Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: BECEJSKA HITNA POMOC OBOLELA OD ENTROPIJE!!!
PostPoslato: Pon Okt 19, 2009 7:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 19, 2009 7:19 pm
Postovi: 9
Entropija je merilo neuredjenosti sistema, koja svaki organizovani sistem dovede do stanja neorganizovanosti i haosa.
Naravno posto zaposleni u njoj, kao npr dr dragan Tancik boluje od autizma... to je razvojni poremecaj mozga koji
ostecuje komunikaciju. Zalosno ali istinito.
tragedija koju sam dozivela je ocit primer tome. Kobne noci je na moju nesrecu radio doticni (ne mogu da kazem dr)
Tancik.
Drama pocinje oko 3h nocu, kada me moj sin probudio i rekao da ga uzasno boli glava. Nije mogao da se pomeri iz
kreveta. Povratio je i rekao da zovem "hitnu pomoc"..uzimam mobilni i zovem, javi se licno dr...objasnim mu o cemu
se radi, sledi odgovor DONESITE GA! Ali doktore nemoze da se pomeri, 1,90 visok skoro 100kg...sama sam sa njim
kako da ga donesem...ima samo 25 godina. Sledi odgovor: Sta vi mislite kada bi mi izlazili na svaku glavobolju?
Ali ovo nije obicna glavobolja, zavapila sam, ovo je nesto ozbiljnije, molim vas pozurite.Dobijam isti ledeni odgovor
DONESITE GA!!! Ostajem bez kredita, ukucam SOS i zovem ponovo....ista prica. Opet sam bez kredita, uzimam
mobilni od sina koji me gleda i pita da li ce doci mama.... zovem treci put, preklinjem i molim, proslo je pola sata
u razgovorima....Ulazim u sobu, ucinilo mi se da pocinje da spava, medjutim nije to hrkanje vise kao krkljanje,tada
sam viknula u slusalicu...Hocete vi doci ili ne,meni dete umire od 25 god. a vi pola sata raspravljate samnom.
Posle 10 min su stigli. Kada ga je pogledao okrenuo se prema meni i ledenim glasom rekao: Sada dodjite vi i probudite
ga....SHOK!!! Ja, pa ja vas molim vise od pola sata da dodjete, a dovoljno je 5 min. do moje kuce, ja sam sa mojim
sinom pricala do pre 10 min. da ste dosli na vreme mogli ste i vi, sada ga vi budite "DOKTORE"!!! :shock:
Pocinje drama...zovu sanitarno vozilo i odvoze ga ispred Hitne pomoci. Nesto se ceka. Ceka se doktorica koja je
trebala biti na radnom mestu, medjutim probudili su je pa je dosla od kuce privatnim autom,nije se ni razbudila.
Tek tada krecu za Novi Sad. Ja sa komsinicom koja je bila svo vreme samnom, za njima.
Najstrasnije od svega je sto je doticni lekar dao dijagnozu: Coma intoxicatio narcoticis et psychodyslepticus (cocainum)
Prvi CT je pokazao blago krvarenje. ZASTO nije operisan odmah? Sta se cekalo? da se popune sve cetiri komore.
Moj sin je preminuo u roku od 30h. Trazila sam obdukciju, posebno naglasivsi toksikoloski nalaz.Dobila sam,
nije bilo NISTA osim terapije koju je primio.
Znam da sina necu vratiti, ali bahato ponasanje ?? Tancika odnelo je jedan mladi zivot! Ko je sledeci?
Slucaj je prijavio SUP-u Becej....Zasto? Dao laznu izjavu za podatke dobijene od majke, a u njegovom izvestaju
pise suprotno.
Pravda je spora ali dostizna. DA LI VAM JE CISTA SAVEST "DOKTORE"???
spavate li mirnim snom......ja NE.... :cry: :cry: :cry: izgubila sam sina jedinca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BECEJSKA HITNA POMOC OBOLELA OD ENTROPIJE!!!
PostPoslato: Pon Okt 19, 2009 8:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Eto i ovakav skot se naziva doktorom.

Draga majko,primite moje naiskrenije saucesce kao i cela porodica.

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BECEJSKA HITNA POMOC OBOLELA OD ENTROPIJE!!!
PostPoslato: Pon Okt 19, 2009 8:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Da li je lekar koji je dao "otpusnu" Dg. pre navodjenja kokainskog soka uradio toxikoloske analize ili je samo na osnovu "simptoma" to zakljucio i napisao. Da lije vas sin kao anamnezu imao problem sa opojnim drogama - ako nema i ako pre Dg. nije odradjen toxico test iz krvi, onda ta BUDALA koja je to overila TREBA DA BUDE OBESENA, nazalost, to sistem nece uciniti. AKO je to slucaj nemara i AKO je greska dezurnog lekara, OBAVEZNO ih tuzite, sto se mene tice da ja donosim pravila igre, svi koji bi slicnom krivicom doprineli smrti bi bili anihilirani, u fizickom smislu. Dakle, ako je dao dijagnozu bez prethodne provere i utvrdjivanja materija u krvi (cudno mi je da da konacnu Dg. bez laboratorijskih nalaza) onda treba GADA max. kanziti jer ce se slicno, danas ili sutra, opet ponoviti, i ne samo to, vec je pravilo u matematici da se greske kod takvih ljudi, sistema...ne uvecavaju linearno, vec exponencijalno...kao po levoj Gauss-ovoj krivini...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BECEJSKA HITNA POMOC OBOLELA OD ENTROPIJE!!!
PostPoslato: Pon Okt 19, 2009 10:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 19, 2009 7:19 pm
Postovi: 9
Hvala Biljo na razumevanju, moram biti jaka, imam cerku. Ostala sam mlada udovica sa dvoje dece, cerka i sin.
Trece je bilo na putu kada mi je suprug poginuo. Porodila sam se sa mrtvom bebom u sestom mesecu, od shoka.
Nisam se udavala, zivela sam za moju decu. Sin je imao dve godine a cerka pet, suprug mi je bio italijan, zivela
sam tamo 10 god. Na moju nesrecu vratih se u svoj grad, trebali su mi roditelji, sestra.
Ovo je mala sredina koja neoprasta niciji uspeh....nikada ga nisam volela, a tek sada!!!
Jos jednom hvala Biljo.

Machine, doticni "dr" je odokativno dao dijagnozu, krv su mu izvadili u Novom Sadu u bolnici posle par sati. Sto znaci
da dr stazista nema pojma, sta ce jadnicak oboleo od autizma.... U povratku na benzinskoj pumpi u nasem gradu
prica: Upravo smo ostavili italijankinog sina predoziranog... Ma, suvise bi bilo lepo ubiti ga, najradje bih mu licno
ubrizgala smrtonosnu dozu, ili pak da dozivi ovo sto i ja, veca je kazna i TEZA.
Naravno da nece ostati na ovome, obdukcija je pokazala svoje, toksikoloski test uredan, osim terapije u bolnici
nista nije imao u sebi. Inace imala sam otvoren odnos sa sinom, pricao mi je sve. Probao je dzoint, probao i neprija.
Znala bih da je nesto koristio, primetila bih, vodila sam racuna i najvise se bojala droge.
Sina necu vratiti, ali krivac mora biti kaznjen. Ugasio se jedan mladi zivot njegovom krivicom, unistio je zivot moje cerke
i mene....stice ga moje kletve.
Tuzicu naravno, bice tesko i mucno, ali moram izdrzati....
majka Ljiljana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BECEJSKA HITNA POMOC OBOLELA OD ENTROPIJE!!!
PostPoslato: Pon Okt 19, 2009 10:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Cekajte, vas pokojni sin je bio dokazanoa autistican, a oni su odbili da pruze urgentnu pomoc????????? Lekar je ispisao Dg. bez ikakve laboratorije, bez anamneze upotreba narkotika samo na osnovu fizioloskog/vizuelnog pregleda????

AKO je tako, onda...

Nakon sto podnesete tuzbu, OBAVEZNO ovaj slucaj, dokumentovan, prilozite svim javnim glasilima (RTV) kako bise sprecila dalja tragedija da naciju lece MORONI i SLEPCUGE!!!!

Vi trenutno osecate tugu, ja osecam bes prema MALOUMNICIMA kojima se dozvoli da rade odgovoran posao a nisu sposobni ni ovce da cuvaju. TO me podseca na ovaj idiotluk zvan "Farma" na Pinku...i posle se niko od majmuna na vlasti ne zapita, sta taj medicniski fax zapraov prozivodi? Skart po principu fifti-fifti, pa oni su zeznuli i kinesku fabriku elektronike, dok je kod svih 0 skartova na 1000 prozivodnih jedinica, ovde je to kao u igri "pismo, glava"

ishtar je napisao:
Hvala Biljo na razumevanju, moram biti jaka, imam cerku. Ostala sam mlada udovica sa dvoje dece, cerka i sin.
Trece je bilo na putu kada mi je suprug poginuo. Porodila sam se sa mrtvom bebom u sestom mesecu, od shoka.
Nisam se udavala, zivela sam za moju decu. Sin je imao dve godine a cerka pet, suprug mi je bio italijan, zivela
sam tamo 10 god. Na moju nesrecu vratih se u svoj grad, trebali su mi roditelji, sestra.
Ovo je mala sredina koja neoprasta niciji uspeh....nikada ga nisam volela, a tek sada!!!
Jos jednom hvala Biljo.

Machine, doticni "dr" je odokativno dao dijagnozu, krv su mu izvadili u Novom Sadu u bolnici posle par sati. Sto znaci
da dr stazista nema pojma, sta ce jadnicak oboleo od autizma.... U povratku na benzinskoj pumpi u nasem gradu
prica: Upravo smo ostavili italijankinog sina predoziranog... Ma, suvise bi bilo lepo ubiti ga, najradje bih mu licno
ubrizgala smrtonosnu dozu, ili pak da dozivi ovo sto i ja, veca je kazna i TEZA.
Naravno da nece ostati na ovome, obdukcija je pokazala svoje, toksikoloski test uredan, osim terapije u bolnici
nista nije imao u sebi. Inace imala sam otvoren odnos sa sinom, pricao mi je sve. Probao je dzoint, probao i neprija.
Znala bih da je nesto koristio, primetila bih, vodila sam racuna i najvise se bojala droge.
Sina necu vratiti, ali krivac mora biti kaznjen. Ugasio se jedan mladi zivot njegovom krivicom, unistio je zivot moje cerke
i mene....stice ga moje kletve.
Tuzicu naravno, bice tesko i mucno, ali moram izdrzati....
majka Ljiljana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BECEJSKA HITNA POMOC OBOLELA OD ENTROPIJE!!!
PostPoslato: Pon Okt 19, 2009 11:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Nesto mi nije jasno, posto gubite zapete i kontekst (kao ja slova)...kada malo bolje procitam, vi dr. nazivate autisticnim? A vas sin nije...mislim da sam sada skontao...

Sta je onda posledica smrti? Znamo da je prskanje krvnih sudova i mozdana smrt. Ali uzrokovana cime? Zasto su se svi uhvatili za drogu ako nije imao problema sa njoim. Kod vrtoglavica, TU, hematoma...karakteristicni su gubici svesti, povracanje, glavobolje...mozda ima veze sa centrom ravnoteze. Da li je vas sin imao neku anamnezu ili je bio hronicni bolesnik? Naprosto akutno stanje koje je doprinelo kobnom ishodu omra imati neko uporiste u logici...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BECEJSKA HITNA POMOC OBOLELA OD ENTROPIJE!!!
PostPoslato: Pon Okt 19, 2009 11:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Nesto mi nije jasno, posto gubite zapete i kontekst (kao ja slova)...kada malo bolje procitam, vi dr. nazivate autisticnim? A vas sin nije...mislim da sam sada skontao...

Sta je onda posledica smrti? Znamo da je prskanje krvnih sudova i mozdana smrt. Ali uzrokovana cime? Zasto su se svi uhvatili za drogu ako nije imao problema sa njoim. Kod vrtoglavica, TU, hematoma...karakteristicni su gubici svesti, povracanje, glavobolje...mozda ima veze sa centrom ravnoteze. Da li je vas sin imao neku anamnezu ili je bio hronicni bolesnik? Naprosto akutno stanje koje je doprinelo kobnom ishodu omra imati neko uporiste u logici...

A pominjete dzoint? Kada ga je probao? Ako je povukao cug pre godinu dana sigurno nije od toga. Ali da li je vas sin imao ikakvog dodira sa bilo kojom vrstom opijata neposredno pre ili u bliskoj proslosti? To znacajno menja stvari...

To sto vi verujete sinu je jedno, ali to nije dokaz nigde. POtrebno je odraditi senzitivne toksikoloske pretrage na sve popularne droge (kokain, (met)amfetamin, heroin, hasis, LSD...) ako je to - tek onda se moze ici dalje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BECEJSKA HITNA POMOC OBOLELA OD ENTROPIJE!!!
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 19, 2009 7:19 pm
Postovi: 9
Kao prvo, moj sin je te kobne noci kada je stigao lekar hitne sluzbe, posle 40 min. imao krvi pritisak 240/120, ali molim vas,
da su doshli posle 10 min. on sigurno ne bi pao u komu. Razgovarali smo svo vreme do poslednjih pet min. kada su stigli,
histericno nervozni. Mislim da je od visokog pritiska doslo do prskanja jedne komore, sto je i pokazao prvi CT. Zasto ga
nisu operisali odmah, zato sto su verovali Tanciku da je predoziran??? Ponavljam, u sebi nije imao nista od opijata, osim
jednog bromazepana koji je popio kod druga, cija je majka takodje lekar. Moj sin nikada nije bio bolestan, nije imao hipertenziju,
ponekada kad bih mu izmerila, posto cesto kontrolisem svoj, njegov je uvek bio 120/80..... U otpusnoj listi iz bolnice pise,
preminuo prirodnom smrcu! STA JE TU PRIRODNO??? U 25 godini umreti od hipertenzije? Ne, danas mladi umiru od sistema
enrtopije koja vlada u zdravstvu! Sta zna jedan stazista, pun sebe, drcan i jadan, bezlican sa prozirnim licem kao od
porculana, ali boze moj ON je DR...... Znam samo da zna dobro da raspravlja sa pozivima da izadje do pacijenta, pa od 5 min.
pojavi se za 45..... Ubica i lazov!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BECEJSKA HITNA POMOC OBOLELA OD ENTROPIJE!!!
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 1:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Porodica broma/diazapeama tesko da moze dovesti do prskanja mozdanog krvnog suda (mozdani udar) jer ga mnog koriste bez osvrta, ali nije lek koji se moze tek tako nabaviti. Zasto je uopste pio to, koji je razlog? Ako nije imao opijate u krvi (i bio je cist i pre nemilog dogadjaja) onda svakao sve treba prijaviti sudu i medijima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BECEJSKA HITNA POMOC OBOLELA OD ENTROPIJE!!!
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 2:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 06, 2009 2:46 pm
Postovi: 106
Gospođo, suosjećam se s vašim gubitkom, al zar mislite da ste jedini... Ima takvih slučajeva po cijelom balkanu... aj neka se ovakva situacija dogodi u japanu... nije, niti će ikad...jedan liječnik koji se jedanput pokaže kao nesposoban uklanja se istog trena s radnog mjesta...ali ovdje mu daju priliku da pogriješi ponovno...ali ne trebate se srditi na stažiste...to nije krivica stažista, krivica je starijih doktora koji su odgovorni i koji kako ste napisali spavaju doma.... ja znam dosta stažista koje neki 15 godišnji liječnici nemogu nadmašiti, jer ljudi rade, trude se i imaju savijest prema pacijentu... tužite...

_________________
Samo se obrati liječniku pa će se već naći bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BECEJSKA HITNA POMOC OBOLELA OD ENTROPIJE!!!
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 4:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 19, 2009 7:19 pm
Postovi: 9
daso je napisao:
Gospođo, suosjećam se s vašim gubitkom, al zar mislite da ste jedini... Ima takvih slučajeva po cijelom balkanu... aj neka se ovakva situacija dogodi u japanu... nije, niti će ikad...jedan liječnik koji se jedanput pokaže kao nesposoban uklanja se istog trena s radnog mjesta...ali ovdje mu daju priliku da pogriješi ponovno...ali ne trebate se srditi na stažiste...to nije krivica stažista, krivica je starijih doktora koji su odgovorni i koji kako ste napisali spavaju doma.... ja znam dosta stažista koje neki 15 godišnji liječnici nemogu nadmašiti, jer ljudi rade, trude se i imaju savijest prema pacijentu... tužite...


Postovani, znam da moj slucaj nije jedini (nazalost) ali svakoga svoja rana boli najvise, sto je normalno. Saosecala sam
sa majkama koje su izgubile decu, ali sada tek mogu jasno da shvatim sta to ustvari znaci. Sve dok ne osetis na svojoj
kozhi, nemozes razumeti druge u potpunosti. Od ovakvoga staziste nikada nece biti pravi lekar, pa taj nema trunke
osecaja u sebi, sama pojava je bezlicna, sa licem kao od porculana...ironijom u glasu bahatim ponasanjem.

Da se ne ponavljam, nije imao nista u sebi pre tog nemilog dogadjaja. Bromazepam je popio kod druga, jednu tabletu,
koja se i pokazala u toksikoloskom nalazu, i terapija koju je primio u bolnici. Verovatno je do prskanja mozdanog krvnog
suda usledilo od visokog pritiska...da su dosli odmah skinuli mu pritisak itd ne bi pao u komu, ovako bilo je kasno.
Mogu misliti kako su gledali na njega u bolnici....."predoziran".... ali zar i takvi slucajevi nisu za hitne intervencije,
gde je nestala lekarska etika?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BECEJSKA HITNA POMOC OBOLELA OD ENTROPIJE!!!
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 8:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 06, 2009 2:46 pm
Postovi: 106
pitamo se i mi liječnici.... sjećam se šta nam je reko šef hitne kad smo prvi put krenuli u kola... "kolege molim vas, samo ne postavljajte na licu mjesta dijagnoze šize i narkića... ne sramotite se drage kolege..."

_________________
Samo se obrati liječniku pa će se već naći bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BECEJSKA HITNA POMOC OBOLELA OD ENTROPIJE!!!
PostPoslato: Pet Okt 23, 2009 6:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 19, 2009 7:19 pm
Postovi: 9
"U času kada stupam među članove liječničke profesije, svečano obećajem da ću svoj život staviti u službu humanosti. Prema svojim učiteljima sačuvat ću dužnu zahvalnost i poštovanje. Svoje ću zvanje obavljati savjesno i dostojanstveno. Najvažnija će mi briga biti zdravlje mojega pacijenta. Poštovat ću tajne onog tko mi se povjeri. Održavat ću svim svojim silama čast i plemenite tradicije liječničkog zvanja. Moje kolege bit će mi braća. U vršenju dužnosti prema bolesniku neće na mene utjecati nikakvi obziri vjere, nacionalnosti, rase, političke ili klasne pripadnosti. Apsolutno ću poštovati ljudski život od samog začetka. Niti pod prijetnjom neću dopustiti da se iskoriste moja medicinska znanja suprotno zakonima humanosti. Ovo obećajem svečano, slobodno, pozivajući se na svoju čast."

Hipokrat

Na osnovi simptoma Hipokrat nije postavljao dijagnozu, nego prognozu bolesti!

Gde je nestala doktorska etika?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BECEJSKA HITNA POMOC OBOLELA OD ENTROPIJE!!!
PostPoslato: Pet Okt 23, 2009 8:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
ishtar je napisao:
"U času kada stupam među članove liječničke profesije, svečano obećajem da ću svoj život staviti u službu humanosti. Prema svojim učiteljima sačuvat ću dužnu zahvalnost i poštovanje. Svoje ću zvanje obavljati savjesno i dostojanstveno. Najvažnija će mi briga biti zdravlje mojega pacijenta. Poštovat ću tajne onog tko mi se povjeri. Održavat ću svim svojim silama čast i plemenite tradicije liječničkog zvanja. Moje kolege bit će mi braća. U vršenju dužnosti prema bolesniku neće na mene utjecati nikakvi obziri vjere, nacionalnosti, rase, političke ili klasne pripadnosti. Apsolutno ću poštovati ljudski život od samog začetka. Niti pod prijetnjom neću dopustiti da se iskoriste moja medicinska znanja suprotno zakonima humanosti. Ovo obećajem svečano, slobodno, pozivajući se na svoju čast."

Hipokrat

Na osnovi simptoma Hipokrat nije postavljao dijagnozu, nego prognozu bolesti!

Gde je nestala doktorska etika?


Na dnu fioke zajedno sa originalnom diplomom i primerkom Hipokratove zakletve.

Na početku studiranja imala sam "čast" da u ruci držim diplomu doktora medicine jednog jako pametnog mladića (nikad ga lično nisam upoznala), koji je diplomirao sa svim desetkama u roku i pored ličnih porodičnih tragedija i činjenice da je životario u studenskom domu: Diploma je bila u facikli tvrdih korica, sa čije je unutrašnje strane zlatnim slovima bila utisnuta Hipokratova zakletva. Baš je moćno delovala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BECEJSKA HITNA POMOC OBOLELA OD ENTROPIJE!!!
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 2:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 06, 2009 2:46 pm
Postovi: 106
da....isprva lijepe i hvalevrijedne riječi nadobudnih studena medicine, a kasnije i uništena i prazna sjećanja na te riječi tenutka kad smo stupili u oronule hodnike naših "bolnica" i "kolega"...

_________________
Samo se obrati liječniku pa će se već naći bolesti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: