Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pojacana ehogenost mozdanog parenhima
PostPoslato: Čet Nov 19, 2009 3:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 19, 2009 2:45 pm
Postovi: 2
mom sinu je po rodjenu (2. dan) radjen UZ mozga i svi rezultati su bili normalni osim "pojacane ehogenosti mozdanog parenhima". Objasnjeno je da to nije nista strasno ali je zakazan ponovni pregled za 6 nedelja. Danas je i to obavljeno i dijagnoza je "i dalje nezreo mozdani parenhim", takodje uz uveravanje da je to normalno, ali je ponovni UZ zakazan za mesec dana.
Moje pitanje je: ako je to sve normalno, zasto onda zakazivati ponovni pregled? Da li neko ima iskustva sa tim?
Na pregledu kod pedijatra, koji je obavljen ranije istog dana sve je bilo normalno - refleksi, motorika, dobijanje na tezini, rast...

Inace, oba puta je uz dijagnozi, doktorica nudila i svoj broj mobilnog telefona, da ona to privatno jos pogleda, tako da pocinjem da sumnjam da je ovo nesto poput suma na srcu kod beba - i ako se pojavi, prolazno je i relativno uobicajeno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pojacana ehogenost mozdanog parenhima
PostPoslato: Pet Nov 20, 2009 3:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 2:25 pm
Postovi: 1
Da i meni je sumnjiva ta doktorka. Ne znam da li je dozvoljeno napisati ime, ali sam sigurna da se radi o doktorki koja je juce radila na poliklinici u NS. Ista ta doktorka je meni vec u Betaniji nudila br. telefona da dodjem privatno kako bi mi pokazala vezbe za bebina stopala koja su bila malo povijena unutra. U savetovalistu su nam pokazali te vezbe - ceskas bebina stopala sa spoljne strane. Mojoj prijateljici je takodje davala broj telefona kako bi bebi secnula resicu na jeziku. Naravno da je to uradila u dva navrata.

I mojoj bebi je isti nalaz (pojacana ehogenost mozdanog parenhima) i sve vise sumnjam da ona to ubaci u svaku otpusnu listu kako bi posle vrbovala musterije - kao prerasli ste ovu ustanovu sad dodjite kod mene privatno.
U svakom slucaju probacu da zakazem u decijoj, a ako ne uspem ici cu bilo gde samo ne kod nje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pojacana ehogenost mozdanog parenhima
PostPoslato: Pet Nov 20, 2009 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 19, 2009 2:45 pm
Postovi: 2
hvala na komentaru. Jeste u NS, a za resicu je takodje i nama davala broj tel. pre otpusta. Ja danas idem po uput za decju, pa cu onda znati tacno na cemu sam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: