Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Sre Okt 21, 2009 10:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 8:01 pm
Postovi: 16
Stvarno mi ih je dosta.I sto je najgore od svega svi trpimo i cutimo.Sve zivo placamo a za uzvrat ne dobijamo nista.Sto smo stariji sve su gori prema nama.Hocu da platim izabranog lekara ali kada mu se obracam da gleda u mene a ne da se izvinjava jer mora da odgovori na poruku.Potpuno smo nezasticeni i jadni.Samo se pitam da li ste ljudi svesni toga?U firmama nam uplacuju neka nazovi osiguranja kao sto su DDOR i slicni.Dobijete od njih neku sicu samo ako se polomite ili ne daj Boze umrete.Ne zelim da placam ovakvo socijalno osiguranje jer ne znam gde idu moje pare.Ako placam hocu da znam sta od toga imam! I tacka!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Sre Okt 21, 2009 10:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Ja ponekad da citiram jednog, pomalo cuknutog lika, jedne osrednje domace sapunice, "Porodicno blago", tzv. Bodu Tajsona, citiram: "Lekari su goveda" :lol:

Ma nije uvek tako...mada ljudi uvek navedu najgore primere, savrseno svakako nije, kako oni zamisljaju...ali da moze gore, veruj mi moze, i te kako


ramonda je napisao:
Stvarno mi ih je dosta.I sto je najgore od svega svi trpimo i cutimo.Sve zivo placamo a za uzvrat ne dobijamo nista.Sto smo stariji sve su gori prema nama.Hocu da platim izabranog lekara ali kada mu se obracam da gleda u mene a ne da se izvinjava jer mora da odgovori na poruku.Potpuno smo nezasticeni i jadni.Samo se pitam da li ste ljudi svesni toga?U firmama nam uplacuju neka nazovi osiguranja kao sto su DDOR i slicni.Dobijete od njih neku sicu samo ako se polomite ili ne daj Boze umrete.Ne zelim da placam ovakvo socijalno osiguranje jer ne znam gde idu moje pare.Ako placam hocu da znam sta od toga imam! I tacka!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Čet Okt 22, 2009 2:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Koliko placamo, dobro da imamo zdravstvo i da posoje lekovi na pozitivnoj listi... Oni koji su nezadovoljni time sto 4.5 evra mesecno odvoje za zdravstvo (mislim na one sa manjim platama), mozda zele npr. americki sistem, gde nivo zdravstvenog osiguranja zavisi iskljucivo od kolicine uplacenog novca na mesecnoj bazi. To bih i ja voleo, pa kada bude frka, oni otvore moj insurance file, pa kazu: "Fino, fino... Tebe mozemo da operisemo", a kad otvore dosije nekoga ko nije finansijski dovoljno doprinosio drustvu oni kazu "Znate, ali vase osiguranje ne pokriva operaciju npr. bruha, ili platite, ili zivite sa bruhom". Onda, kad jednom u mesec dana odete u banku i napisete cek od 200 ili vise $, moci cete da postavljate to pitanje. Lako je ljudima (ovde pricam skroz uopsteno) da mesecno potrose 100e za cigare, a kada bi neko dodatno oporezovao iste, pod devizom da treba unaprediti zdravstvo, ili kad bi im drzava podigla doprinose, podigla akcize na alkohol i slatkise, bilo bi "lopovi" i slicno... Kada flasa rakije bude kostala 30e, pakla cigara 3.5e, mesecni doprinos zdravstvu po glavi stanovnika 70-80e, tad ce vase pitanje biti legitimno. Mislim, o kojim novcima Vi pricate?? Pa Vi jednom u 3 meseca da uzmete Sinacilin ili bilo sta drugo na recept, duplo ste povratili ono sto ste dali zdravstvenom sistemu. Kad budete placali adekvatno, ocekujte i adekvatnu zdravstvenu zastitu... Ovako, u skladu sa novcem koji ste dali fondu, jer drugi izvori ne postoje i nemoguce je stvarati pare u budzetu ni iz cega... Bice JADNO I BEDNO. A Vi se zapitajte sto...

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Čet Okt 22, 2009 9:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Amarikanci u tom polju extremni i to jeste tako, ne daj boze da ti se nesto desi odrace te. Recimo prijatelja je ujela zmija otrovnica, sanitet, serumi...to je sve kostalo oko 10K$ :o cak i Svedskoj koja je poznata socijal-dmokratija (ovo me podseti na novu mini stranku, osima ko se ne prikljuci LDP pa ispadne nesto) pa se lekovi placaju, operacije ne...ALI pogledajmo Austriju i Svajcarsku - tmao je SVE fraj! KOlika su izdavanja ne znam, kod nas su manja neko kod Tita

peniko je napisao:
Koliko placamo, dobro da imamo zdravstvo i da posoje lekovi na pozitivnoj listi... Oni koji su nezadovoljni time sto 4.5 evra mesecno odvoje za zdravstvo (mislim na one sa manjim platama), mozda zele npr. americki sistem, gde nivo zdravstvenog osiguranja zavisi iskljucivo od kolicine uplacenog novca na mesecnoj bazi. To bih i ja voleo, pa kada bude frka, oni otvore moj insurance file, pa kazu: "Fino, fino... Tebe mozemo da operisemo", a kad otvore dosije nekoga ko nije finansijski dovoljno doprinosio drustvu oni kazu "Znate, ali vase osiguranje ne pokriva operaciju npr. bruha, ili platite, ili zivite sa bruhom". Onda, kad jednom u mesec dana odete u banku i napisete cek od 200 ili vise $, moci cete da postavljate to pitanje. Lako je ljudima (ovde pricam skroz uopsteno) da mesecno potrose 100e za cigare, a kada bi neko dodatno oporezovao iste, pod devizom da treba unaprediti zdravstvo, ili kad bi im drzava podigla doprinose, podigla akcize na alkohol i slatkise, bilo bi "lopovi" i slicno... Kada flasa rakije bude kostala 30e, pakla cigara 3.5e, mesecni doprinos zdravstvu po glavi stanovnika 70-80e, tad ce vase pitanje biti legitimno. Mislim, o kojim novcima Vi pricate?? Pa Vi jednom u 3 meseca da uzmete Sinacilin ili bilo sta drugo na recept, duplo ste povratili ono sto ste dali zdravstvenom sistemu. Kad budete placali adekvatno, ocekujte i adekvatnu zdravstvenu zastitu... Ovako, u skladu sa novcem koji ste dali fondu, jer drugi izvori ne postoje i nemoguce je stvarati pare u budzetu ni iz cega... Bice JADNO I BEDNO. A Vi se zapitajte sto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Čet Okt 22, 2009 8:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 8:01 pm
Postovi: 16
Epa, Peniko,stvarno ne znam cemu sluzi taj Sinacilin, i zao mi je sto tako plitko razmisljas.Sigurno radis u zdravstvu pa ih branis.Nikada nikome ne zelim da se desi ono sto se proletos meni desilo.izgubila sam vid na levom oku a da niko nije ni pomislio da me leci.Na VMA-i, zakazali su mi pregled za dva ipo meseca.Dotle sam operisana u privatnoj klinici za Tvoje novce.Posto znas koliko kosta taj Sinacilin, izracunaj mi molim te koliko tog leka mogu da kupim za 4000e, jer sam za operaciju,dodatna snimaja, kontrole i lekove toliko dala.Hajde, ne budi lenj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Čet Okt 22, 2009 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 8:01 pm
Postovi: 16
Pogledajte na Krstarici najnovije vesti.Cika doktori potrosili nesto malo NASIH novaca!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Pet Okt 23, 2009 5:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Citiraj:
Epa, Peniko,stvarno ne znam cemu sluzi taj Sinacilin, i zao mi je sto tako plitko razmisljas.Sigurno radis u zdravstvu pa ih branis.Nikada nikome ne zelim da se desi ono sto se proletos meni desilo.izgubila sam vid na levom oku a da niko nije ni pomislio da me leci.Na VMA-i, zakazali su mi pregled za dva ipo meseca.Dotle sam operisana u privatnoj klinici za Tvoje novce.Posto znas koliko kosta taj Sinacilin, izracunaj mi molim te koliko tog leka mogu da kupim za 4000e, jer sam za operaciju,dodatna snimaja, kontrole i lekove toliko dala.Hajde, ne budi lenj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Niti radim u zdravstvu, niti branim nekoga, samo mi je neverovatno trazenje i vapaji za 12x4e... Zato i kazem, da kada gradjanima ne bude smetalo da plate paklu cigara 4-5e, flasu rakije 30e, a cokoladu 3e, tada ce biti i novca da se lece. Zato se ja, kao nepusac pitam, gde su MOJI novci i zasto odlaze za lecenje onih koji su npr. pusenjem ugrozili svoje zdravlje, kada sam ja nepusac... Vi se sigurno bunite jer ste dali mnogo novca RZZZO-u, pa smatrate da ste osteceni. To se desava u slucaju da ste imali platu od 10000e. Jako mi je zao zbog Vaseg gubitka, ali u ovom slucaju, jurite pogresnu kokosku, a Vase ogorcenje zbog gubitka vida na jedno oko je kod Vas nadvladalo razum... Razumljivo.

Citiraj:
Pogledajte na Krstarici najnovije vesti.Cika doktori potrosili nesto malo NASIH novaca!
Opet misljenje nekoga ko je totalno neupucen u situaciju i operisan od logickog zakljucivanja... Za Vase novce ne brinite... Verovatno ih nije ni bilo,... U zemlji Srbiji najzesce traze pare oni koji su ulozili najmanje. Ne zelim da kazem da je to slucaj kod Vas (bilo bi glupo tako nesto reci), ali trebalo bi sami da uradite matematiku i da razmislite odakle cete primati penziju, odakle ce Vam se deca skolovati, odakle ce Vas policija branti od lopova, odakle cete se leciti, odakle ce Vam se krpiti ulice.... Ako to niste u stanju da sagledate, onda samo mogu da Vam pozelim prijatan dan i puno srece u isterivanju internet pravde i lecenju svojih problema putem foruma...

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Pet Okt 23, 2009 7:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
peniko je napisao:
Niti radim u zdravstvu, niti branim nekoga, samo mi je neverovatno trazenje i vapaji za 12x4e...


Nije 4e već najmanje 10e mesečno ako se prima minimalac i to za nekog bez radnog staža. Već za plate od 40-50 hilj din je preko 20e, ako hoćeš baš da znaš. Ne znam stvarno odakle ti ta suma od nepunih 400 din. Pojedinačno gledano to jeste mali iznos, ali, pretpostavljam, zamišljeno je da se odvaja od ukupne sume a ne razboljevaju se svi osiguranici. Ima bar 10% onih koji ili ne idi kod lekara ili se ne razboljevaju ozbiljno a sve je više onih koji idu privatno. Plus, tu su razne participacije za svako viđenje sa medicinskim osobljem, dotiranje i slično. Većina lekova ima nekakvo učešće. A za zdravstvo odlazi i deo budžetskog priliva od poreza. Važno da u ministarstvima i javnim preduzećima šefovi, direktori, načelnici imaju bogovske plate i povrh svega i ličnog vozača i obezbeđen službeni auto. E, sada ono što koči priliv sredstava od plata jeste "fenomenalna" državna politika: Društvena i AD preduzeća (budući kandidati za privatizaciju) se maksimalno kontrolišu, dok privatna (kojih je mnogo više) uglavnom niko ne dira, pa zato oni mogu da fakultetski obrazovanog radnika prijave kao NK radnika, da mu poreze i doprinose plaćaju na minimalac, koji ne uvećavaju ni za minuli rad, ako ga i uopšte plaćaju (što zavisi u kakvom je odnosu "gazda" sa vlastima). A što se tiče inspektora (mislim prvenstveno na muške): Nisam videla ni jednog koji se ne može podmititi sa obilnim ručkom i alkoholom (najčešće viski, votka, vinjak, kvalitetna rakija), padaju i na skupe cigarete. Doduše, postoje situacije kada se negativan izveštaj ne može izbeći, jer će mu tada pobeći fotelja, ali i to se da prolongirati do maksimuma. E, TU JE GLAVNI PROBLEM!
Srediti poslodavce, mislim dovesti ih u red: I odmah će manje biti potrebnih bromazepama, diazepama, bensedina, ksalola, ... manje psihosomatskih bolesti i manje povreda na radu, pa čak i manje kancera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Pet Okt 23, 2009 7:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 8:01 pm
Postovi: 16
Ne jurim pogresnu kokosku, cim ste se Vi ,,PRIMILI`` na temu.Obzirom da ste mlad covek, verovatno da znate da Vam nema spasa u ovoj zemlji gde nista nije postavljeno kako treba.Stvarno ne lecim se putem interneta,nego hocu da mladi razmisle sta ce da rade ako se razbole, a ne rade, roditelji im ne rade ili imaju toliko male plate da ne mogu da im plate ni vadjenje krvi kod privatnika.....Kako cete da steknete penziju i od cega cete a prezivite kad budete imali 70, 80 godina.Vi, omladinci razmislite o mom slucaju.On je za mene zavrsen.Ja sam opet zaradila taj novac ali ne bih da ga ponovo dam za neku privatnu lekarsku uslugu.Za zdravstveno izdvajam 1850 dinara sa polovinom plate.To je 44400 dinara godisnje.Radim 22 godine i nikada do sada nisam bolovala ni od najobicnije prehlade.Sta sada kazete na sve?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Pet Okt 23, 2009 8:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
ramonda je napisao:
Ne jurim pogresnu kokosku, cim ste se Vi ,,PRIMILI`` na temu.Obzirom da ste mlad covek, verovatno da znate da Vam nema spasa u ovoj zemlji gde nista nije postavljeno kako treba.Stvarno ne lecim se putem interneta,nego hocu da mladi razmisle sta ce da rade ako se razbole, a ne rade, roditelji im ne rade ili imaju toliko male plate da ne mogu da im plate ni vadjenje krvi kod privatnika.....Kako cete da steknete penziju i od cega cete a prezivite kad budete imali 70, 80 godina.Vi, omladinci razmislite o mom slucaju.On je za mene zavrsen.Ja sam opet zaradila taj novac ali ne bih da ga ponovo dam za neku privatnu lekarsku uslugu.Za zdravstveno izdvajam 1850 dinara sa polovinom plate.To je 44400 dinara godisnje.Radim 22 godine i nikada do sada nisam bolovala ni od najobicnije prehlade.Sta sada kazete na sve?


Ja kažem, blago Vama. Em, velika plata. Em, zdravi. Nemojte da kukate, pošto ste žensko, vrlo je moguće da Vas već iza ćoška vreba osteoroporoza ili nešto drugo.
Da mi je vaše plate ne bi me ni viđali državni doktori, sem u krajnjem slučaju: zbog otvaranja bolovanja, jer kod privatnika se to još ne može, tj. ne priznaje se.
Mislite da bolesni vole što su bolesni? Da vole da čekaju satima ispred ordinacije po državnim zdravstvenim ustanovama da bi bili "išutirani" posle nepunih pet minuta? Mislite da ne bi voleli radije da idu kod privatnika: dobar dan, imam zakazano i posle pet minuta su u ordinaciji i sve analize, većina dodatnog ispitivanja završena istog dana u roku manjem od sat vremena? Bez obzira na sjajne Republičke statistike o proseku plate preko 30000 din, većina ima upola od toga ili platu viđaju samo na mesečnim obračunima.

Izdvojiti 1000 din za privatne analize sa platom od 15000 - 20000 din je veliki udarac na budžet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Sub Okt 24, 2009 1:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Citiraj:
Nije 4e već najmanje 10e mesečno ako se prima minimalac i to za nekog bez radnog staža. Već za plate od 40-50 hilj din je preko 20e, ako hoćeš baš da znaš. Ne znam stvarno odakle ti ta suma od nepunih 400 din. Pojedinačno gledano to jeste mali iznos, ali, pretpostavljam, zamišljeno je da se odvaja od ukupne sume a ne razboljevaju se svi osiguranici. Ima bar 10% onih koji ili ne idi kod lekara ili se ne razboljevaju ozbiljno a sve je više onih koji idu privatno. Plus, tu su razne participacije za svako viđenje sa medicinskim osobljem, dotiranje i slično. Većina lekova ima nekakvo učešće. A za zdravstvo odlazi i deo budžetskog priliva od poreza.
Sam ministar je govorio o tome. Nije da mu nesto verujem, ali i 10e su smesne pare, u odnosu na cene lekova na svetskom trzistu, a za vecinu ozbiljnijih bolesti se moraju kupovati strani lekovi... Npr. dovoljno je samo pogledati cene inostranih citostatika i shvatiti da je svaki dinar koji ode u zdravstvo cisto presipanje iz supljeg u prazno. Pa bilo koji uredjaj da bolnice kupuju, moraju se odobravati dodatna sredstva. I onda dolazimo do toga da u Srbiji postoji 2 PET CT skenera na 8000000 ljudi, a da u Nemackoj ide jedan na 100000 stanovnika. Opet kazem, resenje je u vecim akcizama na sve sto negativno utice na zdravlje.

Citiraj:
A što se tiče inspektora (mislim prvenstveno na muške): Nisam videla ni jednog koji se ne može podmititi sa obilnim ručkom i alkoholom (najčešće viski, votka, vinjak, kvalitetna rakija), padaju i na skupe cigarete. Doduše, postoje situacije kada se negativan izveštaj ne može izbeći, jer će mu tada pobeći fotelja, ali i to se da prolongirati do maksimuma. E, TU JE GLAVNI PROBLEM!
Potpisujem...

Citiraj:
Ne jurim pogresnu kokosku, cim ste se Vi ,,PRIMILI`` na temu.Obzirom da ste mlad covek, verovatno da znate da Vam nema spasa u ovoj zemlji gde nista nije postavljeno kako treba.Stvarno ne lecim se putem interneta,nego hocu da mladi razmisle sta ce da rade ako se razbole, a ne rade, roditelji im ne rade ili imaju toliko male plate da ne mogu da im plate ni vadjenje krvi kod privatnika.....Kako cete da steknete penziju i od cega cete a prezivite kad budete imali 70, 80 godina.Vi, omladinci razmislite o mom slucaju.On je za mene zavrsen.Ja sam opet zaradila taj novac ali ne bih da ga ponovo dam za neku privatnu lekarsku uslugu.Za zdravstveno izdvajam 1850 dinara sa polovinom plate.To je 44400 dinara godisnje.Radim 22 godine i nikada do sada nisam bolovala ni od najobicnije prehlade.Sta sada kazete na sve?
OK, sto se mene tice, odgovarala bi mi i americka varijanta. Ko hoce da placa osiguranje, neka ga placa, ko nece, drzava je duzna da mu pruzi hitnu medicinsku pomoc u situaciji kada je zivot ugrozen. Onda biste mozda tu operaciju platili ne 4000 vec 10000e, posto bi mogle da se kreiraju ekonomske cene usluga... Mislim, ja bih stvarno zeleo besplatno zdravstvo za sve, ali u situaciji gde je 90% stanovnistva gojazno, gde 50% ljudi pusi, gde 30% ljudi pije i jos 10% se drogira, a drzava ubira minimalne prihode iz cigareta, alkohola i cokolade npr. (zasto je to tako i ko koga tu stiti niskim akcizama i taksama, drugi put), nerealno je i sa ne 10 ili 20e mesecno, vec i sa 50 ocekivati besplatno lecenje za sve ljude i sve bolesti... A moze i ovako: uspostaviti sistem kontrole razloga oboljevanja i ukoliko je on izazvan nezdravim zivotom, naplatiti lecenje. Tj, zasto bi ova drzava dugovala nekom pusacu lecenje, ako je on sam radio na svoju stetu ceo zivot i na taj nacin opteretio budzet kupovinom citostatika kad oboli od raka. Ista analogija primenjena i na alkohol i na slatkise, pecenje... Onda ne bi ni bile potrebne akcize. Lako je kriviti sistem i pljuvati po nekome, a ne biti odgovoran prema sebi i raditi na svom zdravlju...

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Sub Okt 24, 2009 1:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
[quote="peniko]A moze i ovako: uspostaviti sistem kontrole razloga oboljevanja i ukoliko je on izazvan nezdravim zivotom, naplatiti lecenje. Tj, zasto bi ova drzava dugovala nekom pusacu lecenje, ako je on sam radio na svoju stetu ceo zivot i na taj nacin opteretio budzet kupovinom citostatika kad oboli od raka. Ista analogija primenjena i na alkohol i na slatkise, pecenje...[/quote]
Ti bi nekog Boga da se igras? Da mozda uvedu i da ko ima comp kuci ne moze ici preko socijalnog kod ortopeda i fizijatra. Da neko ko se bavi politikom (kao sto se ti izgleda bavis) ne moze da se leci od bilo koje bolesti izazvane stresom, npr infarkt, mozdani udar.
Sto volim takve jednostrane :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Sub Okt 24, 2009 1:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Citiraj:
Ti bi nekog Boga da se igras? Da mozda uvedu i da ko ima comp kuci ne moze ici preko socijalnog kod ortopeda i fizijatra. Da neko ko se bavi politikom (kao sto se ti izgleda bavis) ne moze da se leci od bilo koje bolesti izazvane stresom, npr infarkt, mozdani udar.
Sto volim takve jednostrane :wink:
Koji prooomasaj... :o :o :o Ovo je samo bio osvrt na jedan od hipoteticki izvodljivih modusa. Sto se mene tice, PONAVLJAM ZA ONE KOJI NE CITAJU A VOLE DA TRCE SA KOMENTARIMA... Citiracu sebe
Citiraj:
Mislim, ja bih stvarno zeleo besplatno zdravstvo za sve
... :wink:

Najbolji model bi bio onaj gde se svaki dan u zdravstvu noitkud stvori jedno 5000000 evra, gde su svi zdravi, a oni koji su slucajno bolesni, imaju toliko para na raspolaganju za lecenje, da se o novcu uopste i ne govori. Tuzna realnost je da nekoliko ampula citostatika kosta 5000 evra, da su i ostali lekovi preskupi, a da su izdvajanja za zdravstvo i porez na nezdrave stvari premali... Pa neka ta izdvajanja budu i 200e godisnje po glavi stanovnika, opet je to mnogostruko manje u odnosu na potrebnu kolicinu novca.

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Sub Okt 24, 2009 12:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Peniko, ne diraj mi u čokoladu! Nemam ništa protiv astronomskih cena alkoholnih pića i duvana, jer dugoročno gledano imaju samo katastrofalne negativne efekte. Ali, čokolada... e, to mi ne diraj. I ovako je preskupa.

A ministri, pa imaju važan zadatak: Kako zadržati svoje astronomske plate i svoje fotelje a u isto vreme što manje raditi. Imaju vojsku činovnika, ne tako dobro plaćenih, koji im smišljaju te srceparajuće govore.

---

Jednoj poznanici slučajno se desilo da se saplete ispred Skupštine i udari glavom o zid - neznatna posekotina. Ali, odmah je reagovalo obezbeđenje, pozvan je vozač, dovezen je službeni auto i odvežena je u urgentni centar, iako je ona tvrdila da joj nije ništa. U Urgentom je prošla kao najnajnajhitniji slučaj - normalno, ništa nije pronađeno. Niko joj nije tražio ni zdravstvenu ni ličnu, nisu je čak ni pitali ni kako se zove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Ned Okt 25, 2009 2:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
peniko je napisao:
PONAVLJAM ZA ONE KOJI NE CITAJU A VOLE DA TRCE SA KOMENTARIMA... Citiracu sebe

Citam ja tebe i suvise dugo, pa mogu jednom valjda i da se javim, jest da nisam zavrsila masinstvo, ali inzenjer jesam :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: