Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pogresno procitani rezultati MR kolena?
PostPoslato: Čet Dec 03, 2009 11:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 02, 2009 2:25 pm
Postovi: 5
Pozdrav svima na forumu,
prvi put pisem. Imam 33 godine, uglavnom zdrav i prav. Ove godine u januaru sam na kosarci povredio koleno, tj. 'iskocilo' je i vratilo se ali nisam mogao da ispravim koleno do kraja posle toga. Kasnije se pojavio i malo veci otok. Posle vise pregleda na vma, (prvo zavoj, pa gips 10 dana) poslat sam na rehabilitaciju sa otecenim zglobom. Posto nisam mogao ni da hodam, promenio sam doktora i otisao kod jednog doktora na Banjicu po preporuci, koji me je super primio i rekao da je verovatno meniskus i da treba da se uradi artroskopija da se odstrani deo koji pravi problem. To mi je uradio pocetkom maja. Medijalni meniskus je sredjen (parcijalna menisektomija medijalnog meniskusa-ako se secam tacno) ali mi je usmeno saopsteno da su mi i ligemnti pokidani. Na izvestaju sa operacije se to ne pominje jer je lekar koji je to trebao da napise zaboravio da unese sta su videli a ne samo sta su operisali!(ne moj hirurg vec valjda neki stazista) Elem, posle rehabilitacije i par meseci, na kontroli mi je doktor rekao da bi trebalo da radim ligamentoplastiku, da uradim MR pre toga i da dodjem do njega da pogleda. Da napomenem da posle rehabilitacije nisam bio bas vredan sa vezbanjem jer sam imao previse obaveza ali u svakom slucaju koleno se nije potpuno oporavilo u smislu da nisam mogao, tj jos uvek ne mogu, da trcim, radim cucanj i slicno jer osecam bol u kolenu, kao da mi jedna od kostiju udara u casicu (ovo je moje nestrucno tumacenje bola).
Rezultati MR su sledeci:
'Mr pregled desnog kolena
Prikazane kostane strukture su ocuvanog korteksa i urednog SI kostane srzi
Tetivno-ligamentarni aparat desnog kolena je ocuvan
Na zadnjem rogu medijalnog meniskusa vidi se ruptura bez dislokacije fragmenata.
Na lateralnom meniskusu vide se znaci pocetne degenerativne promene.
Intraartikularno vidi se manji izliv.
MR nalaz odgovara rupturi zadnjeg medijalnog meniskusa bez dislokacije fragmenata, manjem izliu u desnom kolenom zglobu.'

E sad se pojavljuje problem, doktor je artroskopski utvrdio pokidane ligamente. Kako je moguce da je doktor koji je citao MR konstatovao 'tetivno-ligamentarni aparat desnog kolena je ocuvan'! Posto imam poverenja u mog hirurga, da li je moguce da je doktor napravio gresku pri citanju MR?
Uskoro nosim rezultate kod hirurga da pogleda pa cu saznati od njega ali ne cekama mi se pogotovo sto cu mozda morati da cekam duze jer je zakazivanje 2-2.5 meseci unapred...
Posto sam se bas raspisao, da ponovim pitanje. Da li je moguca da doktor specijalista pogresno procita rezulate MR kolena?
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pogresno procitani rezultati MR kolena?
PostPoslato: Ned Dec 06, 2009 7:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Jedino je sigurno da jedan od njih dvojice nije bio bas najprecizniji. Sacekajte pregled kod svog operatora pa ga zamolite za razjasnjenje. Postavljate pred nas ovde "nemogucu misiju" - da ocenimo ko je od njih dvojice u pravu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pogresno procitani rezultati MR kolena?
PostPoslato: Čet Dec 10, 2009 3:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 02, 2009 2:25 pm
Postovi: 5
Zakazao kontrolu, za sredinu Januara. Nestrpljiv sam, pa cu skenirati i 'okaciti' snimke sa MR za vikend, pa ako bude mogao neko strucan da protumaci da li se vidi pokidana prednja ukrstena veza ili je ligament ocuvan.
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pogresno procitani rezultati MR kolena?
PostPoslato: Sub Dec 19, 2009 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 02, 2009 2:25 pm
Postovi: 5
Ovo su linkovi za snimke magnetne rezonance. Zamolio bih ako ima neko strucan ko moze da protumaci snimke, i da 'ustanovi' da li snimci pokazuju pokidanu prednju ukrstenu vezu ili ne?
Ko god da odgovori, puno hvala!
linkovi:
http://yfrog.com/576presizej
http://yfrog.com/jk5presizej
http://yfrog.com/jk4presizej
http://yfrog.com/ja3presizej
http://yfrog.com/jm2presizej
http://yfrog.com/jm1presizedj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pogresno procitani rezultati MR kolena?
PostPoslato: Pon Dec 28, 2009 5:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 02, 2009 2:25 pm
Postovi: 5
Evo, sada nije u pitanju 'nemoguca misija'. Postavio sam snimke i uopste nije bitno sta je koji lekar konstatovao. Mene samo interesuje ako ume ko da protumaci snimke MR, da li ukazuju na pokidanu prednju vezu ili ne.
Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pogresno procitani rezultati MR kolena?
PostPoslato: Uto Jan 12, 2010 5:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 02, 2009 2:25 pm
Postovi: 5
Vidim da niko nije zainteresovan da pogleda snimke...
Elem da ne duzim, sad nije ni bitno, bio sam napokon na kontroli kod hirurga i covek je pogledao snimak jedan sekund i rekao da je pokidana prednja ukrstena veza. Nalaz koji je dosao uz MR je bezveze ocigledno je neko to pogledao onako, usput. U svakom slucaju idem na operaciju za par meseci pa valjda ce sve biti ok posle. Do tada maksimalno vezbanje za jacanje misica kolena.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: