Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Sub Nov 21, 2009 8:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 5:31 pm
Postovi: 13
Hvala elektra na ovom odgovoru koji puno znaci posle duzeg vremena cekanja, jer sam se pribojavao da je ova tema nekako zamrla a itekako bi trebala biti aktuelna. Voleo bih kada bi neko strucan mogao da odgovori na ona moja pitanja, pogotovo sto je cini mi se moj slucaj specifican i nisam dosad na ovom forumu naisao na slican pa bi to bili nesto novo.
Mozeli neko odgovriti koliko kosta jedna takva operacija kod dr.Stankovica u okulusu i da li je isti takav kvalitet i u klinickom centru (bey obyira na cekanje). Dali je doktorka Popovic na tom nivou kvaliteta kao i dr. Stankovic.
Za sve predusretljive i ljubazne sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Pon Nov 23, 2009 10:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 9:06 pm
Postovi: 134
Operacija je bila , koliko se secam 800-900 eura.Kvalitet je sigurno isti i u drzavnoj bolnici, ali se mnogo duze ceka i privatno je komfornije. Sama operacija je ista , bez obzira gde se obavlja.Mi smo dete inace operisali kod dr Stankovica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Pon Nov 30, 2009 11:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 19, 2008 11:29 pm
Postovi: 48
Ja licno bih ti savetovala dr.Stankovica,ipak je on the best :D .
Meni su na klinici Okulus savetovali i dr. Popovic jer sam dugo morala da cekam na dr. Stankovica ali ja sam ipak zakazala kod njega i cekala 3 meseca a kod dr.Popovic sam mogla odmah za 7 dana. Mozda i to nesto govori! :roll:
Bila sam prisutna kad je na salteru jedan pacijent pitao koliko bi ga kostala operacija strabizma u Okulusu,zena mu je odgovorila 100000din. Eto odgovora i na to pitanje.

U svakom slucaju glasam za dr.Stankovica,kazu da je najbolji strabolog i pritom je jako,jako ljubazan i fin gospodin,sto meni licno mnogo znaci.

Pozdrav veliki


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Uto Dec 01, 2009 6:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 5:31 pm
Postovi: 13
Elektra da li bi mogla da mi kazes da li je ikako moguce pre same operacije da covek recimo obavi jedan duzi razgovor sa doktorom ili u okviru samog pregleda, gde bi upitao sijaset pitanja da otkloni sve strahove, nedoimice i nepoznanice, da bi covek znao u sta ulazi tj. da mu se srce smiri. Jer sam po prirodi takav i volim da mi se sve obrazlozi do u detalje i zelim da znam sta me ceka, koje su eventualne posledice, rizici itd, jer ne volim one koji nemaju skoro nikakvu konverzaciju sa pacijentom i koji smatraju da je to pacijenti nepotrebno obrazlagati.
Da li su moguce konsultacije ili to mora biti u okviru pregleda i koliko dugo je voljan doktor da zadrzi nekog na pojedinacnom pregledu, jer cini mi se da imam toliko toga da pitam:).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Uto Dec 01, 2009 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 19, 2008 11:29 pm
Postovi: 48
Ekonomist,
da bi vam neko zakazao uopste operaciju pregled mora da obavi taj doktor koji bi te operisao. Ako uopste ima potrebe za operacijom,ponekad to i nije slucaj. Tako da mislim da ce dr.Stankovic ispuniti tvoja ocekivanja po pitanju svih tvojih zahteva,za svoj novac imas prava sve da znas. Ako ste voljni da platite 100000din. operaciju u Okulusu i pregled 4000din.,sto vam savetujem a ne Klinika ...i cekanje i ne verujem u veliku ljubaznost drzavnih institucija (svaka cast izuzecima),onda za svoje pare morate dobiti najbolju uslugu. Verujem da ce vam klinika Okulus to omoguciti,malo zvucim kao da reklamiram tu kliniku ali ne,ja sam zaista samo zadovoljni pacijent.
Puno uspeha i pozovite sto pre da zakazete...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Sre Dec 09, 2009 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 14, 2008 4:00 pm
Postovi: 5
Da li razrokost moze da se javi u kasnijim godinama?Ja imam 16, mami se 2 puta pre god ucinilo da mi je desno skrenulo i od tada nista.Ja zapravo imam problem sa levim okom koje me "zulja" kad gledam malo vise u desnu stranu.Ali u poslednje vreme su mi oci veoma umorne te msm da je bolje spreciti nego leciti :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Pet Dec 11, 2009 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 11, 2009 8:25 pm
Postovi: 4
Za pregled i operaciju strabizma, moja preporuka je dr.Katarina Misailovic. Radi na Milos klinici. Izuzetno je ljubazna i jako dobar lekar. Pregled na klinici kosta 3000 dinara, a operacija oko 800 ili 900 eura.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Sub Dec 12, 2009 9:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 9:06 pm
Postovi: 134
Sto se strabizma tice nema boljih doktora na ovim prostorima od dr Stankovica i dr Stankova. To tvrde i njihove kolege.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Sub Dec 12, 2009 1:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 11, 2009 8:25 pm
Postovi: 4
Dr Stankov jeste jako dobar. On je bio moj profesor na fakultetu, i upoznata sam sa njegovim radom jako dobro. Ali sa dr. Katarinom Misailovic sam takodje radila i mogu da tvrdim da je broj jedan u Srbiji za srabizam. A pre sve jako ljubazna, sto je cini mi se, vazno za pacijenta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Pet Dec 18, 2009 9:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 19, 2008 11:29 pm
Postovi: 48
dr. Stankovic lekar izbora za strabizam!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Sub Dec 26, 2009 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 26, 2009 9:39 pm
Postovi: 1
Postovanje, moj sin ima 1godinu i 9 mjeseci.otkriven mu je strabizam sa 3 mjeseca. Doktorica mu je preporucila flastere ali ih je on nosio do godine dana jer je dobio infekciju oka i od tada neda nikako da mu se stavi. Zbog Nesaradnje djeteta doktorica mu je preporucila operaciju u aprilu ali mene je malo strah a i nekako sam skepticna u vezi toga jer ne znam dali ce mu se oko vratiti u normalu i strah me tih komplikacija. Mozete li mi reci kakva je to operacija dali je uspjesna i imam li razloga za zabrinutost.
Naime oko mu ide prema nosu ali mu nekad ide i drugo ali oni kazu da je to dobro jer tako vjezba vid na ovo oko koje bjezi i operacija je samo za jedno oko.
U svakom slucaju hvala i molila bih vas da mi neko odgovori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 5:31 pm
Postovi: 13
Da li kod operacije strabizma postoje bilo kakvi rizici i nepozeljne posledice operacije? Da li recimo moze doci do infekije oka,mozga i da li se moze na bilo koji nacin ugroziti, vid jer sam procitao na jednom forumu da je jedan mladic koji je hteo da se operise u Nemackoj dobio savet od lekara da to ne cini jer u njegovom slucaju postoji verovatnoca 80% da ce izgubiti vid. I mozda najbitnije, koliko su precizna merenja odstupanja ociju od normale pre operacije i da li se na osnovu tih merenja oci mogu vratiti bas u normalu ili je to priblizno?
Sta je sa slucajem kada su oci u osnovi u normali ali povremeno dodje do skretanja. Jeli to tezi ili laksi slucaj za operaciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Pet Jan 15, 2010 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 19, 2008 11:29 pm
Postovi: 48
Sva ova pitanja su ipak za lekara i to strabologa iskljucivo.
Ja znam jednino da su operacije strabizma u 95% uspesne iz prvog puta a za ovih 5%je potrebna jos jedna operacija. I naravno zavisi ko obavlja operaciju,ali bas da se 80% gubi vid je "glupost",ja naravno opet glasam za dr. Stankovica (ispadoh njegov zastupnik na ovom forumu ali zaista nisam,ja sam samo obican pacijent njegov) uvek se treba konsultovati sa njim je THE BEST u toj oblasti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Ned Jan 17, 2010 8:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 5:31 pm
Postovi: 13
Mislim da niste razumeli dobro. Ja sam napisao ,,jer u njegovom slucaju postoji verovatnoca 80% da ce izgubiti vid,, a od cega to zavisi ja neznam. Da li je u pitanju ocni pritisak i kolko on ima veze sa operacijom ili nesto drugo to bi mogao strucnjak da odgovori!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Uto Jan 19, 2010 2:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 19, 2008 11:29 pm
Postovi: 48
Ok Ekonomist,uvidela sam tek posto sam napisala (a nisam mogla da preparavim poruku) da sam malo shvatila pogresno :oops:
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: