Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ADHD
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 6:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:40 pm
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
upoznala sam ODRASLU osobu kojoj je dijagnostigovan ADHD. Da li mi neko moze objasniti koliko je to oybiljno kod odrslih (nije otkrivena ADHD u detinjstvu, a ima ga verovatno od rodjenja). Doticna osoba ima 37 godina. yanima me i kako se to "svet vrti". Na internetu sam uglavnom nalazila sajtove za decu sa ADHD, za odrasle uglavnom samo sindrome, nacine lecenja, ali ne i kako te osobe to dozivljavaju, koliko je to problematicno za odrasle, koliko traje sam "napad" i koliko se dugo leci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADHD
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 8:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Mora da vam je ovo promaklo:

Adult ADHD

Adult attention-deficit disorder

It has been estimated that about eight million adults have ADHD in the United States. Untreated adults with ADHD often have chaotic lifestyles, may appear to be disorganized and may rely on non-prescribed drugs and alcohol to get by.They often have such associated psychiatric comorbidities as depression, anxiety disorder, bipolar disorder, substance abuse, or a learning disability. A diagnosis of ADHD may offer adults insight into their behaviors and allow patients to become more aware and seek help with coping and treatment strategies. There is controversy amongst some experts on whether ADHD persists into adulthood. Recognized as occurring in adults in 1978, it is currently not addressed separately from ADHD in childhood. Obstacles that clinicians face when assessing adults who may have ADHD include developmentally inappropriate diagnostic criteria, age-related changes, comorbidities and the possibility that high intelligence or situational factors can mask ADHD.

Ceo text imate na ovom linku: http://en.wikipedia.org/wiki/Adult_atte ... t_disorder

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: