je 2 bocice antibiotika. Po zavrsetku terapije krenula je opet u vrtic, inace ovo nam je prvi kolektiv, i za samo 3 dana dobila temperaturu. Nekim aparatom u privatnoj klinici joj je za 10min utvrdjena opet streptokoka u grlu - dat joj je kleromicin(7dana).
Sada je opet krenula u vrtic, a opet su poceli da apeluju da ko god ima nekog da mu cuva dete da ga ne dovodi - zbog gripa! Da li je moguce da ona nije imala grip? Suprug i ja smo bili sa njom u kontaktu stalno, prva je dobila temperaturu nakon cega je i baku zarazila sa laksim simtomima. Bila sam bas opsirna- hvala na strpljenju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: H1N1?
PostPoslato: Ned Dec 13, 2009 7:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
ja licno verujem, mada nisam strcna, da je i dete imalo grip. Prosto je nomoguce da nije, ako je taj virus tako zarazan kako kazu, nem asanse da ga nije pokupila od vas, ili cak i vi od nje. Samo ga deca lakse prebole. Ako zelis molila bih te da mi malo vise napises o tome koliko je strasan taj novi grip koji si prelezala, da li je i suprug bio u bolnici, koliko dana si lezala u bolnici. ja se strasno plasim tog virusa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: H1N1?
PostPoslato: Pon Dec 14, 2009 12:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
kettykaja je napisao:
Evo ovako.... Pre nekih nepunih 2 meseca moja cerkica (za mesec dana puni 6) je dosla iz vrtica i dobila temperaturu 38, te veceri sam je odvela kod babe i dede jer nije imao ko da je cuva - i ja i suprug radimo. Nakon oko 30sati ja i suprug smo dobili visoke temperature 39,7 i vise. Ja sam hospitalizovana na infektivnoj klinici 3 dana nakon izbijanja temperature, upala oba plucna krila, opstruktivni bronhitis i dokazan mi je virus. Dok sam ja bila u bolnici cerkica je imala temperaturu ne visu od 38,3 oko 4 dana i jeziv kasalj koji je potrajao i dve nedelje nakon prestanka temperature. Na plucima nije imala nista - gledao je pulmolog, ali joj je nakon prestanka temperature nadjena streptokoka u grlu i dobila je 2 bocice antibiotika. Po zavrsetku terapije krenula je opet u vrtic, inace ovo nam je prvi kolektiv, i za samo 3 dana dobila temperaturu. Nekim aparatom u privatnoj klinici joj je za 10min utvrdjena opet streptokoka u grlu - dat joj je kleromicin(7dana).
Sada je opet krenula u vrtic, a opet su poceli da apeluju da ko god ima nekog da mu cuva dete da ga ne dovodi - zbog gripa! Da li je moguce da ona nije imala grip? Suprug i ja smo bili sa njom u kontaktu stalno, prva je dobila temperaturu nakon cega je i baku zarazila sa laksim simtomima. Bila sam bas opsirna- hvala na strpljenju


Verovatno da je i dete prelezalo grip. Pisala sam vec ovde, da su u nasoj porodici svi imali razlicite reakcije na virus AH1N1. Starija cerka sa visokom temperaturom, suvim kasljem, bolovima u misicima, povracanjem, mladja samo povisenu temperaturu od 38,5 do 38,7 i kasalj(ona ima 19 meseci), muz samo kasalj i slabost (vakcinisan od sezonskog gripa), dok ja nisam imala nikakve simptome (sem umora zbog nege tri bolesnika :)). Deca su sve prelezala bez ikakvih lekova, osim paracetamola i brufena za skidanje temperature. Muz je na kraju dobio antibiotike, zbog grla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: H1N1?
PostPoslato: Sre Dec 16, 2009 2:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 16, 2009 12:33 pm
Postovi: 2
Da li neko zna gde se moze izvrsiti testiranje na H1N1 u Beogradu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: H1N1?
PostPoslato: Sre Dec 16, 2009 6:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pozovite Hexalab, mislim da oni rade te analize!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: H1N1?
PostPoslato: Čet Dec 17, 2009 12:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 6:07 pm
Postovi: 6
Radi Hexalab - jutros su mi rekli!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: H1N1?
PostPoslato: Čet Dec 17, 2009 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 14, 2009 4:12 pm
Postovi: 1
radi konzilijum i belmedik


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: