Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 12, 2008 1:47 pm
Postovi: 18
Zna li neko da li je moguce odraditi pregled u poliklinici VMA?
Cula sam da svakog dana u popodnevnim casovima rade sa gradjanima i da je moguce platiti pregled po znatno nizoj ceni nego u privatnim ordinacijama,cak i zakazati kod kog doktora zelite.
Ako neko zna nesto o ovome ili ima iskustva neka javi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 9:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Naravno da moze. To je obicno od 17-19h. Mozes odabrati kojeg god lekara, npr. Tarabara ali se ceka i po mesec dana da dodjes kod njega na red i moras taj dan proveriti da li je tu jer se desi da odputuje pa ti zamene za najblizi moguci termin ako neces zamenu. Cena je 1800din za docente a 2000 dinara z alekara sa titulom profesora sto je duplo jeftinije nego privatno. Koliko znam, VMA nema ni jednog aktivnog profesora gastroenterologije pa je pregled kod Dodera i Tarabara 1800din a kod ostalih 1200


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 9:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Nazovite centralu VMA, i sve informacije cete dobiti od medicinskog osoblja!

Svaki lekar ima jedan dan koji odvaja za pregled civilnog stanovnishtva tako da pregled mozete obaviti tamo, samo treba da se informishete direktno na VMA!

Specijalistichki pregledi kostaju do 2000 dinara!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 2:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 12, 2008 1:47 pm
Postovi: 18
Zahvaljujem oboma na informacijama!!!!

Da,zaista je jeftinije nego privatno! Zato bih i isla na VMA.
Isla sam kod dr. Dodera privatno,pregled je 2.800,kolonoskopija u analgosedaciji 16.550 a treba jos i gastoskopija,pasaza tankih creva,jos ako treba i neka biopsija,to bi zaista puno kostalo! Covek je zaista odlican lekar pa cu pokusati da zakazem na VMA kod njega ili dr.Tarabara.Isplati se i sacekati jer ipak je velika razlika u ceni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 4:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
2800 u Intertimu je dobra cena iz licnog iskustva znam da su jako ljubazni u hoce da izadju u susret pa se cesto dobju popusti. pregled Tarabara u Galathei je bio 3000 a sada je 4500!!! Ali ti se Tarabar kotira za IBD i TU kolona daleko vise od Dodera dok je Doder vise za zeludac


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 4:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 12, 2008 1:47 pm
Postovi: 18
Ja sam bila u klinici "Impuls".
Vidis nisam znala da je dr.Tarabar za te stvari bolji,a po svemu sudeci ja bas imam takve probleme.Zeludac je tu marginalna stvar u odnosu na ostalo.
Svakako cu pokusati da zakazem na VMA.
Reci mi da li znas,u slucaju da treba da se radi kolonoskopija,da li to isto moze da odradi Tarabar kao i pregled ili ko ti zapadne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 7:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Kolonoskopiju Tarabar ne radi privatno, samo na VMA. To radi Perisic ili Doder. Ja sam probao skoro sve sto je bilo moguce i nemoguce i sto su mi predlozili i sto sam sam nasao...NIKO nije ni ublazio simptome a kamo li ih eliminisao. Ili da kazem ovako: izuzetno sam sumnjicav u bilo kakavu upotrebljivost srpskog znanaj koja se ticu IBD-a. Bio sam kod vecine najpoznatijih lekara i jedini efekat koji sam zaista osetio je enorman gubitak vremena i novca. Sve to ne bi bilo toliko alaramantno da sam ja izuzetak, ali se plasim da nisam i da je proporcija 10:90 u "korist" onih kojima nista nije pomognuto, a sve to zakljucujem na osnovu broja pacijenata kojim nije nista bolje uprkos raznim terapijama. Tesko onom ko zakaci IBD jer, bar ovde, sanse da mu budu bolje ravne su metematickoj nuli :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 7:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Kolonoskopiju Tarabar ne radi privatno, samo na VMA. To radi Perisic ili Doder. Ja sam probao skoro sve sto je bilo moguce i nemoguce i sto su mi predlozili i sto sam sam nasao...NIKO nije ni ublazio simptome a kamo li ih eliminisao. Ili da kazem ovako: izuzetno sam sumnjicav u bilo kakvu upotrebljivost srpskog znanja koja se ticu IBD-a. Bio sam kod vecine najpoznatijih lekara i jedini efekat koji sam zaista osetio je enorman gubitak vremena i novca. Sve to ne bi bilo toliko alaramantno da sam ja izuzetak, ali se plasim da nisam i da je proporcija 9:1 u "korist" onih kojima nista nije pomognuto, a sve to zakljucujem na osnovu broja pacijenata kojim nije nista bolje uprkos raznim terapijama. Tesko onom ko zakaci IBD jer su, bar ovde, sanse da mu budu bolje ravne su metematickoj nuli :([/quote]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Ned Nov 01, 2009 4:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 19, 2007 4:56 pm
Postovi: 102
Ja predlazem klinicki centar srbije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 9:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 12:06 pm
Postovi: 8
Jedan kolega je vodio ženu kod Tarabara privatno i koštalo je 4500. Jako su razočarani, kažu da nije ni gledao nalaze samo je izneo da su u pitanju fistule. Takođe su tražili za kolonoskopiju oko 25000 + još 15ak za PH. Mislim, aj malo da deremo pacijente.
Svi oni lutaju smao je pitanje ko će te saslušati.
Ja se nadam da sam našao takvog lekara u NS koji ne forsira šta on hoće i koji te lepo sasluša i uvaži sugestije. To je prof Zoran Mrđa u NS. Čuo sam lepe komentare i o dr Predragu Dugaliću iz Zemusnkog KC koji je zainteresovan za Crohn-a i IBD i koji je čak zvao pacijentkinju kući. Dakle, znanje je došlo do limita, ostaje da isprobavaju razne varijante. Pročitaćeš ovde više komentara o tome da su sami ljudi postigli remisiju i drže je 15ak godina nego što doktori uspeju. Dr nije sa nama 24h i ne može da skapira sve faktore. Edukacija i smiren pristup tematici je od najveće pomoći. Nisam siguran koliko su dr-i u situaciji da prate trendove lečenja IBD i novosti iz oblasti. Mislim da će to doći ovde onda kad neka farmaceutska kuća ponudi malo $$ da se to promoviše kod nas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 10:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Ja sam izneo svoje vidjenje. doc. Tarabar je jako dobar kaor covek, zaista super...desi se ponekad da je malo odsutan, sigurno i on ima svoje muke a to ne moze da utice. Veruj mi nema veze sa novcem. Politika Galatheae je takva da kosta 4500, bilo je 2500 u Intertim. Covek odgovori i na mail. Stoji da ne slusa mnogo pacijenta, to je tacno, ali tako je sa 99% profesora i nastavnog kadra. Kada se fino postavis i malo okrenes na salu bude bolje. Dobar je covek i nisam stekao utisak d amu je do novca. Galthea je t akoja ima previsoke cene a digli su jer imaju ime. KOd ass.mr.sci.med. Predraga Dugalica cu ici uskoro. On je endoskopista sa KCS koji je ovamo presao, ranije u Zemunu nisu ni radili vecinu pregleda a kamo li patohistologiju. Direktor i naclenik DUgalicu na KCS su bili jedni od autoriteta za IBD prof. Misa Krstic i prof. Milenko Ugljesic, nadam se da je ta skola unekoliko razlicita od one sa VMA. Posotji jos jedna skola metodologije sa Zvezdare i to je to. To su 3. najveca centra za iBD. Nadam se da ce Dugalic uspeti nesto jer ostali nisu nista uprkos volji. Sto se tice tako dugih remisija to je jako retko, veci procenat nema ni klinicke simptomatoloske remisije a kamo li endoskopske i histopatoloske. Sto se tice znanja, tu si u pravu. Svi oni raspolazu slicnim skupom znanja, nazalost cesto neupotrebljivim i cesto ne vise ili cak manje od mene. Nisam optimistican da se kod IBDa moze mnogo uciniti, bar kod nas. To je veoma zaostalo praktikovanje medicine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Sre Jan 20, 2010 3:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 3:35 pm
Postovi: 1
Ako nekome jos uvek treba odlican gastroenterolog ja preporucujem dr. Sasu Perica sa VMA iz mnoogo razloga. Ne kazem da su drugi losi, vec da je za mene Sasa najbojli gastroenterolog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Sre Jan 20, 2010 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 20, 2009 10:45 am
Postovi: 3
Sasvim slucajno sam video da je u euromedicu 9000din kolonoskopija ... Da li neko zna koji gastroenterolozi rade u euromedicu? I koliko su oni dobri?

Da li znate privatnu kliniku gde je moguce uraditi irigografiju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Uto Avg 17, 2010 9:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 8:57 pm
Postovi: 1
Kome da se javim za GERB, Hiatus Hernie A/B? Prodjoh razne terapije i cim se "skinem" sa tableta, sve je po starom (uzas), pa mi nema druge nego traziti lekara na VMA. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Uto Jan 01, 2013 11:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 16, 2012 7:24 pm
Postovi: 7
2003. godine mi je utvrdjen Reflux oesophagitis gr.C i Hiatus hernia. Od tada stalno pijem počev od omeprola, pa preko controloca od 40 mg do controloca od 20 mg. koji lek pijem stalno već 3 godine. Više od 10 puta sam pokušavao da ga ostavim, ali odmah kiselina i drugi stomačni problemi (bolovi, gasovi,neredovne i raznolike stolice) I 2010. i 2011 slične dijagnoze: Hiperplasia basilis levis laminae mucosae sgumoce-llularis oesophagi. Gastritis chronica non atrophica inactiva abacterialis superfitialis. Baretta imam pa nemam, koliko sam shvatio.U 2012. nisam vršio gastroskopiju, a bila mi je predlžena i kolonoskopija uslovno, pošto
mi je bilo bolje nisam je vršio. Spavam sa uzglavljem i prilagodio sam ishranu.
Moje pitanje je: (1) da li je indikovana operacija hiatus hernije i rekonstrukcija prelaza izmedju želuca i jednjaka, jer kardija zjapi? (2) da li će dugo uzimanje controloca izazvati neku drugu bolest i (3) Kad se hernija nikad sama ne povlači nego samo povećava, da li će biti kasno operisati je, jer ona postoji više od 10 godina. Molim odgovor na email. Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: