Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: by-pass...vreme posle
PostPoslato: Ned Maj 01, 2005 12:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2005 11:28 pm
Postovi: 6
Ima više godina od kako su mi ugradjena 3 by-passa. Meteopatija, ponekad veoma blagi anginozni bol, retki padovi krvnog pritiska, koji je, inače, najčešće "momački" 120/80, za sad su jedini problemi koji me prate. Uzimam sve tri vrste lekova za sniženje pritiska (povremeno "zabušavam" bez posledica), uobičajene vazodilatatore, a posebno mi prija kombinacija propranolola i ksalola. Beta bloker i sedativ me opuštaju i znatno lakše se nosim sa "životom". Povremeno ne radim neko vreme kako bi se "očistio" od stresova koje mi posao donosi. Kakva su iskustva operisanih ljudi poput mene, posebno sredovečnih, sa nepunih 50, kao što je moj slučaj. Dakle, "bay-passirana" družino, da čujemo kako - i koliko! - dalje? :D

_________________
K vragu i torpeda, punom parom napred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 04, 2005 1:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 12, 2005 1:53 pm
Postovi: 8
Sticajem okolnosti poznajem jednog čoveka ( koji sada ima skoro sedamdeset godina, dakle, dedu ) koji je pre petnaestak godina, čini mi se, imao takvu operaciju. Sada je njegovo srce u takvom stanju da doktor kaže "da nema reza na grudima ne vidi se da je operisan"...Koliko ja znam vrlo se pridržava posebnog načina ishrane + glogov čaj stalno. Penzioner je i ne radi ništa posebno teško niti stresno, ali voza biciklo i živi manje više sasvim normalno sve to vreme...Ima i drugačijih primera ali ti se ničega nisu pridržavali ( u smislu negacije bolesti ) što nisam sigurna da je baš rešenje. Glavu gore, ali i režim života mora biti drugačiji. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Igra brojeva
PostPoslato: Čet Maj 05, 2005 1:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2005 11:28 pm
Postovi: 6
Lepo od Tebe što navodiš taj optimističan primer. Samo, ja ću, ukoliko mi by-pass potraje 15 godina, imati otprilike tačno onoliko koliko je taj stari imao kada je operisan. No, ukazivanje na značaj pravilnog života svakako ne škodi i hvala ti na tome.
Već to što nema nikog sa ugradjenim by-pasoom govori da nas je malo na forumu. Ljude to ne zanima dok "djavo ne pokuca na vrata". A moguće je i da starija populacija, u kojoj svakako ima više operisanih, manje koristi internet.
Ipak, nadam se da će biti pravih iskustava i validnih saveta. A možda se i neki lekar uključi? :D

_________________
K vragu i torpeda, punom parom napred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 29, 2006 8:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 29, 2006 6:16 pm
Postovi: 4
Trazila sam po internetu i u pravu ste ,malo ljudi ima koji su imali operaciju a koriste internet. Imali ste operaciju,mozda mi je samo potrebno da kazete koju rec, to jest kako je kod Vas i kako tece normalnam postoperativni tok.
Zaista mi je hitno potrebna informacija, jer vec mesec dana traje ova neizvesnost.
Majka mi je operisana 20.03. ugradjena su tri bajpasa. 22.03. prebacena je u drugu bolnicu (koja ne radi takve vrste operacija, i pri tom porodicu niko nije obavestio) .23., 24., 25.o3. i dalje na intezivnoj, pod aparatima, jos uvek ne ustaje, niti sedi i previse-previse je iscrpljena. U subotu pocinje a u nedelju potpuno bunca, totalno je iscrpljena, kaze da su digli ruke od nje i bukvalno se oprasta. Niko nije znao sta je, kazu, samo je od jutros tako pocela da se ponasa.
Ponedeljak-ustanovljena je visoka temperatura i upala pluca-oba plucna krila. Utorak - vidi se malo poboljsanje, uspeva da sedi. U sredu su joj vadili vodu iz pluca. Od pocetka oporavka, zali se da ne vidi, to jest ne moze da proceni koliko je neki predmet udaljen od nje. Inace nosi naocare ( nisam sigurna ali mislim da cak i nije neka velika dioptrija) ali sada po osecaju napipava stvari. Po tri-cetiri puta mi ponavlja isto za vreme posete, zaboravlja, treba joj vremena da se seti.Ono sto joj kazem na pocetku posete, ponovo mi za pola sata ali se ne seca ko joj je to rekao.
Molim Vas za sto brzi odgovor-konkretno da li je zaboravnost, dezorjentisanost i slab vid normalan i uopste cela situacija. Kardioloski je u redu, i u sredu je izasla iz intezivne nege. Izvinjavam se zbog nabacanih informacija, vise sam ocajna, pa se nadam se da cete uspeti da povezete.
Da dodam da majka ima 54, zaposlena, vesele prirode, omiljena u drustvu, nije sklona depresiji i veliki je borac.
Unapred se zahvaljujem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 20, 2006 12:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2005 11:28 pm
Postovi: 6
Izvinjavam se što nisam odmah odgovorio, tek noćas sam video vaš post. Ne bih da vas dodatno plašim, ali opis postoperativnog stanja vaše majke za mene je nepoznanica. Ja sam imao 41 godinu kada sam operisan u S. Kamenici. Sedeo sam na krevetu dan posle operacije, a posle još jednog dana šetao hodnikom uz malu pomoć sestre. Trećeg dana sam već sve radio sam - odlazak u kupatilo, pranje itd. Nikakvih problema te vrste nisam imao, niti sam ikada video i čuo da ih je neko imao posle operacije. No, uzmite u obzir da sam ja samo laik - možda je sve to posledica stresa? Možda vašoj majci treba više vremena za oporavak (uobičajeno je da se posle ugradnje by passa pacijent otpušta po isteku deset dana, ukoliko nema nikakvih smetnji.) Jedina istinska smetnja meni je bio bol u grudnoj kosti koja mora da se preseče kako bi se doprilo do srca tokom operacije.
istinski se nadam da su nedaće o kojima pišete već prošlost.

_________________
K vragu i torpeda, punom parom napred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: