Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 5:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
napišite koji je datum poslednjeg dana , poslednjeg ciklusa!Pa, da izračunamo!U Srbiji se računa od prvog dana, ja ne znam tako...Radi se o kalkulaciji, ukoliko je ciklus na 28 dana, pa datum poslednjeg dana men.ciklusa!Ajd, napišite!

Sada pročitah i za to krvarenje...Pa, ne bi smeli da se krećete, čak ni iz kreveta dok traje to krvarenje!Tako sam ja dobila uputstva, nakon VTO!A ostatak prevencije bio je : injekcija Progesterona i injekcija Dicinon.Te, ništa neobično što bi krvarenej prestajalo sa mirovanjem....
a i vidim da je u praksi naših dr.gynipril...Ja sam se držala terapije dr iz Rusije.Sve je ok.Kuc-kuc!
Mislim da ste 100% trudni, samo da neznanje ne napravi neku štetu...Odmarajte, trudni ste, i ne trčakrajte svaki čas na UZV!
Nije se ni moglo videti više od žuman. kese, ako je 5.nedelja...Opustite se, odmarajte!Ova beta je od pre par dana, zar ne?Ako jeste, biće sve u redu! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 1:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2009 3:21 pm
Postovi: 11
poslednja menstruacija je 1.9. a trudnoca je potvrdjena 15.10 na ultrazvuku....po tome ja sad treba da sam vec i 10 nedelja a beta od pre neki dan pokazuje da sam 5 nedelja beta je 6628...dr nije cuo srcane radnje sumnja se na missed ab i sutra iscekujem sta ce biti i ponavljam betu...sumnja se takodje da je plod uginuo i predlazu mi kiretazu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 9:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
srculence22 je napisao:
poslednja menstruacija je 1.9. a trudnoca je potvrdjena 15.10 na ultrazvuku....po tome ja sad treba da sam vec i 10 nedelja a beta od pre neki dan pokazuje da sam 5 nedelja beta je 6628...dr nije cuo srcane radnje sumnja se na missed ab i sutra iscekujem sta ce biti i ponavljam betu...sumnja se takodje da je plod uginuo i predlazu mi kiretazu



Prema calkulatoru , sada je 9 nedelja trudnoće i 3 dana.

Ne znam, sve je moguće, ali ova beta je od pre dva dana, kada je i rađen UZV, a nije se čula srčana radnja???Nije bilo progesteronskih injekcija pre toga, zato ni rezultat bete ne bi trebao da zavara, sve i da je dodat progesteron...Nije baš da beta odgovara samo petoj nedelji,tabelarni raspon je prilično veliki, za betu...ova vrednost može biti i za kasniju nedelju trudnoće...

Zbunjuje i to da UZV daje 5.nedelju!Koliko znam, ne bi mogao da tu promaši UZV...

Žao mi je, bolje da ne spekulišemo, probaj da se opustiš, meni je ova beta, od pre par dana, ipak utešna!A sledeća će još više rasvetliti situaciju! Može biti za 2 sata gotov nalaz!ne bih rekla da je ovo krvarenje bilo od uticaja, na mogući missed...Na jednoj drugoj temi ispričala sam iskustvo žene čija je beta bila ispod 1, a test urinom pokazivao trudnoću, i trudna je!Tako da ...sve je moguće, a rezultat bete, po meni, ohrabruje!

Navijam iz sve snage da sve bude u redu!Čekamo nalaz nove bete,držim fige da sve bude ok!Drži se i probaj da se ne stresiraš, jako je važno, znam da je teško!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2009 3:21 pm
Postovi: 11
bila sam na ultrazvuku jutros potrvdjen je uginuli plod i beta se smanjila sada je 5000 nema srcane radnje...zakazali su mi kiretazu za sredu...nije mi lako videcemo kako ce biti u daljnjim mesecima...dali cu moci o5 da ostanem trudna i dali ce biti komplikacija... :cry: :cry: :cry: :( :( :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 1:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Baš mi je žao!Ne predaj se!
Razmisli , možda, o nekom drugom ginekologu...Mnogo mi je krivo kada pročitam ovakve vesti!Uh!

Za sledeći put, sigurno će biti, ako može jednom, dogodiće se i drugi put!Veruj i nadaj se, ali...eto, možda je to krvarenje i ta aktivnost , baš ovih dana, bio uzrok gubitka embriona...Ovo kažem samo iz mog iskustva, jer sam ja bila striktno upozorena na mirovanje , za slučaj krvarenja i na one injekcije koje sam navela..pa, eto, imaj u vidu, ne mogu ti našteti , a možda ti pomognu!Možda je bila moguća drugačija podršaka od strane ginekologa, možda, možda....ko zna......to se dogodilo ovih dana...Ipak, ide se dalje! Mnogo pozdrava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 2:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2009 3:21 pm
Postovi: 11
nema lepih vesti...dusa mi vene srce mi se kida tuga me je sastavila...potvrdjen je uginuli plod koji nema srcane radnje...betu sam radila prosle nedelje koja je bila 6628 a sad je 6620 cak je pala vrednost...isla sam kod drugog lekara privatno takojde mi je saopstio da je jedini spas da nema posledica za mene je kiretaza...zakazana je za sredu...a kasnije ce se ustanovti sta je razlog svemu tome i zasto je do toga doslo da nebi bilo problema sledeci put..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 2:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Samo hrabro i nedaj se, bice bolje drugi puta.Budi jaka, i izdrzi, odmori se, znam da je tesko da se ne misli na to, ali budi jaka.Moras zbog sebe i misli na bolje sutra.


Sve najbolje.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: