Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pilule za izazivanje menstruacije????
PostPoslato: Ned Mar 19, 2006 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2005 1:01 am
Postovi: 46
Posto mi ciklus ludo kasni, (danas je 41 cd) Ne znam je li zbog stresa, jer sam imala bolest a nakon nekoliko dana i smrt u familiju, novi posao, sve se poremetilo. Zvala sam doktoricu i rekla mi je da ako mi test ne bude pozitivan na trudnocu 40 cd (sto nije pozitivan) da uzmem pilule za izazivanje menstruacije vec danas.
Zanima me kako te pilule djeluju, mogu li mi nesto poremititi za sljedeci ciklus i kakvi su side effects?
Ne znam kad sam ovuilirala ovaj ciklus. Ocito nije bilo kad sam mislila da jesam. Ovulirala jesam, jer mi je temp odskocena kako sam je pocela mjeriti (par dana). Grudi su me pocele boljeti prije 4 dana, kao kad trebam dobiti. Imala sam 2 dana malo grceva koji vrlo brzo prestanu i bole me vec krsta 2 dana.
Nikakvih simptoma trudnoce nemam.
Sta da radim? Da li da pricekam nekoliko dana sa uzimanjem pilula, jer mozda ipak uskoro dobijem ili?

Please help!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 20, 2006 6:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2006 10:27 pm
Postovi: 34
Pa prvo, po mom misljenju ciklus i te kako moze da ti kasni od stresa.Samo mi nije jasno da li tebe brine sto nisi dobila ili da li si ovulirala?
Tvoji simptomi ( bol u grudima,krstima i grcevi ) pa to su bili moji simptomi trudnoce...a opet ni to ne mora da znaci da si u drugom stanju. Ako test nije pokazao pozitivno 40.dana najverovatnije i nisi. Ali, mozes da uradis i analizu krvi za svaki slucaj.
Izazivanje menstruacije mislim da nista ne moze da ti poremeti ali ne znam koje tablete ti je doktor prepisao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 21, 2006 3:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2005 1:01 am
Postovi: 46
Hvala na javljanju.
Mene brine sto mi nema M. Znam da sam ovulirala, ali ocito nije bilo kada sam mislila. Tepm. sam kasno pocela mjeriti, kad je vec oskocila posle ovulacije.
Propisane tablete su medroxyprogesterone 10 MG na dan, 10 dana. Strah me uzeti te tablete, jer mozda ako mi je ovulacija kasnila, mozda i jesam trudna i mozda je rano za test. Doktorica me ne moze primiti prije 1 maja i ove tablete mi je preko telefona propisala tj zvala moju lokalnu apoteku. A propisala ih je na osnovu mojih ranijih ciklusa, bez pregleda licno, jer je zauzeta.
Idem kod porodicne doktorice sutra, pa cu pokusati nju pitati da li bi mogla izvaditi betu i sta da radim :-?

Cudno mi je sve ovo sto sam prosle sedmice imala jake grceve kao da cu dobiti i nakon pola sata bola je prestalo i evo nista jos nema. Sinoc sam isto malo osjetila grceve, ali prestali su nakon 15 minuta i citav dan nista ne boli. Grudi su me vec pocele boliti ima mozda 5 dana. A krsta isto tako bole po sat-dva, prestanu i mozda zabole opet za dan-dva.

Ima li jos iko ikakvo misljenje ili savjet za mene :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 21, 2006 11:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2006 10:27 pm
Postovi: 34
ako ti vec toliko kasni mozda treba da se radi ultrazvuk da bi se videlo sta se to desava. Ovako, davanje napamet terapije mi je malo cudno...mada i nije jer ima puno lekara koji tako otprilike lece svoje pacijente.
Mozda gresim,i daj Boze da gresim ,ali meni je nesto sumnjivo da si u drugom stanju. Posto je proslo vec dosta vremena otkako nisi dobila trebalo bi, da jesi, test to i da pokaze. Dobro, to ne mora da bude uvek pravilo. Ali to sto te bole grudi i krsta pa nisam sigurna jer da ti objasnim sta se meni desavalo: ja nisam imala redovne menstruacije a o ovulacijama da i ne pricam. Mozda i jesam ali to niko nije proveravao.E sad, znam da su mene obicno bolele grudi pred ocekivanu menstruaciju i onda to jednostavno samo prodje tako bez krvarenja i boga mi malo duze potraje. Stomak mi je bio naduven i pretpostavljam zbog toga su me bolela krsta. Opet kazem to nije pravilo ali posle deset dana od kasnjenja menstruacije bar bi test pokazao o cemu se radi. Menstruacija moze da ti izostane ako je i neki folikul ostao...
Zato, moj ti je savet, da se raspitas i odes kod nekog privatnog doktora koji ce imati vremena da te lepo pazljivo pregleda. A ovako nagadjanje jesi li ili nisi u drugom stanju je malo neozbiljno...
Zelim ti sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 22, 2006 2:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2005 1:01 am
Postovi: 46
Hvala Biljo.
Moja doktorica je privatni ginekolog i na dobrom je glasu. Odatle i njena zauzetost. Izgleda da cu morati nekog drugog potraziti dok se ona ne "oslobodi". Vadila sam betu danas i rezultat cu znati sutra. Kako god da bude nadam se da uspijem naci doktora koji ce me pregledati prije uzimanja tih tableta :roll:
Jednostavno nemam osjecaj da sam trudna i mislim da nisam, iako ne bih imala nista protiv toga :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 23, 2006 1:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2006 10:27 pm
Postovi: 34
Ja ti verujem kad kazes da je tvoja doktorka stvarno dobra i znam da kad neko nesto lose kaze za mog doktora pa mislim udavila bih ga jer sam stekla poverenje u njega, opustena sam, verujem mu ali...mene malo nervira to ja sam zauzeta jer sam dobra, imam puno posla pa nemam vremena da ti u skorije vreme posvetim punu paznju...zato ti dajem recept preko telefona i ne brini, bice sve u redu...ne znam. Neki put i moj doktor zavrsi na brzinu samnom pa ne stignem da ga pitam sta hocu.. :x ali ga zato sledeci put udavim...ma dobro ne bukvalno ali ne mrdam dok mi ne odgovori ono sto me zanima pa makar mu bila i dosadna jer o mom zdravlju se radi a iskreno,ne ocekujem od njega da se on sad nesto posebno brine zbog mene :-? .
Nezgodno je kad naviknes na jednog ginekologa i ne menja ti se ali znas sta bih ja uradila: ja bih lepo insistirala kod nje da me sto pre primi a ne da cekam mesec dana jer i ti, kao i svi drugi koji dolaze kod nje, imas prava da se lecis i da ti posveti paznju tj. tvom problemu. Mozda neki put covek treba da bude i malo agresivniji,napadniji kako bi dosao do cilja... :wink:
sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 25, 2006 6:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2005 1:01 am
Postovi: 46
Znam o cemu govoris Biljo.
Ali ne znam kako bi me primila kad je u naredni mjesec dana bookirana. Taj ima vec zakazane pacijente za svaki naredni dan. Otisla sam drugoj doktorici koja me pregledala i objasnila moj problem. Naime ja nisam uopste ovulirala ovaj mjesec. Folikuli su narasli, ali nisu pukli. Dala mi je da uzmem Provera (zenski hormon-progesteron) i da pijem u narednih 10 dana po 10 mg i kad prestanem da cu dobiti. Medjutim ja sam uzela 1 tabletu i vec sutredan pocela krvariti. Voljela bih kad bi se obgyn javila da mi odgovori, posto je subota i ja nikoga ne mogu kontaktirati. Da li misli da bih trebala nastaviti s tim tabletama jer mi nije bilo puno krvi kao obicno juce kad sam prokrvavila, vise je bilo tog necega slicno nekom omotu koze (izvinjavam se na objasnjenju :-? ) i danas mi je krv sasvim gotovo roza/smedja, a imam jos grceve dosta.

Zabrinuta sam i ne znam sta da mislim. Kakva je ovo menstruacija???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 25, 2006 6:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Pa sta bi od tog Beta HCG testa ?

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 26, 2006 3:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2005 1:01 am
Postovi: 46
Negativan je.

Hvala ti sto si se javila. Po tvom misljenju da li bih trebala nastaviti sa ovim tabletama i da li imaju ikakvog uticaja na sljedeci ciklus? Ako folikuli nisu prsnuli, sta se s njima dogadja kada pocinje ovako izazvano krvarenje?
Uplasio me taj "omot koze" koji nikada nisam imala tako velik (celicine malog prsta). Sta bi to moglo biti?

Posto sam imala jedan spontani prosle god. i uskoro bi poceli planirati bebu da li je potrebno da uradim neke pretrage i koje? Mozes na eng napisati, jer mi je prevod u vezi medicine los na nas jezik.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 01, 2006 1:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2005 1:01 am
Postovi: 46
Podizem za Obgyn.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 02, 2006 5:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Nema potrebe da uzimate tablete ako ste dobili ciklus.
'Omot koze', je najverovatnije endometrijum.
Po vasim simptomima pred ciklus izgleda da ste ovulirali.
Srecno.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: