Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: neuralgija trigeminusa
PostPoslato: Sre Okt 21, 2009 3:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 21, 2009 3:02 pm
Postovi: 21
postovanje. prije 2 dana zavrsila sam na hitnoj pomoci zbog utrnjenosti lijeve strane lica, tocnije obraza, vrtoglavice i pocela mi je trnuti usnica. na hitnoj su rekli da to nije nista i poslali su me kuci. to jutro sam otisla kod svoje dr koja je nakon niza "testova" kao sto su napucite usne, podignite obrve zakljucila da to nije neuroloski problem i poslala me na orl.prije tjedan dana me probadalo u lijevom uhu. dr je rekao da je njegovo misljenje da je to neuralgija trigeminusa i virusna upala srednjeg uha. skoro cijele dane osjecam kao da se ljuljam, nemogu ravno stajati jer me zna "zanjeti" u lijevu stranu i zna mi zujati u tom lijevom uhu. utrnjenost je zasada prosla. terapija mi je samo vitamin b. zanima me dali ta utrnjenost se moze jos pojavljivati i koliko otprilike treba da prode ta upala srednjeg uha? moze li se tu raditi o necem ozbiljnijem? imam 19 godina inace...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neuralgija trigeminusa
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 7:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
Sta je radjeno od testova?
Je l ispitivan sluh?
Je l ispitivan centar za ravnotezu?

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neuralgija trigeminusa
PostPoslato: Pon Nov 02, 2009 8:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 21, 2009 3:02 pm
Postovi: 21
od testova nije rađeno ništa, smatrali su da nema potrebe
sluh nije također ispitivan, kao ni centar za ravnotežu
moja dr je zaključila da je centar za ravnotežu pod upalom jer kada sam se ustala i zatvorila oči lagano bi se zaljuljala na tu lijevu stranu
a u međuvremenu sam zbog ponovnih probadanja u uhu bila na hitnoj jer me na faksu uhvatilo uz jaku upalu grla i rekli su mi ovaj put da je bubnjić pod jakom upalom plus upala vjerovatno cijelog srednjeg uha
sada mi je terapija antibiotik ospamox.
no i dalje imam taj osjećaj ljuljanja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neuralgija trigeminusa
PostPoslato: Pon Nov 02, 2009 10:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
sve same upale . . .
te trigeminus, te unutrasnje uvo, sad i srednje uvo, pa bubnjic, pa grlo . . .

a koliko vidim sve ste se pregledali po hitnim sluzbama, gde je glavno da pacijent prezivi, a za ostalo cemo lako . . .

mislim da bi vama trebalo uraditi kompletnu dijagnostiku, a potom odrediti adekvatnu terapiju.
pravac DZ (izabrani lekar), pa uput za ORL (najbolje za KCS) pa na Audiolosko odeljenje da vas detaljno ispitaju i da se postavi definitivna dijagnoza.

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neuralgija trigeminusa
PostPoslato: Sre Nov 04, 2009 8:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 21, 2009 3:02 pm
Postovi: 21
zahvaljujem Vam se na odgovoru.
inače sam 70ak km udaljena od kuće pa kada me nešto tu uhvati hitna je jedino rješenje.
zvala sam svoju dr koja je rekla da još malo pričekam i nedolazim jer je čekaonica puna ljudi s gripom, virozama, pa da nebi šta pokupila, a ovo da će proći samo :-?
sutra se idem naručiti u privatnu polikliniku na pregled jer me opet počelo jako probadati u tom uhu i oko njega, i opet vrtoglavice i prtisak i zujanje u tom lijevom uhu. jel se mogu te audiološke pretrage obaviti privatno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neuralgija trigeminusa
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 3:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
Ne znam gde ste vi ali uvek ima i praivatno.

Centar za sluh i ravnotezu: www.csr.rs

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neuralgija trigeminusa
PostPoslato: Pon Nov 09, 2009 7:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 21, 2009 3:02 pm
Postovi: 21
u rh sam
idem u petak kod svoje dr jer me uho i dalje boli, tj. probada me iza njega premda sam popila antibiotike
uz to opet mučnina i naravno ljuljanje i nestabilnost u hodu...
nadam se da će se to sve što prije rješiti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neuralgija trigeminusa
PostPoslato: Čet Nov 19, 2009 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 21, 2009 3:02 pm
Postovi: 21
oprostite, ali imam još jedno pitanje. naime i dalje imam vrtoglavice uz osjećaj da mi izmiče tlo pod nogama i bila sam kod orl koji me šalje na audiloške pretrage: timpanometriju, vestibulometriju, TADG i STAR. za ove prve dvije sam čula prije, no zanima me što je ovo STAR i TADG?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neuralgija trigeminusa
PostPoslato: Pet Dec 10, 2010 5:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 29, 2010 2:16 am
Postovi: 6
Kazete od testova nije radjeno nista ,nego samo napuci usne i podigni obrvu ,pa to je strasno, uzasavajuce,takvim ljekarima treba oduzeti dozvolu za rad...
Postoji toliko testova ravnoteze koje mora znati svaki student prve godine medicine ,pacjent na licu mesta mora da odradi par testova ravnoteze koji mogu da predpostave eventualna ostecenja...

Napr..

1. skupiti noge ,ispraviti se,ruke uz telo (kao vojnik u stavu mirno bez oruzija) zatvoriti oci (ovaj test je najbolje raditi u potpuno mracnoj protoriji)ako pacijent padne vrlo je verovatno da ima lezije na mozgu
2.stati mirno ,skupiti noge ,ispruziti ruke i prste ,zatvoriti oči i marsirati u mestu ,ako pacijent padne ili pocne tokom stepovanja da se okrece u mestu vrlo je verovato da postoje nekakva ostecenja

naravno sve ovo ne iskljucije snimanje MR ali da ,ljekar opste prakse debilno zakljuci da to nije nista i da ne kaze pacjentu da na licu mesta odradi ove testove je u najmanju ruku ne odgovorno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neuralgija trigeminusa
PostPoslato: Sub Jan 22, 2011 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 22, 2011 10:49 pm
Postovi: 1
Kao neko ko je nazalost imao neuralgijski problem samo bih zelela za one koji mozda to ne znaju da kazem da je meni pomogla akupunktura iskusnog akupunkturologa u sinergiji akupunkture i koktel injekcija (diklofen, deksazol i miks vitamina B) sam uspela da smirim upalu. S vremena na vreme idem preventivno na akupunkture da se nerv podlozan upali drzi pod kontrolom.
Zaista deluje, srecno svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neuralgija trigeminusa
PostPoslato: Sub Feb 05, 2011 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 04, 2011 3:40 pm
Postovi: 8
Puno hvala na savjetu. Molim Vas, gdje ste išli na akupunkturu, da ne lutam jer ima puno samozvanih akupunkturologa koji su završili 5 min. kursa i od njih nemam koristi. Puno hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: