Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Izabrani lekar
PostPoslato: Čet Nov 19, 2009 3:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Nije mi sve jasno oko pojma izabrani lekar.
- Da li je taj lekar, jednom izabran, kasnije nepromenljiv?
- Da li izabrani lekar mora biti u domu zdravlja kojem pripadas ili se moze izabrati u drugom domu zdravlja i preneti karton?

Nemam srece sa lekarima opste prakse. Taman se uhodamo a lekar ode na neku specijalizaciju, tako da nemam ni svog lekara opste prakse ni izabranog lekara po novom zakonu i tu nastaje problem. Vecini pacijenata je izabrani lekar postao njegov lekar opste prakse, a posto ja to nemam, jer je moj lekar otisao dalje, salju me u mom domu zdravlja od jednog do drugog da ga pitam da bude moj izabrani lekar, a lekari odbijaju zbog preopterecenja. Kako da resim moju situaciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izabrani lekar
PostPoslato: Uto Nov 24, 2009 3:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Nije valjda da bas niko ne zna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izabrani lekar
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 3:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Niko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izabrani lekar
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 11:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Ugovor koji se potpisuje traje godinu dana,tako da lekar nije nepromenljiv. Ako ste zadovoljni svojim lekarom,ugovor se ponovo sastavlja tako da vam odredjeni lekar moze biti sve dok radi u vasem domu zdravlja.
Posto kazete da je Vas lekar dobio specijalizaciju,verovatno ce uskoro doci neki novi pa cete moci njega izabrati za svog lekara...
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izabrani lekar
PostPoslato: Pon Nov 30, 2009 2:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Hvala Silver. Interesuje me samo jos da li to moram u okviru mog doma zdravlja ili mogu i u drugom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izabrani lekar
PostPoslato: Pon Nov 30, 2009 1:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 1:58 pm
Postovi: 141
MOras cini mi se u okviru tvog doma zdravlja...
Evo ja sam sada bas bio do ambulante, kad ono moram da idem u neku drugu posto sam postao student, e to mi bas bezveze, jer sam ovde imao odlicnog lekara.... bedak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izabrani lekar
PostPoslato: Pon Nov 30, 2009 2:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ne morash da predjesh u drugu ambilantu iako si student, insistiraj da ostanesh kod tog lekara i to je sve :)

Ja sam sve vreme studiranja se lechila u svom domu zdravlja, a u studentskoj poliklinici je karton bio otvoren pro forme samo.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izabrani lekar
PostPoslato: Pon Nov 30, 2009 2:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Lekara morate da birate u svom domu zdravlja, osim ako nemate 'vezu' negde drugo tj ako poznajete nekoga u nekom drugom domu zdravlja mozete se provuci i tamo ako zelite :)


U mom domu zdravlja konkretno, poshto je moj lekar otishao na specijalizaciju morala sam da promenim lekara opshte prakse ali niko me nikad nije ni pitao niti ponudio da biram lekara, vec sam dodeljena prvom slobodnom lekaru koji je radio u trenutku kada mi je medicinska pomoc hitno trebala, sto je u redu naravno, ispali su fer, ali posle par meseci zbog upale pluca sam bila kod drugog lekara i poslednji put kod potpuno treceg, tako da, ne znam bash koliko cela ta pricha o izabranom lekaru posotju i realnosti, Jedno je reci i propisati a vidim da se svugde radi kao shto se uvek i radilo...

Da ne prichao o tome shto je karton isharan svachijim rukopisima, pechatima, zvrljotinama...Divan nam je sistem! :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izabrani lekar
PostPoslato: Uto Dec 01, 2009 1:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 1:58 pm
Postovi: 141
Cek a sta se podrazumeva tvoj dom zdravlja? posto ja sam isao u ovaj samo zato sto je moja skola pripadala ovom? Posto sam na faxu sada pripadam toj studenskoj ambulanti.....

Izvrsio bi ja reformu zdravtva :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izabrani lekar
PostPoslato: Uto Dec 01, 2009 1:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Kada zavrshish osnovnu shkolu tvoj karton prelazi u dom zdravlja na pedijatriju tamo gde zivish, nisi u obavezi da idehs u dom zdravlja za koji je vezana srednja shkola, pa tako i sa fakultetom!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izabrani lekar
PostPoslato: Uto Dec 01, 2009 3:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
tamaraft je napisao:
Lekara morate da birate u svom domu zdravlja, osim ako nemate 'vezu' negde drugo tj ako poznajete nekoga u nekom drugom domu zdravlja mozete se provuci i tamo ako zelite :)

Hvala na odgovoru tamaraft. Sto onda naziv izabrani lekar ako je izbor ogranicen? U mom domu zdravlja bas postoji problem sa odredjenom grupom pacijenata. Svi smo bili pacijenti sjajne doktorice, i posto je bila sjajna imala je i mnogo pacijenata. Kada je otisla u penziju, niko od stalnih lekara nije hteo da nas primi, pa je dosao novi lekar i svi smo presli kod njega. Na zalost brzo je otisao, tj. napredovao, pa je dosao drugi, pa treci... Lepo nam ne ide a drugi nas bas ni ne zele. Zato sam mislila da promenim dom zdravlja jer ovo postaje mucno. Kako se nekada covek zaglavi u sistemu...
Bas sam ovih dana vodila sinka srednjoskolca kod njegove doktorice. Kako covek dobije poverenje i sigurnost, kada se ona seca sta je bilo sinku pre dve godine. Bas covek ima osecaj porodicnog lekara a to prija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izabrani lekar
PostPoslato: Uto Dec 01, 2009 10:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Imala sam nedavno slicnu muku - doktorka je otisla na porodiljsko, mene su setali kod, valjda, SVIH lekara u Domu zdravlja, na kraju su me cak i naterali da potpisem da se PONOVO opredeljujem za istu doktorku (tj. doktorku koja je na porodiljskom) i laknulo im je kad sam dosla i rekla da posalju karton u drugi Dom zdravlja.

Pazi, imas i tu kvaku - ako je tvoj potpis za izabranog lekara jos validan (nije proslo godinu dana, valjda), onda mora nacelnik da ti odobri transfer.

Drugo, traze iz novog Doma zdravlja potvrdu da ce te zaista i primiti - ne daju karton tek tako.

Znaci, ne gine ti 2-3 setnje do Doma zdravlja za DZ.

.......

Inace, preselili smo se pa sam otisla kod mamine doktorke i pitala je da li hoce da me primi - pristala je bez problema, jedino sam 2 nedelje cekala da karton stigne iz starog Doma zdravlja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izabrani lekar
PostPoslato: Uto Dec 01, 2009 9:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 1:58 pm
Postovi: 141
tamaraft je napisao:
Kada zavrshish osnovnu shkolu tvoj karton prelazi u dom zdravlja na pedijatriju tamo gde zivish, nisi u obavezi da idehs u dom zdravlja za koji je vezana srednja shkola, pa tako i sa fakultetom!

E hvala ti puno, nisam znao da to tako moze.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: