Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 11, 2008 9:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 11, 2008 9:36 pm
Postovi: 1
Helou, evo čim videh ovu temu, pa reko da napišem komentar=)

Ja sam inače iz Slovenije, i imam 16 godina ( u avgustu 17)
i imam ovaj grozni problem koji me večito muči - progeniju.
Ali sad imam aparat i krajem godine će se napraviti operacija u Ljubljani.
ja jedva čekam, jer ovo me stvarno muči.
Em ću imat bolji zagrižljaj, em ću estetski bolje izgledati.
Žena što će me operisati, sve mi je lepo objasnila, i potpuno joj verujem, i iskreno se nadam da neće biti nekih većih problema:P
Pre nisam mogla biti operisana jer se do 17 godine razvijam, pa smo morali čekati.:P
Sad mi jedino žao što nisam rodjena odma u januaru, početkom godine,a ne u avgustu....hehe...šalu na stranu:P







PoooZić :*****


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozz
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 02, 2009 2:06 pm
Postovi: 1
ja iam 17 ipol god stavila sam pre 4dana fiksnu protezu na vma zbok problema imam donju vilicu izbacenu zubi mi nisu bas krivi samo na donjoj vilici su mi stavili fiksnu a na gornoj neke zice na pojedinim zubima ima li neko iskustvo sa fiksnim zbok izbacenje donje vilice dali ima neki efekat?? molim vas pisite zabrinuta sam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Sre Nov 18, 2009 12:04 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 28, 2009 3:00 am
Postovi: 70
Nema efekta. Progenija (to sto ti imas) se leci operacijom, fiksni aparat u tom slucaju moze da posluzi kao priprema za operaciju ili cisto da bi se reklo da se nesto radilo. Umom slucaju fixni aparat je obezbedio tet-a-tet zagrizaj, estetski se nista nije dobilo. Uskoro idem na operaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Sub Dec 05, 2009 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 05, 2009 7:04 pm
Postovi: 5
Lokacija: novi banovci
jel mozes ako ti nije problem da mi objanis pojedinosti cenu i ostalo jer ja radim naredne godine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Sub Dec 05, 2009 10:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Jelena nadji temu progenija ovde i tamo ti sve pise sto treba da znas, a sto se tice cene zavisi od ustanove, najbolje da pitas svog maksilofacijalnog hirurga.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Ned Dec 06, 2009 10:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 28, 2009 3:00 am
Postovi: 70
jjellena92 je napisao:
jel mozes ako ti nije problem da mi objanis pojedinosti cenu i ostalo jer ja radim naredne godine


mogu
ako si rekla da radis sledece godine to znaci da znas gde ces raditi i ko ce ti raditi?
sto se cene tice operacija je potpuno besplatna ako imas zdravstveno osiguranje. Ne znam za kad ti je zakazana operacija i da li sad nosis ortodontski aparat i da li si vec bila na konzilijumu. Ajde sve to posalji na pp. ja cu ti sve reci. Gde radis operaciju i dokle si stigla. pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Sub Dec 12, 2009 7:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 05, 2009 7:04 pm
Postovi: 5
Lokacija: novi banovci
caos opet.....
bila sam na klinici za ortopediju wilice i rekli su mi da sam redak slucaj koji moze da bira da li da nosi fiksni aparat ili odmah da ide na hirusku interwenciju jer uglawnom swi koji idu na hiruski zahwat moraju da nosse fiznu protezu.da li doktori znaju jos neki owakaw slucaj.....
a inace analica snimka wilice iz profila pokazuje da od 20 stwaki imam samo 6 u normalnim wrednostima i donja wilica preko gornjr mi ide 1,5 milimetra.doktor ristic mi je objasnio da otisak moji zuba potpuno uklapa iza operacije i da shodno tome mogu da se odlucim da nosim fixni aparat najwise godinu dana,odnosno rekao mi je 8-10 meseci ili da idem na operaciju odmah.konzilijum na maskio facijalnoj hirurgiji stomatolaskog fakulteta u beogradu imam zakazan 4 faebruara.
oni donose konacnu odluku.inace sam wec jednom bila ali bez otiskaa i snimaka pa su me wratili.
mogu da cujem necije misljenje
:roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Pon Dec 14, 2009 1:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Ja ti zaista tesko mogu reci svoje misljenje o tome bez da sam te pregledao. U principu progenija se moze korigovati nosenjem ortodontskog aparata ali samo do odredjene mere. Preko toga ovaj problem spada u domen maksilofacijalne hirurgije, a ne obavlja se pre neke 18. godine zivota. Najbolji savet koji mogu da dam u ovom trenutku je da verujes konzilijumu.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Pon Dec 14, 2009 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 05, 2009 7:04 pm
Postovi: 5
Lokacija: novi banovci
hwala sacekacu ja konzilijum pa cemo wideti stha ce mi oni reci :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Sre Avg 25, 2010 2:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 29, 2010 4:36 am
Postovi: 7
Ja imam uvucenu donju vilicu. Doduse, skoro niko to ne primeti, ali imam. Ona ne deluje ni kratka, medjutim imam onu brazdu ispod donje usne, koja ukazuje da su donji zubi iza gornjih vise nego sto bi trebali da budu. Nosio sam fiksnu jako dugo, i zbog neadekvatne terapije moracu opet. Razmisljam da posle nove fiksne uradim operaciju i dovedem to u idealan polozaj ako tako mogu reci.

Interesuje me da li cu nakon eventualne operacije morati da zivim sa nekim vestackim elementima u zglobu vilice ili tu negde, ili se ti elementi mogu ukloniti?

Iako imam jos pitanja,ali ne bih vas zamarao jer je ovo pitanje kljucno, i ukoliko mi se svidi odgovor verovatno cu otici na detaljne konsultacije sa maksilofacijalnim hirurgom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Sre Avg 25, 2010 11:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
U odnosu na polozaj i izgled donje vilice postoje razlicita hirurska resenja, a to su razlicite osteotomije u predelu tela donje vilice, grane, alveolarnog grebena i brade, najcesce metodama mo Obwegeseru, Dal Pontu, Schuchardtu, Dingmanu...itd. Postupak se uglavnom sastoji u pomeranju dela kosti unapred nakon osteotomije, a zatim se vrsi fiksacija. Pomeranjem dela vilice na napred ostaje defekt kosti u koji se stavlja autotransplantat sa rebre ili karlice. Kojom cete vi metodom biti eventualno operisani, s' obzirom da kazete da je vas problem minimalan i da ce se zagriz verovatno korigovati ortodontskim putem, to je na vasem hirurgu da proceni. Pod uslovom da imate fiziolosku okluziju, odnosno pravilan zagriz, radi postizanja estetskog momenta radi se osteotomija u predelu brade.
Detaljne odgovore vezane iskljucivo za vas slucaj mozete dobiti samo uzivo.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Sre Avg 25, 2010 12:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 29, 2010 4:36 am
Postovi: 7
Hvala vam na brzom odgovoru!

Nemam pravilan zagrizaj, to je definitivno. Imam dubok zagrizaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Sre Sep 29, 2010 7:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Mene zanima koju knjigu preporucujete sem standardnog udzbenika iz maksilofacijalne hirurgije za stomatoloski fakultet "Piscevic, Gavric, Sjerobabin" studentu stomatologije koji se zanima za istu?

I da li postoji sansa da se jedan student ubaci negde da gleda operacije? :) Ili da drzi ekartere :)

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Sre Sep 29, 2010 7:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Verovatno postoji sansa da budete u sali ali to morate videti sa vasim profesorom i asistentima.
Sto se tice literature, verujte mi na rec je jako bitno da prvo savladate osnovu, a to je upravo ta knjiga Gavric, Piscevic i Sjerobabin, jer knjige koje su napisane konkretno za recimo tumore vilica ili disekcije vrata, maksilofacijalne traume i tako dalje necete razumeti i stvarno je besmisleno da odmah idete na njih.
Ako dobro vladate engleskim jezikom svakako je preporuka "Oral and maxillofacial surgery" , a napisao ju je Raymond J. Fonseca sa saradnicima i vazi za izuzetan udzbenik.
Moj savet vam je pre nego sto krenete u izucavanje maksilofacijalne hirurgije dobro ponovite anatomiju glave i vrata, a zatim tumore iz patologije, jer kao sto sami znate najveci deo nasih bolesnika su oni sa tumorima.
Poslusajte moj savet jer se mfh moze nauciti samo postupnim radom i dok ne savladate zvanican udzbenik za polaganje ispita i ne naucite ga napamet, nema govora o nekim dubljim stvarima. Pre maksilofacijalne morate znati kompletnu oralnu hirurgiju, a to se nadam da ste vec polozili.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Čet Sep 30, 2010 10:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Hvala vam doktore na odgovoru. Oralnu hirurgiju sam polozio. Anatomiju glave i vrata znam do te mere da mogu da vizuelizujem svaki deo :) Patologiju cu da ponovim. A onda sto vi kazete da naucim napamet zvanicni udzbenik iz maksilo facijalne hirurgije. Sve u svemu poslusacu savete i hvala na istim.

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: