Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: 28 nedelja trudnoce, gotovo ne osecam bebine pokrete - HITNO
PostPoslato: Čet Nov 26, 2009 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 26, 2009 1:31 pm
Postovi: 4
nemogu ni da opisem koliko se ocajno osecam.
unazad nekoliko dana osecala sam lepo bebine pokrete, i oni su mogli i videti na povrsini stomaka.
ima dva dana kako jedva osetim bebu, osetim nekoliko pokreta ujutro i uvece, a izmedju tokom dana gotovo nista.
citala sam da beba mora da bude aktivna u ovom periodu trudnoce i da se javlja najmanje sa 10 pokreta u toku jednog sata. bojim se da sa mojom bebom to nije slucaj... :O((((

danas cu zvati svog ginekologa, ima operacije i bice dostupan popodne.
nemogu da cekam do tada, poludecu od brige pa molim nekoga ko ima iskustva da mi kaze sta moze biti u pitanju i sta da radim ?

veliko hvala.

ps - napominjem da sam 28+1 nedelja trudnoce, na poslednjem pregledu kod mog ginekologa 17.11. ustanovljeno je da se trudnoca normalno odvija.
evo ovo su nalazi sa poslednje kontrole

bpd 68 mm
ofd 87 mm
ac 225 mm
fl 51 mm
hl 48 mm
starost trudnoce na pregledu 27+3 gn
tezina ploda oko 1000 gr


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 28 nedelja trudnoce, gotovo ne osecam bebine pokrete - HITNO
PostPoslato: Čet Nov 26, 2009 9:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 26, 2009 1:31 pm
Postovi: 4
Zar je moguce da moju poruku ignorisu svi ginekolozi na ovom forumu ? :(
Kada biste samo znali koliko se meni minut cini kao godina :cry: u ovoj situaciji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 28 nedelja trudnoce, gotovo ne osecam bebine pokrete - HITNO
PostPoslato: Čet Nov 26, 2009 10:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Problem je sto ovde moze da nema nikog od doktora, mesecima. NA zalost, ne znam kako da ti pomognem, osim da ti kazem da se drzis.

Imas li odgovor od svog doktora?

i meni se cinilo da bebu nekad ne osecam, nekad da je osecam mnogo manje, ali sve je bilo u redu. NAdam se da je to i tvoj slucaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 28 nedelja trudnoce, gotovo ne osecam bebine pokrete - HITNO
PostPoslato: Pet Nov 27, 2009 4:13 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Nov 10, 2008 3:33 am
Postovi: 56
MOJA BEBA- heej ma opusteno :) veruj mi sve je u najboljem redu,i ja sam imala takvu vrstu iskustva,normalno sam osetila bebu prvi put oko 4-og meseca trudnoce,sve se lepo odvijalo, i verovala ili ne desavalo mi se posle sestog meseca da ne osetim bebu i po dva dana,sto je moj ginekolog u sali nazivao,pa spava bre,pusti je heheh;) tako da je to sasvim normalno i nemas razloga za paniku,bar je kod mene bio taj slucaj sto se najdublje nadam da je i kod tebe jer kazes da je na poslednjem pregledu sve bilo ok..........
Potpuno razumem tvoju zabrinutost,to mi se desavalo i pred sam kraj trudnoce da po ceo dan ne osecam nikavo pomeranje i tek sutradan ujutru mali mig,ali ja sam i za to bila presrecna,ali prva beba,i takvo je prvo iskustvo,i evo sada,ta ista ''mirna'' beba je danas pravi mali djavolak,nadoknadio mi je posteno svo to mirovanje u mom stomaku;)))
Tako da nadam se opet da ce tako biti i kod tebe.......... u svakom slucaju javi sta se desava i jel se bebac promigoljio;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 28 nedelja trudnoce, gotovo ne osecam bebine pokrete - HITNO
PostPoslato: Pet Nov 27, 2009 12:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 26, 2009 1:31 pm
Postovi: 4
Blondica, Isidora, hvala vam.
Sinoca sam otisla kod lekara i poslusao je srce. Kaze da je srcana akcija u redu, pustio mi je i da ja cujem srce kako bi me smirio.
ipak, ja se i dalje nekako brinem jer to zatisje sa bebinim pokretima traje i danas :( prosto vise neznam sta raditi, glupo mi je da trcim svako malo kod doktora jer sam sinoc bila, a opet nemogu ni da se opustim jer je evidentna promena u ponasanju bebe - bila je aktivnija ranije, a bas sada bi trebalo od 28 nedelje da pocne jace da udara a ne obrnuto :((((


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 28 nedelja trudnoce, gotovo ne osecam bebine pokrete - HITNO
PostPoslato: Pet Nov 27, 2009 12:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Isto kao shto se svaka odrasla osoba na poseban nachin pokrece tako se i beba tokom intrauterinog ravoja pokrece onako kako samo ona zeli i zna i kada zeli i zna.

Dajem sve pare da Vam je ovo prva trudnoca? :)

Pokrete vashe bebe naravno da treba da pratite ali ne treba da ne spavate zbog toga i da brojite zvaki pokret, to je vec opterecivanje i zalazak u psihozu za kojom dok ste trudni zaista nemate potrebe. Ako je pregled i UZ pokazao da je sve u redu a vi opet trazite komplikacije onda je probel u vama a ne u bebi i njenom ritmu pokretanja i spavanja u stomaku. Bebi je unutra lepo, toplo, kunja i spava koliko hoce, razvija se polako, a a ko vi imate strahove onda ne bi bilo loshe da se obratite psihologu. Iako su ovakvi strahovi manje vishe normalni za period trudnoce!

Samo sebe poznajete najbolje i nema toga shto bilo ko moze da vam kaze ako vi sami ne zelite da se opustite i smirite.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 28 nedelja trudnoce, gotovo ne osecam bebine pokrete - HITNO
PostPoslato: Pet Nov 27, 2009 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 26, 2009 1:31 pm
Postovi: 4
Tamaraft,

Prva je trudnoca. Priznajem da imam ceste strahove i brigu za zdravlje bebe, delom je to sigurno i iz cinjenica koje su predhodile trudnoci. Naime, suprug i ja smo se godinama lecili od steriliteta, uspela sam da zatrudnim uz pomoc ICSI / 2 pokusaj uspesan/, imam 34 godine - tako da verujem da je sav taj period borbe za ovu bebicu, pa godine suocavanja sa losim ishodima inseminacija, meseci pokusavanja uz pomoc tableta za stimulaciju ovulacije, pa vantelense oplodnje, pa laparaskopija i histeroskopija, u krajnjoj liniji i cinjenica da nisam u cvetu mladosti doprinele mojoj vecoj zabrinutosti nego sto bih je mozda imala da se trudnoca dogodila spontano i onako kako se srecnijim ljudima desava - brzo i bez po muke...

Svesna sam ja toga da nervoza samo moze da steti. Valjda sam previse odgovorna, nabavila sam pregrt literature i pokusavam da budem informisana o svemu. Mozda je i to greska.

Ova mi bebica znaci sve na svetu, iako je jos nisam ugledala. Za nju bih prepilavala okeane, borila se sa lavovima :lol: ma sve bih ucinila....

Samo da mi je Bog cuva i da bude dobro i zdravo.

Hvala jos jednom, lakse je posle pregleda i vasih komentara opustiti se i oterati lose misli....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 28 nedelja trudnoce, gotovo ne osecam bebine pokrete - HITNO
PostPoslato: Pet Nov 27, 2009 6:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 3:35 pm
Postovi: 45
Sasvim su ocekivani tvoji strahovi :D
Beba ce u inat svemu sto joj je prethodilo da bude dobro i najdivnije dete na svetu :P
Kad imas vremena svrai na http://kutak.forumotion.com/forum.htm Imas tamo treudnicke dnevnike zena koje su prosle VTO pa ce ti biti lakse da vidis da nisi sama u brigama. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: