Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sinusna tahikardija
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 26, 2009 10:02 pm
Postovi: 1
Postovani, interesuje me sta moze biti razlog ubrzanog pulsa (90-110)? Radila sam EKG (sr.fq 107/min, PR Int 150ms QRS Dur 82 ms QT/QTc 342/457ms P-R-T axes 75 64 5), pritisak mi je 110/75, krvna slika u redu (da ne pisem pojedinacno sve rezultate, sedimentacija 2, nemam povisene trigliceride, holesterol, secer urea i kreatinin su u redu. Uradila sam i rezultate hormona stitne zlezde i oni su u redu. Doktorka mi je prepisala Ksalol 0,25 2x1 i Propafen 1x150. Ksalol katastrofalno podnosim pa sam prestala da ga pijem, a propafen uopste nisam pila jer mi nije jasno kako da ga pijem kada imam nizak pritisak? Tup bol u grudima je stalno prisutan. Da li treba da obavim jos neka ispitivanja ili da ipak pijem propafen ili potrazim misljenje drugog interniste jer me svi ubedjuju da je sa mnom sve u redu i da sam depresivna i umisljam??? Imam 34 godine i nikada nisam imala problema sa srcem... Posto mi se cesto grce misici vrata i imam cudan osecaj da imam knedlu u grudima, da li je moguce da imam napade panike ili tako nesto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sinusna tahikardija
PostPoslato: Uto Nov 03, 2009 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 3:51 pm
Postovi: 4
Lokacija: Holandija
ja sam se mucila godinama sa tahikardijom i uzimala betablokatore zbog kojih sam imala nezeljena dejstva.
Zivim u Holandiji i doktor mi je u februaru prepisao antropozofski lek- na bazi homeopatije, moze da se pronadje pod nazivom Cardiodoron ili Onopordon-
vidi link http://www.pharmacyshopping.co.uk/produ ... omp-B.html
Evo koristim ga od februara i osecam se preporodjeno! Rezultati EKG su izvanredni.
Prirodno je a deluje ;-))))
pozdrav,
Trace


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sinusna tahikardija
PostPoslato: Uto Nov 03, 2009 9:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Kazete da ste kontrolisali krvnu sliku, sto bi trebalo da znaci da niste anemicni (jer anemija, posebno kada zene imaju obilne menstruacije, itekako moze izazvati tahikardiju)

Tahikardija u vasim godinama (kada je srce zdravo) moze biti:
- zbog hormona (vama je to kontrolisano),
-zbog anemije (tada se to resava preparatima gvozdja koji se NE uzimaju preventivno)
-i na kraju, tahikardija moze biti i narodski receno "zbog nerava" (kada je najbolje vise meseci korisiti neko prirodno biljno sredstvo tipa persen drazeje, ali SAMO ako ne uzimate neke druge lekove).

Korisna je i redovna umerena fizicka aktivnost.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sinusna tahikardija
PostPoslato: Sre Dec 09, 2009 1:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379

Mislim da Vam je vasa doktorka prepisala pravilnu terapiju,ali ako Vam ipak tu ne odgovara doza leka,mogli biste da odete da Vam napise kako drugacije da uzimate preporucene doze u toku dana...Mozda Ksalol da smanji ili da prepise neki drugi anksiolitik...Ali sa ovakvim analizama krvi,krvnog pritiska,ne bi trebalo da bude problema...Najverovatnije se radi o stres sinus tahikardiji...Znate kako kazu...Telo reaguje,samo onda kada dusa pati....Zelim Vam sve najbolje...



Srdacan Pozdrav....!Iva :)

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: