Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 29  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 12, 2009 2:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 2:44 pm
Postovi: 4
TEST 1 2 3 :evil:

_________________
nvcn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 12, 2009 2:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 2:44 pm
Postovi: 4
videh ovaj forum pa resih da vam pomognem.i ja sam imao isto candidu spec.u predhodnih godinu dana sam cesto bio bolestan
i uzimao sam antibiotike,medjutim jedanput sam preterao u tome i zavrsio u bolnici ( muka povracanje znaci strasno )
nekoliko dana posel toga sam se oporavio ali sam osecao i dalje mucninu i povremeno sam imao povracanje.ok ajde da skratim
lekari su mi nsali candidu u crevima i u pocetku su mi davali nistatin tablete.to mi nije pomoglo i promenili mi terapiju
ovog puta su mi dali mycoseb koji sam pio 5dana po 2 odjedanput a posle 1 na dan.e te tablete su mi pomogle i izlecile me.
inace kada pijete po 2 ima da vam se stvara muka nekih sat vremena al nista strasno.sto se tice dijete ja nikakvu nisam drzao
jeo sam sasvim normalno ali smetalo mi kad se prejedem alhohol i fizicko naprezanje.
znaci meni su pomogle tablete MYCOSEB valjda ce i vama.srecno

_________________
nvcn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 12, 2009 7:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
ja sam nasla n ainternetu dosta o candidi i dijetama ali nista za tako malo dete-odojce :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 23, 2009 11:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
Pozdrav. Pridrzavam se anti kandida dijete i znatno mi je bolje, pijem diflucan (kandide imam u jako velikom broju). E jedino me zanima da li smem da pijem surutku od kozijeg sira, posto sam negde citao da surutka hrani dobre bakterije. Molim za mislenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 28, 2009 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 28, 2009 12:46 pm
Postovi: 2
aleksmarkovic je napisao:
nisam lekar ali bih svima savetovao da ne koriste koloidno srebno i srebrnu vodu jer je dokazano da se taloži u organizmu i vremenom utiče na kvalitet kože koja postaje suva, sivkasta (od srebra), a nije dokazano da ubija bakterije i viruse.

potražite na internetu, ima na desetine studija o koloidnom srebru, ni jedna nije pozitivna :(



Slazem se sa upozorenjem. Ne igrajte se sa koloidnim srebrom. Kada sam procitala da ga neko spominje setila sam se coveka koji je gostovao u emisiji Opra sou, imao je plavu kozu upravo zbog koriscenja koloidnog srebra.


http://abclocal.go.com/kfsn/story?section=news/local&id=5963785



Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pomoc
PostPoslato: Pon Avg 03, 2009 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 03, 2009 11:50 pm
Postovi: 1
Ovako imam 14 godina kadidu imam od septembra 2008,nikako da prodje,mazao sam razne masti u kljukao se lekovima i ..ne pomaze ne znam da li da uradim onaj test za alergije cuo sam da nije pouzdan a da je skup.Mnogo me svrbi i ne mogu da ne pocesam a kada se pocesam to bukne ko vulkan.Trenutno mazem sa ESPERSON Mite kremom a mazao sam sa >Lamisil,Canesten i nista...treba mi velika pomoc.Na polnom organu nemam crvene tackice ali se tu pojavljuju bele grudvice i to nije problem ne svrbi ali ne zanm dkada ce da pocne.Molio bih da mi pomognete i da kazete sta da radim.

_________________
SKYWalker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Čet Okt 08, 2009 3:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 08, 2009 2:40 pm
Postovi: 2
Ja takodje imam problem sa kandidom u crevima skoro godinu dana. Nakon terapije mi se ponovo vraca i prilicno sam obeshrabrena citajuci da se ljudi sa njom muce godinama :o :o :o
Volela bih da mi se javi neko ko se uspesno otarasio ove gljivice i da mi savet kako mu je to poslo za rukom :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 2:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 20, 2009 1:20 pm
Postovi: 2
Kandida je jedan od glavnih uzrocnika mog loseg raspolozenja..imam je vec dve godine i toliko dugo se trudim da je se otarasim nacisto..ali bezuspesno :cry: ,,sama cinjenica da se ne leci i da se navraca me 'psihicki ubija' :roll: ..Taman nakon cestih dijeta i koriscenja adekvatnih lekova pomislim da sam izlecena,i onda navalim na slatkise,sokove i po malo alkohola(iskljucivo vino), i nakon kratkog vremena opet sve isto..da li to znaci da za nas hedoniste ne postoji nada da stvarno uzivamo u hrani i picu,kada ova dosadna gljivicna napast uvek vreba?..ili gresim?..ako postoji neko ko se nacisto resio kandide,i na koji nacin..molim za odgovor :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 2:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Sta ste koristili od lekova??? Potrebno je koristiti 1x50mg Fluconazol 7 dana u toku meseca preostale dane (3 nedelje) korisiti prema receptu lokalne antimikotike (Nystatin, Daktanol) na kraju tretmana nakon 15 dana prestanka upotrebe lekova! testirati stolicu. Svakodnevno uz sve prethodno koristiti ESI Fermental (pre+pro biotik) 1x1. Izbaciti nebitne ugljene hidrate, sirce...ako je opet nalaz + javite se imunologu a ne gastroenterologu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Sre Okt 21, 2009 9:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
pozdrav svima ,vidim da imate bas bas problema sa ovim .Pre nekih mesec ipo dana krenuo mi je osecaj malaksalosti naglo ,prvo jednom dnevno a kasnije i po nekoliko puta na dan i to je trajalo par dana dok nisam doziveo napade panike(uznemirenosti) glavobolje i stanja pijanstva vrtoglavice i loseg raspolozenja i proliv i to po par puta na dan ,i to se sve desavalo uporedo dok sam pio antibiotike za upalu sinusa.Gubio sam apetit jer mi je pucalo po stomaku i vrtelo i gadilo mi se kada treba da jedem , imao sam takodje i svrab u usima grlu i ocima koje su suzile to jest sve ove simptome imam i dan danas nekad vise nekad manje ali smetaju itekako da sam cak i dogurao do tableta za smirenje .Sto se tice doktora odradio sam sve testove za glavu sem magnetne rezonance na koju cekam ,sinuse koje sam snimao i imam upalu i lecim ih i dalje jakim i to jakim antibioticima a primao sam i inekcije penicilina pre neki dan ,snimao vrat(blaga spondiloza) ,kolor dopler vratnih sudova ,EEG mozga i sve OK. a simptomi i dalje prisutni i vrtoglavice ucestale .Radio briseve grla i nosa ali nikako stolice do danas i pronasli doticnu candidu gljivicu u vecem broju ,pa evo malo trazio da saznam o njoj i video po forumima da ljudi dosta pate sa ovim .E sada me interesuje da li je moguce da ove moje simptome izaziva ova gljivica pre svega vrtoglavice jer su one najgore po meni haoticne jer mi je sve drugo u redu a problem je i dalje prisutan?Molim za misljenja pozdrav
P.S za to vreme sam smrsao oko 5 kg ,a i mesec dana pre pocetka simptoma sam imao urtikariju(koprivnjacu)skoro 100% tela pa sam bio u bolnici u Nisu 5 dana i nisu mi radili alergo test.DARKO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Čet Okt 22, 2009 7:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 08, 2009 2:40 pm
Postovi: 2
vivona je napisao:
sama cinjenica da se ne leci...


?

Postoji li neko ko je se otarasio, ali zaista otarasio... mislim da je nema vec duzi period?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Pet Okt 23, 2009 2:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 20, 2009 1:20 pm
Postovi: 2
Na moju nesrecu od samog starta lecenja sam imala losa iskustva sa doktorima :evil: ..kljokali su me nistatinom i skretali paznju na strogu dijetu,od koje sam smrsala skoro 10kg..i to je bilo to od moje pocetne terapije koja mi nije u potpunosti pomogla..Onda, kada me je pravi stucnjak gastroenterolog uzeo pod svoju kontrolu,uz dadatnu terapiju..Probiotik,Lividin i Nistatin..sve je krenulo na bolje..misleci da sam totalno izlecena :P .Medjutim,shvatila sam da cokolade,sladoledi,mlecni proizodi..i mnogo toga sto svi konzumiraju redovno..mene svrstavaju u grupu onih koji su zauvek liseni toga..jer se uvek oseti posle izvesnog vremena neka promena u organizmu :-? ..Povremeno koristim i kaloidno srebro,beli luk u kapsulama i to je to..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Pet Jan 08, 2010 3:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 2:44 pm
Postovi: 4
Ljudi ja sam se izlecio od candide al za stalno.Imate moj post gore ^
Vidim pricate o simptomima i ja sam imao slicne - vrtoglavicu mucninu svakava cuda citaav dan sam samo lezao u krevetu i glumio bolesnika i to nekih 2-3 meseca i onda se izlecio i posle toga sam bio zdrav simptomi nestali ALI bio sam psihicki bolestan - tripovao sam se da jos to imam i glumio dalje bolesnika , sam sebi stvarao nervizu muku pio sam imunoaktiv za imunitet posto mi pao i preterao sam u tome i neko vreme ima vrtoglavice i tripove da sam bolestan.....
Vazno samo - vreme treba da ucini svoje da ojacate i TO prolazi vi ste ZDRAVI vracate se u normalu.

_________________
nvcn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Sre Maj 26, 2010 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 23, 2010 6:49 pm
Postovi: 2
koliko sam ja svatio bar citajuci na ovom forumu jednom kada se kandida razmnozi imacete celog zivota problema sa njom i nikad ama bas nikad vise ne moze da se vrati u normalu kao sto je nekad bilo pre nego sto se razmnozila


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida u crevima-test i lecenje
PostPoslato: Čet Maj 27, 2010 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 2:44 pm
Postovi: 4
dragan mladenovic je napisao:
koliko sam ja svatio bar citajuci na ovom forumu jednom kada se kandida razmnozi imacete celog zivota problema sa njom i nikad ama bas nikad vise ne moze da se vrati u normalu kao sto je nekad bilo pre nego sto se razmnozila

Nisi shvatio :D
Mozes imati problema tako sto moze da ti se vrati posle nekog vremena - kao virus ponovo se razbolis.
Ali ti sledeceg puta si iskusniji i znas kako treba da je izlecis i IZLECIS je i vratis se u normalu.

_________________
nvcn


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: