Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 2:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
Pogledajte pp (privatnu poruku)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Uto Dec 08, 2009 8:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 06, 2009 4:41 pm
Postovi: 2
HVALA DOBRIM LJUDIMA NA RESAVANJU MOG SUCAJA U VEZI SA SEHIDRINOM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sre Dec 09, 2009 3:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 11, 2009 1:24 am
Postovi: 16
Jedan od otpisanih od lekara je i moj otac.Sa primarni carcinom pluka i metastaza u mozgu,lekari su rekli "to je to,tu se nemoze nista".Otpisali su ga jos dok je bio na nogama i mogao je normalno da funcionise,osim mali problem sa govorom(sta je bio i jedini simptom da se nesto desava,da nesto nije u redu) .Zracenje smo prosli ali ne i hemoterapiju,zato sto se negovo stanje vlosilo i nije bilo uslova za hemoter(tako je lekar rekao).U ovom trenutku SEGIDRIN je nesto mi nadu vraka ,da ipak nesto postoi,da ipak ima nesto sto moze da ublazi (jos bolje da podobri) negovo momentalno stanje,negovi bolovi kako rezultat zgolemene metastaze.I MOLIM VAS recite mi dali neko sa slicnom dijagnozom je imao iskustva sa SEGIDRIN-om,i svaka druga informacija za njegovu nabavku!!! i BATAPAA MOLIM VAS recite mi o nacin ishranu vaseg oca,mi smo na makrobiotsku ishranu,ali bila bi vam zahvaljna ukoliko imate vremena i podetaljno mi objasnite nacin ishrani vaseg oca!!!! Jos sednom Vas molim za bilo kakvu informaciju o lekarsvta,ishranu,sokove,ama bilo sta sto bi nas pomoglo!!!!! Hvala Vam puno,nestrpljivo cekam Vas odgovor.........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sre Dec 09, 2009 12:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Postovana alek11,

moj otac nema jednolicnu ishranu tako da ne postoji neka pravilnost. Reci cu Vam uopsteno.

Za dorucak, corba od celera, brokolija, sargarepe i karfiola u jednom tanjiru. Tu istu corbu uzima i za veceru. Ne mesa nikada voce i povrce. Pola sata nakon obroka popije ili sok od cvekle ili sok od sargarepe. Nemojte uzimati sokove paralelno sa konzumiranjem obroka. Ponekad uzima sveze povrce i tada pojede papriku, koren brokolija i karfiola, plavi patlidzan, sargarepu.
Za rucak, ponekad pojede pasulj, malo mesa (obicno sardine ili skuse ali jednom u dve nedelje otprilike), paprike, kupus. Uz to, jede maslinke. Ponekad uzme krompir, isprzen na maslinovom ulju. Jede i spanac.
Hleb mu pravi mama i to od heljde. Pojede po obroku jedno ili najvise dva parceta takvog hleba.
Za veceru sledi corba kao iz dorucka i eventualno jos malo sirovog povrca. Beli luk je deo ishrane takodje.

Uz svaki obrok, dajemo mu samlevene kostice od kupina. Te samlevene kostice inhibiraju (ometaju) rast i razvoj malignih celija. Obavezno sameljite kostice, jer ako se pojede cela, to je kao da ste pojedili orah. Zeludacna kiselina je ne moze svariti i iz nje ekstrahovati kvalitetne sastojke.

Sto se tice voca, uzima jabuke, musmule, mandarine, pomorandze, paradajz (da, to je voce, do skoro nisam znao hahaha), grozdje, ponekad banane. Pije sokove od kupina. To je vrhunski napitak sa snaznim antikancerogenim dejstvom. Dve naucne studije pokazale su efikasnost kod kancera debelog creva i jednjaka. Bez obzira sto je u slucaju Vaseg oca metastazirao karcinom pluca, svaki karcinom potice od debelog creva jer se u njemu nagomilavaju toksini. Jako preporucujem! Mozete nabaviti u ovim mesecima zaledjenu kupinu u mega marketima, pustiti je da se otopi i davati je kao procedjen sok ili kao ceo plod. U svakom slucaju, izbacite semenke iz njih, osusite ih na radijatoru i sameljite. Tako samlevene, dajte ocu uz svaki obrok, pomesano sa hranom.

Jede propolis u medu (tri do cetiri kasicice dnevno) i pergu (fermentisani polen), na vrhu kasicice, dva do tri puta dnevno. Blagotvorno je za organizam.

Pije ,,Segidrin’’, americki lek, testiran na pravi nacin u SSSR. Ne unistava direktno maligne celije, ali sprecava njhivoj razvoj.

Mi smo se opredelili da podignemo tatin imunoloski sistem kako bi se on izborio sa bolescu. Svaki dan, nase telo vodi borbu sa malignim celijama. Svakog dana, nase telo, ako smo zdravi, ubije 50.000 malignih celija. Ta bolest i nastaje poremecajem u radu imunoloskog sistema.

Srecno! Ukoliko Vam bilo sta zatreba, slobodno mi se obratite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sre Dec 09, 2009 12:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Naravno, pije dosta vode. Pije i limunadu. Limun je veoma bitan zbog visokog PH faktora (9) sto znaci da ostavlja bazan efekat na telo a svaka bolest se razvija u acidnoj (kiseloj) sredini.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Čet Dec 10, 2009 1:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 11, 2009 1:24 am
Postovi: 16
dragi Batapaa....
Ja ku si uzeti za pravo da vam se obrakam so "ti",nadam se da se nekete ljutiti....Hvala za iscrpnih saveta,puno mi znace!!! Samo jos nesto da te zamolim,mozes li mi reci neka konkretna informaciju gde se moze nabaviti segidrin ? Dali je tesko doki do njega,dali se moze kupiti u seku apoteku,slobodno??? Puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Čet Dec 10, 2009 9:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Postovana alek,
ne trebas mi se zahvaljivati za to. Pomoc jedno drugom na ovakvom tipu foruma se podrazumeva, zivoti su u pitanju. A sto se tice persiranja, nemoj, osecam se matorije nego sto vec jesam ::))

Segidrin ne mozes nabaviti u drzavnoj ili privatnoj apoteci u slobodnoj prodaji. Ako imas nekog prijatelja u Rusiji, to bi bilo dobro. Tamo se nalazi u slobodnoj prodaji. Raspitaj se, udji malo u nekonvencionalne medicinske kanale. Idi kod alternativaca, oni ga verovatno imaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Čet Dec 10, 2009 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 11, 2009 1:24 am
Postovi: 16
Cula sam se sa prijatelj mom ocu,on za nasu sreku, trenutno je tamo,pa me pitao dali segidrin ima razlicnu gramazu,nisam znala da mu to kazem,pa te molim reci mi !! Doziranje segirdina,to me isto zanima,koliko tableta treba dnevno,pre ili posle jela???? pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Čet Dec 10, 2009 8:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Postovanje alek11.

Pacijenti ispod 55 kg uzimaju Segidrin od 30 mg.

Pacijenti iznad 55 kg uzimaju Segidrin od 60 mg.

PRVOG DANA uzima se jedna tableta pola casa PRE jela. Tako se uzima i naredna dva dana, znaci po jedna tableta dnevno prva tri dana upotrebe!

CETVRTOG DANA, doza se povecava na dve tablete dnevno. Takodje pola sata pre jela, po jedna ujutru i uvece.

OSMOG DANA, povecava se doza na tri tablete dnevno. Ujutru, podne i uvece, takodje pola sata pre jela.

Segidrin UVEK treba uzimati na PRAZAN STOMAK!

Kada tvoj otac zavrsi sa prve dve kutije (100 tableta), treba da saceka 7 dana pre nastavka terapije. Kada nastavi terapiju, trecom kutijom, doza treba da iznosi dve tablete dnevno, znaci, ujutru i uvece. To znaci: na prazan stomak, pola sata pre jela.

Molim te, ne mesajte Segidrin sa lekovima koji deluju na centralni nervni sistem! To su pre svega lekovi iz grupe trankvilajzera. To su anksiolitici (antidepresivi) i neuroleptici (antipsihotici), kao i sedativi. Svi oni koji deluju na centralni nervni sistem! NE SME SE DAVATI SA TAKVIM LEKOVIMA JER MOZE BITI FATALAN! Takodje, alkohol ne sme da se konzumira!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Uto Dec 15, 2009 4:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 11, 2009 1:24 am
Postovi: 16
oooo boze...!!!! Dali je bog mislio da nam je malo se boriti sa ovakvu bolest,pa je dodao jos nesto,valjda da nam bude "interesnije"!!!!! :oops: Pojavila se gangrena na levu nogu!!!! Tesko da ke se neko od lekara potruditi bilo sta uciniti u ovom slucaju,pa zato vas molim ako iko bilo sta sazna da mi pomogne!!! Radi se o suvu gangrenu,ali vec prelazi u vlaznoj!!! Znam da nije bas mesto za vakve dijagnoze,ali u slucaj da iko nesto zna ,molim vas recite mi!!!!! Dolaze u obzir i alternativne metode,ama bas sve.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Uto Dec 15, 2009 7:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
ajde prvo ovako!Alek11,da li ste sigurni da je kod tate nastupila gangrena i kako to znate?!
Ako je to istina jedino se moze leciti u bolnickim uslovima!!!Moraju da ga prime!Nikakakva alternatiiva tu nece pomoci,van bolnice ce umreti,u bolnici se moze lepo leciti u zavisnosti od mnogo faktora,antibioticima,hiperbaricnom komorom i hirurski!
Da li je mozda doslo do infekcije dekubita,pa ste to zamenili gangrenom?

Batapaa je napisao:
Limun je veoma bitan zbog visokog PH faktora (9)

je neverovatna glupost, :D :D :D
PH se krece u rasponu od 1 do 14
PH od 1 do 7 je kiselo
ph 7 je neutralno
ph7 do 14 je bazno!!!!!
Ako mislite da organizam funkcionise tako sto se malo doda kiseline,jer limun je kiseo,ne znam koliki je ph limuna,ali sigurno nije 9,ponavljam kiseline se u rasponu ph od 1 do 7,a onda on napravi malo baze da se to ujednaci,fale vam i najosnovnije znanja biologije!
Dakle,radite sta god hocete,ali nemojte lupetati,jer je to vec za neke ljude opsano!!!!!
Segidrin se ne daje po semi koju ste napisali!
Uz Segidrin se mogupiti neki od lekova koje ste nabrojali u opciji ne sme!
Uz Segidrin se mora drzati dijeta!!!!!
Molim Vas da pre dobronamernih saveta koje podelite sa drugima pokusate da se informisete,jer su Vase dezinformacije opasne!!!

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Uto Dec 15, 2009 8:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Segidrin se daje po uputstvu koje sam dao a to je uputstvo samog doktora Dzozefa Golda koji je vodja istrazivackog tima Sirakuza Univerziteta u Drzavi Njujork koji je i patentirao Segidrin.

Molio bih Vas da se suzdrzite od daljeg komentarisanja mojih poruka, jer apsolutno POJMA NEMATE! Odakle Vam samo smelosti i DRSKOSTI da mi prebacite da se Segidrin ne koristi na nacin koji sam precizirao a da ne ponudite koncept kako se zapravo koristi? MA ODAKLE VAM UOPSTE PRAVO da dovodite osobu koja je u teskoj situaciji u takvu zabludu?! MOJ OTAC KORISTI VEC CETVRTU KUTIJU I VI MENE UCITE KAKO SE ON KORISTI!

Kako smete da kazete da moze da se pije neki od lekova koje sam naveo? NE SME POBOGU! JASNO JE NAZNACENO DA NE SME DA SE PIJE SA LEKOVIMA KOJI DELUJU NA CENTRALNI NERVNI SISTEM JER ISHOD MOZE BITI FATALAN! MOLIM VAS, ZAUSTAVITE SE OVDE I SADA!

,,HS is an irreversible and potent MAO (monoamine oxidase) inhibitor, a class of compounds that can have potentially deadly interactions with other drugs. For over three decades it has been known that central nervous system depressants—such as barbiturates, tranquilizers and alcohol—are incompatible with MAO inhibitors and use of the two together could result in extremely dangerous effects. Because these agents—especially tranquilizers—were commonly used as supportive agents in cancer patients, CTEP and all study chairs of the planned NCI-sponsored studies were alerted that use of HS in conjunction with these agents would constitute a clinical hazard, were advised that these supportive agents should be excluded in any study of HS (if not, a negative study would result), and were provided published and unpublished data''
(Nav. prema: http://www.hydrazinesulfate.org/).

Sto se tice ph namirnica, ako je nesto kiselo u ustima, to ne znaci da ostavlja takav efekat na telo. Mozda nisam bio dovoljno precizan, ali to je sve. Efekti ph tendencija su sledeci (za sve nabrojane - bazni jer su iznad 7, organizam treba da drzi ravnotezu izmedju 7,35 i 7,45):

pH 9.0 Limun, lubenica
pH 8.5 Dinje, grozdje, persun, kivi, kruske, ananas, suvo grozdje, umeboshi sljive, sokovi od povrca, susene smokve, susene urme, papricice, mango, papaja, maline, mandarine, crni luk.
pH 8.0 sveze urme i smokve, slatke jabuke, kajsije, banane, sargarepe, celer, beli luk, avokado, grejpfrut, zelena salata, nektarine, breskve, bundeve, spanac, brokoli.
pH 7.5 kisele jabuke, cvekla, kupus, karfiol, djumbir, krompir, jagode, masline itd.

Vi ne znate koliki je ph limuna ali meni porucujete da lupetam. Da preformulisem: ako ja ne znam elementarne stvari iz biologije, vi elementarno niste vaspitani, drski ste, manipulativni, etiketirate, lupate samare levo i desno a sto je najgore, ni sami ne znate zasto to cinite. Sigurni ste da ste na pravom forumu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Uto Dec 15, 2009 8:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Batapaa je napisao:

Sto se tice ph namirnica, ako je nesto kiselo u ustima, to ne znaci da ostavlja takav efekat na telo. Mozda nisam bio dovoljno precizan, ali to je sve. Efekti ph tendencija su sledeci (za sve nabrojane - bazni jer su iznad 7, organizam treba da drzi ravnotezu izmedju 7,35 i 7,45):

pH 9.0 Limun, lubenica
pH 8.5 Dinje, grozdje, persun, kivi, kruske, ananas, suvo grozdje, umeboshi sljive, sokovi od povrca, susene smokve, susene urme, papricice, mango, papaja, maline, mandarine, crni luk.
pH 8.0 sveze urme i smokve, slatke jabuke, kajsije, banane, sargarepe, celer, beli luk, avokado, grejpfrut, zelena salata, nektarine, breskve, bundeve, spanac, brokoli.
pH 7.5 kisele jabuke, cvekla, kupus, karfiol, djumbir, krompir, jagode, masline itd.

Vi ne znate koliki je ph limuna ali meni porucujete da lupetam. Da preformulisem: ako ja ne znam elementarne stvari iz biologije, vi elementarno niste vaspitani, drski ste, manipulativni, etiketirate, lupate samare levo i desno a sto je najgore, ni sami ne znate zasto to cinite. Sigurni ste da ste na pravom forumu?


http://www.google.com/#hl=en&ei=7tcnS7_ ... 32dbb01be6

Ko ne veruje nek gurne lakmus papir u sok od limuna pa mi javi koji je PH :D :wink: .Bas me interesuje koju ce vrednost da dobije. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Uto Dec 15, 2009 9:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Diskretno cu se korigovati. Pricao sam sa sestrom, biohemicarkom, koja mi je rekla da limun ima nisku ph vrednost (sok od limuna ima 2,4) i da sve ono sto sadrzi vitamin C mora biti ispod vrednosti 7. Ako covekov organizam padne na ph oko 6 umrece od acidoze, kao sto je slucaj kod metabolickih poremecaja ili gusenja kada ne moze da se izbaci CO2. Ona ne veruje u pricu o kiselom i baznom efektu na telo, ali to je vec licni stav a ne egzaktna cinjenica. Naravno, to ne znaci da limun ne treba jesti/piti ako ste se razboleli.

Eh, kad bi svi imali ovakav manjak sujete i dovoljno iskrenosti :wink:

Da vidim sta ce pojedinci da kazu oko koriscenja Segidrina. Uhvatili se za ph k'o pijani plota a prave stvari ne komentarisu :wink: Tesko da kazu da je neko drugi u pravu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Uto Dec 15, 2009 9:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Batapaa je napisao:
Ako covekov organizam padne na ph oko 6 umrece od acidoze, kao sto je slucaj kod metabolickih poremecaja ili gusenja kada ne moze da se izbaci CO2.
.

Ne na 7.20 je vec mrtav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: