Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 241  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Nov 03, 2009 8:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Stvarno nas je danas iznenadio sneg. Kod mene u kraju prava zimska idila.

Lily nabavi jedan pravi skafander za Milceta, onako da bude znas kakav treba (boja i ostali detalji).

Milce ce da bude jarac, ako se ne varam u racunici. Moj covek.

Cuvaj se gripa. Vidis kako nam danas ministar djipa iz one fotelje i porucuje da se vakcinisemo.
Uzasno je ljut sto se postavilo pitanje njegove ostavke nakon pozara u Dragisa Misovicu. Kome bre tako nesto pada na pamet, tek je usao u drugu deceniju mandata.

BMW, Mini gde ste se sakrile?

pozdrav svim devojkama i novim i starim.

_________________
Vaš potpis za vise beba možete dati ovde http://formular.srb.rs/view.php?id=1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Nov 03, 2009 11:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 5:19 pm
Postovi: 9
E bas bi volila malo skoknut u vasu zimsku idilu sa ovih mojih +36C. Danas nije tako toplo lakse se dise.

Lily-an mogu te razumit da se bojis ove gripe tako budi u kuci za svaki slucaj sigurno je sigurno.
Zamolila bih te da mi napises na koju terapiju te stavila Olga nakon tvoje posjete Avi jer vadila sam krv na sve hormone i idem kod gin na UZ da vidim koliki je uterus i da je pitam za misljenje o tvojoj terapiji mozda da i ja probam na par mjeseci jer planiram novi pokusaj posle nove godine a vidim da osim Ave vecina klinika ima iste pripreme za sve zene dali imale redovne menstruacije ili ne sto me jako smeta.Racunam dosta ovi dana mislim da cu se ipak odlucit za Repromedu malo su jeftiniji od Ave a isto imaju dobre rezultate i cekanje nije puno 2-3 mjeseca.Mada i o Avi jako puno razmisljam karte su do tamo dosta skupe. :wink: :wink:

Saljem vam svima tople Africke pozdrave


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sre Nov 04, 2009 1:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 2:59 pm
Postovi: 205
E pa dodje mi da se ubijem...lepo ispišem tekst,pre toga se prijavim,kad da pošaljem,ono cvrc...ponovo traži prijavljivanje i ode moja poruka nigde :evil:

Šta da kažem na temu svinjski grip.Nesto se ne sećam da smo pre spomenute moguće ostavke našeg Tomice uopšte bili obaveštavani o gripu,a sada nas mediji prosto bombarduju izveštajima o sve većem broju slučajeva,o epidemiji u Užicu,Čačku, Kragujevcu....tamo nekim selima oko Ivanjice( odakle je baš moja baba),a gde su ,što mi je logičnije,Beograd,NoviSad i ostali veći gradovi,gde je po prirodi stvari veća fluktoacija ljudi iz različitih krajeva....i ta vakcina,tobož' čekali smo dok se potpuno ne ispita,navala za maskama,raznoraznim antibakterijskim gelovima.....pocetak stvaranja panike kod naroda.
Izolacija....pa to danas ne postoji.I da si sam u kući,doći će ti neko ko je u kontaktu sa ostalim svetom.Naravno da se trebamo čuvati,ali pre svega pokušati da ne paničimo.Moja mama je bila trudna samnom kada je vladala variola,primila vakcinu i eto mene,hvala Bogu ,bez posledica.

Boki,obaveze,obaveze i poslovne i privatne,a rado bih se sakrila na nekom lepom ostrvcetu na +30 i digla sve četiri u vis :lol:

Mini,kako ide nov auto,ide li još nešto novo uz njega :wink:

Lily,obrati pažnju na imunitet, i zdravu ishranu...ali i ne uskraćuj sebi a ni Milčetu neke slatke željice.Sigurna sam da ti kilogrami neće biti problem nakon porođaja,kad ti Milče podvikne ima samo da trčkaraš i kud ćeš boljeg fitnesa. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 11:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Citiraj:
Izolacija....pa to danas ne postoji.

Maaa, ja sam u total izolaciji!ali, stvarno..postajem težak asocijalni tip!do pre par nedelja išla u hipermarkete, lepo mi dolazilo da se javljam ljudima, sa :"dobar dan"..samo što nisam pitala"a, kako su vaši"..Sva srećna..ljudi oko mene....Koje nisam videla od aerodroma..ali, stvarno.... :roll: Sada , kada nema vrućinština, niti mučnina-grip!Ima samo jedna dobra stvar u ovome: upoznala sam svako drvce i travčicu, u prakovima , kod mene u kraju...Nikada , ranije, nisam imala vremena za šetnje tog tipa..a sada...priroda i ja :o I..to je to!tu i tamo bi se odvukla da nešto kupim, što mi nužno treba od odeće, ali sada, ni to....Mislim da mi ni dve Minine nemice neće pomoći..jednog dana, kada zapadnem u neku tešku depresiju!Pred ili post porođajnu... :roll: :wink:

a i zahvaljujući ovoj izolaciji, nagledah se i History canala, ih...svašta....Od bitke na Staljingrad, pa preko dešavanja na Tjemjan :wink: trgu u Kini...naravno, znate da je sve to sa rezervom primam, sve je to iz ugla američkih novinara , dopisnika..la-la..la.. :wink:

Citiraj:
a rado bih se sakrila na nekom lepom ostrvcetu na +30 i digla sve četiri u vis

Ih, sedim kod kuće... sama...i smišljam gde ćemo nas troje :wink: na prvo letovanje..Izdumala sam, već!I .."zapretila " mm već....A on dobro zna da će i biti tako... :wink:...inače, pre neki dan mi je rekao: da je mislio da će mu moja trudnoća biti uživanje...(eto, još jednog sa "uživanjem")...a da mu često dođe ..hmmm... da ne dolazi kuci???? :roll: :o :o No, no...palo je izvinjenje..kasnije :x :wink:

Citiraj:
Vidis kako nam danas ministar djipa iz one fotelje

ma, gledala emisiju Olivere Kovačević....što je rečeno tamo, za njih..i njegovu strančicu je gore od ma koje izborne kampanje....Konačno!hahaaa..prozvanim su šizofernom partijom....odakle, bre, njemu pravo da uvodi sistem: da moraš da potpišeš i ako hoćeš i ako nećeš da primiš vakcinu???Dakle, čovek je na putu da se u svojoj polit. pohoti..pogubi ..skroz...I, stvarno mi ih je muka!


Mini, a onaj vaš Nick Griffin?Srećom te imaš british pasport :wink:
Citiraj:
Mini,kako ide nov auto,ide li još nešto novo uz njega
Da, da...pa, fali teća "stvar"....hih..počneš od auta, nastaviš sa haljinom..mislim....???

....po treći put puštam Cd...sa baladama Žane Trešnjajeve...kupili tamo, nismo ni znali kakvo je to delotvorno blago za dušu....

mayice,
tvoj fsh, nije od uticaja na postupak donacije!Da, mlada si, FSH čuda su moguća, ali u kom promilu??!No, imaš vremena na pretek da malo eksperimentišeš, i to je dobro...

Pretorija, poslala!

Čujemo se iduće nedelje, ......ipak izlazim iz izolacije..moram čak nešto i van Bgd......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 5:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Mini,
ajd, napiši kakav je zvanični stav Ministarstva zdravlja Britanije,oko novih vakcina..Dakle, ne prosečne populacije, već kakav je apel zvaničnika!Pls!

Na CNN bio prilog, gde njihov ginekolog kaže da trudnice ne primaju, nikako, vakcinu, da je reč o expresnoj inovaciji novog seruma, da nikao nisu poznati efekti, i to oni dugoročni, ali ni drugi.....Ima mnogo kontraverzi oko svega..a ovde...konfuzija....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 5:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Lily-an je napisao:
Mini,
ajd, napiši kakav je zvanični stav Ministarstva zdravlja Britanije,oko novih vakcina..Dakle, ne prosečne populacije, već kakav je apel zvaničnika!Pls!

Na CNN bio prilog, gde njihov ginekolog kaže da trudnice ne primaju, nikako, vakcinu, da je reč o expresnoj inovaciji novog seruma, da nikao nisu poznati efekti, i to oni dugoročni, ali ni drugi.....Ima mnogo kontraverzi oko svega..a ovde...konfuzija....


Nigde nema vakciina, ni protiv sezonskog, mi smo se snašli za mm..i on će večeras primiti...Stvaila se na listu rezervacije, za dolazeće vakcine,protiv novog gripa, normalno, sve preko nekog muvanja, ali samo za mm.... :o Ja ne bih...iako imunitet pada i posle trudnoće i pred kraj...Nekako me uhvatio zent, šta ako se razboli moj gin, babica, anesteziolog?Ko će me zbrinuti i poroditi??tako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 9:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Alo,Lilly,smiri se malo.Više ljudi gine u saobraćaju svaki dan nego od novog gripa.Da je to stvarno toliko strašno,kao npr.kuga,bilo bi već mrtvih na milione.Samo se stvara preterana panika.Da sam ja trudna, ne bih je primala.Kad sam bila trudna,bila je epidemija sezonskog gripa i svuda su preporučivali da se trudnice vakcinišu,ali meni je moja gin.rekla"off the record" da se ne vakcinišem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 12:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Lili, moja sestra je u Austriji i trudna je kao i ti :lol: .
Sinoc se cujemo, smeje mi se na moje panicenje oko gripa :wink: .
Kaze seka da je bila kod cika doce i pitala za vakcinu, jer je svi mi odavde plasimo, rekao joj lepo covek nema potrebe. Sedi u kuci i cuti. Dobro je da ti se muzic vakcinise protiv ovog obicnog gripa, da ti on nesto ne donese, a ti uzivaj. Mozes ako bas hoces da primis ovu za obican, ali za ovu drugu koliko vidim po forumima, svasta pricaju.
Eto nekako mi moja seka ipak dodje kao neko ko je savestan, bila je zdravstveni radnik ovde.
Pozdrav svim devojcicama :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 12:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Zaboravih pa da dodam :wink: .

Ako ne bude ni jednog dobrog ginekologa u BG zbog gripa dodji kod mene :wink:

Ovaj moj je divan, znas kako ga uvek hvalim .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 2:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Citiraj:
Ako ne bude ni jednog dobrog ginekologa u BG zbog gripa dodji kod mene :wink:

Ovaj moj je divan, znas kako ga uvek hvalim .


Znam da hvališ svog gin, ali, kako to misliš, draga, da se moje Milče rodi u provinciji?? :wink: :wink: :wink: :wink: :oops: Ups!

Citiraj:
Više ljudi gine u saobraćaju svaki dan nego od novog gripa

Teta Glorija, a mislili da ste nas zaboravili :wink: ..Le-le....Glorija, ovu rečenicu izgovorio Vesli Klark, " da više pogine u Srbiji u saobraćanim nezgodama, no što je od bombardovanja" :roll: :evil:

Devojke,hmm...mislim da je bolje da vi usvojite moj stav, što će reći: preduzeti sve neophodno mere opreza- razumne, no taj lakonsko-ležerni odnos!Ali, stvarno....Imala bih ja 1001 argument...za opravdanu brigu......ja o tome još od letos, ...
Citiraj:
Sedi u kuci i cuti.

Sedim, ali ne mogu da ćuuutimmmm :lol: :lol:

Gde su nam pulmolozi?Pa, imaju i oni šta da nam kažu..jedva da se pusti koja izjava...Radi se o gripu koji napada, sada i odmah oba plućna krila..zato se digla frka oko nabavke-nenabavke apsiratora...pa ostavka D.Jovanović..žena reče-vakcina protiv sezonksog :
da, ali ne i ova...Pa, nije valjda Kon i Tiodorivić jedini epidemilolzi u zemlji, ...JBm...Zašto TV sa nac. frekvencijom nisu pustile epidemiologa sa VMA, da ga čuje cela Srbija???Ni malo optimistično..sve je bilo sa racionalnim rezervama...od nastanka virusa...do nepoznatog sastava vakcine?Kome treba vest-bacanje prašine, u ovom času, koga je briga, da će Torlak u aprilu čak sam praviti i izvoziti ove nove vakcine? U čemu je smisao ove vesti?Sa odloženim dejstvom?

U spominjanoj emisiji O.K. dr. Jagoda Jorga reče, ali sa zakašnjenjem: da su ranije od stručnih lekara pravili lojalne kadrove, a da je sada obrnuto?Ja to znam...ali...treba ovom narodu sve da se kaže....izgleda...

Min. zdravlja je naparavilo "radnu grupu"...Pa nas je Kon prosto grdio da ne idemo lekaru, tek za svaki simptom...a sada , kad aje Institut Batut izašao sa vešću o progresivnosti gripa, e, sada, počnite odmah nadzor! Ma, nemoj!
Još kada smo mi bili, rujke su na aerodromu koristili skoro svi maske i rukavice....kada je to bilo????Zabranili sve školske ekskurzije, na početku školske godine u zemlje EU, gde je bilo smrtnih posledica...
pa,skandal u Nemačkoj vladi,...pa tužba protiv čelnika SZZ...ja to neću da ignorišem, anročito ne, da mi gin ne preporučuje ni lokalnu primenu reumatske masti, a tek ne vakcinu..Ginekolozima ništa ne zameram, jednostavno, oni nemaju info o tome...

I za Bokiciu :wink: i omiljenog joj ministra....toliko o respektu stručne javnosti,prema uvaženom ministru, koji nam sada " i kosi i vodu nosi"...čovek se kandidovao za "dopisnog člana" SANU..I, i, i, nije prošao!!??Dakleeee, čovek je dobio svega 10 glasova...od 350!!!E, taj pravi i radnu grupu....


No, nisam ni htela da lalalalala..više o ovome, jer me iznervirala jedna vest na ovom forumu, a zapravo htela da započenm post ovako:
Taman se naš tata spremao da nas napuca, jer ga od jutros zovemo već 66 puta :lol: i misli dajoš nismo bili da platimo sve moguće rate kredite, kada ja njemu: "Ma, nisam ni išla do banke...Milče ceo dan pljuska i brčka se po kiši..aaaa, što voili kišu, naše dete, isto kao mama....dakle, brčka se samo tako.... :D :D :D ..pa velim ja našem tati" Zato sam poslala Milče da plati rate"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 2:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
...možda ne bih pustila ovaj post....htela da idem na "pregled", ali zez....


No, pošto je meni lepo, a to je i najvažnije :wink: sledi i odgovor tatin:" Jel ponelo mobilni"? :wink: :D :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 2:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Nov 10, 2009 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 5:19 pm
Postovi: 9
Lily puno ti hvala na info
da sam bar nasla ovaj forum prije par mjeseci bolje bi razmislila o cijelpm tretmanu jer kad vidim tvoju pripremu
prije ET vidim da ja nisam imala bas neke sanse sa mojom nikakvom pripremom jer sam ja slucaj jako slican tebi.
Sad tek vidim citajuci da vecina klinika ima iste pripreme za sve zene koje idu na DE imale ciklus redovan ili ne sta ja mislim da je velika greska na zalost moju jer sam upravo bila u takvoj kliniki i platila im silne pare neznajuci da postoje i drugi pristupi i pripreme zena koje su vec u meno pauzi.
Ali valda je tako moralo bit.Mislim da mi AVa daje njvece sanse tako da cu im se javit u januaru i trazit da me stave na pripreme 2-3 mjeseca da vidim kako cu reagirat.
Jos bih te pitala za ovaj Crinone gel sta si koristila koliko ga treba za pripremu kolicina i cijena(u euro)da se malo proracunam mislim da je ovaj gel najskuplji ili se varam.
Lijepo pozdravljam tebe i Milce samo uzivajte.

Nesto je ovdi u zadnje vrijeme nastao tajac cure su se usutile. :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Nov 17, 2009 6:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 3:35 pm
Postovi: 45
Samo da vas pozdravim i mahnem...
Svratila sam zbog bokice da iscitam sta se desavalo...Bas mi je zao, nisam znala :-? :cry:

Poljubac za sve :wink: :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Nov 17, 2009 7:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Ori ajde ti popravljaj staistiku.
Ako si pazljivo citala shvatila si da je bilo i dve uspesne IUI medju "cimerkama".
Tako da pravila nema.

Ja sam svoje odtugovala i sada cekam sledeci pokusaj.

gde ste se sakrile?

_________________
Vaš potpis za vise beba možete dati ovde http://formular.srb.rs/view.php?id=1


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 241  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: