Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: MLEKO
PostPoslato: Uto Dec 01, 2009 6:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 10:47 pm
Postovi: 75
Poz mame,

Interesuje me koliko vasa deca piju mleka dnevno?Moj bebac ima 18 meseci i pije oko 500 ml.dnevno, dr kaze da je mnogo.Pije svaki dan kravicu a plus d zutu.Mene interesuje sledece, da li je to puno u smilsu da moze nesto da mu skodi?Inace, mnogo voli mleko i nisam mu uskracivala bez obzira sto ej dr rekla da je to bas mnogo. :o :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MLEKO
PostPoslato: Sre Dec 02, 2009 1:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Moj se ubija od mleka...18 meseci isto...preko dana kravica po 3 x 125gr...ujutru bebelac 125gr i uvece 250 kravica...a neki put mi trazi i nocu...preko dana kazem 3 x jer kad ide da spava on trazi mleko...pa mu ja dajem i jogurt..a kiselo mleko jos na to jede...posto kiselo obozava...i njega mi najcesce sam trazi kad god jede nesto, on trazi i me me...pa pokazuje na kiselo...
Tako da ispade da pije po litru dnevno...ali sam mi trazi...sta da radim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MLEKO
PostPoslato: Sre Dec 02, 2009 3:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moja cerka sa 2,5godine se razbija od mleka. Pije u proseku oko 600-800ml (doduse ne kravljeg nego decijeg Hipp mleka - jer joj od kravljeg izlazi ekcem) ali uz to jos smaze bar jedan jogurt i dosta sira. Ako imamo punjene tikvice i sl. onda uz to jos i malo pavlake. S obzirom da je imala operaciju kuka i da joj je potrebno dosta kalcijuma (preporuceno od ortopeda) meni ovo sto ona puno pije bude super jer nema potrebe da uzimamo jos neki dodatak. Generalno mislim da mleko ne moze da steti (ima neka teorija o visku kalcijuma, stvaranju peska u bubrezima i sl. ) ali ja mislim da su ove kolicine jos uvek daleko od toga....
Ima jos jedna stvar koju sam cula a to je da krave dosta kljukaju hormonima da bi proizvodile dosta mleka i da velika konzumacija mleka moze kod devojcica da izazove ranije menstruaciju. Dakle to su sve stvari koje sam cula, a da li je to medicinski potvrdjeno odmah da kazem ne znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MLEKO
PostPoslato: Sre Dec 02, 2009 3:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Moj se decak razbija od svih mlecnih proizvoda, posto za dorucak, ne dozvoljvam da jede virsle i parizere, pastete.Z adorucak mu obicno nudim kacamak, tako da pije jogurt uz kacamak, palentu, ako jede dzem, pije casu mleka, pavlaku maznjava, sir, kackavalj.A, ujutro i uvece obavezno mleko.E, sad nama je dr rekla takodje, velika kolicina ml.proizvoda i da tako moze i krvna slika da oslabo, ali proveravali smo, nije.I, moze da dete od ml.proizvoda da dobije kandidu tako da i taj smo test radili :) nema hvala Bogu, ali eto tu su neki nedostaci koje ja znam. :)

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MLEKO
PostPoslato: Pon Dec 14, 2009 4:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Moja nije baš neki ljubitelj mlečnih proizvoda. Najviše se razbija sa jogurtom popije po 300 ml za doručak nekada i za večeru. Na svu sreću voli supice, čorbice pasulj tako da to lepo jede.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: